Tekil Mesaj gösterimi

Okunmamış 03 Aralık 2014, 23:58   #1
Durumu:
Çevrimdışı
Dua '
Üye
Dua ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cok Asik
Üyelik tarihi: 25 Ekim 2014
Şehir: N'apcan, Gelcen
Yaş: 28
Mesajlar: 8.046
Konular: 3154
Beğenilen: 2610
Beğendiği: 3268
www.forumsevgisi.com
Standart 14 Maddede Karizma ve Asaletin Dört Teker Hali: Rolls Royce

14 Maddede Karizma ve Asaletin Dört Teker Hali: Rolls Royce

1. Rolls Royce, Henry Royce Tarafından 1904 Yılında Kuruldu. Charles Rolls'la Olan Ortaklıkları Sonucunda İsmi ''ROLLS ROYCE'' olarak değişti.2. İlk ürettikleri otomobil ''Silver Ghost'' modeliydi.(1906) Bu araç hala çalışabiliyormuş.3. Rolls Royce üretimde gösterdikleri hassasiyet nedeniyle o dönemde bile 3 yıl mekanik garantisi veriyordu.
4. 1900' lerin başında bu otomobillere sadece devlet başkanları ve kraliyet mensupları sahip olabiliyordu.5. Birinci sınıf Avrupa derisinin kullanıldığı iç mekanda ortalama bir yemek odasındakinden daha fazla ahşap kullanılmakta.6. Otomobildeki yan çizgileri çizen adamın dünyada eli en az titreyen insan olduğu söyleniyor.7. Dünyanın en iyi ahşap ustaları tarafından binbir emek verilerek ortaya çıkan sanat eseri iç mekan...8. Müşterilerine 44bin renkten oluşan palet sunuyorlar. Yine de aradığınızı bulamazsanız hayallerinizi gerçekleştirmek için her şeyi yapmaya hazırlar...9. Her araba en ince ayrıntısına kadar el ile üretilmekte. Bir otomobil en az iki ay sürmekte.10. 1965 yılında bile elektirikli cama sahip araçlar yapan bir firma...11. 1959 yılında yapılan bir haberdeki ifade: "Bu araçla saatte 60 mil hızla giderken bile duyabileceğiniz en yüksek ses elektirikli saatin tıklamasından gelir"12. Kurulduğu ilk günden bu yana üretilen araçlardan %65'i hala çalışan tek otomobil üreticisi.13. Dünyanın en kusursuz motorların biri...Ve ilginç bir hikaye:


Rolls royce'un biri isviçre alplerinde bozulur. otomobilin sahibi araç telefonundan şirketi arayarak otomobilinin bozulduğunu ve yerini söyler. Takriben 2 saat sonra bir helikopter belirtilen alana gelir, içinden teknikerler iner otomobille bir süre uğraşıp tamir ettikten sonra helikopterlerine binerler. otomobil sahibi borcunu sorduğunda "biz sadece otomobil tamiriyle ilgileniriz, ücret konusunda şirketi aramalısınız" cevabını alır. birkaç gün sonra adam şirketi arayıp hem teşekkür etmek, hem de borcunu öğrenmek ister. telefona çıkan görevliye olayı anlattığında şu cevabı alır:

"Üzgünüm beyefendi ama kayıtlarımızda böyle bir başvuru ve böyle bir tamir görünmemekte; zaten bizim otomobillerimiz hiç bir zaman bu şekilde bozulmaz.."
Alıntı ile Cevapla