Tekil Mesaj gösterimi

Okunmamış 06 Aralık 2014, 21:07   #1
Durumu:
Çevrimdışı
User
Güneş teninde güzel.
User - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kaygili
Üyelik tarihi: 02 Aralık 2014
Şehir: İstanbul
Mesajlar: 9.308
Konular: 8078
Beğenilen: 727
Beğendiği: 562
www.forumsevgisi.com
Standart Hayal Gücünüzü Geliştirmek İçin..

Hayal Gücünüzü Geliştirmek İçin..

Hayal Gücünüzü Geliştirmek için 9 ipucu =

Küçük birer çocukken hayalgücünüzün ne kadar da uçsuz bucaksız olduğunu hatırlayın. Yıllar geçtikçe maalesef hayal kurma yeteneğimizi kaybediyoruz ve aslında çok daha fazlasını kaybettiğimizi geç farkediyoruz. Bazıları bunu bile farketmeden hayatında bir iyileştirme yapma gereği duymadan yaşamaya devam ediyor.


Hayalgücünüzü yeniden hareketlendirmek aslında o kadar da zor değil. Günlük hayatınızda biraz dikkat ve çaba ile uygulayabileceğiniz bazı ipuçlarını vermek istiyorum. Bunları birer egzersiz olarak algılayın ve hangisi size daha uygunsa onu uygulamakla başlayın.


1. Yapabileceğinize 100% inanın:
İmkansız olduğuna inandığınız birşeyin aslında imkansız olmadığını hayal edin. Hayalinizde onu mümkün kılacak bir yol mutlaka bulacaksınız.

2. Yeni fikirler üretin:
Sorunları çözmek için ne yapılabilir önce düşünün fikir üretin. Hedeflerinize ulaşmak için fikir üretin her fırsatta düşünün ve alternatif fikirler üretin. (Tekrarlamamın sebebi buradaki asıl egzersizin amacını vurgulamaktır. Sadece izlemek ve sadece yaşamak değil hayata ve çevrenizde olup biten herşeye daha aktif bir katılım için düşünmek ve yeni fikirler yeni bakış açıları geliştirmeniz gerekir).

3. Fikir defteri edinin:
Yanınızda her zaman bulunduracağınız bir not defteri ya da akıllı telefonunuzdaki bir uygulama olsun. Not almayı alışkanlık edinin. Her sabah ve akşam yatmadan önce fikir defterinize gözatmayı ihmal etmeyin. Mümkünse bu defteri yapılacaklar listenizden ayrı tutun.

4. Yeni yöntemler hakkında fikir üretin:
Çevrenizde gördüğünüz ya da hergün sizin yaptığınız işler daha farklı daha işlevsel ya da daha verimli nasıl yapılır düşünün ve fikirler üretin. Hatta bunları da fikir defterinize yazabilirsiniz.

5. Sorunları fırsat olarak algılayın:
Karşılaştığımız sorunlar kaygı duymamıza yol açar ama çözüm çoğu zaman sizin düşündüğünüzden daha kolaydır hatta yeni fırsatlar içerir. Bu durumları yeni birikimler ya da yeni yöntemler geliştirmek için bir fırsat olarak görerek işe koyulabilirsiniz. Bu bakış açısıyla çözüm kendiliğinden gelecektir.

6. Rahatlayın:
Gün içinde kendinize ayırdığınız dinlenme zamanlarında gözlerinizi kapatın ve hayal kurun. Görselleştirme bir şeyin ulaşılabilir olduğunun en büyük kanıtıdır. Üstelik suratınızda keskin bir gülümsemeye sebep olur.

7. Genç kal
ın: Bir insanın en aktif ve üretken olduğu dönemi 20 ile 70 yaş arası olarak düşünürsek hayal kurmak için artık genç olmadığınızı söylemek için en az 50 yaşın üzerinde olmalısınız. O yüzden gençliğin keyfini çıkarın. Oyunlardan asla vazgeçmeyin. Hayatın kendisi zaten bir oyun değil mi. Hem de bir çocuk oyunu!

8. Meraklı olun:
Küçük bir çocukken herşeyi nasıl büyük bir hevesle incelediğinizi sorular sorduğunuzu anımsayın. O zamanlar dünya çok daha büyük bir yerdi öyle değil mi? hala da öyle aslında onu hayallerinizde yine eski hevesinizle keşfetmeye devam edebilirsiniz.

9. Kendinize ilham yaratın:
Size ilham verecek yeni şeyler arayın. Sizin de bir ilham periniz var bundan eminim. Onunla uzun zamandır karşılaşmadıysanız artık onu çağırmanın tam vakti. Hayatınıza anlam katacak ilhamlarınız olmalı.


Alıntı..
________________
Umut bitti,limanı değil gezegeni verin ateşe.

imza
Alıntı ile Cevapla