Tekil Mesaj gösterimi

Okunmamış 02 Ağustos 2015, 13:06   #1
Durumu:
Çevrimdışı
ForumSevgisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
none
Üyelik tarihi: 14 Temmuz 2015
Mesajlar: 8.944
Konular: 8563
Beğenilen: 0
Beğendiği: 0
www.forumsevgisi.com
Standart Atatürkçülük ve Kuvayı Milliye

Atatürkçülük ve Kuvayı Milliye

Atatürkçülük konusunda ilgiyle okunacak yazıları içeren bu yapıt İleri-TÜRKSOLU çevresinde toplanan gençlerin topluma ilettikleri görüşleri kapsamaktadır. Değerli düşünceleri, görüşleri, öneri ve eleştirileri kamuoyunun bilgisine aktararak verdikleri hizmet beğeniyle karşılanacak bir çabadır.
1930’lu yılların ilkeliliği, tutarlılığı, kararlılığı, devingenliği, çalışkanlığı, özverisi, umudu, coşkusu, saygınlığı ve onuru unutulmaktadır. Atatürk’ün yoktan var ettiği yapının anlamını kavrayamayanlar, O’nun unutmak ve unutturmak yarışında birleşmişlerdir. Böyle bir ortamda Atatürk’le ilgili yeni bir yapıt, özlemleri karşılamaya yönelik bir umut ışığı olarak karşılanmalıdır.
Çoğunluk diktasının “takiyyeler” ve “entel” denilen kemirgenlerin desteğiyle tırmandığı, köktendinci dayanışmasıyla tarikatçı kadrolaşmanın giderek arttığı günümüzde karamsarlık ve umutsuzluktan gerçek Atatürkçü anlayış ve tutumla giderilebilir.
Gerçek Atatürkçülerin sorumlulukları her geçen gün artmaktadır. Türkiyemizin sürüklenmek istendiği karanlık, yeniden içine çekilmeye çalışılan bataklık, uzak-yakın ülkelerin durumu değerlendirilerek hepimizi düşündürmelidir. Kazandıklarımızı yitirmek olasılığı, bir-iki çığırtkanın uyduluk ve uşaklık belirtisi kışkırtmasıyla, göz ardı edilmemelidir. Yapıtı oluşturan yazılar bu sorunları daha açık, daha etkin bir anlatımla sizlere sunulmaktadır.
Alıntı ile Cevapla