ForumSevgisi.Com

ForumSevgisi.Com (http://www.forumsevgisi.com/)
-   Beşiktaş (http://www.forumsevgisi.com/146-besiktas/)
-   -   Beşiktaş'ın eski yöneticisi Uğur Ekşioğlu vefat etti (http://www.forumsevgisi.com/besiktas/14243-besiktas-eski-yoneticisi-ugur-eksioglu-vefat-etti.html)

BuRHaN 05 Aralık 2014 10:16

Beşiktaş'ın eski yöneticisi Uğur Ekşioğlu vefat etti
 
Beşiktaş'ın eski yöneticisi Uğur Ekşioğlu vefat etti

Beşiktaş'ın eski yöneticisi, ünlü işadamı Uğur Ekşioğlu (78) tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

http://i.hizliresim.com/rmY8kz.jpg

Koç Grubu'nda en üst düzey profesyonel yöneticilikten emekli olan ve daha sonra kendi şirketini kuran işadamı Uğur Ekşioğlu tedavi gördüğü Amerikan Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Uğur Ekşioğlu, 1936 yılında Ordu'nun Mesudiye ilçesinde doğdu. 38 yıl boyunca Koç Grubu'nda çalışan Ekşioğlu, 1996 yılında Koç Holding İcra Komitesi Başkan Vekili olarak gruptaki görevinden emekli oldu. Emekli olduktan sonra Timaş, İstinye Gayrimenkul ve Hamle Gayrimenkul şirketlerini kurdu. Ekşioğlu Beşiktaş Kulübü'nde Asbaşkanlık görevinde de bulunmuştu.

Sergen Yalçın'la olay yaşamıştı

Uğur Ekşioğlu, o zamanlar Beşiktaş'ta Asbaşkanlık görevi yapıyordu. Sergen Yalçın'ın 1996-97 sezonu sona erdiğinde Beşiktaş'la olan sözleşmesi sona ermişti. Transfer döneminde yetenekli futbolcunun gönlü altyapısından yetiştiği Beşiktaş'ta kalmaktı ama çok para istiyordu. Beşiktaş ise bu parayı çok buluyor, Sergen'den indirim yapmasını istiyordu. Bu arada yönetici Uğur Ekşioğlu ‘Bu futbolcular, bu formayı haketmiyor’ dedi. Dedik ya Sergen, içi dışı bir insan: ‘O zaman Uğur Ekşioğlu formayı kendisi giysin’ karşılığını verdi. Bu olay sonrası Sergen Yalçın restini çekerek 'Ya ben, ya o' dedi. Beşiktaş'ın tercihi Uğur Ekşioğlu'ndan yana olunca Sergen'e yol göründü. Sergen de kendini dört gözle bekleyen İstanbulspor'la masaya oturdu.

Beşiktaş'tan başsağlığı mesajı geldi

Beşiktaş Kulübü’nün eski asbaşkanlarından işadamı Uğur Ekşioğlu vefat etti. Siyah-beyazlı kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, Divan Kurulu üyesi ve eski asbaşkanlardan Ekşioğlu’nun vefat ettiği bildirildi. Açıklamada, "Divan Kurulu üyemiz ve eski asbaşkanlarımızdan Uğur Ekşioğlu’nun vefat ettiğini üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhum Uğur Ekşioğlu’na Allah’tan rahmet, Ekşioğlu ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileriz" denildi.


Saat: 20:44