ForumSevgisi.Com

ForumSevgisi.Com (http://www.forumsevgisi.com/)
-   Bitki Dünyası (http://www.forumsevgisi.com/211-bitki-dunyasi/)
-   -   ölmek üzere olan (dış mekan) çiçeğinizi geri getirmek için... (http://www.forumsevgisi.com/bitki-dunyasi/9555-olmek-uzere-olan-dis-mekan-ciceginizi-geri-getirmek-icin.html)

Cate 23 Kasım 2014 15:15

ölmek üzere olan (dış mekan) çiçeğinizi geri getirmek için...
 
Ölmeye yüz tutmuş çiçeği geri getirmek kolay değildir ancak elinizde doğru enstrümanlar varsa bir şansınız var demektir. İşte size bahçenizin eskisi gibi canlı güzel olabilmesi için birkaç ipucu;

Rengi sarı ve kahverengi olan yaprakları koparın. Bu yapraklar, besin elementlerini hiçbir işe yaramasa dahi bünyelerinde tutarlar.
Bitki etrafına malç sererek toprakla karıştırın. Malç, toprağa besin elementi sağladığı gibi çiçekler için de drenaj sağlar.
Yaprak üzerlerinde zararlı böcek veya yaprak zararı olup olmadığını kontrol edin. Eğer zararlılarla ilgili sorununuz varsa insektisit alarak talimatlara uygun olarak kullanın.
Fosforlu gübre kullanın. Fosforlu gübre büyümeyi ve yeni tomurcukların açmasını teşvik edecektir.
Günde bir kez sabahleyin çiçeklerinizi sulayın. Sabah sulamak toprakta suyun daha fazla kalmasını sağlayacaktır.
Çiçeklerinizi bol güneş alan bir yere yerleştirin(GÜNEŞ SEVEN BİTKİLER İÇİN). Güneş ışığı güzel çiçekler elde etmek için en temel ihtiyaçtır.
Eğer bir dalını kırdığınızda dal canlı görünüyorsa şansınız var demektir.Bitkinin tüm uçlarından 2-3 parmak uzunluğunda budama yapın.


Saat: 03:55