ForumSevgisi.Com

  ForumSevgisi.Com > ForumSevgimiz Hanımefendiler > Anne - Çocuk > Çocuklarımıza Masallar


Üvey Anne Ve Öksüz Kız


Üvey Anne Ve Öksüz Kız

Anne - Çocuk Kategorisinde ve Çocuklarımıza Masallar Forumunda Bulunan Üvey Anne Ve Öksüz Kız Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> Üvey Anne Ve Öksüz Kız Bir varmış bir yokmuş. Uzak zamanlarda uzak diyarların birinde Selim adlı bir oduncu varmış. Ailesini ...

Kullanıcı Etiket Listesi

Yeni Konu aç  Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil

Okunmamış 31 Temmuz 2015, 19:52   #1
Durumu:
Çevrimdışı
ForumSevgisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
none
Üyelik tarihi: 14 Temmuz 2015
Mesajlar: 8.944
Konular: 8563
Beğenilen: 0
Beğendiği: 0
www.forumsevgisi.com
Standart Üvey Anne Ve Öksüz Kız

Üvey Anne Ve Öksüz Kız

Bir varmış bir yokmuş. Uzak zamanlarda uzak diyarların birinde Selim adlı bir oduncu varmış. Ailesini odun satarak zar zor geçindiriyormuş. Bir gün karısı hastalanmış.
Para yetiştirip hastaneye götürünceye kadar ölmüş. Kızı Gülnisa henüz bebekmiş. Günler haftalar geçmiş. Gülnisa’ya bakacak ev işlerini yapacak kimsesi yokmuş. Bu yüzden yeniden evlenmiş.

Aradan aylar yıllar geçmiş. Kadının da bir kızı olmuş. Kendi kızı olduktan sonra Gülnisa’ya kötü davranmaya başlamış. Ona ekmek bile vermiyormuş. Gülnisa’yı ormana götürüp bırakması için kocasına baskı yapıyormuş. Selim bunu duyunca kızıyormuş. Ama bir gün Selim odun kesmeye gidince Gülnisa’yı ormana götürmüş. Baban biraz ileride odun kesiyor ekmeği ona götürüver diye de kandırıp geri dönmüş. Gülnisa ormanın derinliklerinde babasına seslenerek ilerlemeye başlamış. Ama babasını bulamamış. Geri döneyim derken yolunu kaybetmiş. Hava karardıkça kurtlar çakallar ulumaya başlamış. Baykuşlar ötüyor ayılar homurduyormuş. Gülnisa korkudan ne yapacağını şaşırmış. Çaresiz bir şekilde ilerlerken uzaklarda bir ışık görmüş. Sevinerek ışığa koşmuş. Yaklaştıkça sevinci artmış. Karşısında kocaman saray gibi bir ev duruyormuş. Heyecanla kapıyı çalmış.

Kapı açılınca korkudan bayılıp düşmüş. Meğer bu ev üst dudağı gökleri alt dudağı yerleri süpüren bir dev anasının eviymiş. Ayılınca kaçmak istemiş. Eli ayağı titriyormuş. Dili dolaşa dolaşa dev anasına yalvarmış:

-A nineciğim ben yolumu kaybettim bırak da gideyim.

Dev anası:

- Seni şişe geçirip yiyecektim. Ama bana nine dedin bundan sonra benden korkma. Ben sana bir şey yapmam. Önce karnını doyur dinlen. Sonra sana yardım ederim.

Dev anasının üç de torunu varmış. Onlar da Gülnisa’yı sevmişler. Ertesi gün dev anası yiyecek bulmak için evden çıkmış. O gelinceye kadar Gülnisa evi temizleyip dev çocuklarını doyurmuş. Dev anası gelince çok mutlu olmuş. İstediğin kadar bizimle kalabilirsin demiş. Günler ayları kovalamış. Dev anası bir gün Gülnisa’ya sormuş:

-Sen benim torunlarıma çok iyi baktın. Söyle bakalım karşılığında ne istersin?

Gülnisa babasını çok özlediğini söylemiş. Beni evime gönderirsen büyük bir iyilik yapmış olursun demiş.

Dev anası Gülnisa’ya içi mücevher dolu bir sandık hediye etmiş. Ormandan geçirerek yol göstermiş. Az gitmiş uz gitmiş; dere tepe düz gitmiş. Nihayet evlerine varmış.

Babası günlerce arayıp bulamamış. Yabani hayvanlar parçalamıştır diye ümidini kesmişmiş. Kızını karşısında görünce sevinçten ne yapacağını şaşırmış. Kucaklaşıp hasret gidermişler. Üvey anası da sevinmiş gibi görünmüş. İçinden yine çıkıp geldi mendebur diyormuş.

Gülnisa babasının hâlâ fakirlik içinde olduğunu görünce sandığı açıp içindekileri babasına vermiş. Artık sıkıntıdan kurtulup rahat bir hayat sürmeye başlamışlar. Ama üvey anayla kızının gözü doymamış. Daha fazla altın için ormanın yolunu tutmuşlar. Gide gide dev anasının evine varmışlar. Dev anasına onlar da nine demişler. Dev anası onları da misafir etmiş. Yiyecek bulmak için çıkınca torunlarına kötü davranmışlar yemek vermemişler. Dev anası birkaç günde bunların ne olduğunu anlamış. Onlara da bir sandık vererek ormanın içinde yol göstermiş. Eve varmadan sandığı açmamaları için iyice tembihlemiş. Üvey ana ile kızı ormanın içinde sevinçle ilerlemişler. Bir ağacın altında oturup dinlenirken sandığı açmışlar. Mücevherleri seyretmeyi hayal ederken bir de ne görsünler: İçi çakıl taşları cam parçaları saman çöpleriyle dolu. Şaşkınlıklarını üzerlerinden atar atmaz Gülnisa’nın altınlarına sahip çıkıp evden kovmayı planlamışlar. Az gitmişler uz gitmişler dere tepe düz gitmişler. Ama bir türlü evlerine ulaşamamışlar. Ormanın derinliklerinde kaybolup gitmişler. Meğer dev anası onları evlerinden uzaklaştırmış. Onlar kötü kalpliliklerinin ve açgözlülüklerinin cezasını bulmuşlar. Gülnisa da iyi kalpliliğin mükâfatını almış. Gökten üç elma düşmüş. Biri masalı okuyana biri anlatana diğeri de tüm iyi kalpli insanlara…
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Etiketler
anne, kiz, oksuz, uvey

Seçenekler
Stil


Saat: 21:42

Forum Yasal Uyarı
vBulletin® ile Oluşturuldu
Copyright © 2016 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.

ForumSevgisi.Com Her Hakkı Saklıdır
Tema Tasarım:
Kronik Depresif


Sitemiz bir 'paylaşım' sitesidir. Bu yüzden sitemize kayıt olan herkes kontrol edilmeksizin mesaj/konu/resim paylaşabiliyorlar. Bu sebepten ötürü, sitemizdeki mesaj ya da konulardan doğabilecek yasal sorumluluklar o yazıyı paylaşan kullanıcıya aittir ve iletişim adresine mail atıldığı taktirde mesaj ya da konu en fazla 48 saat içerisinde silinecektir.
Genel Forum Sitesi