ForumSevgisi.Com

ForumSevgisi.Com (http://www.forumzirve.net/register.php/)
-   Diyet Ve Sağlıklı Beslenme (http://www.forumzirve.net/register.php/314-diyet-ve-saglikli-beslenme/)
-   -   Lor Diyeti (Hızlı Kilo Vermek İçin) (http://www.forumzirve.net/register.php/diyet-ve-saglikli-beslenme/35248-lor-diyeti-hizli-kilo-vermek-icin.html)

User 18 Şubat 2015 23:46

Lor Diyeti (Hızlı Kilo Vermek İçin)
 
Vücudun protein ihtiyacını tam olarak karşılayacak çok fazla besin yok. Süzme peyniriin ise sadece 300 gramı bu ihtiyacı karşılamaya yeter. Kolay sindirilebilen bir besindir.
Lor vitamin A, B, C ve PP bakimindan zengindir. Ayrica bu ürün kalsiyum, potasyum, demir, fosfor, magnezyum ve sodyum, kilo vermeye yardımcıdır. Kalsiyum aynı zamanda saç ve tırnakları güçlendirmek için de önemlidir.

Süzme peynir için bir diyet günü seçin!

İnanilmaz sonuçlar elde etmek istiyorsaniz, az yagli süzme peynir (Bu tabii ki, ideal olan) seçmek en iyisidir, ama düsük yagli olabilir.

Lor diyeti çok çesitli olabilir. Süt ürünleri, eksi krema, meyve ya da pismis sebzelerle yenebilir. Günün isleme için tarifler


Süzme peynirli meyveli güveç: Güvecin içine 1 yemek kaşığı zeytin yağı koyun. Daha sonra 500 gr taze ve kuru meyveleyi (kuru kayısı, ayva, ekşi elma vs) küp küp doğrayın. 250 gr yağsız süzme peyniri de güvecin üzerine boşaltın ve karıştırın. Şeker veya tuz eklemeyin. Güveci orta hararetli ocağa alarak meyveleri yanmamasına da dikkat ederek biraz soteleyin. Daha sonra yarım çay bardağı su ilave ederek kısık ateşte 10 dakika kadar pişirin. Pişirdiğiniz süzme peynirli meyve güvecini 4 eşit parçaya bölerek gün boyu tüketin. Bol su için. Su içmek istemiyorsanız şekersiz bitki çayı tüketin.
İkinci gün protein takviyesi olarak haşlanmış az tuzlu tavuk göğsünü 4 porsiyona bölün ve gün boyu tüketin. Bol su için. Su içmek istemiyorsanız şekersiz bitki çayı tüketin.

Üçüncü gün 6 kaşık bugday kepeğine üstünü geçecek kadar kaynar su ilave ederek 30 dakika kadar ağzını kapatarak bekleyin. Yarım saat sonra suyu kaldıysa süzün ve 400 gr yağsız süzme peynir veya yağsız loru karıştırın. Üzerine biraz bal ve küp şeklinde doğranmış elma veya çilek ekleyin. 4 eşit porsiyona bölerek gün boyu tüketin. Bol su için. Su içmek istemiyorsanız şekersiz bitki çayı tüketin.

Dördüncü gün her acıktığınızda dolu bir kase yoğurt tüketin ve lor peynirli, yağsız marul salatası yiyin. Bol su için. Su içmek istemiyorsanız şekersiz bitki çayı veya kahve tüketin.

Beşinci gün 400 gram haşlanmış yağsız eti 4 eşit porsiyona bölün ve gün boyu tüketin. Bol su için. Su içmek istemiyorsanız şekersiz bitki çayı tüketin.Altıncı ve yedinci günlerde diyete ara verin fakat yağlı şekerli yiyeceklerden, ağır hamur işlerinden ve kızartmalardan bu iki gün boyunca uzak durun. Zeytinyağlı sebze yemekleriyle ve haşlanmış yağsız etle beslenmeye dikkat edin. Bol bol meyve yiyin.


Lor diyeti ne sıklıkta yapılır.

3 ay boyunca bir hafta diyet, bir hafta ara şeklinde devam edebilirsiniz. Süzme peynir için bir diyet günü seçin. İnanın mükemmel sonuçlar alabilirsiniz.


Saat: 23:29