ForumSevgisi.Com

  ForumSevgisi.Com > ForumSevgisi Din Ve Maneviyat > Dua Bölümü

Dua Bölümü Dualarımız


Yüce Erdemler Duası

Dualarımız


Yüce Erdemler Duası

ForumSevgisi Din Ve Maneviyat Kategorisinde ve Dua Bölümü Forumunda Bulunan Yüce Erdemler Duası Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> Yüce Erdemler Duası Allah´ım Muhammed ve âline salat eyle ve benim imanımı en kâmil iman yakinimi en üstün yakin kıl; ...

Kullanıcı Etiket Listesi

Yeni Konu aç  Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil

Okunmamış 24 Temmuz 2015, 11:18   #1
Durumu:
Çevrimdışı
ForumSevgisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
none
Üyelik tarihi: 14 Temmuz 2015
Mesajlar: 8.944
Konular: 8563
Beğenilen: 0
Beğendiği: 0
www.forumsevgisi.com
Standart Yüce Erdemler Duası

Yüce Erdemler Duası

Allah´ım Muhammed ve âline salat eyle ve benim imanımı en kâmil iman yakinimi en üstün yakin kıl; niyetimi niyetlerin amelimi amellerin en güzeline ulaştır. Allah´ım lütfunla niyetimi halis kıl; katındakine (rahmetine) yakinimi doğrult; kudretinle bozulan durumumu düzelt.

Allah´ım Muhammed ve âline salat eyle ve beni meşgul edecek sorunların çözümünde bana yet; yarın hesabını soracağın şeylerle uğraştır beni; günlerimi yaratılışımın amacı olan ibadetle geçirmemi sağla; beni zenginleştir; rızkımı bol eyle; rızkı beklemekle beni imtihan etme; beni aziz kıl; kibre duçar eyleme; sana kul olmaya muvaffak eyle; kulluğumu ibadetimi ucb (kendinden ve yaptığından hoşlanmak) ile fasit etme; benim elimle insanlara hayır ulaştır; minnet edip de onu batıl etmeme engel ol; yüce huyları bana ihsan et ve övünmekten beni koru.

Allah´ım Muhammed ve âline salat eyle ve beni insanların gözünde bir derece yükselttiğinde kendi gözümde bir derece düşür; bana insanlar arasında açık bir izzet verdiğinde kendi yanımda aynı ölçüde gizli bir zillet ver. Allah´ım Muhammed ve âl-i Muhammed´e salat eyle ve beni (başka hiçbir şeyle) değiştirmeyeceğim güzel bir hidayet asla vazgeçmeyeceğim hak bir yöntem ve şüphe etmeyeceğim doğru bir niyet ile faydalandır. Ömrüm sana itaatle geçtiği sürece beni yaşat. Ömrüm şeytanın otlağı olduğunda öfkene yakalanmadan gazabın kesinleşmeden ruhumu kabzet.

Allah´ım ayıplandığım kötü hasletimi ıslah et; kınandığım çirkin huyumu güzelleştir ve eksik olan güzel sıfatımı tamamla. Allah´ımMuhammed ve âl-i Muhammed´e salat eyle ve düşmanların bana olan buğzunu muhabbete zulüm ehlinin hasedini sevgiye iyilerin kötü zanlarını güvene yakınlarımın düşmanlığını dostluğa akrabalarımın kötü davranışlarını iyiliğe dostların ilgisizliğini yardımamüdara edenlerin zahirî dostluklarını gerçek dostluğa muaşeret edenlerin yüz ekşitmelerini güler yüzlülüğe ve zalimlerden korkmanın acılığını emniyet tatlılığına dönüştür.

Allah´ım Muhammed ve âline salat eyle ve bana zulmedene karşı kendimi müdafaa edecek bir el; bana husumet edene karşı kendimi savunacak bir dil bana inat edene karşı bir zafer bana hile yapana karşı bir hile beni ezene karşı bir güç beni yerene karşı yalanlama cesareti beni tehdit edene karşı bir esenlik ver bana; ve beni doğru yola davet edene itaat etmeye gerçeği gösterene uymaya muvaffak eyle.

Allah´ım Muhammed ve âline salat eyle ve beni; beni aldatana karşı dürüst ve samimi davranmaya; beni terkedene iyilikle karşılık vermeye; benden esirgeyeni bağışla ödüllendirmeye; benimle ilişkisini keseni ilişkide bulunmakla mükâfatlandırmaya; gıybetimi edene güzellikle anmakla muhalefet etmeye ve iyiliğe teşekkür edip kötülüğe göz yummaya muvaffak eyle.

Allah´ım Muhammed ve âline salat eyle ve adaleti yaymada öfkeyi yutmada kin ve adaveti söndürmede ayrılıkçıları birleştirmede kırgınların arasını bulmada iyilikleri ortaya çıkarmada kötülükleri gizlemede yumuşak huylulukta alçakgönüllülükte güzel muaşerette ağırbaşlılıkta insanlarla iyi geçinmede erdemlere doğru koşmada (her halükârda) iyilik etmeyi yeğlemede insanların kabahatini yüzlerine vurmamakta müstahak olmayana bağışta bulunmamakta güç de olsa hakkı söylemede çok da olsa iyi söz ve fiillerimi az bulmada az da olsa kötü söz ve işlerimi çok bulmada salihler gibi olmaya onların süsüyle süslenmeye muttakilerin ziynetini kuşanmaya muvaffak eyle beni. İtaatimin devamlılığı cemaattan ayrılmayışım ve kendi uydurdukları görüşlerle amel eden bidat ehlinden uzak duruşumla da bu sıfatları bende kâmil eyle.

Allah´ım Muhammed ve âline salat eyle ve bana en bol rızkı yaşlandığım zaman ve en kuvvetli gücü bitkin düştüğüm zaman ver. Beni sana kullukta tembelliğe yolunu bulmakta körlüğe sevginden başka bir şeyi talep etmeye senden uzaklaşanla bir arada olmaya ve seninle birlikte olandan ayrılmaya müptela etme. Allah´ım beni zor durumda kaldığımda senin (gücün)le hamle ederihtiyacım olduğunda senden ister ve düşkünlüğümde sana yalvarır kıl. Beni zor durumda kaldığım zaman senden başkasından yardım dilemekle ihtiyacım olduğu zaman senden başkasından istemeye tenezzül etmekle ve korktuğum zaman senden başkasına yalvarmakla sınama. Yoksa beni yardımsız bırakmanla ihsanını benden esirgemenle ve benden yüz çevirmenle karşı karşıya kalırım; ey merhametlilerin en merhametlisi. Allah ım şeytanın kalbime attığı arzu zan ve hasedi; büyüklüğünü anmaya kudretin hakkında düşünmeye düşmanlarına karşı tedbir almaya dönüştür. Onun (şeytanın) dilime akıttığı çirkin ve saçma lafları ırz sövüşünü haksız tanıklığı bir mü minin arkasında ettiğim gıybeti birinin yüzüne karşı ettiğim küfrü ve bunlara benzer şeyleri senin hamdini dile getirmeye seni çokça övmeye seni yüceltme çabasına nimetlerine şükretme gayretine ihsanını itiraf etmeyenimetlerini saymaya çevir.

Allah´ım Muhammed ve âline salat eyle. Bana yönelik zulmü defetmeye kadir olduğundan asla zulme uğramayayım! Benden intikam almaya gücün yettiğinden asla zulmetmeyeyim! Beni kolayca hidayet edebileceğin için asla sapmayayım! Rızkımın bolluğu senin katında olduğundan hiçbir zaman fakir olmayayım! Gücüm senden olduğundan asla haddimi aşmayayım! Allah´ımmağfiretine yönelmiş affını umarak yola koyulmuşum. Lütuf ve keremine güvenerek günahlarımı bağışlamanı istiyorum. Ancak mağfiretini gerektirecek bir şeyim affını hakkedeceğim bir amelim yoktur. Dolayısıyla sadece senin fazl u keremine güvenebilirim. O halde Muhammed ve âline salat eyle ve fazl u keremini benden esirgeme.

Allah´ım dilime kullarının hidayetine vesile olacak sözleri cari kıl; bana takvayı ilham et; beni en temiz şeye muvaffak et ve en beğenilen işe ata. Allah´ım beni örnek yola sevket; dinin üzere ölüp dinin üzere dirilmeyi hakkımda kararlaştır. Allah´ımMuhammed ve âline salat eyle ve beni ifrat ve tefrite düşmekten koru itidalli olmaya muvaffak et. Beni dürüstlük ehlindendoğruluk kılavuzlarından ve salih kullarından kıl. Kıyamette felahı ve cehennemden kurtuluşu bana nasip et. Allah ım kurtuluşuma sebep olacak şeyi kendin için benden al; ıslah olmama vesile olacak şeyi de bırak bana kalsın. Senin koruman olmazsa hiç şüphesiz ben helak olurum.

Allah´ım üzüldüğüm zaman hazırlığım sensin; mahrum edildiğim zaman ihsanını umacağım sensin; gamlanıp kederlendiğim zaman imdada çağıracağım sensin. Kaybedilenin yerini dolduracak; bozulanı düzeltecek ve hoşlanmadığını değiştirecek olan senin yanındadır. O halde beladan önce afiyet istemeden önce zenginlik sapıklıktan önce hidayet nimetiyle minnet et bana. Kulların eziyetlerine karşı bana yet; dönüş (kıyamet) gününün emniyetini bana ihsan et ve irşad (doğruya ve kemale iletme) görevini iyice yerine getirmeye muvaffak et beni.

Allah´ım Muhammed ve âline salat eyle ve lütfunla tüm kötülükleri benden uzaklaştır; nimetinle beni besle; kereminle beni ıslah et; ihsanınla beni tedavi et; rahmetinin gölgesine al beni; rızanla kuşat beni; işler karıştığı zaman en doğrusunu ameller benzeştiği zaman en temizini yapmaya yollar çeliştiği zaman en beğenilmişini seçmeye muvaffak et beni.

Allah´ım Muhammed ve âline salat eyle ve bana ihtiyaçsızlık tacını giydir; beni üstlendiğim görevleri layıkıyla yerine getirmeye muvaffak et; bana gerçek hidayeti merhamet et; zenginlikle azdırma beni; güzel bir yaşantı nasip et bana; yaşantımı zorluklarla dolu bir yaşantı kılma ve duamı geri çevirme. Çünkü ben senin karşında birini tanımıyor seninle birlikte birini çağırmıyorum.

Allah´ım Muhammed ve âline salat eyle ve israf etmeme engel ol; rızkımı zayi olmaktan koru; malımı bereketlendirerek çoğalt ve ondan infak ettiklerim hususunda iyilik etmenin yolunu göster bana.

Allah´ım Muhammed ve âline salat eyle ve para kazanmanın zorluklarına karşı bana yet; hesaba katmadığım sanmadığım yollardan rızkımı ver; rızk peşinde koşarak ibadetinden geri kalmayayım geçimimi sağlamak için vebal altına girmeyeyim. Allah´ım kudretinle aradığımı bana ver ve izzetinle korktuğumu başıma getirme. Allah´ım Muhammed ve âline salat eyle ve rızkımı bol ederek haysiyetimi koru; rızkımı daraltarak rızklarını senden alan kimselerden rızk isteme kötü insanlardan bağış talebinde bulunma bayağılığına düşürüp verenleri övme esirgeyenleri yerme durumunda bırakma beni. Çünkü gerçekte veren de esirgeyen de sensin onlar değil.


Allah´ım Muhammed ve âline salat eyle ve sana ibadette yararlanacağım sıhhat dünyaya meyilsizlikte faydalanacağım boş vakitamele dönüştüreceğim ilim ve itidalli olmamı sağlayacak takva ver bana. Allah´ım ömrümü affınla sona erdir; emelimi rahmetini ummaya yönelik kıl; rızana ulaşma yollarını benim için kolaylaştır ve bütün hallerimde amelimi güzelleştir.

Allah´ım Muhammed ve âline salat eyle ve gaflet ettiğim zamanlarda seni anmak için beni uyar; mühlet verdiğin günlerde (dünya hayatında) beni sana itaatte kullan; sevgine doğru düz bir yol göster bana; o yolda yürümekle dünya ve ahiret hayrını tastamam ver bana. Allah´ım Muhammed ve âline ondan önce yaratıklarından herhangi birine ettiğin ve ondan sonra herhangi birine edeceğin en üstün salat ile salat eyle. Dünyada bize güzellik ver ahirette de güzellik ver ve rahmetinle beni cehennem azabından koru.

İmam Zeynelabidin
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Etiketler
duasi, erdemler, yuce

Seçenekler
Stil


Saat: 04:49

Forum Yasal Uyarı
vBulletin® ile Oluşturuldu
Copyright © 2016 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.

ForumSevgisi.Com Her Hakkı Saklıdır
Tema Tasarım:
Kronik Depresif


Sitemiz bir 'paylaşım' sitesidir. Bu yüzden sitemize kayıt olan herkes kontrol edilmeksizin mesaj/konu/resim paylaşabiliyorlar. Bu sebepten ötürü, sitemizdeki mesaj ya da konulardan doğabilecek yasal sorumluluklar o yazıyı paylaşan kullanıcıya aittir ve iletişim adresine mail atıldığı taktirde mesaj ya da konu en fazla 48 saat içerisinde silinecektir.

ankara escort bayan, ankara escort, izmir escort ankara escort, ankara escort bayan, eryaman escort, pendik escort, antalya escort,