Forum Logo


Geri Git   ForumSevgisi.Com > ForumSevgisi Din Ve Maneviyat > Dua Bölümü

Dua Bölümü Dualarımız


Amener Rasulu , Haşr ve En'am Surelerinin Fazileti

DualarımızKonu Bilgileri
Konu Başlığı
Amener Rasulu , Haşr ve En'am Surelerinin Fazileti
Konudaki Cevap Sayısı
0
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler
Görüntülenme Sayısı
69

Kullanıcı Etiket ListesiYeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 24 Temmuz 2015, 12:49   #1
Üye
ForumSevgisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ForumSevgisi
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır. Görmek için Kayıt Olmalısınız
Standart Amener Rasulu , Haşr ve En'am Surelerinin Fazileti

Amener Rasulu , Haşr ve En'am Surelerinin Fazileti

Haşr Suresi ( son 3 ayeti )
* Ma’kıl bin Yesâr radiyü anh bildirmiştir: Resûlullah Aleyhissalâtü Vesselâm buyurdu ki: “Kim sabah kalkarken üç defa ‘Eûzü billâhi’s-Semî’ıl-Alîmi mine’ş-Şeytânirracîm=Allah’ın rahmetinden kovulmuş olan şeytandan işiten ve bilen Allah’a sığınırım’ der ve Haşir Sûresinin sonundan üç âyet okursa Allah o kimseye akşama kadar duâ ve istiğfar etmek üzere yetmiş bin melek vazifelendirir. O günde ölürse şehid olarak ölür. Kim geceye girerken okursa o da aynı dereceye ulaşır

OKUNUŞU: Bismillahirrahmânirrahıym. Hüvallâhüllezi lâ ilâhe illâ hû âlimül ğaybi veş şehâdeh hüver rahmânür rahıym. Hüvallâhüllezi lâ ilâhe illâ hû el melikül kuddûsüs selâmül mü'minül müheyminül aziyzül cebbârul mütekebbir sübhânellâhi ammâ yüşrikûn. Hüvallâhül hâlikul bâriül musavviru lehül esmâül husnâyüsebbihu lehû mâ fis semâvati vel ard ve hüvel aziyzül hakiym.

ANLAMI : O öyle Allah'tır ki O'ndan başka tanrı yoktur. Görülmeyeni ve görüleni bilendir. O esirgeyendir bağışlayandır. O öyle Allah'tır ki kendisinden başka hiçbir tanrı yoktur. O mülkün sahibidir eksiklikten münezzehtir selâmet verendir emniyete kavuşturandır gözetip koruyandır üstündür istediğini zorla yaptıran büyüklükte eşi olmayandır. Allah müşriklerin ortak koştukları şeylerden münezzehtir. O yaratan var eden şekil veren Allah'tır. En güzel isimler O'nundur. Göklerde ve yerde olanlar O'nun şânını yüceltmektedirler. O galiptir hikmet sahibidir.

---------------------------
Amener Rasulu ( Bakara suresinin son 3 ayeti )
*(Gece Bekara suresinin son iki ayetini [Âmenerresülü’yü] okuyana bu iki âyet her şey için kâfidir.) [Buhari Müslim Ebu Davud Tirmizi İ.Mâce]

*(Gece Âmenerresülü’yü okuyana her şey için yeterlidir. Bu iki âyeti yatsıdan sonra okuyana geceyi ibâdetle geçirmiş sevabı verilir.) [Şir’a]

OKUNUŞU: Amenerrasulü bima ünzile ileyhi mirrabbihi vel mü'minunküllün amene billahi vemelaiketihi ve kütübihi ve rusülihla nüferriku beyne ehadin min rusülihve kalu semi'na ve ata'na gufraneke rabbena ve ileykelmesir.La yükellifullahü nefsenilla vüs'ahaleha ma kesebet ve aleyhamektesebetrabbena latüahızna innesiyna ev ahta'narabbena vela tahmil aleyna ısran kema hameltehü alelleziyne min gablinarabbena vela tühammilnamala takatelena bihva'fü annavağfirlenaverhamnaente mevlana fensurna alel gavmil kafiriyn.

ANLAMI: O peygamber de kendisine Rabbinden indirilene iman ettiMü'minler de (onlardan) her biri Allah'aonun meleklerinekitaplarınapeygam berlerine inandı."Onun(Allah'ın) peygamberlerinden hiç birini diğerlerinin arkasından ayırmayız(hepsine inanırız)dinledik(kabul ettik)emrine itaat ettikEy Rabbimizmağfiretini isteriz.Son varışımız ancak sanadır" dediler.Allah hiç kimseye gücünün yeteceğinden başkasını yüklemez.Herkesin kazandığı hayır faidesineyaptığı şer kendi zararınadır."Ey Rabbimizunuttukyahut yanıldıysak bizi tutup sorguya çekme.Ey Rabbimizbizden evvelki ümmetlere yüklediğin gibi üstümüze ağır bir yük yüklemeEy Rabbimiz takat getiremeyeceğimizi bize taşıtma.Bizden sadır olan günahları silbağışlabizi esirge.Sen mevlamızsın bizim.Artık kafirler ruhuna karşı bize yardım et."
----------------------------
En'am Suresi ( ilk 3 ayeti )

*Allah Resulü (s.a.v.) buyuruyorlar ki : " Kim sabahleyin En'âm Suresi'nin ilk üç ayetini okursa Allah o kimsenin emrine 70 bin melek verir. O melekler o kimseyi korurlar ve onun için kendi amellerini kıyamete kadar yazarlar. Yedinci kat gökten yanında demirden tokmak bulunan bir melek iner. Şeytan o kimsenin kalbine bir şer koymak istediğinde melek tokmakla şeytanı döver ve bu esnada şeytan ile kişi arasında yetmiş bin perde oluşur. "

OKUNUŞU : Elhamdü lillahillezî halekas semavati vel erda ve cealez zulümati ven nur sümmellezıne keferu bi rabbihim ya'dilun Hüvellezı halekaküm min tıynin sümme kada ecela ve ecelüm müsemmen ındehu sümme entüm temterun Ve hüvellahü fis semavati ve fil ard ya'lemü sirraküm ve cehraküm ve ya'lemü ma teksibun

ANLAMI: Hamd gökleri ve yeri yaratan karanlıkları ve aydınlığı var eden Allah'a mahsustur. Böyle iken inkar edenler başka şeyleri Rablerine denk tutuyorlar. O öyle bir Rab'dır ki sizi çamurdan yaratmış sonra (her birinize) bir ecel tayin etmiştir. (Kıyametin kopması için) belirlenmiş bir ecel de onun katındadır. Siz ise hâlâ şüphe ediyorsunuz. Halbuki O göklerde de Allah'tır yerde de. Sizin gizlinizi de bilir açığa vurduğunuzu da. Sizin daha ne kazanacağınızı da bilir.
-----------------------------

" Kim bir kere huşu ile ' LA İLAHE İLLALLAH ' ( Allah'tan başka ilah yoktur. ) derse 4000 günahı affedilir."

»Amener Rasulu , Haşr ve En'am Surelerinin Fazileti - www.ForumSevgisi.Com 
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Bookmarks

Etiketler
amener, enam, fazileti, hasr, rasulu, surelerinin

Seçenekler
Stil


Saat: 10:34

Yasal Uyarı Forum

ForumSevgisi.Com, paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Gerekli Şikayet Bildirimleri "Bize Yazın" kısmından yapabilirsiniz.
Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
Bu forum, en iyi 1366 x 768 ekran çözünürlüğünde Mozilla ve Chrome ile görüntülenebilir.
www.ForumSevgisi.Com © 2014-2016

Facebook Twitter YouTube YouTube YouTube YouTube DMCA.com Protection Status
Forum Forumlar Forum Sitesi Ask Forumu Etiket Sitemap
Yukarı Git