ForumSevgisi.Com

  ForumSevgisi.Com > ForumSevgisi Sosyal Medya - Teknoloji - Oyun Bölümü > Elektrik Ve Elektronik Herşey


Tavan Vantilatörü Alınırken Bilinmesi Gerekenler


Tavan Vantilatörü Alınırken Bilinmesi Gerekenler

ForumSevgisi Sosyal Medya - Teknoloji - Oyun Bölümü Kategorisinde ve Elektrik Ve Elektronik Herşey Forumunda Bulunan Tavan Vantilatörü Alınırken Bilinmesi Gerekenler Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> Tavan Vantilatörü Alınırken Bilinmesi Gerekenler Tavan Vantilatörü Alınırken Bilinmesi Gerekenler Tavan Vantilatörleri – Hunter Avantajları Evinizdeki havanın kalitesini arttırabilmek için ...

Kullanıcı Etiket Listesi

Yeni Konu aç  Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil

Okunmamış 18 Ocak 2015, 11:34   #1
Durumu:
Çevrimdışı
PrensesCe
Ceren'in Annesi
PrensesCe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cok Asik
Üyelik tarihi: 29 Ekim 2014
Şehir: İstanbul
Yaş: 32
Mesajlar: 13.848
Konular: 7672
Beğenilen: 1848
Beğendiği: 2828
www.forumsevgisi.com
Standart Tavan Vantilatörü Alınırken Bilinmesi Gerekenler

Tavan Vantilatörü Alınırken Bilinmesi Gerekenler

Tavan Vantilatörü Alınırken Bilinmesi Gerekenler

Tavan Vantilatörleri – Hunter Avantajları
Evinizdeki havanın kalitesini arttırabilmek için Hunter' dan fazlasını yapabilmek pek olanaklı değildir, zira bizim ünümüz, verdiğimiz bu sözden ileri gelir. 1886 dan bu yana, her bir odanızın dekorasyonunu ve havasının sirkülasyonunu sağlayabilmek için akılcı çözümler sunmaktayız.
En İyisini Üret, En İyi Desteği Ver
Hunter' ın Ömür Boyu Garantili motorlarının şöhreti ,120 yıllık vantilatör çalışması ile desteklenmektedir. Dolayısıyla, her satın aldığınız ürün ile birlikte kesinlikle akılcı bir seçim yapmış olursunuz.
Whisperwind® Motorun Gücü

The WhisperWind motoru, çoğu ürünümüzde mevcuttur ve tamamen sessiz performans ile birlikte çok güçlü hava sirkülasyonu sağlamaktadır. Dolayısıyla, istediğiniz serinletme gücünü, tamamen gürültüsüz elde edebilirsiniz.
AVTT Teknolojisi

Hunter’ ın patentli Anti-Titreşim Teknolojisi (AVTT), eşsiz ve patentli olan üçgen asma bilye sistemi sayesinde, maksimum tork performansının stabilitesini sağlayarak, sallantıyı önler. Bu üçgen bilyeler Hunter vantilatörlere, sallantıyı engelleyerek her zaman sağlam performans sağlamaları için gerekli olan öz-denge kabiliyetini verir.
Dış Mekan Vantilatörler

Verandalar, garajlar, teraslar, havuz kenarları…. Hunter tavan vantilatörlerinin harika dış mekan ürünlerini yerleştirmek için daha bir çok mekan sayılabilir. Çünkü Hunter’ ın dış mekan vantilatörleri sadece yenilenmiş esinti yaratmakla kalmaz, istenmeyen uçan canlıları da mekanlardan uzak tutar.

Hunter Dışmekan Tavan Vantilatörleri UL Islak Mekan yada UL Nemli Mekan standartlarına uygun olarak dizayn edilmiştir. Vantilatörler, her mevsim dayanıklı plastik kanatlar, paslanmaz çelik gövde elemanları, bozulma ve UV korumalı boyalar ile son derece dayanıklı üretilmişlerdir. Dışmekan yüksek performanslı motorlar ve ömür boyu motor garantisi ile desteklenen Hunter Dışmekan vantilatörler yıllar boyu konfor sağlayacaklardır.
Satın Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Bazı tavan vantilatörleri “Hunter gibi” görünebilirler, ancak unutmayınız ki görünüş aldatıcı olabilir. Evinizdeki hava kalitesini arttırmak için sadece Hunter, sessiz, uzun ömürlü ve şık ürünleri, yüksek kaliteli dizayn ve işçilik ile size sunabilir.
• Ne kadar hava gerçekten sirküle edilebilir ?
• Bir vantilatör havayı ne kadar etkin dağıtabilir ?
• Vantilatör ne kadar sesli veya sessiz olabilir ?
• Vantilatör çalışırken sallanma yapar mı ?
• Vantilatörün ömrü ne kadardır ?
• Vantilatörler ne kadar dayanıklıdırlar ?
• Üretici verdiği garantinin arkasında nasıl durur ?

Çoğu Vantilatör Çok Az Havayı Etkiler
Güzel görünen ancak çok az havayı etkileyebilen bir vantilatör kimseye konfor sağlamaz. Hava sirkülasyonunu sağlayabilmek için en önemli noktalardan biri kanat çapıdır. Çapın genişliği-kanatların açısı en iyi hava sirkülasyonunun sağlanabilmesi için motor performansıyla senkronize edilmiş olmalıdırlar. Bazı üreticiler materyal azaltarak, sundukları kanat çaplarını desteklemesi gereken motorlarının güçlerinden ve büyüklüklerinden taviz verirler. Dolayısıyla kanat çapını arttırırken, güçsüz motorlara yük binmemesi için hava sirkülasyonundan ödün vermek zorunda kalırlar. Ayrıca, çoğu vantilatör maliyeti azaltmak için ekstra ince kanatlar kullanırlar. Azaltılmış kanat yüzey alanı, daha az hava sirkülasyonu demektir.
Neden Çoğu Vantilatör Daha Az Etkindir ?
Vantilatörün harcadığı enerji ve döndürdüğü hava, vantilatörün toplam etkinliğini oluşturan faktörlerdir. Ufak, düşük voltajlı ürünler daha az enerji harcayabilirler, ama ayrıca da daha az havayı sirküle ederler, bu da etkisiz kalmalarına yol açar.
Niçin Bir Çok Vantilatör Ses Çıkartır ?
Vantilatörünüz çalışırken ortaya çıkan elektrik vızıldaması, zayıf mühendislik dizaynı ve özensiz üretimden kaynaklanmaktadır. Bazı üreticiler, maliyetleri düşürmek amacıyla markasız ve ucuz rulman kullandıkları için sessizliği sağlayamazlar. Ayrıca, montaj parçaları arasındaki hususi tasarruflar da, tıpkı ekstra zayıf ve ince kullanılan metal motor aksamları gibi sesin şiddetini pekiştirirler.

Niçin Çoğu Vantilatör Sallanma Yapar ?
Bir vantilatörün sallanması için birden çok neden vardır. Standart dışı kanat materyallerinin kullanımı ve uygunsuz kanat montajı, kanatların nemlenmesine ve yamulmasına yol açarak sallanmaya neden olurlar. Balans ayarı yapılmamış ve ölçülere uygun hazırlanmamış kanatlar da, ayrıca sallanma yaparlar. Uygun olmayan kanat ayakları, kanat çaplarının ve açılarının bozulmalarına yol açar ve bu da vantilatörünüzün balans ayarının yapılamamasını sağlar. Yetersiz ve kalitesiz üretilen motorların rotları, kolaylıkla balans ayarını bozabilirler ve sallanmayı vantilatörünüzün tam kalbinden yaparlar. Ucuz montaj parçalarından oluşan montajlama sistemi de, ayrıca sallanmaya yol açacak diğer bir etmendir.
Standartların Altındaki Vantilatörlerin Erken Bozulma Nedenleri
• Motor büyüklüğü ve kanat çapları ile açıları birbileri arasında doğru olarak oranlanmamıştır.
• Kalitesiz ve özensiz monte edilmiş kapama/açma zincirleri sorunlar yaratabilir ve montaj yerinden çıkabilirler.
• Yetersiz kalite, kalite kontrol, üretim ve araştırma prosedürleri pazara adi kalitede vantilatörlerin çıkmasını sağlamaktadırlar.
• Hatalı motor bobinajları, motorlarda kısa devreye yol açarlar.
• Düşük kalitedeki rulmanlar ve de tek taraflı kapaklı olanları, içlerine toz kaçırılar ve erken bozulmaya yol açarlar.
• Ucuz materyaller, kalitesiz mühendislik ve standart altı üretim teknikleri, “kelepir” vantilatörlerinin üretiminde kullanılırlar.

Parlak Pirinç Renkli Vantilatörler Niçin İstenmezler ?
Başlangıçta tüm pirinç renkli vantilatörler harika görünürler. Daha sonra, üzerlerinde bozulma ve kararma yapan bölümler oluşmaktadır. Vantilatörünüz ile aydınlatması arasında, renk farklılıkları ortaya çıkmaya başlar.

Kaliteli pirinç ve diğer metalik malzemeler, üretimdeki farklı kaplama işlemleri esnasında temizlemeye ve cilalamaya tabi tutulurlar. Kaliteli kaplama yapılmış bir boyayı anlayabilmek ve çizikleri, pürüzleri görebilmek için yüzeye yakından bakınız. Zemin kolayca görülebiliyor mu ? Eğer öyleyse, o vantilatörden uzak durun. Elinizi, üzerinde gezdirdiğinizde pürüzsüz koruyucu bir astar hissediyor musunuz? İşte bu, Hunter Parlak Pirinç Vantilatörlerde bulabileceğiniz cinsten kaliteli boyamanın bir işaretidir.
Niçin Hunter Garantisi Fark Yaratır?
Hunter, yaklaşık 120 senedir vantilatörlerine ömür boyu motor garantisi vermektedir. Hiçbir üreticide bu şekilde bir kayda rastlayamazsınız. Dolayısıyla, sektördeki en iyi garantiyi aldığınızı bilerek, oldukça mantıklı bir alış-veriş yapmış olursunuz.


Tavan Vantilatörü Seçimi

Maksimum hava sirkülasyonunu sağlayabilmek, doğru oda için doğru vantilatörü seçmekten geçer. En iyi dizayn ile performansı birleştirebilmek için aşağıdaki adımları inceleyiniz.
Adım 1 : Vantilatör Seçimi


Size uyan konfor ve etkinliği sağlamak için, yaklaşık vantilatör ebatlarını seçiniz. ( Eğer, odanızın ölçülerinden emin değilseniz, gerekirse düşük hızda da kullanabileceğiniz bir boy büyük vantilatörü seçiniz.)
Adım 2 : Hangi rengi ve stili tercih etmelisiniz?
Yaşam alınınız ile koordineli bir dizayn seçebilmek için, kanat renkleri ile mobilya veya tahta çerçevelerinizin renklerinin uyumuna dikkat ediniz. Vantilatör gövde rengi ile de, kapılarınızın veya dolaplarınızın renklerinin uyumunu sağlayabilirsiniz. Bir çok vantilatörde ters çevrilebilir kanatlar mevcuttur. Her iki yüzündeki farklı renkler, kanatların uyumunda esneklik sağlamaktadır.
Not : Kanat renkleri, motor renkleri ile uyumlu olarak tasarlanmıştır. Kanatlar farklı renklerde, ayrıca satılmamaktadır.

Adım 3 : Tavanınızın Yüksekliği Nedir ?

Standart Tavanlar

Tüm Hunter vantilatörler, her türlü tavana monte edilebilecek şekilde dizayn edilmiştir.


Alçak Tavanlar
Hunter vantilatörler alçak tavanlar için özel olarak dizayn edilmiştir.. Motor kabı bölümü, tavanınıza uzatma borusu olmadan monte edilebilir durumdadır.


Yüksek Tavanlar
Tüm vantilatörler için 6 mt ye kadar uzatma borusu kullanılabilmektedir.
Adım 4 : Aydınlatmaya İhtiyacınız Var mı ?
Vantilatörünüze uygun bir aydınlatma, yada istediğiniz aydınlatmaya uygun bir vantilatör de seçebilirsiniz. Çoğu Hunter tavan vantilatörlerine aydınlatma takılabilmektedir.
Adım 5 : Kontrol Seçimi
Hem aydınlatmanızı hem de vantilatörünüzü aynı yerden kontrol etmek için duvar kumandası ünitesi tercih edebilirisiniz. Ek olarak, yüksek tavanlı yatak odalarında ve odalarda, uzaktan kumanda kullanabilirsiniz.


Neden Hunter ?
Evinizin Havasını Temizlemede, Sirküle Etmede ve Düzenlemede Lider MarkaŞimdiye Kadar Olduğu Gibi
İnsanlar, 1886 yılında baba John Hunter ve oğlu James Hunter’ ın New York’ un kuzey bölgelerinde ilk suyla çalışan tavan vantilatörünü icat ettiklerinden bu yana konforlu serinlik için güvenle Hunter tavan vantilatörlerini seçmektedirler. Bundan 17 yıl sonra Hunter tavan vantilatörleri, elektrik ile çalışan ilk ürün olmuşlardır. Baba ve oğul, ellerindeki ufak çaplı üretimin bir gün tüm dünyanın güvenle kullanacağı kaliteli ve hassas işçilikli, dünya standartlarına uygun efsanevi bir markaya dönüşeceğini biliyorlardı. Ne varki, yakın tarihte de Hunter, bu sağlam vantilatörleri deniz yolu ile Hindistan, Uzak Doğu, Africa ve ABD nin her yerine göndermeye başladı.
Bugün, 19’ uncu yüzyılın el işçiliği karşılaştırılamaz kalite, stil ve sessiz çalışma performansı yaratmak için 21’ inci yüzyıl teknolojisi ve dizaynıyla birleştirildi. Artık bu fanlar, John ve James Hunter’ ın 120 sene sonra övünecekleri gibi dış mekanlarda, iç mekanlarda göründükleri kadar güzel , iç mekanlarda ise dış mekanlardaki gibi sağlamlar.

Quiet for Life™ Yaşam için Sessiz.
Her bir Hunter tavan vantilatörü, güzel olmasından ve diğer markalardan ziyade çok daha ustalıkla dizayn edilmiş ve yaratılmıştır. Müşterilerimizin, her zaman Hunter performansını talep etmelerinin bir nedeni de budur. Eşsiz motor teknolojimiz ve donanım sistemimiz her Hunter vantilatörünün sessiz ve sallanmadan çalışmasını sağlamaktadır; tıpkı 1886 bu yana üretilen Her Hunter vantilatör gibi. “Yaşam için sessiz”, bu bizim size teminatımızdır.
Zanaatkarlık
Hunter’ ı farklı kılan budur. Bu, tavan vantilatörlerimizin içine koyduğumuz her şeyin kalbidir. Bu, dünya çapındaki müşterilerimizin bulduğu, Hunter tavan vantilatörlerinin sağladığı sessizliğin ve konforun güvencesidir.
Her Dönüşte Kalite
Hunter vantilatörler sessizlerdir. Sessiz bir vantilatör bulabilmek için, gerçek hikayeyi bilmeniz gerekir. Her Hunter vantilatör, içerisinde sessiz çalışma amaçlanarak en iyi materyallerden oluşan ve ihtimamlı testlerden geçen yüksek performanslı Hunter motoru ihtiva eder.
Hunter tavan vantilatörleri güçlü ve performanslı çalışmaları ile ünlülerdir. Sıcak günlerde ihtiyaç duyulan serin esinti ve hava sirkülasyonu çok önemlidir. Hava sirkülasyonu, kanat çapına, şekline ve adedine, en önemlisi de motor performansına bağlıdır. Eğer, bunlardan biri aksarsa bu, hava sirkülasyonunda dengesizliğe ve motor ömründe kısalmaya yol açacaktır. Bizim uluslararası test laboratuarlarımız, mühendislerimizin her tavan vantilatöründe optimal performansı sağlamalarına yardımcı olur.

Ömür Boyu Garanti Üretimi
Hunter vantilatörler, hem iç mekan, hem de dış mekan kullanımlarına dayanıklıdırlar. Bu nedendendir ki , tüm ürünlerimize Ömür Boyu Motor Garantisi verebiliyoruz. Hunter ürünlerinin pas, bozulma ve toza karşı geçirmez özellikleri vardır. Tüm Hunter ürünleri en iyi renk ve maksimum dayanıklılık için sık tozlu boyalarla kaplanmıştır.

3E Avantajı - Hergün Enerji Tasarrufu (Energy Efficiency Everyday™)
Hunter vantilatörleri, eviniz için şık ve konforlu olmalarının yanı sıra, enerji tasarrufu ve elektrik faturalarınızın azaltılması açısından da en iyi yoldur. Tavan vantilatörünüzü takıp kullanmaya başladığınızdan sonra yıllık olarak, %47’ ye kadar serinleme maliyetlerinizde, %15E kadar da ısıtma maliyetlerinizde düşüş sağlayabilirisiniz.
Enerjiden tasarruf etmenin diğer yollarını görmek için ve hesaplama yapabilmek için, Enerji Departmanı sitesindeki hesaplayıcıları kullanabilirsiniz.
________________
Beklentisi olmadan yine de beklemekti bir çayın içine sığdırdıklarım;
Kimi zaman hayaller diye içtiğim,
Kimi zaman gerçekler diye yutkunamadığım...
imza
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Etiketler
alinirken, bilinmesi, gerekenler, tavan, tavan vantilatörü alınırken bilinmesi gerekenler, vantilatoru

Seçenekler
Stil


Saat: 07:53

Forum Yasal Uyarı
vBulletin® ile Oluşturuldu
Copyright © 2016 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.

ForumSevgisi.Com Her Hakkı Saklıdır
Tema Tasarım:
Kronik Depresif


Sitemiz bir 'paylaşım' sitesidir. Bu yüzden sitemize kayıt olan herkes kontrol edilmeksizin mesaj/konu/resim paylaşabiliyorlar. Bu sebepten ötürü, sitemizdeki mesaj ya da konulardan doğabilecek yasal sorumluluklar o yazıyı paylaşan kullanıcıya aittir ve iletişim adresine mail atıldığı taktirde mesaj ya da konu en fazla 48 saat içerisinde silinecektir.
Genel Forum Sitesi