ForumSevgisi.Com

  ForumSevgisi.Com > ForumSevgimiz Beyefendiler > Erkekçe Genel

Erkekçe Genel Genel Konular


Erkekler İçin| Cilt Sorunları Ve Cilt Bakımları

Genel Konular


Erkekler İçin| Cilt Sorunları Ve Cilt Bakımları

ForumSevgimiz Beyefendiler Kategorisinde ve Erkekçe Genel Forumunda Bulunan Erkekler İçin| Cilt Sorunları Ve Cilt Bakımları Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> Erkekler İçin| Cilt Sorunları Ve Cilt Bakımları Erkekler için cilt bakım önerileri. Traş esnasında yıpranan ciltler için yapılmalı ? Ömrünün ...

Kullanıcı Etiket Listesi

Yeni Konu aç  Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil

Okunmamış 05 Aralık 2014, 23:11   #1
Durumu:
Çevrimdışı
User
Güneş teninde güzel.
User - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kaygili
Üyelik tarihi: 02 Aralık 2014
Şehir: İstanbul
Mesajlar: 9.308
Konular: 8078
Beğenilen: 727
Beğendiği: 562
www.forumsevgisi.com
Standart Erkekler İçin| Cilt Sorunları Ve Cilt Bakımları

Erkekler İçin| Cilt Sorunları Ve Cilt Bakımları

Erkekler için cilt bakım önerileri. Traş esnasında yıpranan ciltler için yapılmalı ?

Ömrünün yaklaşık 3500 saatini tıraş olarak geçiren erkeklerin derileri kadınlardan daha çok yıpranır, kurur! Yaralara, iltihaba yağ salgısının kazınmasına daha açıktırlar!

Kadın ve erkek bakımının ortak noktası “bana bak, beni gör” üzerine kurulu beğenilir olma halidir.
Hemcinsleri arasında fark edilir olmak psikolojik olarak her devrin savaşı değil midir?
Moda, kozmetikler,giyim kuşam, marka araba, kokular, diri beden çabaları ne içindir sizce? Kadın ve erkek, bakım konusunda kendini ifade ederken ayrı cümlelerle yola çıkıyorlar:

Erkek daha dinç ve çekici görünmek ister. Çünkü erkek yaşamda yorulur!
Kadın daha genç ve çekici olmakister. Çünkü kadın yaşarken yıpranır
Bunun için son 20yıldır kozmetik sektörü erkekler için özel ürünler hazırlıyor. Oysa nesiller, "erkeklerin bir tıraş sabunu, bir tıraş bıçağı ve bir kolonyasından başka bakımmalzemesi olmaz" sanarak büyüdü.

Şimdi erkekler için de cilt sorunlarına çözümler getiren kremler, macunlar, ampuller, losyonlar, balsamlar,bakım jelleri, peelingler ve çeşit çeşit kürler hazırlanıyor. Kullanmaya başlarken başta tereddüt etseler de, artık onlar da gayet iyi anladılar kidünyanın her yerinde “seçiliyor” olmanın yolu, bakımlı ve diri olmaktangeçiyor.
“Erkekler bakımı pek önemsemez” görüşüne sahip olanlara önemli bir cümle ekleyelim: Anti aging amaçlı merkeze başvuran hastaların %40 ı erkek!

Neden erkeklere özel kozmetik yapılır?
Kadınlardan daha“kalın” ve “kıllı” olan erkek derisi yıpranma konusunda onları şanslı kılıyorama kozmetik “emilimi” ve içeriği açısından da farklılık yaratıyor
Erkeklerin yağ salgıbezleri daha fazla sayıda ve hormonal olarak deri daha farklı bir koruma tabakası oluşturuyor.
Derilerinin daha geç yaşlanması ama kadınlardan daha derin kırışık sahibi olmaları bu yüzdendir.
Erkeklerin her gün tıraş oldukları için ölü hücre tabakasını kadınlardan daha sık attıklarını ve daha sağlıklı bir cilde sahip olduklarını düşünebilirsiniz.
Ama bir de madalyonun diğer yüzünden bakın:
Tıraşla beraber koruyucu tabaka da yok ediliyor! Her seferinde tıraş ve jiletle kazıma işlemi ciltlerini daha hassas ve yıpratıcı dış etkenlere karşı açık hale getiriyor. Alerji geliştirmeleri daha olası!
Ciltte, kadınlardan çok daha fazlakalın/sık kıl kökleri ve sebum salgısı olduğundan siyah nokta ve sivilce sorununa daha açık bir deri oluşturuluyor. Üstelik bu sorunlarla baş ederken sakalı da her gün kesmeye devam ediyorlar.

En sık rastlanan erkek cilt sorunları neler?


 • Jiletle kazınan deri ve kesilen sert kılların yarattığı hassaslaşma
 • Ters alınan sakalda kıl dönmeleri (Jilet/elektrikli makine seçimi)
 • Sivilceli/akneli/sakallı cilt
 • Siyah noktalar
 • Sertleşen, derin kırışıklar oluşan üst yüz derisi
 • Güneş yanıkları, lekeleri
Sakal tıraşı için teknoloji farklı seçimler sunuyor.

Sakalların 3 bıçaklı,5 bıçaklı jiletlerle alınması “kılınızın sertliğine” göre ve cildinizin tepki vermesine göre yapacağınız bir seçimdir.
Yüzünüzün derisi hassas ise “çabuk tıraş” isteseniz dahi 5 bıçaklı jiletleri tercih etmeyin.Titreşimli bıçaklar kılları mümkün olan en dip yerden cildinizi yıpratmadan kesebiliyor.
Unutmayın cilditıraşla tahrişe devam ederseniz, cildinizin savunması gitgide azalacak ve herşeye tepki verir hale gelecektir. Yaralanmalardaha geç sürede onarılacak, izler kalıcı olacaktır.
Tıraş bıçağı mı tıraş makinesi mi?
Çoğu erkek, acelesüren yaşam içinde sabahları yolda makine ile kuru kuruya tıraş oluyor. Buşekilde tıraş olarak, zamanla kıl sağlığını da kıl dönmelerini de, cilttahrişlerini de kendiniz oluşturursunuz.
Cildin suyla temasıher zaman iyidir. Sulu makine kullanabilirsiniz ama her seferinde deride kalansabun içerikli örtüyü de yine suyla durulamak, mutlaka yeni kıl çıkışındasivilce ve kıl dönmesini oluşturacak kuruluğu bir nemlendirici balsam ileönlemek şartıyla.
Tıraş bıçağınızınhijyenini sakın ihmal etmeyin.
Sinekkaydı tıraş sorun çıkarır mı?
Çıkarır. Tek seferdekılı almak, aynı bölgeyi tekrar tekrar kazımamak daha iyidir. Sinekkaydı tıraşkıl dönmelerine, kanamalara, iltihaplanmaya sebep olabilir
Özel bazı günler içinyapılırsa dahi mutlaka uzman bir elde, buharla yüz derisi yumuşatıldıktansonra, ardından antiseptik bir kozmetik ve yumuşatıcı krem kullanılarakyapılmalıdır. Sinekkaydının ardından sürülen her türlü alkollü kozmetik, kılköklerini ve deri yüzeyini olumsuz etkiler. Unutmayın, “bir” seferde ve “tersalmadan” tıraş size sorunsuz bir cilt verir.
(Sık tıraş sakalı sertleştirir,kılı kalınlaştırır ama “fazlalaştırmaz” günde iki kez tıraş olan hevesli gençerkeklere duyurulur! Bekleyin nasılsa hormonal yapı tamamlandığında sakalınızsık ve kalın kıllardan oluşacaktır.)
Sakalda tıraş sırasında kanama
Sakalı çıktığı yönedoğru almak gerek. Ters alınırsa kılı çıktığı yönün tersine zorlarsınız,kanamalar olur. Her kanama, derinin onarılması için yoğun çalıştığı bir bölgeoluşması demektir. Mikroplara açık bir alan oluşturursunuz!
Berberler “kantaşı”denilen beyaz bir taşla (alüminyum sülfat)kanamayı durduruyorlar. Kuruduktan sonra yüzeyde kalan bu cilde zararlıbeyaz izini de suyla temizlemelisiniz. Kantaşı yoksa soğuk suyla bolca durulamanınkanamayı hemen durdurduğunu unutmayın. Alkol, yakıcı etkisiyle kesiklerin dahageç iyileşmesine neden olur.
Tıraş tahrişleri nasıl önlenir?
Cevabı çok net: Cildi tıraşa doğru hazırlayarak, doğru ürün seçerek!
Bıçağınızı doğru seçin.

 • Önce cildi sıcak suyla yıkayıp gözeneğin açılmasını ve kılın zorlanmadan kesilmesini sağlayın. (Duş çıkışı, sakalların kesilmesi için deri yumuşamış olur.)
 • Sakallarınız sert tipteyse buharla yumuşatarak deriyi hazırlayın.
 • Köpük, jel veya fırçalı tıraş sabunu Ne kullanıyorsanız mutlaka “cilt tipinize” uygun içerikli olanı seçin ve yeterli süre sakalı yumuşatmasına izin verin.
Aloe Vera, papatya, mentol, yosun özleri, provitaminler,gliserin, soya özü, avokado gibi yardımcı yumuşatıcı ve besleyici içeriklererkek bakım ürünlerine bu amaçla katılmışlardır.

 • Kılları yumuşatmadan jileti sürmeyin.
 • Tek hareketle ve deriyi kazımadan alın.
 • Tıraş bıçaklarınızın hijyenine dikkat edin. Aynı bıçağı en fazla 6–7 kez kullanın.
 • Sık sık sıcak su altında bıçağın içindeki kıl ve köpüğü temizleyin.
 • En son çene ve boyun bölgesini tıraş edin. Böylece sert kılların olduğu bölgeye daha çok yumuşama şansı vermiş olursunuz.
 • Tıraş bitiminde soğuk suyla cildi durulayın. Gözeneklere kapanma şansı verin.
Mutlaka deriyi yumuşatmak için yapılmış özel kozmetiklerden kullanın.
(After shave, losyon, balsam, nemlendirici) Böylece kıl dönmesi riskinide bertaraf etmiş olursunuz. Tıraş sonrası erkek bakım ürünlerinde cildinizintipine, yağ oranına, hassasiyetine göre potasyum, kâfur, alkol gibi içeriklervardır. Doğru ürün seçmenize uzmanlar da yardımcı olacaktır.

 • “Tıraş sonrası” ürünler özel üretilir. Sakın eau de toilette, kolonya, alkol gibi yakıcı ve kurutucu yanlış kozmetikler sürmeyin. Doğru ürün seçiminiz cildinizi besleyecek ve dinlendirecektir.
 • Hassas cildiniz varsa hassasiyet yatıştırıcı kozmetik ürün kullanın.
 • Sık tıraş oluyor ve cildi dinlendirmek istiyorsanız bunu gündüz yapın. Akşam tıraş olup yattığınızda, yastığa sürten kıllar cildinizi tahriş edebilir. Biliyorsunuz hücreler de kıllar da gece yenilenirler.
Kaliteli kozmetiklerde sakal sertliğine göre PH derecesidoğru ayarlanmıştır. Cildin tıraş sonrası nem dengesinin ve yağ salgısınınhırpalanmaması için:
Normal sertlikte sakallarda PH 8,3–8,8 arasında
Sert sakallarda PH 9,2–9,9, arasında
Hassas ciltlerde PH 7,5–8,2 olmalıdır.


 • Temizleme
 • Nemlendirme
 • Maske ve haftalık arındırma
 • Göz çevresi için koruma
 • Erkeklerin cilt kalınlığına ve salgılarına göre kıvamı ve içeriği ayarlanmış özel ürünler, onların da kırışık ve leke sorunlarına çözüm olarak kozmetik sektörünün yenilikleri olarak sunuluyor Tıraş sonrası kullanacağınız nemlendiricilerin sadece nemlendirici olmasının yetmeyeceğini,yüksek güneş koruyucu olması gerektiğini unutmayın. Erkeklerin de güneş sebebiyle lekeleri oluşur ve deri daha kalın olduğu için giderilmesi de kadınlara oranla daha güç olur.

Sabah tıraşlarındansonra mutlaka bir koruyuculu nemlendirici kullanmalısınız. Yağlıca ciltler içinyağsız jel nemlendiriciler ve akışkan balsamlar sizin için üretilmiştir.
Bu gün boyu nemdengesini sağlayacak, hem de cildi yumuşak tutacağından kurumuş gözenekler ve kıldönmesi sorununuz yok olacaktır. Hassas derisi ve batıkları olan erkekler ciltbakımı ile kıl çıkışlarını düzenleyebilirler.
Nem ve yağ dengesisağlıklı kurulmuş, gün içinde biriken kirlerden geceleri düzenli arındırılmışve besleyici kozmetik kullanmış bir ciltte de sakal ile ilgili hiçbir sorunkalmayacaktır.
Temizleme ürünü olarak PH ayarıerkekler için olan jel köpüklü temizleyicilerle akşamları yüzünüzü kirlerdenarındırmalısınız. Aksi takdirde, gece boyunca hücreleriniz yenilenirken, yağ salgısıve kılın gözenek içinde uzaması sürerken kirlerden arındırılmamış cildiniz, çokkısa zamanda size bol açılmış gözenekler ve siyah noktalarla dolu sivilceli biryapıyla karşılık verecektir.
Eğer cildiniz hassassa, jilete karşıher zaman bir yanma ile karşılık veriyorsa yatıştırıcı özler içeren alerjitestleri yapılmış krem/köpük ürünler kullanmanız gerek.
Beylerin, onlar içinüretilmiş kozmetiklerin üzerindeki kullanma talimatlarına dikkat etmelerigerekiyor. Bazı maske ve peelingler (granüllüler ) tıraş olmamış cilde, bazıtedavi amaçlı krem ve maskeler de kıldan arındırıldıktan sonra cilde uygulanır.(temizleyici maskeler gibi)
Haftada bir gün ölü hücrelerdenarındırıcı bir peeling, ardından da maske yaparak hem yağ salgılarını dengelersinizhem de siyah nokta oluşumunu engellemiş olursunuz.


Maske seçerken: eğersivilce oluşumuna müsait bir cildiniz varsa kil, kaolin içerikli ve antiseptiketkisi de olan ürünlerden yana tercihinizi kullanın. Eğer deride kalınlaşmahissediyorsanız soyularak çıkartılan maske de seçebilirsiniz. Maskeleri tıraşedilmiş cilde uygulamanız gerektiğini unutmayın.
Akneli bir cildinizvarsa tıraş olmanız iltihabın yayılmasına sebep olabilir. Bu yüzden tedavisürerken sakallı dolaşmanız gerekebilir. Bu süre zarfında da anti bakteriyelveya ilaçlı şampuanlarla sakalı yıkamanız gerekir. Doktorunuz bunu sizeanlatacaktır. Çünkü hem kıl hem yağlı ciltle uğraşmak gerçekten zordur veözenli bir hijyen ister.
(Akneli cilt sorunları için akneli cilt bölümüne bakınız)
Erkeklerde de güneş, kurutucu ve yakıcıetkisiyle yazın göz çevresinde nem eksikliği ve kırışıklara sebep olur. Yaşagöre belli deri kat yerleri elbette ki olmalıdır ama burada derin kırışıklarile yaşlı değil olmak söz konusudur...
Erkekler içinkoruyucu göz çevresi ürünlerini de bakımınıza zamanında ilave ederseniz, çökmüşdiğer bakımsız yaşıtlarınız arasında kimse yaşınızı tahmin edemeyecektir.
Güneş ve ciltte yaptığı tahribat için lekeler sayfasına göz atınız.İlla ki bronz olmak gibi bir tutkunuz varsa erkekler için bunu sağlayan özelüretilmiş güneşsiz bronzlaştırıcılardan kullanabilirsiniz. Dikkat etmenizgereken şey, ürünü yüze ve vücuda yaydığınızda tamamen kurumadan giyinmemenizgerekir. Aksi takdirde, giyside leke bırakabilir.

Oto bronzların doğru uygulanışı için güneşlenmeden bronz olmak mümkün mü?Evet.

40 yaşın üstündeyseniz ve sigaraalkol gibi vücutta yaşlanmayı hızlandıran maddeler kullanıyorsanız, cilditoksinlerden arındıran serilerden, detoks yapan ürünler seçmeniz sağlıklı vecanlı bir deri için iyi olacaktır.
Erkekler için özelüretim yapan o kadar çok kozmetik markası ve çeşidi vardır ki, ürün seçiminiyapmak için danışmanlık almanız en doğrusudur.
Siyah noktalardan,yüzdeki izlerden kurtulmak için ayda bir kez bakım salonlarında derin bakım dayaptırabilirsiniz.
________________
Umut bitti,limanı değil gezegeni verin ateşe.

imza
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Etiketler
bakimlari, cilt, erkekler, icin|, sorunlari

Seçenekler
Stil


Saat: 18:27

Forum Yasal Uyarı
vBulletin® ile Oluşturuldu
Copyright © 2016 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.

ForumSevgisi.Com Her Hakkı Saklıdır
Tema Tasarım:
Kronik Depresif


Sitemiz bir 'paylaşım' sitesidir. Bu yüzden sitemize kayıt olan herkes kontrol edilmeksizin mesaj/konu/resim paylaşabiliyorlar. Bu sebepten ötürü, sitemizdeki mesaj ya da konulardan doğabilecek yasal sorumluluklar o yazıyı paylaşan kullanıcıya aittir ve iletişim adresine mail atıldığı taktirde mesaj ya da konu en fazla 48 saat içerisinde silinecektir.

ankara escort bayan, ankara escort, izmir escort ankara escort, ankara escort bayan, eryaman escort, pendik escort, antalya escort,