Forum Logo


Geri Git   ForumSevgisi.Com > ForumSevgimiz Beyefendiler > Erkekçe Genel

Erkekçe Genel Genel Konular


Bıyıklarına Göre Erkekler

Genel KonularKonu Bilgileri
Konu Başlığı
Bıyıklarına Göre Erkekler
Konudaki Cevap Sayısı
0
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler
Görüntülenme Sayısı
97

Kullanıcı Etiket ListesiYeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 21 Temmuz 2015, 15:28   #1
Üye
ForumSevgisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ForumSevgisi
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır. Görmek için Kayıt Olmalısınız
Standart Bıyıklarına Göre Erkekler

Bıyıklarına Göre Erkekler

"Kesmek ya da kesmemek" İşte bütün mesele bu


Brad Pitt - Bıyık tiplerine göre erkekler Ünlü aktörler bıyığı yeniden moda yaptı. Akımı Robert Downey Jr. ile Jude Law başlattı. Ardından Brad Pitt ve George Clooney kervana katıldı. Eleştirilere cevap veren Pitt "Cesur bir adım attım ama bu moda. Yüzümde yaratıcı biçimde kıl olmazsa ben kim olurum" diyor.


Bıyık güç ve gururun simgesi erkeksi bir aksesuvar mı yoksa modası geçmiş itici ve kurtulunması gereken bir kıl topağı mı?


Belki de dünyada en kafası karışık millet biziz. Batılılaşmayla birlikte o canım kaytanlara kıydık bıyıklı oranımız hızla azalıyor. Ama cinayette bile bıyık çekmeyi hafifletici sebep sayıyor bıyıksız diye Yörük Efe’nin heykelini değiştiriyoruz. Dört çeşit erkek var: Bıyıksızlar arada bırakanlar sonradan kesenler ve asla vazgeçmem diyenler. Hasan Kaçan bunlardan. Kadınlar da ikiye ayrılıyor: Bıyık sevenler ve gördüğünde arkasına bakmadan kaçanlar. Buyrun Hülya Avşar ha keza Seray Sever...


Bütün bu tartışmalara rağmen gündelik hayatta bıyığın yararları saymakla bitmez. Bir kere en kolay yoldan tip değiştirmeye yarar. Uygun bir bıyıkla 15 günde tıfıl bir delikanlıdan yiğit bir yeniçeriye dönüşmek mümkün. Uçları kalınlığı inceliğiyle oynayarak karakterinizi hatta dünya görüşünüzü bile ilan edebilirsiniz bıyıkla: Solcu maneviyatçı entel ya da ülkücü... Tek bir dezavantajı var bağımlılık yapıyor. Aynada bıyıklı halinizi bir kez görüp de kendinizi beğenirseniz artık aranızda duygusal bir bağ oluşuyor kesemiyorsunuz. Gün gelip de bir sebepten kesmek zorunda kalırsanız ikekşi bir sünnet gibi geliyor insana. İbrahim Tatlıses 20 yıllık bıyığını canlı yayında kesmedi mi?


EN ÜNLÜ 10 BIYIK
1. Fu Manchu
2. Tom Selleck
3. Adolf Hitler
4. Groucho Marx
5. Badamsinh J. Gurjar
6. Yosemite Sam
7. Gene Shalit
8. Charlie Chaplin
9. Rollie Fingers
10. Salvador Dali


ERKEKLER DÖRDE AYRILIRARADA BIRAKANLAR:

Mehmet Günsur Mustafa Altıoklar Beyazıt Öztürk Tan Sağtürk Okan Bayülgen Nejat İşler Cem Yılmaz Kıvanç Tatlıtuğ Fikret Kuşkan Fatih Ürek Kuşum Aydın.


SONRADAN BIRAKANLAR:Kenan Evren Mahsun Kırmızıgül Oktay Kaynarca Yılmaz Erdoğan Ali Sunal Emre Ergani Emre Kınay İzzet Öz Tamer Karadağlı Atilla Saral Güven Kıraç


ASLA KESMEYENLER:Seçkin Tolga Sayışman Müslüm Gürses Cemil İpekçi Levent Kırca Ali Kırca Yavuz Seçkin İbrahim Tatlıses Rıfat Ababay Ezel Akay Kadir İnanır Orhan Gencebay Tolga Karel Işıl Kasapoğlu Uğur Polat Yetkin Dikiciler Ahmet Ümit.


SONRADAN KESEN VE KISALTANLAR:Recep Tayyip Erdoğan Berdan Mardini Fehmi Koru.


BIYIKTA SON DURUM
Yetişkin Türkler arasında yapılan araştırmalarda bıyık bırakanlar 1993’te yüzde 77 iken bu oran 2005’te yüzde 41’e geriledi. Gelecekte bıyıklı erkek görmek daha da zor olacak. Gençler arasında Türkiye genelinde bıyıklı erkek oranı 18-20 yaş grubunda yüzde 10 21-22 yaş grubunda ise yüzde 14.


BIYIK BIRAKACAKLARA İMAJ UYARISIÇizgi bıyık:

Üst dudağın yukarısında kalemle çizilmiş gibi incecik duran bir bıyık kararlarından her zaman emin olmayan bir kişilik işareti. Zeki ve kabiliyetli kuvvetli olsa bile daima bir hata işlemekten korkar. Her neyse ki böyle kimseleri etraflarındakiler çok severler de onlara güven verecek yakın bir dostları olur.


Kısa ve düz bıyık: Diş fırçasına benzeyen kısa ve düz bıyıklı kişi dikkati kendi üzerine çekmek isteyen kişidir. Siyasete atılmaktan hoşlanırlar. Çoğunluk onları can sıkıcı bulduğundan onlarla fazla dost olan bulunmaz.


Kısa bıyık: Bu insan üstü başı konusunda çok özenlidir. Zaten giyinip kuşanmak onun için saatler süren bir merasimdir. Bu erkek etrafının sevgisini kazanmak için can atar spor müzik komedi gibi eğlencelerden hoşlanır.


Sarkık bıyıklar: Dudak kenarından aşağı doğru sarkan bıyıklar bu bıyığı taşıyan erkeğin düşünceli ihtisas sahibi olduğunu işaret eder. Bununla beraber böyle insanlar düşünmeyi her şeyden fazla sevdikleri için harekete geçmeleri biraz güç olur.


Kesik kenarlı kalın bıyık: Kenarları birbirine paralel olan kalın bıyıklar daha ziyade durmuş oturmuş ununu eleyip eleğini asmış erkek göstergesi. Mükemmel bir ev erkeği işareti. Kendilerine bağlı olanları mümkün olduğunca mutlu etmeyi kendilerine vazife bilirler. Çevrelerindeki herkes böyle erkekleri bir önder bir reis olarak tanır.


Uzun burma bıyık: Kenarları burulmuş uzun bıyık ise sahibinin şakacı ve sıcak kanlı bir insan olduğuna işaret. Sıradan olayları sanki olağanüstü birer maceraymış gibi anlatmasını bilirler. Aranan sosyal insanlardır.


GELENEKSEL TÜRK BIYIKLARIKaranfil bıyık:


Katip şair bıyığı. Kararınca uzatılmış. Üst dudak yine tam şekliyle görünür.


Kaytan bıyık: Esnaf ve genç bıyığı. Alttan kırpılır üstten derin alınır uçları azıcık sarkar.


Pala bıyık: Yeniçeri ve kabadayı bıyığı. Alt kenar kırpılır üstler alabildiğine uzatılır.


Burma bıyık: Genç yeniçeri bıyığı. Palabıyığın daha incesi gür olmayanı uçları burulur.


Pos bıyık: Kalender adamların bıyığı. Büyütülmüş bıyık burulmaz yüz çevresinden dışarı taşmaz.


Bektaşi bıyığı: Bir tür pos bıyık. Altları kırpılmaz ağız üstüne dökülür tamamen örttüğü olur.


KİM NE DİYOR?EBRU ŞALLI:


Açıkçası ben bu tartışmada bıyıksızların tarafında yer alıyorum. Bence erkeklere bıyık yakışmıyor. Tercih etmiyorum hatta sevmiyorum diyebilirim.


YAVUZ SEÇKİN: Ben kafadaki bütün tüylere saç sakal bıyık olumlu bakıyorum. Bende olmadığı için söylüyorum olduğu zaman kıymetini bileceksin. Bıyık moda olur mu değil moda zaten. 2009’da birçok kadın bile bıyıklı gezecek.


TÜLİN ŞAHİN: Gördüm hepsinin bıyıklı haline baktım ama nedense sevemedim. Ben erkeği tıraşlı temiz pak beğeniyorum.


SÜMER TİLMAÇ: Brad Pitt’le George Clooney’yi tebrik ediyorum. Çok yakışmış. Validem bıyıksız öpücük tuzsuz çorbaya benzer derdi. Bıyıksız erkek olmaz.


KEREM GÖRSEV: Hayatımda hiç bıyık bırakmadım nasıl bir duygudur suratta nasıl durur onu bile bilmem. Bence tıraşlı erkek daha çağdaş duruyor ama bıyığı çok yakıştırdığım isimler de var. Mesela Ali Sirmen Osman Tamburacı.


AYŞE ARMAN: Clark Gable’a evet yakışıyordu tamam Brad Pitt’e de bir derece ama bence George Clooney’ye bile yakışmıyor. Kendileriyle ilgili değişiklik yapma ihtiyacını anlıyorum baŞKA bir şey bulmalılar. Farklı giyinsinler küpe taksınlar ama lütfen tüylerini uzatmasınlar.CEM DAVRAN:


Bıyık bana hiçbir zaman çok cazip gelmedi. Rol gereği ekmek parası için uzattım. Bence aktör bıyıklı olmamalı. Brad Pitt’in George Clooney’in bıyıklı hallerini gördüm iğrenç olmuş.


NEZ: Beni ilgilendirmez insanın kendisine bağlı bir tercih bu. Önemli olan yakışması. Brad Pitt’in bıyıklı halini görmedim. Eminim yakışmıştır. Amerika’da bıyık moda olabilir ama Türkiye’de böyle bir durum yok. Zaten bıyıklı bir sürü insan var.


Bıyık sayesinde devri álem1988 yılında 1.82 metre uzunluğundaki bıyıklarıyla dünya şampiyonu olan Kahramanmaraşlı Memili Rüştüoğlu kazandığı ödülle o gün bugündür dünyayı geziyor. 50’ye yakın ülkeyi gezen bıyık şampiyonu son olarak Bahreyn’de ortaya çıktı: Bıyıklarımdan kazandıklarımla dünyayı dolaşıyorum. Buraya yalnız geldim 3 ay kalacağım. İklim değişikliği güzel oluyor. Japonya’ya İngiltere’ye birçok ülkeye programlara gittim. Buradan Güney Kore’ye geçme ihtimalim var. Reklamlarda rol alıyorum. Dubai’de 2001’de araba reklamında oynadım. Televizyonlarda yayımlandı

»Bıyıklarına Göre Erkekler - www.ForumSevgisi.Com 
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Bookmarks

Etiketler
biyiklarina, erkekler, gore

Seçenekler
Stil


Saat: 21:31

Yasal Uyarı Forum

ForumSevgisi.Com, paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Gerekli Şikayet Bildirimleri "Bize Yazın" kısmından yapabilirsiniz.
Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
Bu forum, en iyi 1366 x 768 ekran çözünürlüğünde Mozilla ve Chrome ile görüntülenebilir.
www.ForumSevgisi.Com © 2014-2016

Facebook Twitter YouTube YouTube YouTube YouTube DMCA.com Protection Status
Forum Forumlar Forum Sitesi Ask Forumu Etiket Sitemap
Yukarı Git