ForumSevgisi.Com

  ForumSevgisi.Com > ForumSevgimiz Beyefendiler > Erkekçe Genel

Erkekçe Genel Genel Konular


İlişkileri Zora Koşan Erkekler

Genel Konular


İlişkileri Zora Koşan Erkekler

ForumSevgimiz Beyefendiler Kategorisinde ve Erkekçe Genel Forumunda Bulunan İlişkileri Zora Koşan Erkekler Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> İlişkileri Zora Koşan Erkekler İlişkileri zora koşan erkekler Birlikte olduğu erkeğin bir türlü evlilikten bahsetmemesinden şikayet eden kadınların sayısı her ...

Kullanıcı Etiket Listesi

Yeni Konu aç  Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil

Okunmamış 21 Temmuz 2015, 16:30   #1
Durumu:
Çevrimdışı
ForumSevgisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
none
Üyelik tarihi: 14 Temmuz 2015
Mesajlar: 8.944
Konular: 8563
Beğenilen: 0
Beğendiği: 0
www.forumsevgisi.com
Standart İlişkileri Zora Koşan Erkekler

İlişkileri Zora Koşan Erkekler

İlişkileri zora koşan erkekler

Birlikte olduğu erkeğin bir türlü evlilikten bahsetmemesinden şikayet eden kadınların sayısı her geçen gün artıyor. Buna dur demenin yolları var.

29 yaşındaki Özlem “Erkek arkadaşımla üç yıldır çıkıyoruz. Birbirimizi gerçekten de çok seviyoruz. Zaman zaman evlilik ve hatta çocuk sahibi olmak konularını açıyor. Ama ben bunun için belli bir zaman diliminden bahsetmek istediğimde bunların gerçeğe dönüşeceğini düşünüyor ve donup kalıyor” diyor. Bu tip konuşmaları sıklıkla duyduğunuzdan eminiz. Evlilik için kendinizi tam anlamıyla hazır hissetmeseniz de Özlem’in yaşadığı bu çıkmazı az çok anlayabilirsiniz. Çünkü bu günlerde erkekler sizinle yemeğe çıkmayı teklif etmekten bebek sahibi olmaya kadar ilişkinin her aşamasını ağırdan alıyor. Aşk Sırları Açığa Çıkıyor (Love Secrets Revealed) kitabının yazarı Allem Berger erkeklerin tuhaf bir dönemden geçtiğini söyleyerek sözlerine şöyle devam ediyor: “İlişkileri içinde her zaman daha baskıcı olmaya alışık olan erkekler bu duruşları artık demode olmaya başladığından yeni rollerini keşfetmeye çalışıyorlar.


Erkekleri buna iten bir diğer faktör ise kadınların artık erkeklerden daha başarılı olmaları. Araştırmalar erkeklerin akademik ve profesyonel olarak kadınların gerisinde kaldığını gösterirken uzmanlar bunun erkeklerin kendilerine olan güvenini alıp götürdüğünü söylüyor. Ayrıca klasik oyun planı olan üniversiteye gitmek iş sahibi olmak evlenmek ve çocuk sahibi olmak gibi zorlayıcı bir zaman çizgisi artık geçerliliğini kaybetmiş gibi gözüküyor. Erkekler de bu düşünce tarzını fazlasıyla benimsemiş tavırlar sergiliyor. Uzmanlar tüm bu bileşenlerin erkekler ve aşk hayatları üzerinde çok büyük etkisi olduğu konusunda hemfikir. İşte bu yüzden ilişkinin beş aşamasında neler olduğu konusunda bizi aydınlatmalarını istedik. Bize neden işleri ağırdan aldıklarını ve onları istediğimiz yola sokmamız konusunda neler yapmamız gerektiğini teker teker açıkladılar.


Çıkma Teklif Etmek
Birçok kadından bir erkekle en azından yemeğe çıkmak için ilk adımı onların attığını duyduk. 25 yaşındaki Ceyda “Bir arkadaşım sevgilisinin arkadaşının beni beğendiğini söyledi. Ona her rastladığımda bana dışarı çıkmayı teklif edecek sandım ama hiçbir zaman beklediğim teklif gelmedi. Yemeğe çıktık ama sonunda dayanamayıp ben teklif ettiğim için’’ diye anlatıyor. Uzmanlar bunun çok rastlanan bir durum olmadığını söylese de sebebinin reddedilme korkusu olduğundan bahsediyorlar. Berger “Eskiden erkekler daha çok maaş alıp ofislerinde göklere çıkartılıyordu. Bu da hayatlarının diğer alanlarında da kendilerine olan güvenlerini artırıyordu’’ diyor.


Ama son zamanlardaki gerileme biraz sert olmuş gibi gözüküyor çünkü artık kadınlardan çok sayıda erkek işten çıkartılıyor ya da maaşlarında kısıtlamaya gidiliyor. Bunun sonucundadaerkeklerin kendilerine olan güveni azalıyor. İşler iş ortamında bu kadar kötü giderken daha fazla reddedilmek istemiyor ve size bir teklifte bulunmuyorlar. Aynı zamanda günümüzde kadınların bir teklifte bulunması tamamen kabul edilebilir bir durum olarak karşılanırken erkekler giderek daha çok tembelleşiyor. Berger “Size yemeğe çıkma teklifinde bulunmuyorlar çünkü sizin bu tip bir görevi üstleneceğinizi biliyorlar’’ diyor. Erkeklerin bu tip sorunlarının olması sizin tüm sorumluluğu almanız gerektiği anlamına gelmiyor.


Houran erkeklerin onlara ihtiyaç duyduğunuzu bilmek istediğini söyleyerek şöyle devam ediyor: “Herhangi bir konu hakkında onun fikrini sorarak isteğini kamçılayabilir veya yeni bir şey denemek için size ön ayak olmasını isteyebilirsiniz.’’ Örneğin onun hoşlandığı film türünü biliyorsanız önereceği bir filmi izlemek istediğinizi söyleyin. Eğer bu bir işe yaramazsaDoktor Seth’in Aşk Prospektüsü (Dr Seth’s Love Prescription) kitabının yazarı Seth Meyers işi biraz oyuna vurabileceğinizi söylüyor. Örneğin bir arkadaşınızın bir erkekten hoşlandığını ama o erkeğin bir türlü ilk adımı atmadığını söyleyebilirsiniz. Bu flörtöz olduğu kadar onun üzerinde baskı hissettirmeyecek olan senaryo havayı yumuşatacak ve işleri bir sonraki aşamaya taşıması için ona fırsat verecektir.


Garantiye Alın
Erkekler hakkında şimdiye kadar öğrendiklerimizi düşündüğümüzde onların konu olduğunda kendilerini tuttuğunu öğrenmek bizi çok şaşırttı. Bu yüzden birkaç erkekle konuşarak bir kadından hoşlandıklarında onunla ne zaman yatmak istediklerini sorduk. Çoğunluk bunun için ideal olan sayının beşinci buluşma olduğunu söyledi. Bunu uzmanlara danıştığımızda bu fenomeni besleyen şey konusunda şöyle bir teorileri olduğunu söylediler: Erkekler eskiden yatakta aslan kesilirdi. Ama son zamanlarda kadınların anlamda kendilerine olan güveni öylesine arttı ki artık erkekler onları etkilemek konusunda üzerlerinde baskı hissetmeye başladı. Çoğu erkek için bu çılgın bir performans sergilemek anlamına geliyor. Bu da ilk seferde onları oldukça zorluyor.


Eğer hoşlandığınız erkekle için sabırsızlanıyorsanız size verdiğimiz bu bilgilerin çok hoşunuza gittiğinden eminiz. Eğer henüz beşinci kez buluşmadıysanız rahatlayın ve henüz sevişmemiş olmanızın sizden hoşlanmadığı anlamına gelmediğini kendinize hatırlatın. Meyers için beklemenin kötü bir şey olmadığına dikkat çekiyor ve sözlerine şöyle devam ediyor: “erkenden güçlü duygular hissetmenize sebep olur.’’ Uygun zamanı beklemenin size hiçbir zararı olmaz ve hatta aranızdaki bağı güçlendirir.


Peki beşinci buluşmadan sonra ne olacak? İşleri biraz hızlandırmanın en iyi yolu fiziksel olarak yakınlaşmak konusunda rahat olduğunuzu ona belli etmek olmalı. Tabii bunu yaparken in bir erkeğin değerini test etmek için bir araç olmadığını da ona göstermelisiniz. Ona gülümseyip bu bekleyişin sizi öldürdüğünü söyleyebilirsiniz. O gülümseme eğlenmek istediğinizikurduğunuz cümle ise ona not vermeyeceğinizi gösterir. Meyers işleri ağırdan almalarına rağmen erkeklerin ilk adımı atmak istediğini söylüyor. Sadece onlara çok güçlü bir yeşil ışık yakmanız gerekiyor.


Ve Evlilik Konusu
Berger “Geçmişte önce evlenilir daha sonra profesyonel ve finansal konularda düşünülürdü. Şimdilerde ise işlerine yoluna koyup evlenmek çok daha önemli’’ diyor. Ama o işlerin istediğiniz kıvama gelmesi her zamankinden uzun sürebiliyor. Bu jenerasyon her yaptığı konuda tutkulu olmak istediğinden hayallerindeki işi bulmak konusunda da uzun bir yolculuğa çıkıyor. Dolayısıyla erkekler asıl yapmak istedikleri şeyi bulana kadar pek çok iş değiştiriyor. Bu da yıllar alıyor. Sonra da kariyer yapıp finansal özgürlüklerini kazanmak istiyorlar. Ancak bütün bunların sonrasında evliliği düşünmeye başlıyorlar.


Siz hazırsınız diyelim. İlk yapmanız gereken erkek arkadaşınızın onunla ciddi birşeyler yaşamak istediğinizi bilmesini sağlamak olmalı. Meyers erkeklerin çoğunun kadınların yüzüğün boyutunu daha çok önemsediğini düşündüğünü söylüyor. Bunu size veremeyeceklerini düşünüyorlar veya size rahat bir hayat yaşatamama korkusu yaşıyorlar. Ayrıca ruh eşinizi bulduğunuzdan dolayı değil artık yaşınızın geldiğini düşündüğünüz için evlenmek istediğiniz konusunda bazı şüpheleri oluyor. Tek yapmanız gereken bu hayatı birlikte yaşamak istediğiniz konusunda onu ikna etmek. Onunla birlikte olduğunuzu dünyaya haykırmaktan gurur duyacağınızı ona söylediğinizde alıcılarının açılacağından emin olabilirsiniz.


O konuşmayı yaptıktan sonra ne zaman nişanlanmak istediğinizi dile getirmelisiniz. Ona belli bir ay vermeniz kulağa çok kontrolcü geleceğinden ‘Bir yıl içinde’ gibi geniş bir zaman belirtebilirsiniz. Kafanızda nişanlanmak istediğiniz bir tarih belirleyin ve ona göre hareket edin. Tabii hissettirmeden.


Evinin Erkeği Olmak
Kadınlar çocuk yapmak için vücutlarının en uygun olduğu zamanı biliyor ve o sürenin sonuna yaklaştığından dolayı hızlı hareket etmek istiyor. Erkeklerse özellikle son zamanlarda 40’lı yaşlarda anne olduğunu gördükleri ünlülerden sonra bu konuda bir baskı hissetmiyor. Bu kadınların büyük ihtimalle çocuk sahibi olmak için tedavi gördüklerini anlamak yerine önlerinde daha çok zaman olduğunu düşünüyorlar.


Erkeklerin çocuk yapmak konusunda tereddütleri olmasının bir diğer sebebi çocuk büyütmede artık daha çok sözlerinin geçiyor olması. Yapılan bir araştırmaya göre erkekler kadınların onlardan gerçek dışı beklentileri olduğunu düşünüyor: Kadınlar onlardan başarılı olmalarını ev işlerini paylaşmalarını ve en iyi arkadaşları olmalarını istiyor. Bir çocuk sahibi olmak ise insan üstü bir şevk gerektiriyor. Bir bebek tek başına yapılamayacağı gibi bakımı da tek kişi tarafından sağlanamıyor. Erkekler bunları yapabilecekleri konusunda pek emin değil.


En hassas nokta ise babalığın ardından kimliklerinin tüketilecek olmasından korkmaları. Büyük bir araba satın alarak sadece bir aile babası olarak hayatlarına devam edecekleri konusunda tasalanıyorlar. Sizin kocanız olmak isterken bir yandan da eskisi gibi arkadaşlarıyla görüşmek veya diledikleri kadar spor yapmak istiyorlar. Bu aslında hepimizin sahip olması gerektiği çok sağlıklı bir yaklaşım. İşte bu yüzden onu bebeklerinden başka bir şeyle ilgilenmeyen bir çifte dönüşmeyeceğinize ve mutluluğunuzunilişkinizin her zaman bir numaralı önceliği olacağına ikna etmelisiniz.
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Etiketler
erkekler, iliskileri, kosan, zora

Seçenekler
Stil


Saat: 20:32

Forum Yasal Uyarı
vBulletin® ile Oluşturuldu
Copyright © 2016 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.

ForumSevgisi.Com Her Hakkı Saklıdır
Tema Tasarım:
Kronik Depresif


Sitemiz bir 'paylaşım' sitesidir. Bu yüzden sitemize kayıt olan herkes kontrol edilmeksizin mesaj/konu/resim paylaşabiliyorlar. Bu sebepten ötürü, sitemizdeki mesaj ya da konulardan doğabilecek yasal sorumluluklar o yazıyı paylaşan kullanıcıya aittir ve iletişim adresine mail atıldığı taktirde mesaj ya da konu en fazla 48 saat içerisinde silinecektir.

ankara escort bayan, ankara escort, izmir escort ankara escort, ankara escort bayan, eryaman escort, pendik escort, antalya escort,