ForumSevgisi.Com

  ForumSevgisi.Com > ForumSevgisi Müzik Ve Film Dünyası > Yerli - Yabancı Diziler > Eski Diziler


Leyla ile Mecnun Bütün Bölüm Özetleri


Leyla ile Mecnun Bütün Bölüm Özetleri

Yerli - Yabancı Diziler Kategorisinde ve Eski Diziler Forumunda Bulunan Leyla ile Mecnun Bütün Bölüm Özetleri Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> Leyla ile Mecnun Bütün Bölüm Özetleri Genel Hikaye Aynı gün, aynı hastanede dünyaya gelen iki bebek, yatak sayısının azlığından dolayı ...

Kullanıcı Etiket Listesi

Yeni Konu aç  Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil

Okunmamış 01 Aralık 2014, 20:32   #1
Durumu:
Çevrimdışı
Liich
Üye
Liich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Keyifli
Üyelik tarihi: 14 Kasım 2014
Yaş: 24
Mesajlar: 7.850
Konular: 4856
Beğenilen: 1368
Beğendiği: 1252
www.forumsevgisi.com
Standart Leyla ile Mecnun Bütün Bölüm Özetleri

Leyla ile Mecnun Bütün Bölüm Özetleri

Genel Hikaye
Aynı gün, aynı hastanede dünyaya gelen iki bebek, yatak sayısının azlığından dolayı yan yana yatırılırlar. Ailelerinin "doğar doğmaz birbirlerini buldular" sözü üzerine beşik kertmesi yapılan bebekler, isimlerini de efsane aşıklar Leylâ ve Mecnun'dan alırlar.
Aradan 25 yıl geçer. Bir sabah ailesi Mecnun'a durumu anlatır ve Leyla'yı istemeye giderler. Mecnun başta bu durumdan rahatsızlık duysa da Leyla'yı görür görmez aşık olur. Onu etkilemek için ne yapacağını bilemeyen Mecnun, bir gece rüyasında aksakallı dedeyi görür. Aksakallı dedenin rüyalarından çıkıp Mecnun'la beraber yaşamaya başlamasıyla da işler karışır.

1. Bölüm Özeti
Özet Bulunamadı

2. Bölüm Özeti
Özet Bulunamadı

3. Bölüm Özeti
Özet Bulunamadı

4. Bölüm Özeti
Özet Bulunamadı

5. Bölüm Özeti
Özet Bulunamadı

6. Bölüm Özeti
Özet Bulunamadı

7. Bölüm Özeti
Özet Bulunamadı

8. Bölüm Özeti
Özet Bulunamadı

9. Bölüm Özeti
Özet Bulunamadı

10. Bölüm Özeti
Özet Bulunamadı

11. Bölüm Özeti
Özet Bulunamadı

12. Bölüm Özeti
Özet Bulunamadı

13. Bölüm Özeti
Özet Bulunamadı

14. Bölüm Özeti
Özet Bulunamadı

15. Bölüm Özeti
Özet Bulunamadı

16. Bölüm Özeti
Özet Bulunamadı

17. Bölüm Özeti
Özet Bulunamadı

18. Bölüm Özeti
Özet Bulunamadı

19. Bölüm Özeti
Özet Bulunamadı

20. Bölüm Özeti
Özet Bulunamadı

1. SEZON SONU - 2. SEZON BAŞLANGICI

21. Bölüm Özeti

Özet Bulunamadı

22. Bölüm Özeti
Leyla'nın Arda'yla Amerika'ya gitmesinin ardından, Mecnun kendini epey kötü hissetmektedir. Her gece kâbuslar görmeye başlar. Daha sonra bunlara dayanamaz ve babası İskender'in gazıyla Amerika'ya gitmeye karar verir. Gidip Leyla'yı alıp gelecektir. Bu yolculuğunda İsmail elbette Mecnun'u yalnız bırakmaz. Birlikte Amerika'ya doğru yola çıkarlar. Ancak Mecnun'un Amerika'ya gitme macerası sandığı kadar kolay olmayacaktır.

23. Bölüm Özeti
Özet Bulunamadı

24. Bölüm Özeti
Mecnun'un hayatı tehlikede
Leyla ile Mecnun'un bu bölümünde, Mecnun intihar girişiminde bulunuyor.Mecnun'un kafasına ateş etmesinden sonra, tüm mahalle hastaneye akın etmiştir. Delikanlının durumu oldukça kritiktir. Komada öylece yatarken, kimsenin elinden bir şey gelmez. Aksakallı dede kendince çözüm üreterek Mecnun'un beynine girmenin yolunu bulur. Böylece tüm mahalleli faydalı olabileceklerini düşünerek sırayla Mecnun'un beynine girmeye başlar. Bunun sonucunda Mecnun'un beyninde enteresan olaylar meydana gelmeye başlar.

25. Bölüm Özeti
Mecnun evleniyor...
Mecnun, hastaneden çıktıktan sonra hayatını düzene koymaya karar verir. Önce gider işe girer, ardından da Aksakallı Dede'nin tüm itirazlarına rağmen Nurten'in yeğeni ile evlenme kararı alır. Bu karar herkesi şoke etse de, kimsenin elinden bir şey gelmez. Leyla çok çaresiz kalmıştır. Aksakallı Dede ise son çareyi gelecekteki Mecnun'u çağırmakta bulur.

26. Bölüm Özeti
Mecnun Zorda... Düğün Günü Yaklaşıyor…
Mecnun, biraz zaman geçtikten sonra Nurten’in yeğeniyle evlenme kararı almasının yanlış olduğunu farkeder. Tam evlenmekten vazgeçmişken, Nurten’in yeğeni’nin Almanya’dan gelen ağabeyleri Mecnun’u zor durumda bırakır. Aksakallı dede ise bir yandan Leyla’nın bu evliliği bozmasına yardım etmeye çalışırken bir yandan da İskender’le anlaşıp, çekemediği sahte dede’yi İzmit’e bırakıp gelmesini tembihler. Tüm bu kargaşa içinde düğün günü yaklaşmaktadır.

27. Bölüm Özeti
Leyla ile Mecnun’u Uzaylılar Kaçırıyor…
Ailesi Leyla'nın hasta olduğunu düşündüğü için onu eve hapsetmiştir. Mecnun da her akşam Leyla'nın kapısında onu beklemektedir. Ancak ters giden bir şeyler vardır. Bu büyük aşkı fark eden uzaylılar, inceleme yapmak için Leyla ve Mecnun'u uzaya kaçırmaya karar verir. Mahalledeki diğer kişilerin de yanlışlıkla uzaya gelmesinin ardından ortalık iyice karışacaktır.

28. Bölüm Özeti
Leyla ile Mecnun’da Kahkaha Tufanı…
Herkes birbirinin yerine geçiyor…
Leyla ile Mecnun, uzaydaki romantik anlarından sonra dünyaya geldiklerinde bir gariplik fark ederler. Mahalledeki herkes birbirinin yerine geçmiştir. Ancak kötü olan şudur ki; bu durumun Leyla ve Mecnun dışında kimse farkında değildir. Leyla ile Mecnun elele verip bu durumu çözmek için uğraşırlar. Bu karışık durum, eğlenceli ve bir o kadar komik olaylara vesile olacaktır.

29. Bölüm Özeti
Yavuz ne saklıyor…
İsmail abinin yeni iş heyecanı…
Zekiye'nin gidecek yeri olmadığını gören Mecnun, ona kendi evlerinde kalmasını söyler. İskender buna alışmakta epey güçlük çekecektir. Diğer yandan Yavuz, ortalarda olmadığı dönemde ne yaptığını anlatmamakta ısrar eder. Yavuz'un o dönemde ne yaptığını herkes merak etmektedir. İsmail ise yeni bir iş bulmuştur bile kendine.

30. Bölüm Özeti
Mecnun Neden Susuyor?
Aradan 1 yıl geçmiştir. Mecnun kimseyle tek kelime konuşmamaktadır. Herkes Mecnun'un bu durumunu yok etmek için seferber olurken, bir yandan da hep birlikte eğlenceli olaylara imza atarlar.

31. Bölüm Özeti
Mecnun Geçmişe Gidiyor…
Leyla ile Mecnun’un macera dolu yepyeni bölümünde; Leyla'nın ölümünün ardından bir yıl geçmiştir. Bu geçen bir yıllık süre içinde Mecnun kimseyle tek kelime konuşmamıştır; taa ki Benjamin gelip Mecnun'a geçmişe gidebileceğinden bahsedene kadar. Bunun üzerine Mecnun tüm işleri düzeltmek umuduyla geçmişe gitmeye karar verir. Sonra da İsmail abi’nin deyişiyle olaylar… olaylar…

32. Bölüm Özeti
Mecnun Leyla’nın organlarının peşinde…
Leyla ile Mecnun’un macera dolu yepyeni bölümünde; Leyla'nın ölümünün ardından organları ihtiyacı olanlara bağışlanmıştır. Bağış yapılanlardan biriyle karşılaşan Mecnun, o kişiden duydukları doğrultusunda bu olayın bir anlamı olduğunu düşünür ve Leyla'nın organlarının bağışlandığı insanları tek tek aramaya koyulur. Bu arayış Mecnun'un hayatında yeni başlangıçlara vesile olacaktır.

33. Bölüm Özeti
Leyla ile Mecnun “Gerçek Kesit”te…
Bu hafta Leyla ile Mecnun’u Perihan Savaş’ın anlatımıyla Gerçek Kesit’ten izleyeceğiz…
Perihan Savaş’ın anlatımıyla ekrana gelen Leyla ile Mecnun’un reality show tadındaki yepyeni bölümünde; Mecnun, organların bağışlandığı kişileri öğrendikten sonra bu sefer de Leyla’nın kalbinin kimde olduğunu araştırmaya başlar. Mecnun kalbin kimde olduğunu araştırırken, İsmail kendi başını farkında olmadan fena halde belaya sokmaktadır. Erdal bakkalın kaçırılmasının ardından mahallede yine çok eğlenceli olaylar olacaktır.

34. Bölüm Özeti
Bu sene Eurovision’a kimin katılacağı belli oldu…
Erdal Bakkal ve Çırakları Eurovision’da ….
Leyla ile Mecnun’un kahkaha dolu yepyeni bölümünde; İsmail, Yavuz ve İskender, Erdal’ın bakkalında çıraklığa başlamıştır. Erdal Bakkal’ın düşünde Erdal ve çırakları adlı grup Bülent Özveren’in sunumuyla eurovison’da ülkemizi temsil edeceklerdir. Diğer yandan ise Mecnun hala kalbin peşindedir. Aksakallı dede’den yardım göremeyince diğer dede’den ister. Ondan da istediğini alamayınca Sedef’in yanına gider.

35. Bölüm Özeti
Mahallede herkes hayal kırıklıklığı yaşıyor…
Aksakallı Dede evi terk ediyor…
Leyla ile Mecnun’un kahkaha dolu yepyeni bölümünde; Mecnun, Aksakallı Dede'nin artık kendisine hiç yardım etmediğinden yakınır. Aksakallı Dede bunun üzerine evi terk eder. Mecnun da, hem mahalleli hem de kendisi için çareyi, Sedef'in anneannesinden yardım istemekte bulur. Bu arada mahalleliler Erdal Bakkal'la konuşmamaktadırlar. Erdal Bakkal her türlü sevimlilikle onların yanına yaklaşmaya çalışsa da, kimse oralı olmaz.

36. Bölüm Özeti
Mecnun ve Aksakallı Dede Matematik Kitabının içine giriyor…
Leyla ile Mecnun’un kahkaha dolu yepyeni bölümünde; Şirin'in ödevini çok beğenen hocası, Şirin'in bir dahi olduğunu iddia ederek, ona dünyada bir türlü çözülememiş problemleri vererek çözmesini ister. Şirin, ödevini Mecnun yaptığı için durumu ona anlatır ve ondan yardım ister. Bunun üzerine Mecnun ve Aksakallı Dede problemleri çözebilmek için, Açıköğretim Fakültesi genel matematik kitabının içine girerler. Yine mahalleliyi birbirinden eğlenceli olaylar bekliyordur.

37. Bölüm Özeti
Dünyayı Kurtaran Mecnun…
Leyla ile Mecnun’un kahkaha dolu yepyeni bölümünde;
Günlerden 21 Aralık 2012'dir. Bu tarih mayaların takvimine göre marduk adlı göktaşının dünyaya çarpma tarihidir. Mecnun bunu öğrendiğinde dünyayı kurtarma kararı alır. Yavuz, Sedef, Şirin, Zekiye ve Sağdıç'ı da alarak maceradan maceraya atılır. Bu sırada diğer mahalleliler de dünyanın sonu gelecek diye panik yapan Erdal Bakkal’la baş etmektedirler.

38. Bölüm Özeti
Erdal Bakkalın şok eden veresiye defteri…
Mecnun Sedef hakkında neler öğreniyor?
Leyla ile Mecnun’un kahkaha dolu yepyeni bölümünde; İskender, İsmail ve Yavuz Erdal'ın bakkalda olmadığı bir ara, ona ait veresiye defterini bulur. Veresiye defterinde yazanlardan sonra hepsi büyük şok geçirip panikler. Şirin ise Aksakallı Dede hakkında mahallede araştırma yapmaya başlar. Bu arada Mecnun, Sedef hakkında bazı önemli şeyler öğrenecektir.

39. Bölüm Özeti
Mecnun Kaf Dağı’nda “masal çiçeği”ni arıyor….
Leyla ile Mecnun’un yılbaşı akşamı yayınlanacak özel bölümü, 2013 yılını karşılayan mahalleninin birbirinden komik maceralarıyla yeni yıl eğlencesini kahkahaya dönüştürecek…
Usta Oyuncu Halit Akçatepe Leyla ile Mecnun da Noel Baba Oldu…
Bu yıl 65. sanat yılını kutlayan usta oyuncu Halit Akçatepe, Leyla ile Mecnun’un yılbaşı özel bölümünde Aksakallı Dede’nin eski dostu “Noel Baba” olarak TRT1 ekranlarında olacak.
Leyla ile Mecnun’un süprizlerle dolu yılbaşı özel bölümünde; uzun süredir görüşemeyen eski dostlar; Aksakallı Dede ve Noel Baba, yılbaşında karşılaşırlar. Aksakallı Dede'nin Noel Baba'yı, Mecnun'larda kalmaya ikna etmesi üzerine birbirinden komik olaylar yaşanacaktır. Mecnun, Yavuz ve İsmail ise, hiç solmayan “Masal Çiçeği”ni bulmak için, Noel Baba'nın geyikleriyle Kaf Dağı'na doğru yola çıkarlar. Bu sırada Erdal Bakkal, mahalleli için büyük bir parti düzenlemektedir. 2013 yılına giren mahalleli unutulmaz bir yılbaşı yaşarlar.

40. Bölüm Özeti
İçinde kaybolup durduğu labirentli rüyasından sonra Mecnun’un, masal çiçeğini kime vereceği konusunda kafası iyice karışır. Tam karar verdiği sırada, Sedef’le birlikte geldiği cafede, Şirin’i sevgilisi olan Ferhat’la otururken bulur. Hep beraber cafede oturup sohbet ettikten sonra Mecnun’un kafası iyice karışacaktır.

41. Bölüm Özeti
Geçen haftaki bölümde Mecnun, Leyla'dan hoşlandığını en nihayetinde ona açıklayabilmişti. Leyla ile Mecnun aynı hastanede aynı gün dünyaya gelmişti ve kader onları yatak olmadığı için henüz bebekken aynı yatakta yatmak zorunda bırakmıştı. Daha sonradan beşik kertmesi bile yapılmışlardı. Ondan sonra da bu iki bebeğin hayatları boyunca yolları hep farklı bahanelerle kesişmişti. İstanbul'da üniversite okuyan Leyla, açık öğretimde okuyan Mecnun'a hiçbir zaman yüz vermez. Mecnun ve ailesi Leyla'yı istemeye gitseler bile iki aile tartışırlar ve kızı istemeden evden ayrılırlar. Oysa Mecnun bir kere Leyla'ya vurulmuştur ama belli edemez.
Leyla ile Mecnun'un komik hikayesini ve kovalamacasını anlatan dizi oldukça büyük bir seyirci kitlesine de sahip. Her hafta seyircileri gülme krizlerine sokan Leyla ile Mecnun, bu hafta da kaliteli esprilere ev sahipliği yapacak.
Leyla ile Mecnun, 41. Bölümü ile 16 Ocak Pazartesi akşamı TRT 1 ekranlarında olacak.

42. Bölüm Özeti
Dizinin önceki bölümlerinde Mecnun, Leyla'dan hoşlandığını ona açıklamıştı. Leyla ile Mecnun aynı hastanede aynı gün dünyaya gelmiş ve kader onları yatak olmadığı için henüz bebekken aynı yatakta yatmak zorunda bırakmıştı. Aileleri tarafından beşik kertmesi yapılan bu iki bebeğin yolları hep farklı bahanelerle kesişmişti. İstanbul'da üniversite okuyan Leyla, açık öğretimde okuyan Mecnun'a hiçbir zaman yüz vermemektedir. Mecnun ve ailesi Leyla'yı istemeye gitseler bile iki aile tartışırlar ve kızı istemeden evden ayrılırlar. Oysa Mecnun bir kere Leyla'ya vurulmuştur ama belli edemez.
Leyla ile Mecnun'un esprili hikâyeleri her hafta farklı maceralarla ekrana gelme devam ediyor. Bu hafta Mecnun büyük bir iş soyunuyor ve kıyafetinden dış görünümüne kadar bambaşka bir şekle bürünüyor. Onun bu çabası Leyla'yı etkilemeye yetecek mi, bunu yeni bölümde göreceğiz.
Leyla ile Mecnun 42. Bölümü ile 23 Ocak Pazartesi akşamı TRT 1 ekranlarında!
Alıntı ile Cevapla

Okunmamış 01 Aralık 2014, 20:36   #2
Durumu:
Çevrimdışı
Liich
Üye
Liich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Keyifli
Üyelik tarihi: 14 Kasım 2014
Yaş: 24
Mesajlar: 7.850
Konular: 4856
Beğenilen: 1368
Beğendiği: 1252
www.forumsevgisi.com
Standart

43. Bölüm Özeti
Sedef aşkını itiraf ediyor…
Leyla ile Mecnun’un kahkaha dolu yeni bölümünde; Nurten, Erdal’la kavgalarından sonra bakkalı ve evi ele geçirip Erdal’ı kapı önüne koyar. Erdal Mecnun’larda kalmaya Nurten de bakkalı işletmeye başlar. Bu arada Sedef, İsmail abinin desteğiyle, Mecnun’ların evine gider ve Mecnun’a aşkını itiraf eder; ancak Mecnun’un vereceği tepki ortalığı karıştıracaktır.

44. Bölüm Özeti
Leyla ile Mecnun'un esprili hikâyeleri her hafta olduğu gibi geçen haftaki bölümde de ekrana gelmeye devam etmişti. Mecnun büyük bir işe soyunmuş ve kıyafetinden dış görünümüne kadar bambaşka bir şekle bürünmüştü. Hem işiyle hem de görüntüsüyle Leyla'yı etkilemeye çalışmıştı.
Leyla ile Mecnun'un bu hafta ekrana gelecek olan yeni bölümünde kahramanlarımız yemek yapmak için işe koyulacaklar. Üç kişi yemeğin başına geçecek ve kafalarına koydukları muhteşem lezzeti gerçeği dönüştürmeye çalışacaklar. Mecnun ise başı yine Leyla ile derttedir. Ak sakallı dede bile buna bir çare bulmakta zorluk çekecektir.
Leyla ile Mecnun 44. Bölümü ile 6 Şubat Pazartesi akşamı TRT 1'de!

45. Bölüm Özeti
İskender’in hapse girmesinin ardından, mahalleli Mecnun’da bir gariplik fark eder. Mecnun’un davranışları tuhaflaşmıştır. Hep beraber toplaşıp İskender’i kurtarmak için büyük bir plan yaparlar. Planı uygulama aşamasında ise hiç beklemedikleri bir durum onları beklemektedir...

46. Bölüm Özeti
Mecnun’un Duyguları netleşiyor..
Sedef'in diğer adının Leyla olduğunu öğrenen Mecnun'un duyguları artık netleşmeye başlar. Önceleri kalbini kırdığı Sedef'in gönlünü nasıl alacağını düşünürken, kendisine yardımcı olacak olan Hakkı'yla tanışır. Bu sırada Erdal Bakkal, Metonya ülkesinin vatandaşlığına geçer. Yavuz ise yepyeni bir aşka yelken açacaktır.

47. Bölüm Özeti
Mecnun Sedef'i ikna etmeye çalışıyor...
Leyla ile Mecnun'un kahkaha dolu yeni bölümünde olaylar şöyle gelişiyor; Arda'nın babası tüm dünyaya adını duyurmak için ArdaDan isimli markayla ürünler piyasaya sürme kararı almıştır. Bunun için Şirin'den yardım ister. Şirin'in insanları ikna etmesiyle tüm mahalleli ArdaDan markasının reklamını yapmaya başlar. Bu arada Mecnun, kendisini yanlış anlayan Sedef'e, durumu açıklamak için elinden geleni yapacaktır.
Eflatun Film'in yapımcısı olduğu, genel yönetmenliğini Onur Ünlü'nün, yönetmenliğini ise Eyüp Boz'un yaptığı Leyla ile Mecnun'un oyuncu kadrosunda; Ali Atay, Zeynep Çamcı, Müge Boz, Ahmet Mümtaz Taylan, Serkan Keskin, Cengiz Bozkurt, Osman Sonant , Köksal Engür, Güler Ökten, İşdar Gökseven, Ayşe Selen, Mehmet Usta, Neslihan Aker, Berk Sarıbay ve Açelya Devrim Yılhan yer alıyor. Leyla ile Mecnun her pazartesi 21.50'de TRT1 de.

48. Bölüm Özeti
Leyla ile beraber Metonya Krallığı'na taşınan Mecnun, bir kapı keşfeder. Bu kapıdan her girişinde farklı tarihlerde geçmişe gitmektedir. Bir girişinde Moğol imparatoru Cengiz Han, bir girişinde Hitler, bir girişinde Sezar ile birbirinden eğlenceli, belalı ve komik olaylar yaşayacaktır. Sezar'ın Leylayı kaçırması üzerine, Mecnun onu kurtarmak için Şirin'den yardım ister. Bu sırada iyice yalnızlaşan İskender'in ise bir radyo programına katılmasından sonra hayatında değişiklikler olacaktır.
Leyla ile Mecnun, kahkaha dolu yeni bölümüyle Pazartesi 21:50'de "

49. Bölüm Özeti
Mahalleye tolga geliyor... Özgür Çevik'in konuk oyuncu olarak katıldığı Leyla ile Mecnun'da bu hafta: Sedef, Tolga isminde bir gençle tanışır. Tolga tüm mahalleyi karavanında akşam yemeğine davet eder.
Birçok konuda mahalleliye yardımcı olmasının ardından Mecnun hariç herkes tarafından çok sevilir; ancak yemek sırasında Tolga'nın kaçırılmasının ardından durumlar karışacak, gizemli ve birbirinden komik olaylar yaşanacaktır.
Leyla ile Mecnun(49.Bölüm), 12 Mart Pazartesi TRT 1 'de…

50. Bölüm Özeti
Yavuz ve Eylül’ün ilk randevusu…
Yavuz Eylül'le ilk randevu için sözleşmiş, mahalleliden yardım istemiştir. Bu randevu için herkes çok iyi hazırlanmıştır. Mecnun ise, Sedef'in kendisine sen kimsin demesinin ardından, kim olduğunu araştırmaya başlar. Bunun sonucunda korkularıyla karşı karşıya gelecektir. Kendini tanıyabilmek için sınav veren Mecnun'u finalde büyük bir süpriz beklemektedir.

51. Bölüm Özeti
Metaforyalılar Sevim'i kaçırırsa... Şirin'in adını Leyla olarak değiştirmesinin ardından, Mecnun ne yapacağını bilemez bir hale gelmiştir. Mecnun, durumu anlamak için çabalarken, Metin Sevim'in Metaforyalılar tarafından kaçırıldığını söyler.
Bunun üzerine mahalleli, yaptıkları toplantının ardından Sevim'i kurtarmak için macera dolu olaylara atılır.
Leyla ile Mecnun(51.Bölüm), 26 Mart Pazartesi TRT 1 'de.

52. Bölüm Özeti
Mecnun’un paralel evren macerası…
Mecnun bir sabah uyandığında kendini paralel evrende bulur. Paralel evrendeki mahalleliyle durumu çözmeye çalışan Mecnun, durumdan kurtulabilmek için evren evren gezmeye başlar. Mecnun'un paralel evrende olduğundan haberi olmayan gerçek mahalleli ise; durumu anladıktan sonra birbirinden eğlenceli olaylara karışacaklardır.

53. Bölüm Özeti
Mecnun Şirin ve Sedef arasında kalıyor..
Erdal Bakkal baba oluyor…
Mecnun, Şirin ve Sedef arasında kalmaktan rahatsızlık duyar. Bu sırada Erdal Bakkal baba olacağını öğrenir ve bu haberi aldıktan sonra kabus dolu günler geçirir. Diğer yandan Telatabi ve İsmail'in tarihi eser kaçakçılığı yapmaları mahalledekilerin başını ağrıtacaktır.

54. Bölüm Özeti
Burhan Öcal Leyla ile Mecnun’da Drakula oldu…
Metin, Sevim'i kaybetmenin üzüntüsüyle ülkesinde dolaşırken Drakula'ya rastlar. Drakula, dünyaya hükmetmek amacıyla kendi ordusunu oluşturmak için Metin'den herkesi vampir yapmasını ve karşılığında kendisinin Sevim'e kavuşacağını söyler. Bunun üzerine Metin, Drakula'ya yardım edecektir...

55. Bölüm Özeti
Aksakallı Dede, asasını yukarıya fırlatır ve asa yere düşene kadar kızların arasında bir karar vermesi için Mecnun’u uyarır. Bunun üzerine Mecnun, önce Şirin ile, daha sonra Sedef ile vakit geçirir. Asa yere düştüğünde Mecnun kararını vermiş olacaktır.
Alıntı ile Cevapla

Okunmamış 01 Aralık 2014, 20:37   #3
Durumu:
Çevrimdışı
Liich
Üye
Liich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Keyifli
Üyelik tarihi: 14 Kasım 2014
Yaş: 24
Mesajlar: 7.850
Konular: 4856
Beğenilen: 1368
Beğendiği: 1252
www.forumsevgisi.com
Standart

56. Bölüm Özeti
Şirin, Mecnun'un kendisiyle yaptığı konuşma üzerine Arda'nın babasına giderek içini döker. Mecnun'la masallardaki gibi bir hayat yaşamayı dilediğini söyler. Bunun üzerine tüm mahalle birbirinden farklı masal karakterlerine bürünür. Gerçek ve masal birbirine girmiştir, durumun düzelmesi için Mecnun'un prensesi bulması gerekecektir.

57. Bölüm Özeti
Şirin ve Arda'nın babası iş birliği yaparlar. Arda'nın babası Sedef'le konuşarak onun Mecnun'un peşini bırakmasını, aksi takdirde İskender'in taksisini çalacaklarını söyler. Sedef onları dinlemez, bunun üzerine taksi çalınır. Olayın gerçek yüzünü bilmeyen mahalleli ise, toplanır ve taksiyi kimin çaldığını bulmaya çalışır.

58. Bölüm Özeti
Çocukluğundan beri konuşmadığı babasını karşısında bulan Eylül, onunla görüşmeyi kabul etmez. Yavuz durumun aslını öğrenmek için mahalleliyi organize eder. Mecnun şoför, İskender aşçı, İsmail bahçıvan ve Yavuz uşak olarak Eylül'ün babasının köşkünde çalışmaya başlar. Bunun üzerine eğlenceli olaylar gelişecektir.

59. Bölüm Özeti
İsmail, sahilde niyet tavşanı bulur ve herkese niyet kağıdı çektirerek kendine bir iş edinmiş olur. En başta her şey güzelken, Şirin ve Arda'nın babası'nın niyet tavşanını, kötü niyetli bir tavşanla değiştirmesi üzerine işler ve kafalar karışacak, eğlenceli olaylar yaşanacaktır.

60. Bölüm Özeti
Arda'nın babası Şirin'i kullanarak, Ak sakallı dede'nin asasını gele geçirir. Tüm dünyayı ele geçirip insanlara kabus dolu yaşam sürdürmeyi hedefler. Mahallelinin asayı geri almak için çok az vakti vardır. Hepsi rüyalarda buluşarak asayı bulmaya çalışırken macera dolu olaylar yaşayacaktır.

61. Bölüm Özeti
Şirin'in Arda'nın babasıyla iş birliği yaptığını öğrenen Mecnun, büyük bir güvensizlik hissine kapılmış, çevresindeki herkesten şüphe duymaya başlamıştır. İsmail, Yavuz , İskender, Mecnun, Metin ve dedeler birlik ve beraberlik duygusuna ihtiyaç duydukları bugünlerde, umutsuz ev adamları olarak bir arada yaşamaya başlarlar.
Fakat kısa bir süre sonra evde işler karışmaya başlar. Bununla birlikte, karakterler henüz bilmedikleri bazı gerçeklerle karşılaşacaklardır.
Alıntı ile Cevapla

Okunmamış 01 Aralık 2014, 20:37   #4
Durumu:
Çevrimdışı
Liich
Üye
Liich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Keyifli
Üyelik tarihi: 14 Kasım 2014
Yaş: 24
Mesajlar: 7.850
Konular: 4856
Beğenilen: 1368
Beğendiği: 1252
www.forumsevgisi.com
Standart

2. SEZON SONU - 3. SEZON BAŞLANGICI

62. Bölüm Özeti
Mahalle yeniden birlik oluyor...
Sezon sonunda karakterlerin bırakıp gittiği Kireçburnu Mahallesi'nde, bu sezon her şey değişmiştir.
Mahalle başkalarının eline geçmiştir ve artık hiç bir şey eskisi gibi değildir. Her biri farklı bir umutla farklı yönlere dağılan karakterlerin yeniden birlik olması gerekmektedir. Mahalle, ancak bu şekilde bir araya gelebilecektir ve bazılarının elinde kalan tek şey umuttur. Leyla ile Mecnun, 3 Eylül Pazartesi TRT 1'de...

63. Bölüm Özeti
İskender'in yaptığı bir konuşmayla gaza gelen Mecnun, alttan kalan Son dersi olan matematiği de verip mezun olmaya kararlıdır. Kendi ayakları üzerinde durabilmek için, İsmail ağabeyle birlikte birçok iş görüşmesine gider. Son gittikleri görüşmeden Sonra Mecnun'u macera dolu bir davet bekliyordur.
Leyla ile Mecnun, 10 Eylül Pazartesi TRT 1'de...

64. Bölüm Özeti
Leyla ile Mecnun 64. Bölümde nihayet Mecnun ile İsmail abi yeni bir iş bulacaklardır. Sebep oldukları yangın dolayısıyla Leyla'ya karşı vicdan azabı çekecek olan İsmail abi tiyatroda işe başlayacak, Mecnun da Ömer'in oto lastikçisinde iş başı yapacaktır. Kimsesiz çocuklar yararına oyun sergilemeye karar verecek olan Leyla, oyun günü ve saatinde bir oyuncunun gelmemesiyle büyük bir sıkıntıya düşecektir. Leyla, krize farklı bir çözüm yolu bulacaktır.

65. Bölüm Özeti
Leyla ile Mecnun'un bir önceki bölümünde nihayet Mecnun ile İsmail abi yeni bir iş bulmuştu. Sebep oldukları yangın dolayısıyla Leyla'ya karşı vicdan azabı çeken İsmail abi tiyatroda işe başlamış, Mecnun da Ömer'in oto lastikçisinde iş başı yapmıştı. Kimsesiz çocuklar yararına oyun sergilemeye karar veren Leyla, oyun günü ve saatinde bir oyuncunun gelmemesiyle büyük bir sıkıntıya düşmüştü. Leyla, krize farklı bir çözüm yolu bulmuştu.
24 Eylül Pazartesi akşamı TRT 1 ekranlarında yayımlanacak olan Leyla ile Mecnun 65. Bölümde Mehmet Erdem'in konser organizasyonuna soyunacak olan Leyla, Eylül'ün de yardımını alacaktır. Yavuz, Eylül'ün tam bir Mehmet Erdem hayranı olduğunu öğrenecektir ve buna karşılık sinsi planlarından birini eyleme geçirecektir. Mehmet Erdem, tam da konser saatinde sırra kadem basacak ve başta Leyla olmak üzere herkes panik halinde onu aramaya başlayacaktır.
Leyla ile Mecnun 65. Bölümü ile 24 Eylül Pazartesi akşamı TRT 1'de!

66. Bölüm Özeti
Leyla ile Mecnun'un bir önceki bölümünde Mehmet Erdem'in konser organizasyonuna soyunan Leyla, Eylül'ün de yardımını almıştı. Yavuz, Eylül'ün tam bir Mehmet Erdem hayranı olduğunu öğrenmiş ve buna karşılık sinsi planlarından birini eyleme geçirmişti. Mehmet Erdem, tam da konser saatinde sırra kadem basmış ve başta Leyla olmak üzere herkes panik halinde onu aramaya başlamıştı.
1 Ekim Pazartesi akşamı TRT 1'de yayımlanacak olan Leyla ile Mecnun 66. Bölümde Hidayeti kaçırma planları yapacak olan Mecnun, işi eline yüzüne bulaştıracaktır. Mehmet Erdem'in kaçırılma görüntülerini ele geçriecek olan İskender, büyük bir şaşkınlık yaşayacaktır. Görüntüler de Erdal'ı görecek olan İskender, Erdal'ı tehdit eecek ve evin tapusunu almaya çalışacaktır. İşin içinden çıkmak isteyecek olan Erdal, Yavuz'dan yardım isteyecek ve sinsi bir plan yapacaktır. Yavuz'a para verecek olan İskender, Yavuz'un İskender'in elindeki görüntüleri çalmasını isteyecektir. Diğer yandan hapisteki Hidayet'in masum olduğunu kanıtlamak isteyen Leyla ve Mecnun, büyük bir çaba içerisine girecektir.
Leyla ile Mecnun 66. Bölümü ile 1 Ekim Pazartesi akşamı TRT 1'de!

67. Bölüm Özeti
Özet Bulunamadı

68. Bölüm Özeti
Leyla ile Mecnun'un bir önceki bölümünde Mecnun ile Hidayet arasındaki gerginlik git gide artmıştı. Leyla, bir lisenin organizasyonu için Köksal Engür'den randevu almış ve onu lisede konuşma yapmaya davet etmişti. Mecnun'dan da Köksal Engür'ü okula getirmesi için ricada bulunmuştu. Ancak yolda polisleri gören Mecnun, ehliyeti olmadığı için panik olmuş ve Köksal Engür'ü araçta bırakıp kaçmıştı. Leyla, çok zor durumda kalmıştı. Erdal'da bulunan tapuları ele geçirmeye çalışan İskender ile Yavuz, yeni planlarını uygulamaya geçirmişlerdi. Okulunda yeni bir kıza aşık olan Kaan, kızın peşinden koşmaya başlamıştı.
15 Ekim Pazartesi akşamı TRT 1 ekranlarında yayımlanacak olan Leyla ile Mecnun 68. Bölümde farklı ülkelerden gelecek olan çocuk mucitlerin mucitlerini sergileyebilmeleri için uygun mekan arayışına girişecek olan Leyla, zamanın gittikçe daralmasıyla büyük bir stres yaşayacaktır. Mecnun, Leyla'ya yardımcı olmak isteyecektir. Hasret çekmeye daha fazşa dayanamayacak olan Pakize, nihayet yurt dışından dönecek ve İskender de büyük bir sevinçle onu karşılamaya gidecektir. Mahalle sakinleri Pakize'nin dönüşüne onun hiç hesap etmediği bir tarzda tepki verecektir. Çok zor durumda star gündem kalacak olan Hidayet, Mecnun'dan yardım isteyecektir. Hayatlarını değiştirecek olan bu istek karşısında Mecnun zor durumda kalacaktır.

69. Bölüm Özeti
Leyla ile Mecnun'un bir önceki bölümünde farklı ülkelerden gelen çocuk mucitlerin mucitlerini sergileyebilmeleri için uygun mekan arayışına girişen Leyla, zamanın gittikçe daralmasıyla büyük bir stres yaşamıştı. Mecnun, Leyla'ya yardımcı olmak istemişti. Hasret çekmeye daha fazla dayanamayan Pakize, nihayet yurt dışından dönmüş ve İskender de büyük bir sevinçle onu karşılamaya gitmişti. Mahalle sakinleri Pakize'nin dönüşüne onun hiç hesap etmediği bir tarzda tepki vermişti. Çok zor durumda star gündem kala Hidayet, Mecnun'dan yardım istemişti. Hayatlarını değiştiren bu istek karşısında Mecnun zor durumda kalmıştı.
22 Ekim Pazartesi akşamı yayımlanacak Leyla ile Mecnun 69. Bölümde Hidayet fena halde aşk acısı çekmeye başlayacak, bu duruma Mecnun seyirci kalamayacaktır. Hidayet'e yardım etmeye karar verecek olan Mecnun, ekibi toplayacak ve Leyla'yı takip etmeye başlayacaklardır. Leyla, gizlice hazırlıklarını yürüttüğü organizasyon için koşuştururken onu takip eden ekibin de birbirinden sakladığı sırları bir bir ortaya çıkmaya başlayacaktır.
Leyla ile Mecnun 69. Bölümü ile 22 Ekim Pazartesi akşamı TRT 1'de!

70. Bölüm Özeti
Leyla ile Mecnun'un bir önceki bölümünde Hidayet fena halde aşk acısı çekmeye başlamış, bu duruma Mecnun seyirci kalamamıştı. Hidayet'e yardım etmeye karar veren Mecnun, ekibi toplamış ve Leyla'yı takip etmeye başlamıştı. Leyla, gizlice hazırlıklarını yürüttüğü organizasyon için koşuştururken onu takip eden ekibin de birbirinden sakladığı sırları bir bir ortaya çıkmaya başlamıştı.
29 Ekim Pazartesi akşamı TRT 1 ekranlarında yayımlanacak olan Leyla ile Mecnun 70. Bölümde Leyla, Mecnun'un ve arkadaşlarının işini engellemesine ve planlarını alt üst etmesine daha fazla dayanamayarak polise başvuracaktır. Mahkeme, Mecnun'un Leyla'ya bir daha yaklaşmasına izin vermeyecektir. Diğer yandan Erdal da İskender'in evini abluka altına alacaktır. Bunun üzerine Mecnun da dahil İskender kapının dışında kalacaktır. Ömer, onların bu haline üzülecek ve Mecnun'la İskender'i evine alacaktır. Mecnun, mahkeme kararına rağmen Leyla ile Ömer'in evinde kalacak olmaktan dolayı tedirgin olacaktır. Hidayet, Leyla'ya bir sürpriz yapmak isteyecek fakat bu başına daha kötü işler açacaktır.
Leyla ile Mecnun 70. Bölümü ile 29 Ekim Pazartesi akşamı TRT 1'de!

71. Bölüm Özeti
Kireçburnu'nda bir takım tuhaf sesler duyulmaya başlar. Araştırmaya gelen bilim adamlarını turist yerine koyan Erdal, bu durumu da kendi lehine çevirip para kazanmaya çalışır. Leyla ile arasını düzelten Mecnun, Hidayet'i uzak tutmaya çalışmaktadır. Ancak Mecnun Leyla'ya verdiği sözü tutamayınca, Hidayet yeniden devreye girer.
Yavuz ve İsmail'den akıl alan Mecnun Leyla'yı etkilemek için çeşitli yollar dener. Sonunda Leyla'ya olan aşkını kanıtlamak için ona unutulmaz bir sürpriz yapar. Bunu farkeden Hidayet memelekete geri dönmeye karar verir.

72. Bölüm Özeti
Bir önceki bölümde Leyla'yı marsta güneşin doğuşunu izlemeye götüren Mecnun, artık Leyla'yla beraber olmaları için bir engel kalmadığını düşünmektedir. Mecnun Leyla'yla dışarı çıkmak ister. Fakat Leyla, Mecnun'un davetlerini her seferinde reddeder. Bunun sebebini anlayamayan Mecnun , Leyla'nın geçmişindeki sırrı çözmeye çalışır.
Bu sırada Hidayet, İskender'den yardım alarak Leyla'yı etkilemeye çalışır. Bir yandan İsmail yeni bulduğu işle zamanın dengesini bozunca olaylar karışır. Zamanın izi herkesin üzerine düşer.

73. Bölüm Özeti
Az sakallı dede birden hastalanır. Doktor dedenin çok az zamanı kaldığını söyler. Mahalleli de bunun üzerine azsakallı dedenin ailesini bulmaya karar verir. Ceketinin cebinden çıkan fotoğrafın sahibine ulaşmaya çalışırlar önce. Daha sonra dedeye ait bir sandığa ulaşır, sandığın içinden çıkan haritanın peşine düşerler.
Haritada tarif edilen yere doğru yolculuğa çıkan karakterler, dileklerini gerçekleştireceğini düşündükleri bir dilek taşı ararlar. Yolculukta hepsi kendi isteğinin peşinden koşarken çeşitli maceralara karışırlar. Leyla'ya onu sevdiğini söylemeye çalışan Mecnun'un önüne bir çok engel çıkar. Bunlardan biri de tabii ki Hidayet'tir.

74. Bölüm Özeti
Ömer ,Leyla ile Mecnun'un arasındakileri sezmiştir. Mecnun'a kızından uzak durmasını söyler. Bunun üzerine Mecnun gurur yapar ve bu sefer hayatını gerçekten değiştirmeye karar verir. Mecnun bir inşaat firmasında işe girer.
İsmail ise aynı firmaya inşaat şefi olarak işe girer. Geç saatlere kadar ofiste çalışan Mecnun, öyle yoğundur ki Leyla'yı bile görecek vakit bulamaz. Bu sırada Hidayet ise Ömer'in gözüne girmek ve iyi bir damat adayı olabilmek için kredi çekip ev almaya karar verir.
Üstelik alacağı bu ev ,son moda akıllı evlerdendir. Bu ev Leyla'nın başına dert açınca ,Mecnun devreye girip bu oyunu bozmaya çalışır. Leyla ile Mecnun 74. bölümüyle TRT1 ekranlarında...

75. Bölüm Özeti
Ömer ile İskender'in bozuk olan arasını düzeltmek için Leyle i,le Mecnun, bir plan yapacaktır. Plan başarıyla sonuçlanacak ve Ömer, Leyla'yı Mecnun'a vermeye razı olacaktır. Bunun üzerine derhal düğün hazırlıklarına başlanacaktır. Diğer yandan Dostoyevski'nin Rusya'da geçen bir aşk hikayesini anlatan senaryosunun filminin çekimine başlanacaktır.
Leyla'dan başroldeki kadın olması istenecek, bu teklif üzerine de Hidayet harekete geçecektir. Filmdeki senaryo gereği Leyla ile Hidayet bir düğün sahnesinde karşı karşıya geleceklerdir. Mecnun ise kendisini toparlamaya çalışırken Hidayet'le düello yapmak zorunda kalacaktır. Leyla ise düellonun sonunda iki aday arasında tercihini yapacaktır.

76. Bölüm Özeti
Leyla ile Mecnun'un bir önceki bölümünde Ömer ile İskender'in bozuk olan arasını düzeltmek için Leyle ile Mecnun, bir plan yapmıştı. Plan başarıyla sonuçlanmış ve Ömer, Leyla'yı Mecnun'a vermeye razı olmuştu. Bunun üzerine derhal düğün hazırlıklarına başlanmıştı. Diğer yandan Dostoyevski'nin Rusya'da geçen bir aşk hikayesini anlatan senaryosunun filminin çekimine başlanmıştı. Leyla'dan başroldeki kadın olması istenmiş, bu teklif üzerine de Hidayet harekete geçmişti. Filmdeki senaryo gereği Leyla ile Hidayet bir düğün sahnesinde karşı karşıya gelmişti. Mecnun ise kendisini toparlamaya çalışırken Hidayet'le düello yapmak zorunda kalmıştı. Leyla ise düellonun sonunda iki aday arasında tercihini yapmıştı.
10 Aralık Pazartesi akşamı TRT 1'de yayımlanacak olan Leyla ile Mecnun 76. Bölümde Mecnun, nikah masasında terk edilmiş olmanın şokunu atlatamayacaktır. Üstelik ülke genelinde arabesk müzik yasaklanacaktır. Arabeskle Mücadele Timi kurulacak ve bu müzik türünü dinleyenler tespit edilip klasik müziğe yöneltileceklerdir. Mecnun arabeskten vazgeçmek istemeyecek ve bu saçmalığa bir son vermek için kolları sıvayacaktır. Hidayet, Benjamin'in yardımıyla teknolojik bir alet geliştirecek ve Leyla'yı birlikte olduklarına inandıracaktır. İpleri eline alacak olan Hidayet'in bu hilesini anlayacak olan Mecnun, duruma el koyacaktır.
Leyla ile Mecnun 76. Bölümü ile 10 Aralık Pazartesi akşamı TRT 1'de!

77. Bölüm Özeti
Leyla ile Mecnun'un bir önceki bölümünde Mecnun, nikah masasında terk edilmiş olmanın şokunu atlatamamıştı. Üstelik ülke genelinde arabesk müzik yasaklanmıştı. Arabeskle Mücadele Timi kurulmuş ve bu müzik türünü dinleyenler tespit edilip klasik müziğe yöneltilmişti. Mecnun arabeskten vazgeçmek istememiş ve bu saçmalığa bir son vermek için kolları sıvamıştı. Hidayet, Benjamin'in yardımıyla teknolojik bir alet geliştirmiş ve Leyla'yı birlikte olduklarına inandırmıştı. İpleri eline alan Hidayet'in bu hilesini anlayan Mecnun, duruma el koymuştu.
17 Aralık Pazartesi akşamı TRT 1 ekranlarına gelecek olan Leyla ile Mecnun 77. Bölümde üniversiteden eski bir arkadaşıyla bir araya gelecek olan Leyla, çok zengin olan arkadaşının aşağılamalarına maruz kalacaktır. Bu duruma çok sinirlenecek olan Leyla, Mecnun'un gelip işleri iyice berbat etmesiyle daha da sinirlenecektir. Leyla ile Mecnun, çok soylu kişilerin katılacağı bir eğlenceye de davet edileceklerdir. Mecnun, ortamdan etkilenecek ve babasının soyunu araştırmaya başlayacaktır. İskender, Mecnun'un babası olarak Metin'i getirmesi karşısında üzülecek buna karşılık da Hidayet'i eve alacaktır. Diğer yandan davette hırsızlık olayı yaşanacak ve Mecnun suçlanacaktır. Mecnun da ekibini toplayacak ve soylu tabakaya hadlerini bildirecektir.
Leyla ile Mecnun 77. Bölümü ile 17 Aralık Pazartesi akşamı TRT 1'de!

78. Bölüm Özeti
Leyla ile Mecnun'un bir önceki bölümünde üniversiteden eski bir arkadaşıyla bir araya gelen Leyla, çok zengin olan arkadaşının aşağılamalarına maruz kalmıştı. Bu duruma çok sinirlenen Leyla, Mecnun'un gelip işleri iyice berbat etmesiyle daha da sinirlenmişti. Leyla ile Mecnun, çok soylu kişilerin katıldığı bir eğlenceye de davet edilmişti. Mecnun, ortamdan etkilenmiş ve babasının soyunu araştırmaya başlamıştı. İskender, Mecnun'un babası olarak Metin'i getirmesi karşısında üzülmüş buna karşılık da Hidayet'i eve almıştı. Diğer yandan davette hırsızlık olayı yaşanmış ve Mecnun suçlanmıştı. Mecnun da ekibini toplamış ve soylu tabakaya hadlerini bildirmişti.
24 Aralık Pazartesi akşamı TRT 1 ekranlarında yayımlanacak olan Leyla ile Mecnun 78. Bölümde kötü giden işlerini toparlayabilmek için Orhan Gencebay konseri düzenleyecek olan Leyla'ya Orhan Gencebay'a ulaşma görevini Mecnun'a verecektir. İsmail de çocuk bakıcılığına başlayacak ancak baktığı çocuk da mafya tarafından kaçırılacaktır. Daha iyi bir yüzük parmağı arayışına girecek olan Erdal, organ mafyasının kucağına düşecektir. Orhan Mafyası'yla uğraşacak olan Mecnun, tüm Orhanlar'ın mafya tarafından kaçırıldığını öğrenecektir. Leyla'ya verdiği sözü tutmak isteyen Mecnun, büyük bir çaba sarf edecektir.
Leyla ile Mecnun 78. Bölümü ile 24 Aralık Pazartesi akşamı TRT 1'de!

79. Bölüm Özeti
Leyla ile Mecnun'un bir önceki bölümünde kötü giden işlerini toparlayabilmek için Orhan Gencebay konseri düzenleyen Leyla'ya Orhan Gencebay'a ulaşma görevini Mecnun'a vermişti. İsmail de çocuk bakıcılığına başlamış ancak baktığı çocuk da mafya tarafından kaçırılmıştı. Daha iyi bir yüzük parmağı arayışına giren Erdal, organ mafyasının kucağına düşmüştü. Orhan Mafyası'yla uğraşan Mecnun, tüm Orhanlar'ın mafya tarafından kaçırıldığını öğrenmişti. Leyla'ya verdiği sözü tutmak isteyen Mecnun, büyük bir çaba sarf etmişti.
31 Aralık Pazartesi akşamı yayımlanacak olan Leyla ile Mecnun 79. Bölümde birlikte çok mutlu olan Leyla ile Mecnun'a nazar değecek, aralarında sorunlar yaşanmaya başlayacaktır. Organizasyon şirketinin çok borcunun olmasından dolayı Leyla para bulma derdine düşecektir. Ömer de dükkanı satarak Leyla'nın borcunu kapatmak için yardım etmeye karar verecektir. Mecnun da ruhunu şeytana satarak Leyla'nın borçlarını kapatabileceğini düşünecektir. Fakat, şeytanın Mecnun'a musallat olması işleri tamamen karıştıracaktır. Leyla'ya yardım etmek isteyecek diğer kişi Hidayet olacaktır ve o da Benjamin'le işbirliğine gidecektir. Diğer yandan Erdal, bakkalda e-ticaret sistemini kullanmaya başlayacaktır.
Leyla ile Mecnun 79. Bölümü ile 31 Aralık Pazartesi akşamı TRT 1'de!

80. Bölüm Özeti
Geçen sene Ordu'ya düşen göktaşının aslında bir uzay gemisinin parçası olduğu söylentisi haberlere konu olur. Uzay gemisi kaptanı Ordu'dan İstanbul'a Mecnun'dan intikam almaya gelir. Bu sırada Ömer'in dükkanını satın almış olan Hidayet, Leyla'dan bir yemek sözü koparmayı başarır. Bunu öğrenen Mecnun çok bozulur.
Nisan ve Eylül aynı odada kapalı kalırlar. Aralarındaki bağı çözerlerse, ayaklarındaki zincirler de çözülecektir. Mecnun ise bu sırada kendisine musallat olan şeytan yüzünden geçmişinden gelen sesler duymaya başlar.
Derya'dan ayrılan Kaan teselliyi ustasında arayınca hayal kırıklığı yaşar. Hidayet Leyla ile çıktığı yemekte kendi kötü tarafıyla yüzleşir. Eylül ve Nisan aralarındaki geçmişten gelen bağla yüzleşirler.
Erdal gördüğü kabuslar sonucu Kaan'ın kalbini kırdığıyla yüzleşir. Ömer ve İskender'in geçmişte yaptıkları bir hata karşılarına çıkar ve düzeltmeye çalışırlar. Şeytan Mecnun'un artık bir karar vermesini ister. Mecnun ya geçmişi, ya da geleceği seçecektir..
Alıntı ile Cevapla

Okunmamış 01 Aralık 2014, 20:38   #5
Durumu:
Çevrimdışı
Liich
Üye
Liich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Keyifli
Üyelik tarihi: 14 Kasım 2014
Yaş: 24
Mesajlar: 7.850
Konular: 4856
Beğenilen: 1368
Beğendiği: 1252
www.forumsevgisi.com
Standart

81. Bölüm Özeti
Şirince kasırgası Kireçburnu'na ulaşmıştır. Erzak almak için markete giden Leyla ile Mecnun fırtına yüzünden geri dönemezler. Erdal, evdeki tüm erzakları sattığı için, ailesiyle birlikte İskender'lere gelir. Hava kötüye gitmektedir. Evden çıkamazlar. Bu sırada televizyonda Dostoyevski'nin yazdığı dizinin ilk bölümü yayınlanmaktadır. Nisan yüzünden kafası karışık olan Yavuz, İsmail'le birlikte iş aramaya koyulur. Sonunda sosyal bir deneyin içinde bulurlar kendilerini. Yavuz, Eylül'ün biri tarafından kaçırıldığını öğrenir. Aynı anda Nisan da bir yerde sıkışıp kalmıştır. Yavuz'un ancak birini kurtaracak vakti vardır. Leyla ve Mecnun bir elektrik kesintisi yüzünden markette tamamen mahsur kalırlar. Hidayet'in oraya gelmesiyle Mecnun'un Leyla ile yalnız kalma planları suya düşer.

82. Bölüm Özeti
Mecnun ve Leyla terk edilme korkusu yaşıyor... Leyla ve Mecnun rüyalarında terk edildiklerini görmeye başlarlar. İkisini de kaybetme korkusu sarar. Panikle ikisi de arkadaşlarına koşar. Leyla , Eylül ve Nurten'in Yeğeninden, Mecnun da Yavuz ve İsmail'den akıl alır. Kafaları iyice karışmıştır. Ömer ve İskender çocuklarının haline üzülüp bu duruma müdahele etmeye karar verirler. Arda'nın Babası, Hidayet ve Nisan da Leyla ile Mecnun'un sürekli kabuslar görmesini sağlarlar. İsmail yeni bir işe girer. Bütün çalışanlar İsmail'den uzak durur. Daha sonra patronun iş yerindeki verimliliği arttırmak için bir plan kurduğu ve İsmail'i yem olarak işe aldığı anlaşılır. İsmail'e yine kapının önü görünür. Yavuz Eylül'ün isteği üzerine doktordan randevu alır. Doktor hipnoz yöntemiyle Yavuz'un televizyon merakının altında yatanları bulur. Ömer ve İskender yaptıkları hatayı görüp çocuklarını karşılarına alıp her şeyi anlatırlar.

83. Bölüm Özeti
Mecnun ve Leyla terk edilme korkusu yaşıyor... Leyla ve Mecnun rüyalarında terk edildiklerini görmeye başlarlar. İkisini de kaybetme korkusu sarar. Panikle ikisi de arkadaşlarına koşar. Leyla , Eylül ve Nurten'in Yeğeninden, Mecnun da Yavuz ve İsmail'den akıl alır. Kafaları iyice karışmıştır.
Ömer ve İskender çocuklarının haline üzülüp bu duruma müdahele etmeye karar verirler. Arda'nın Babası, Hidayet ve Nisan da Leyla ile Mecnun'un sürekli kabuslar görmesini sağlarlar. İsmail yeni bir işe girer.
Bütün çalışanlar İsmail'den uzak durur. Daha sonra patronun iş yerindeki verimliliği arttırmak için bir plan kurduğu ve İsmail'i yem olarak işe aldığı anlaşılır. İsmail'e yine kapının önü görünür.
Yavuz Eylül'ün isteği üzerine doktordan randevu alır. Doktor hipnoz yöntemiyle Yavuz'un televizyon merakının altında yatanları bulur. Ömer ve İskender yaptıkları hatayı görüp çocuklarını karşılarına alıp her şeyi anlatırlar.

84. Bölüm Özeti
Mahalleye Ölüm Geliyor... Mecnun sürekli Leyla'ya kendi geçmişinden bahsetmektedir. Leyla'nın kalbi kırılır ama Mecnun bunu bir türlü anlamaz. Mahalledeki herkes kendi günlük problemleri yüzünden mutsuzdur.
Ölüm gelir mahalleye. Aralarından birinin canını almadan gitmeyecektir. Herkes ölüme karşı farklı farklı planlar yapar. Yavuz ölümden kaçarak kurtulmaya çalışır, Erdal ölümü kandırmaya çalışır, Mecnun ise ölümü alt etmek ister. Leyla ise çok üzgündür.
Ömer Leyla'yı alıp buralardan gitme düşüncesindedir. Hidayet'in de yardımıyla Leyla ve Ömer başka bir şehre taşınmak üzere plan yaparlar.Mahalleli için ise ölümü yenebilmenin tek bir yolu vardır..

85. Bölüm Özeti
Bir süredir Leyla'ya ulaşamayan Mecnun, Yavuz ve İsmail'le dertleşir. Mecnun Leyla'nın nereye gittiğini kendi kendine bulmaya çalışır önce. Leyla'yı bulamayan Mecnun çareyi Hidayet'e danışmakta bulur. Ancak Hidayet'in söylediklerine inanmaz.
Leyla ile Ömer ise Niğde'nin bir köyünde organik tarım yapmaktadırlar. Mecnun Leyla'yı bulmak için çeşitli yollar denedikten sonra, sonunda astral seyahatle gitmeye karar verir. Mahallede çoğu kişinin bir süredir astral seyahat yapmakta olduğu ortaya çıkar.
Erdal geceleri bakkalda astral satış yapmaktadır. Bakkaldaki satışları arttırmak için bir de ceo işe alır. Mecnun ise önce astral seyahatle Niğde'ye gider ancak mışıl mışıl uyumakta olan Leyla'yı uyandıramadan geri döner. Mecnun en sonunda gerçekten Niğde'ye Leyla'nın yanına gitmeye karar verir.

86. Bölüm Özeti
Melül ölmüştür. Olay mahali Erdal Bakkal 2'nin önüdür. Melül otopsi için hastaneye götürülmüştür. Katilin kim olduğu belli değildir. Ancak herkes Kaan'dan şüphelenmektedir. Kaan ise ortada yoktur.
Mecnun, Yavuz ve İsmail, Melül'ün gerçek katilini bulmayı kafalarına koyarlar. Erdal da her yerde Kaan'ı aramaktadır . Çünkü Çiçekçi, oğlunun katilini bulana ödül para verecektir.
Bu sırada Niğde'den dönmüş olan Leyla, Mecnun'a karşı güvensizlik yaşamaktadır. Leyla kendisine inanmadığı için Mecnun da zamanla çevresindeki herkesin kötü olduğundan şüphelenmeye başlar.

87. Bölüm Özeti
Metin, Metonya'yı sattığından beri İskenderler de kalmaktadır. Evdeki herkes Metin'den bıkmıştır. Metonya'yı geri almaya karar verirler. Erdal dükkanını satar. Bu parayı kullanıp Metonya'yı satın almaya çalışırlar. Ancak başarılı olamazlar.
Daha büyük bir planla kaleye sefere gittiklerinde tarihten efsane savaşçılarla karşılaşırlar. Bir yanda Kireçburnu Çakalları, bir yanda Amazonlar, Spartalılar, Büyük İskender ve daha bir çok efsane, büyük bir savaşa girerler. Mecnun bir zindana düşer. Bizans Prensesi Elenor Mecnun'u kurtarmak ister. Mecnun ise her zamanki gibi Leyla'nın peşindedir…

88. Bölüm Özeti
Kalbine ok saplanan Yavuz, hastanededir. Herkes hastaneye toplanmış Yavuz'un iyileşmesini beklemektedir. Ameliyatı yapabilecek tek bir doktor vardır. O da hapishanededir. Mahalleli doktoru hapishaneden çıkarmanın yollarını arar.
Erdal'ın Metonya'ya açtığı bakkal iş yapmaz. O da kendi dükkanını geri almayı düşlemektedir. Yavuz arkadaşlarına tek tek görünüp Veda konuşmasını yapar. Bizans Prensesi Elenor hala Mecnun'un yanındadır. Elenor'un Yavuz'u kurtarmak için bir planı vardır. Son çare olarak hep birlikte bu planı gerçekleştirip Yavuz'u hayata döndürmeye çalışırlar.

89. Bölüm Özeti
Ömer kafasında çıkan dal yüzünden mutsuzdur. Çareyi kadın programına çıkmakta bulur. Yavuz ise artık Eylül'le evlenmek istemektedir. Bunun için İskender'le birlikte Eylül'ü Erdal'dan istemeye gider. Kaan ise Derya'yı hapisten kurtarmanın peşindedir.
Leyla, çevreci bir derneğin organizasyon işleriyle uğraşmaya başlar. Kısa sürede başta Mecnun , İsmail ve Yavuz olmak üzere Kireçburnu Mahallesi kameralar tarafından izlenmeye başlar. Mecnun Leyla'nın organizasyon işlerini yaptığı müşterilerinden pek hoşlanmayınca, işler yine karışık bir hal alır.

90. Bölüm Özeti
Hidayet lastikçiyi Behçet'ten geri alıp anahtarları Ömer'e verir. Hapishaneden Erdal'a mektup gelir. Erdal oraya gittiğinde Kaan kendisini ve Derya'yı dışarı çıkarması için yardım ister. İskender'in kullandığı taksinin bagajından yeni şeyler çıkmaya devam etmektedir.
Eylül Nisan'ın Yavuz'u kurtarmak için hayatını tehlikeye attığını öğrenir. Kendini ve ilişkiyi sorgulamaya başlar. Hidayet Leyla'ya bir plak hediye eder. Leyla çok beğenir. Bunu öğrenen Mecnun daha iyi bir jest yapabilmek için soluğu müzik evreninde alır..

91. Bölüm Özeti
Mecnun ve Yavuz terkedilmiştir. Bölüm başında yalnızlığa alışmaya çalışsalar da beceremezler bir türlü. İsmail bir konfeksiyon atölyesinde ortacı olarak işe başlar. İskender'in taksisinin bagajından çıkanlarla başı derttedir.
Bagajdan önce kilitli bir çanta, ardından elleri ve ağzı bağlı bir adam çıkar. Erdal ise dükkanının altındaki kömürlüğe yumurtası için gizli bir çocuk odası hazırlamıştır. Burada gizli bir geçit farkeden Erdal paniğe kapılır.
Kireçburnu Çakalları olaya müdahele edecektir. Geçidin Sonunda bir alet vardır. Alet bakkalın Son kullanma tarihini gösterince Mecnun olaya el atar. Bu kez de Kireçburnu'nun yok olma tehlikesi vardır..

92. Bölüm Özeti
Patlama sonrası mahalleli hep birlikte sandalda kalmaya devam ederler. Mecnun kendine geldiğinde kayalıkların ortasında tek başınadır. Leyla ise uyandığında bir zindanda kilitlidir. Mahalledekiler Leyla ile Mecnun'un ortada olmadığını anlayınca paniğe kapılırlar.
Mecnun kayalıklar arasında yürürken birden Benjamin'le karşılaşır. Benjamin ona 4000 yılında olduklarını söyler. 4000 yılında tüm dünyanın yönetimini Gölge adında biri ele geçirmiştir. Açlık, sefalet, yokluk içinde yaşamaktadır insanlar.
Mahalledekiler Aksakallı'nın yardımıyla geleceğe giderler. Ancak 3000 yılına gittikleri için Leyla ile Mecnun'u bir türlü bulamazlar. Üstüne bir de Aksakallı Dede kaçırılınca, tüm sorumluluk Kireçburnu Çakalları'na kalır.

93. Bölüm Özeti
Mecnun bir süredir Leyla'nın her dakika yanındadır. Leyla'nın bütün işleri , Mecnun'un kıskançlığı yüzünden mahvolmaktadır. Leyla bu durumdan bunalınca, Mecnun da Leyla'yı rahat bırakmaya karar verir.
Ancak Leyla'nın Ankara'dan eski bir arkadaşı olan Mete'yle görüşmesi Mecnun'u zorlar. Bir de İskender rahatsızlanınca, bütün evin yükü Mecnun'un omuzlarına biner. Taksiye de çıkan Mecnun , gizemli bir kadın müşteriyle dertleşmeye başlar..

94. Bölüm Özeti
Dostoyevski'nin dizisinden çıkan müzik grubu Nadya The Band, İskenderlerde klip çeker. Yavuz bir binaya tırmanırken düşüp boynunu incitmiştir.Soluğu bakkalda alan Kireçburbu Çakalları ne kadar şanssız olduklarıdan bahsederler.
Mahalleyi yavaş yavaş tanımaya başlayan Suna, oğlu Hidayet'in Leyla'yı sevdiğini öğrenir ve plan yapmaya başlar. Bu sırada Şans mahallelinin ayağına gelir ve herkese tek tek güler. Şansın yüzlerine gülüşüyle Dostoyevski yeniden kumarda kazanmaya başlar. İskender'in müşterileri artar, İsmail'e iş teklifleri gelir. Ama şansını zorlamak hiç biri için iyi olmayacaktır..

95. Bölüm Özeti
Aksakallı ve Karabasan satranç oynamaya devam ederler. Şans Karabasan'a güler ve Aksakallı'nın kalesini alır. İskender'lere bir anda birikmiş borçlar yağmaya başlar. Böylece evlerini kaybederler. Eşyalarla birlikte sokakta kalırlar.
İsmail herkesi kendi evine davet eder. Erdal ise Dostoyevski'nin yeni senaryosunu ele geçirmeye çalışır. Bu sırada Suna Leyla'yla vakit geçirerek ona ideal erkeği anlatıp durur. Leyla'ya Hidayet'i sevdirmeye kararlıdır Suna. Leyla'nın aklı ise Mecnun'dadır..

96. Bölüm Özeti
Hidayet'in annesi Suna, artık mahalleyi tanımaya başlamıştır. Bu işi daha da ileriye götürmeye kararlıdır. İsmail bir emlakçıda işe girer. Erdal akıl hastanesinde kalmaya devam etmektedir. Yavuz iş üstündeyken polise yakalanır.
Leyla ise iş aramaya başlar. Mecnun da kendi yöntemleriyle Leyla'nın şirketini geri almaya çalışmaktadır. Fakat Leyla'nın başı daha fazla derde girer. Mecnun bölüm sonunda büyük bir fedakarlık yapmak zorunda kalacaktır.

97. Bölüm Özeti
Mecnun Leyla'nın iyiliği için onu unutmaya karar verir. Herkesle tek tek dertleşir Mecnun. Leyla'yı unutması için başka kızlarla görüşmesini öğütler çevresindekiler. Suna ise bu durumdan yararlanıp Hidayet'le Leyla'yı yakınlaştırmaya çalışır.
Hidayet'i kahraman yapmak istemektir Suna. İsmail bir otomobil galerisinde çalışmaya başlar. Leyla ise kiş aramaktadır kendine. Yavuz ve Eylül de evlilik için adımlar atmaya başlarlar. İş, gelinlik ve oturabilecekleri bir ev bulurlar. Erdal kendini delilerin liderliğini yapmaya iyice kaptırınca olaylar karışır..

98. Bölüm Özeti
Leyla ile Mecnun'da, Erdal Bakkal veresiyeci müşterilerin, Mecnun Tom Waits'in, Suna ise Bilal'in peşine düşüyor.
Kubat'ın konuk olarak katıldığı bu haftaki bölümde Hidayet kahraman ilan edilmiştir. Bütün ülke Hidayet'in kahramanlığından söz etmektedir. Ancak doktor bir türlü iyileştiremez Hidayet'i.
Leyla organizasyon şirketini geri alabileceği büyük bir iş alır. Anlaşma için Tom Waits'i sahneye çıkarması gerekmektedir. Bunu öğrenen Mecnun, Tom Waits'i Türkiye'ye getirmeye karar verir.
Erdal ise bakkaldan veresiye alışveriş yapanların peşine düşer. Parasını almaya kararlıdır. Suna ise her yerde Bilal'i aramaktadır. Durumu kötüye giden Hidayet'e tek bir şey iyi gelecektir.

99. Bölüm Özeti
Leyla sürekli Hidayet'in yanındadır. Onları el ele gören Mecnun üzüme düşüp arkadaşlarıyla dertleşir.
Eylül işlerini büyütmüş devamlı çalışmaktadır. Yavuz Eylül'le görüşememekten muzdariptir.
Hidayet'in kahramanlık ünü devam etmektedir. Mecnun Leyla'yı geri kazanabilmek için büyük bir kahramanlık yapmayı kafasına koyar. Bu sırada basına verdiği demeçlerle ülkede fenomen olur.
İskender Orhan ile birlikte büyük bir nakliyat işine girer. İsmail de onlarla birlikte çalışır. Mecnun bu işin karanlık tarafını çözmeye çalışacaktır.

100. BÖLÜM ÖZETİ
Hooops... Leyla İle Mecnun'un 100. bölümünde sürprizler... Kireçburnu'nun kurtuluşunun 100. yılıdır. Kutlama organizasyonunu Leyla düzenleyecektir. Mahallede kimse Kireçburnu'nun 100 yıl önce neyden kurtulduğunu bilmemektedir.
Suna hastanede yatan Hidayet'i oğlunu iyileştirmek için başka yollar aramaktadır. Doktor 100 yıl önce Kireçburnu'nda yaşamış olan dedesinin çalışmalarından bahsedince, 100 yıl öncesine gitmek tabii ki Mecnun'a düşer.
Leyla'nın bir süredir devamlı Hidayet'in yanında olmasının nedenini öğrenen Mecnun, Hidayet'i iyileştirmek için 1914 yılına gider. Ceza, Orhan Ölmez ve daha bir çok süpriz ismin bulunduğu bölümde, Kireçburnu Çakalları bu kez maceralarını geçmişte yaşarlar.

101. Bölüm Özeti
Mecnun ekibi toplayıp Leyla için özel bir yemek hazırlar. Bu sırada Hidayet, Suna'nın ne yaptığını öğrenebilmek için peşine düşer. İsmail Orhan'ın yanında, nakliye işinde çalışmaya başlar. Eylül'den de iş teklifi alan İsmail, iki yerde birden çalışmaya başlar.
Leyla'yı yeterince mutlu edemediğini düşünen Mecnun, bundan sonra çok güçlü olmayı kafasına koyar. Bunun için hemen bir işe girer ve kısa süre içinde şoförlükten patronluğa yükselir. Kendini patronluğun gücüne kaptıran Mecnun kendini silahlı bir çatışmanın içinde bulunca işler karışır.

102. Bölüm Özeti
Gelecek kaygısına düşen Leyla Mecnun'un da biraz geleceğini düşünmesi gerektiğini söyler. İskender markette alışveriş yaparken bir kadınla tanışır. Nisan yaralı halde Suna'nın yanına gelir ve olanları anlatır. Yavuz ise kara kara evlilik masraflarını nasıl karşılayacağını düşünmektedir. İsmail bir fal kafede çalışmaya başlar. Falcının geleceğe dair söyledikleri, Kireçburnu Çakallarını endişelendirmeye başlar. Mecnun sürekli kahve içip fal baktırmaya başlar. Fakat falında bir türlü istediği gibi bir gelecek çıkmaz. Bunun üzerine Mecnun geleceğe gidip neler olacağını görmeyi kafasına koyar.

103. Bölüm Özeti
Yavuz ve Eylül'ün nikahı yaklaşmaktadır. Kireçburnu Çakalları Yavuz için bekarlığa veda partisi yaparlar. Sabah uyandıklarında kendilerini darmadağın bir otel odasında bulurlar. Önceki gece neler olduğunu hatırlamaya çalışırlar. Aralarından birinin böbreğinin olmadığını fark ettiklerinde işler karmaşık bir hal almaya başlar.
Bu sırada Aksakallı Dede ve Karabasan satranç oynamaya devam etmektedirler. Oyunun sonu yaklaşmaktadır. Leyla, gelecekte gördükleri yüzünden endişeli ve ne yapacağını bilemez haldedir. Mecnun ve Leyla konuşup bir an önce birlikte yurt dışına kaçmaya karar verirler.
Mecnun vize işlemlerini halletmek için çeşitli yollar denerken Eylül ve Yavuz'un evlilik hazırlıkları sürmektedir. Bütün mahalle bu mutlu günde bir araya gelecektir..
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Etiketler
bolum, butun, ile, leyla, mecnun, ozetleri

Seçenekler
Stil


Saat: 14:45

Forum Yasal Uyarı
vBulletin® ile Oluşturuldu
Copyright © 2016 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.

ForumSevgisi.Com Her Hakkı Saklıdır
Tema Tasarım:
Kronik Depresif


Sitemiz bir 'paylaşım' sitesidir. Bu yüzden sitemize kayıt olan herkes kontrol edilmeksizin mesaj/konu/resim paylaşabiliyorlar. Bu sebepten ötürü, sitemizdeki mesaj ya da konulardan doğabilecek yasal sorumluluklar o yazıyı paylaşan kullanıcıya aittir ve iletişim adresine mail atıldığı taktirde mesaj ya da konu en fazla 48 saat içerisinde silinecektir.

ankara escort bayan, ankara escort, izmir escort ankara escort, ankara escort bayan, eryaman escort, pendik escort, antalya escort,