ForumSevgisi.Com

  ForumSevgisi.Com > ForumSevgisi Müzik Ve Film Dünyası > Yerli - Yabancı Diziler > Eski Diziler


Eyvah Babam Dizisi


Eyvah Babam Dizisi

Yerli - Yabancı Diziler Kategorisinde ve Eski Diziler Forumunda Bulunan Eyvah Babam Dizisi Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> Eyvah Babam Dizisi Eyvah Babam Eyvah Babam , Kanal D tarafından Doku Film'e yaptırılan, yönetmenliğini ve senaristliğini Ünal Küpeli'nin üstlendiği ...

Kullanıcı Etiket Listesi

Yeni Konu aç  Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil

Okunmamış 04 Aralık 2014, 14:15   #1
Durumu:
Çevrimdışı
PrensesCe
Ceren'in Annesi
PrensesCe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cok Asik
Üyelik tarihi: 29 Ekim 2014
Şehir: İstanbul
Yaş: 32
Mesajlar: 13.848
Konular: 7672
Beğenilen: 1848
Beğendiği: 2828
www.forumsevgisi.com
Standart Eyvah Babam Dizisi

Eyvah Babam Dizisi

Eyvah Babam

Eyvah Babam, Kanal D tarafından Doku Film'e yaptırılan, yönetmenliğini ve senaristliğini Ünal Küpeli'nin üstlendiği 39 bölümden oluşan bir Türk dizisidir. Son 5 bölümün yönetmenliğini Ünal Küpeli ve Cemal Kavrar birlikte üstlenmiştir. Temel olarak; kızının büyüdüğünü kabul edemeyen ve onu erkek arkadaşlarından kıskanan babanın başından geçen olaylar, baba - kız arasındaki kuşak çatışması komik bir dille anlatılmıştır. Dizinin yayınlandığı ilk sezon televizyonda ekonomik kriz vardı ve pek çok dizi yayından kaldırılmıştı. Eyvah Babam da krizden nasibini almıştı ve sezon ortasında aralar vermek durumunda kalmıştı. 2. sezon ise dizinin senaristi ve yapımcısı arasındaki sorunlar nedeniyle senarist diziyi yazmadı. Bu da dizinin düzensiz çekilmesine ve düzensiz aralıklarla yayınlanmasına neden oldu. Böylece anlaşma gereği 15 bölüm daha çekilip toplamda 39 bölüme tamamlanması gereken dizi ancak 6 ayda 39 bölüme tamamlandı ve hemen ertesi hafta Abdullah Oğuz'a ait ANS Production'a devredilip Eyvah Kızım Büyüdü olarak ekranlarda yayınlanmaya devam etti.Sezonlar

  • 1. Sezon 1 - 24 bölümler (03.10.1998 - 24.06.1999) Perşembe akşamları
  • 2. Sezon 25 - 39 bölümler (06.10.1999 - 15.03.2000) Çarşamba akşamları
Oyuncular

Oyuncu Canlandırdığı Karakter Dizide Yaptıkları

Haluk Bilginer Sedat Çolak Ece'nin babası. Sinirlidir; kızını hastalık derecesinde kıskanmaktadır. Kıskançlıkları, geçmişte eşi Belkıs'tan ayrılmasına sebep olmuştur. Sedat aynı zamanda bir magazin muhabiridir. Bu durum, Tahir Hoca'nın kendisine karşı duyduğu antipatiyi arttırmaktadır.

Yıldız Asyalı Ece Çolak Sedat ve Belkıs'ın kızı. Lise çağlarında bir genç kızdır. Yeni arkadaşlar edinmek istemektedir. Ancak babası onu sürekli engellemeye çalışmaktadır. Ece aynı zamanda çok iyi keman çalar ve konservatuara gitmektedir.

Yeşim Küçük Arzu Sedat'ın uzatmalı sevgilisidir, fotomodeldir. Dizinin ilk bölümünde Sedat'ın çalıştığı gazetenin magazin sayfasında bikinili pozlarının çıkması Sedat'ı çılgına çevirmiştir. İlk 13 bölüm boyunca Yeşim Küçük tarafından canlandırılan Arzu, son derece aklı başında ve mantıklı bir genç bayan olarak resmedilmiştir.

Nesrin İşçi Arzu 14. bölümden itibaren Yeşim Küçük'ün yerine gelmiştir. İlk 13 bölümdeki Arzu'nun aksine tipik bir aptal sarışın olarak canlandırılmıştır. Buna rağmen çok saf ve iyi niyetlidir, sürekli Sedat'la evlenmeyi hayal etmektedir.

Yalçın Güzelce Muhittin Ece'nin annesi Belkıs'ın sevgilisidir ve onunla aynı evde yaşamaktadır. Oldukça kaba saba, görgüsüz bir adamdır. Mesleği ise klozet ticaretidir. Bu durum Sedat'ın onunla "Pis Klozetçi" diye alay etmesine sebep olmuştur.

Uğur Kıvılcım Latife Sultan Latife, Sedat'ın evindeki emektardır ve Ece'nin dadısıdır. Çoğu zaman Sedat'ın talimatlarına uymak adına Ece'ye sert davranmak durumunda kalmıştır.

Alp Öyken Tahir Hoca 30 yıllık tarih öğretmeni olduğunu her fırsatta dile getiren bu katı adam, Arzu'nun babası ve Sedat'ın müstakbellikten bir türlü kurtulamayan kayınpederidir. Çoğu kez eşi ve Arzu'yla birlikte gelip Sedat'ın evinde kalmaları özellikle Latife Sultan'ın keyfini kaçırmıştır. Tahir Hoca, Sedat'ı çoğu zaman -Pis Paparazzi, Kulpsuz Maşrapa- gibi isimlerle çağırır. Ece'ye ise -Mickey Mouse- lakabını takmıştır. Özellikle ilk bölümlerde yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle her sinirlendiğinde "Ürem yükseldi." şeklindeki feryadıyla en başta eşini çıldırtma noktasına getirmiştir.

Gül Yalaz Şaziye Usta sinema oyuncusu bu dizide Arzu'nun annesini canlandırmıştır. Eşi Tahir Bey'in son derece asabi oluşu onu çoğu kez çıldırma noktasına getirmiştir. Dizinin devamı niteliğinde çekilen Eyvah Kızım Büyüdü'nün ikinci yarısında bu role Gül Onat getirilmiştir.

Osman Cavcı Yakup Muhittin'in erkek kardeşidir. Belkıs ve Muhittin ile birlikte yaşamaktadır. Ağabeyi onu sürekli itip kakmaktadır. Yakup, Ece'ye deli gibi aşıktır ama Belkıs'tan deli gibi korkmaktadır. Ağabeyiyle içinde bulundukları duruma uygun olarak birçok kez "Arabaya sen bin, faytona ben. Anasını sen al yavrum, kızını da ben.." şarkısını söylerken görülür.

Mümtaz Alpaslan Yasin Efendi Sedat'ın evinin bahçesi ondan sorumludur. Aynı zamanda Latife Sultan'dan hoşlanmaktadır. Çoğu kez Sedat'ın öfkeyle söylediği kırıcı sözlerin hedefi olmuştur.

Serkan Dündaroğlu Ali Bahçevan'ın yeğenidir. İlk bölümlerde karşımıza çıkmıştır. Üniversite öğrencisidir, son derece iyi huylu ve çekingen bir gençtir. Amcası, kalacak yer bulamadığı için Sedat'tan onu evinde birkaç gün konuk etmesini rica eder. Ancak Sedat, evde genç kız olduğu gerekçesiyle katiyetle karşı çıkar. 5. Bölümde Ece ve Arzu tarafından gizlice eve alınır ve üst kattaki sandık odasında saklanır. 6. Bölümde pencereden aşağı sallanarak inmeye çalışırken bacağı kırılır.

Aytuğ Yaşlı Ramiz Upuzun saçları ve uzun boyu olan bu çocuk, Ece'den hoşlananlardan biridir. Ancak Ece ondan pek haz etmez. Buna rağmen Sedat'ın, Ece'nin yanına yaklaşmasına ses çıkarmadığı tek erkektir.

Billur Kalkavan Belkıs Ece'nin annesi, Sedat'ın eski eşidir. Aslında son derece nazik ve yumuşak huylu olan Belkıs, damarına basıldığında kolayca sinirlenebilen bir karakterdir. Uzatmalı sevgilisi Muhittin, onun erkek kardeşi Yakup ve hizmetçisi Nevriye ile büyük bir evde yaşamaktadır. Çoğu sabahlar kahvaltı saatinde "Nevriye, bana bir sütlü neskafe yapar mısın?" dediğini duyarız. Muhittin'e olan ilgisi aslında çıkara dayalıdır. Muhittin'den, yaşadıkları evin tapusunu kendi üstüne yaptırmazsa onunla evlenmeyeceğini söylemektedir. Sonunda istediğine kavuşur ancak dizinin sonlarına doğru ayrıldıklarını görürüz.

Savaş Ay Rıfat Sedat'ın ağabeyi olarak ilk kez 31. Bölümde karşımıza çıkar. Yeğeni Ece'ye karşı son derece sevecendir. Sedat'ın Ece üzerinde kurduğu otoriteyi biraz olsun yumuşatabilmiştir. 14. bölümde ortaya çıkan Yasemin karakteriyle 32. bölümden itibaren aralarında aşk başlar. Savaş Ay, Eyvah Kızım Büyüdü serisinin 20. bölümünde diziden ayrıldı.

Melda Gür Yasemin 14. bölümde diziye dahil olan Yasemin, Sedat'ın çalıştığı gazetenin kültür-sanat bölümünün editörüdür. Sedat'ın yaptığı magazin haberlerini sürekli küçümser. Öte yandan gün geçtikçe Sedat'a aşık olur. Ancak Sedat ondan ölesiye nefret etmektedir ve ona her fırsatta "Yelloz" diyerek hakaret eder. Sedat'ın Arzu'yla evlenmesini engellemek için yakın arkadaşı Zümrüt ile iş birliği yapar ve 22. bölümde asansörde mahsur kalmasını sağlar. Ancak Sedat'ın intikamı acı olacaktır. Rol yapar ve Yasemin'i seviyor gibi görünüp kendisine inanmasını sağlar. Bir yandan da Arzu'yla evlilik hazırlıklarını sürdürür. 29. bölümde Yasemin'i onun için bir davet vereceğini söyleyerek Bodrum'daki bir mekana davet eder. Ancak bu davet aslında Sedat'ın Arzu'yla kıyılacak nikahına yapılmış bir davettir. Yasemin; Arzu ve Sedat'ın nikah törenine gelmiş olduğunu farkedince şok geçirip bayılır. Öte yandan nikah, bu defa Tahir Hoca'nın engellemesi nedeniyle iptal olur. 31. bölümden itibaren Sedat'ın ağabeyi Rıfat'la aralarında arkadaşlık başlar. Melda Gür, Eyvah Kızım Büyüdü serisinin 5. bölümüyle birlikte diziden ayrıldı.

Sibel Saral Zümrüt İlk olarak 21. bölümde Yasemin'in arkadaşı olarak görülür. Yasemin, Sedat'ın evlenmesini engellemek için bir plan yapmıştır ve planını uygulayabilmek için bir kişinin daha yardımına ihtiyacı vardır. Bu kişi ise Zümrüt olur. Zümrüt, Yasemin ve Sedat'ın bindiği asansörün elektrik kablosunu keser ve içeride mahsur kalmalarını sağlar. Ancak Yasemin ve Zümrüt'ün bu oyunlarının açığa çıkması fazla sürmeyecektir. Sedat, Zümrüt'ü takip ederek oturduğu evi tespit eder. Evden çıktığı bir sırada yolunu kesip ona sorular sormaya kalkışır ancak Zümrüt ne onu ne de Yasemin diye birini tanımadığını iddia eder, hemen akabinde az ilerideki otomobilde bekleyen erkek arkadaşının korumaları Sedat'a saldırırlar. Daha sonra Sedat ve Ece o eve birlikte giderler ama Sedat merdivenlerde bekler. Ece, kendisini Yasemin'in kuzeni olarak tanıtınca Zümrüt onu hiç şüphelenmeden evine alır. Ece'nin Zümrüt'ün ağzından laf alması son derece kolay olur. Evi terkettikten sonra Zümrüt, Ece'nin kendisine bıraktığı paketi açar ve içinde yazan notu okuduğunda, yaptığı yanlışlığı farkederek Yasemin'e haber verir. Bu olaylardan sonra Zümrüt karakterini 37. bölüme kadar görmeyiz. Evdeki kalabalıktan bunalan Sedat, bir süreliğine Kumkapı'da bir otelde kalmaya karar verir. Oteldeki ikinci sabahında bir kadın çığlığıyla uyanır. Bu çığlıklar, o gece yan odada kalan ve sabah uyandığında sevgilisinin cansız bedeniyle karşılaşan Zümrüt'e aittir. Sedat yardıma koşar. Odaya gelip Zümrüt ve Sedat'ı yan yana gören görevliler ikisini de şüpheli olarak polise bildirirler. Bunun üzerine Sedat göz altına alınır. Hatta Ece, babasının yanına gelip Zümrüt'ü görünceye kadar Sedat onu tanımamıştır bile. Aralarında geçmişe dayalı bir tanışıklık olduğunu öğrenen polisin gözünde artık her ikisi de daha şüpheli olacaktır. Ceset için beklenen adli tıp raporu gelinceye kadar Sedat, sıkıntılı dakikalar geçirecektir.

Şenol Coşkun Vehbi Dizinin tadı tuzu olan karakterlerden biri de Vehbi'dir. Serinin ortalarında kadroya dahil olmuştur. Çocuk yaşına rağmen kadın düşkünü sapık bir karakter olarak canlandırılmıştır. Elbette bu durum Sedat için büyük tehlike teşkil etmektedir. Özellikle Vehbi'nin peşlerinden Bodrum'a gelmesi Sedat'ı iyice çılgına çevirmiştir. Eyvah Kızım Büyüdü serisinde Şenol Coşkun'un yerini bir Kanal D çalışanı olan Cengiz Varol almış ve bununla birlikte Vehbi karakteri "tacizci" özelliğinden tamamen uzaklaşmıştır. 1988 doğumlu Şenol Coşkun, 29 Kasım 2006'da vefat etmiştir.

Açelya Elmas Melis Ece'nin okuldaki en iyi arkadaşıdır ama hiçte normal bir kız değildir. Kafasını astroloji, cinler, hayaletler gibi mevzularla bozmuştur. Hatta ruhlar alemine duyduğu ilgi başlarına dert olmuştur. 17. bölümde Ece ve birkaç kişiyle birlikte okulun gizli bir odasında ruh çağırma seansı gerçekleştirdikleri için disiplin cezası alırlar. Bundan başka Melis, sürekli olarak Sedat ve Arzu'nun evlenemeyeceği kehanetinde bulunur. Çünkü Zodyak yıldızı böyle söylüyordur. Melis aynı zamanda Sedat'a aşıktır.

Umut Sezgin Erol Ece'ye ilk kez keman armağan eden ve Ece'nin müzik yeteneğini keşfetmesine yardımcı olan Erol olmuştur. Bodrum'daki bir tatil beldesinde flört ederler. Erol, Ece'yi odasına getirir; ancak emeline ulaşamadan Sedat yetişip kızını kurtarır. İstanbul'a döndüklerinde Ece'nin konservatuara giriş belgelerinin hazırlanmasına yardımcı olmak gerekçesiyle yeniden vakit geçirmeye başlarlar. Sedat, bu durumdan fazlasıyla rahatsızdır.

Umur Yıldırım Metin Dizinin 25. bölümünde kadroya dahil olmuştur. Ece'nin o döneme kadarki en aklı başında erkek arkadaşı Metin olmuştur. Aynı zamanda Sedat'ın en sert tepkilerine maruz kalanlardan biri de kendisidir. Bodrum'daki tatil döneminde bir akşam Metin ve Ece'yi evin önünde birbirlerine sarılmış vaziyette gören Sedat, elindeki rakıyı Metin'in yüzüne çarpmıştır. Daha sonraki bölümlerde Ece'nin okulunun kantininde Melis, Metin'in elini tutmuş ve bu sırada onları gören Ece çok kızmıştır.
________________
Beklentisi olmadan yine de beklemekti bir çayın içine sığdırdıklarım;
Kimi zaman hayaller diye içtiğim,
Kimi zaman gerçekler diye yutkunamadığım...
imza

Konu PrensesCe tarafından (04 Aralık 2014 Saat 14:21 ) değiştirilmiştir.
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Etiketler
babam, dizisi, eyvah, eyvah babam dizisi

Seçenekler
Stil


Saat: 04:46

Forum Yasal Uyarı
vBulletin® ile Oluşturuldu
Copyright © 2016 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.

ForumSevgisi.Com Her Hakkı Saklıdır
Tema Tasarım:
Kronik Depresif


Sitemiz bir 'paylaşım' sitesidir. Bu yüzden sitemize kayıt olan herkes kontrol edilmeksizin mesaj/konu/resim paylaşabiliyorlar. Bu sebepten ötürü, sitemizdeki mesaj ya da konulardan doğabilecek yasal sorumluluklar o yazıyı paylaşan kullanıcıya aittir ve iletişim adresine mail atıldığı taktirde mesaj ya da konu en fazla 48 saat içerisinde silinecektir.

ankara escort bayan, ankara escort, izmir escort ankara escort, ankara escort bayan, eryaman escort, pendik escort, antalya escort,