ForumSevgisi.Com

  ForumSevgisi.Com > ForumSevgisi Müzik Ve Film Dünyası > Yerli - Yabancı Diziler > Eski Diziler


Geniş Aile Dizisi


Geniş Aile Dizisi

Yerli - Yabancı Diziler Kategorisinde ve Eski Diziler Forumunda Bulunan Geniş Aile Dizisi Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> Geniş Aile Dizisi Geniş Aile Format Televizyon dizisi Tür Komedi Rekabet Dram Geliştiren D Productions Senarist Cüneyt İnay Yönetmen Ömer ...

Kullanıcı Etiket Listesi

Yeni Konu aç  Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil

Okunmamış 05 Aralık 2014, 19:35   #1
Durumu:
Çevrimdışı
PrensesCe
Ceren'in Annesi
PrensesCe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cok Asik
Üyelik tarihi: 29 Ekim 2014
Şehir: İstanbul
Yaş: 32
Mesajlar: 13.848
Konular: 7672
Beğenilen: 1848
Beğendiği: 2828
www.forumsevgisi.com
Standart Geniş Aile Dizisi

Geniş Aile Dizisi

Geniş Aile
Format Televizyon dizisi

Tür Komedi
Rekabet
Dram

Geliştiren D Productions

Senarist Cüneyt İnay

Yönetmen Ömer Uğur

Oyuncular
Ufuk Özkan - Cevahir Kirişçi
Fırat Tanış - Bilal Elagöz
Rasim Öztekin - Kuddusi Kirişçi
Azra Akın - Neşe Elagöz
Emel Çölgeçen - Nilüfer Kirişçi
İlker Ayrık - Mürsel Koçak
Bihter Dinçel - Nazan Kirişçi Koçak
Mine Teber - Muazzez Kirişçi
Tanju Tuncel - Hafize Kirişçi
Bora Akkaş - Zekai Kirişçi
Bülent Çolak - Ulvi Mısırlıoğlu
Ali Tutal - Ekber Elagöz
Mustafa Uzunyılmaz - Devir Daim
Gizem Akman - Pırıl
Ahmet Sarsılmaz - Müfit
Tolga Canbeyli - Bünyamin Özkütük
Yakup Yavru - Okul Müdürü
Sevim Gelenbe - Adeviye Elagöz
Halil Kumova - Alemdar
Ahmet Biltekin
Mustafa İnay
Emrah Süner
Ege Engin Çıray - Somer Tuna Koçak
Berat Efe Parlar - Cüneyt Kirişçi
Şehnaz Uğur
Alican Yılmaz

Tema müziği bestecisi
Gripin

Açılış müziği
Komşu Kızı

Bitiş müziği
Komşu Kızı

Ülke Türkiye

Dili Türkçe

Sezon sayısı 3

Bölüm sayısı
108 (Bölüm listesi)

Prodüksiyon

Yapımcı
Ahmet Kayumtu (uygulayıcı)
Lale Eren

Mekân
İstanbul - Boyacıköy

Sinematograf
Serdar Armutlu

Gösterim süresi
90 dakika

Yapım şirketi
D Productions

Dağıtıcı firma K
anal D Home Video

Yayın bilgileri

Kanal Kanal D (2009-2010)
Star TV (2010-2011)

Ses formatı Stereo

Yayın tarihi 8 Temmuz 2009 – 18 Kasım 2011

Durumu Sona erdi


Geniş Aile, 2009 yılında Kanal D'de yayına başlayan ve daha sonra Star TV'de yayınlanan Türk komedi televizyon dizisi. Proje tasarımı Kamuran Süner ve Cüneyt İnay'a aittir. Yönetmenlik koltuğunda Ömer Uğur vardır. Yapımcı D Productions ve senarist Cüneyt İnay'dır. İlk sezon 8 Temmuz 2009-15 Haziran 2010 tarihleri arasında 49 bölüm sürmüştür. 2. sezon 10 Ağustos 2010 tarihinde yayına başlamış, 25 Haziran 2011 tarihinde sezon finali yapmıştır. 3.sezon 10 Ağustos 2011 tarihi başlamış, 18 Kasım 2011 tarihinde final olmuştur. D Productions tarafından İstanbul, Sarıyer semti Boyacıköy Mahallesi'nde çekilmiştir. Dizi, 18 Kasım 2011'de gösterilen son bölümü ile (108.bölümü ile) ekranlara veda etmiştir.


Konusu

Cevahir (Ufuk Özkan) 28 yaşlarında genç bir delikanlıdır. Almanya'dan yeni dönmüş ve eski aşkı Şukûfe (Zuhal Topal)'yle evlenmek istemektedir. Fakat en eski düşmanı Koyu Bilal (Fırat Tanış) da bu amaçtadır. Bu yüzden sürekli birbirleriyle kavga ederler. Fakat ikinci sezonda Şukûfe'nin evlenmesiyle aralarındaki rekabet biter. Ama bu sefer de Koyu Bilal'in hapisteki arkadaşı Katip'in kardeşi Zeynep'e aşık olurlar. Cevahir'in küçük kardeşi Nazan (Bihter Dinçel) ise küçüklük aşkı Mürsel'le (İlker Ayrık) evlenmeye çalışmaktadır fakat hep bir olay buna engel olur ama evlenmişlerdir ve ikinci sezonda Somer Tuna adında bir çocukları olmuştur. Cevahir ve Nazan'dan sonraki en küçük kardeş Zekai (Bora Akkaş) ise Matematik dersi süper olan zeki ve bir o kadar da kurnaz olan bir çocuktur. Zeynep (Rojda Demirer)genç ve güzel bir kızdır. Eczacılığı henüz bitirmiştir. Cevahirlerin evinde bir oda kiralamaya karar verir. Ancak kişilikleri uyuşmadığı için hep kavga ederler. Fakat yavaş yavaş Zeynep Cevahir'e, Cevahir de Zeynep'e aşık olmaya başlamışlardır.
Dizidekilerin Durumu

Cevahir`in ve Bilal`in Durumu

1. Sezon Öncesi

Cevahir Komşu Kızı`yla sevgili olur ama Cevahir Almanya`ya hiç haber vermeden gider ve Berrak adında biriyle formalite evlilik yapar.
1. Sezon

Cevahir boşanmış ve ailesinin yanına dönmüştür. Cevahir`in hiç Almanya gitmemiş gibi yapması Kuddusi`yi çok kızdırınca Kuddusi Cevahir`i evinden kovmuştur. Şukufe ise onu bıraktığı için Cevahir`den vazgeçip Koyu Bilal`e yönelmiştir. Cevahir`de Bilal`de sezon boyunca babalarından para istemeye ve Şukufe`nin gözüne girmeye çalışmıştır. Şukufe`nin gözüne girmek içinde ona yardım etmek,pek çok işe girmek vb. şeyler yapmışlardır aralarında pek çok husumet çıkmasına rağmen nadiren de olsa ilk 8.bölümde olmak üzere birbirlerine yardım ederler. 20. ve 26.bölümler gibi bölümlerdeyse Şukufe onlardan yardım ister ve onlarda kapışır. 23.-32.bölümler arasında Cevahir`in bir mantı dükkanı vardı. 32.-35.bölümlerde Cevahir Hayat`a aşık olmuştur ama aynı zamanda hala Şukufe`ye aşık olunca her şey mahvolmuştur ve 35. bölümde nişanlanmışlardır ama 41.bölümde Komşu Kızı sözü atmıştır. Bir sonraki bölümde Keçe Kardeşler Zekai için Tayanç`ı dövünce Tayanç kan uzmanı olan abisi Aytaç`ı Miami`den getirince Aytaç Şukufe`ye aşık olur ve Cevahir ile Bilal onu durdurmaya çalışır. Şukufe Cevahir`in çok ciddi olduğunu anlayınca onu çok sever ama genede Aytaç`la evlenir ve Miami`ye gider. O sırada Cevahir hala okula gittiği için 3 sınavdan geçmesi gerekiyor ama Bilal Aytaç`ı kaçırınca ve geri getiriken suya eli kolu bağlıyken düşürünce Cevahir onu kurtarır ama son sınavı kaçırır. Bilal ise Aytaç`ı kaçırdığı için kendini ihbar eder.O zaman da Cevahir askere gider ve Bilal hüküm giyer.
2. Sezon

Aradan 1,5 yıl geçmiştir. Cevahir askerden dönmüştür.Bilal ise hapisten çıkmıştır. Hapisten tanıştığı arkadaşı olan Katip onun kız kardeşi olan Zeynep`i Bilal`e emanet etmiştir. Ama o hemen ona taciz davası açtığı Cevahir`in evinde kiracı oldu. Kirişçilerin o kiracıyı arama nedeni Bilal`in Kuddusi`nin kuruyemiş dükkanını almasıydı. Cevahir başta Zeynep`le kavga eder ve Bilal normal davranırdı. Ama 56. bölümde aşık hissetmeye,58. bölümde hayallere ve 59. bölümde rüyalara girmeye,60. bölümde Bilal`in ailesi öğrenmeye,62. bölümde Zeynep`e iyilik yapmaya,65. bölümde Zeynep`i sevdiklerini kabullenmeye,69.bölümde Zeynep öğrenmeye ve 71. bölümde öğrenmeye başlar ama aynı bölümde Şukufe gelir ve Zeynep Cevahir`i Şukufe`yle görünce onu unutmadığına inanır ve evi terk ederek başka bir yere taşınır o zamanda Cevahir onun eve dönmesi için bir sonraki bölümde ona Ekabir Paşa numarası yapar ve Mürsel`le Nazan`dan yardım alır ama Kuddusi planı öğrenince her şey suya düşer. Kuddusi`nin Zeynep`e eczane açmasına Cevahir,Bilal,Ulvi,Müfit ve Mürsel`e suç atılıp hapsolmasından polise sık sık rastlamaya başlarlar ve durumlar iyice birbirine girip karışır. Zeynep'in eczanesi kötü durumdadır. Bunun üzerine evlere servis yapılmaktadır. Ancak motorları alırken Cevahir Kayserili olduğu halde Adanalı olduğunu söyleyince işler iyice karışır. Üstelik Ulvi bir hastaya yanlış ilaç verdiği için durumlar iyice karışmaya başlar. Ama Bilal, Zeynep'in eczasını kurtararak çok büyük bir iyilik yapmış olur. Bütün geniş aile ödüllü tiyatro yarışmasına katılır. Cevahir Romeo, Zeynep Jüliyet olur. Son sahnesinde Zeynep Cevahir'i öpmek zorundadır. Ancak Bilal buna engel olmak için sahneye çıkınca sahne berbat olur ve parayı kazanamazlar. Ancak Bilal parayı ayarlayıp ödeyince Zeynep'e 2. iyiliği yapmış olur ve Cevahir buna çok bozulur. Katip'in hapisten çıkma fırsatı vardır. Bu işte yine para lazımdır. Bilal, Katip'i hapisten çıkararak hem Zeynep'e 3. iyiliği yapıp gözüne girer, hem de Katip'in gözüne girer. Tüm bu bölümler sırasında Cevahir, Zeynep'e evlenme teklifi eder. Ancak Katip Zeynep'i Bilale verir ve işler öylesine bir karışır ki çözülemez. Vee Cevahir kazanır. Düğün hazırlıkları başlar. O sırada formalite ile evlilik yaptığı kişiden yani Berrak'tan bir mektup alır. 4.5 yaşında bir oğlu olduğunu öğrenir. Ama bu mektup Bilal'in eline çabuk geçer. Ancak planı alt üst olur ve İtalya'ya uçar. Gitmeden önce Cevahirle Zeynep evlenmesin diye Berrak'ı İstanbul'a çağırır. Tam da düğün sırasında Berrak düğünü basar. Cevahir ve Zeynep evlenemediler. Ama yine de Cevahir ile Zeynep kaçak göçek buluşurlar. Ama eczanede Katip'e yakalanırlar ve Cevahir'i vurur. Kurşun Cevahir'in kolundan 2. kez sıyrılır. Zeynep sonunda dayanamayıp mahalleyi, belki de İstanbul'u hatta belki de Türkiye'yi terk etmiştir. Cevahir ile Bilal Zeynep'i bulmaya çalışırlar. Ve bir kişiyi Zeynep sanıp kaçırırlar. Ama bu kişi başka bir Zeynep çıkar. Bu kızı kaçırmalarıyla başları belaya girer...
3. Sezon

Cevahir ile Bilal Aşklarına yelken açmışlardır. Tekrar aşık olmuşlardır. Artık biribirleriyle itişmece ve takışmaca yoktu. Cevahir'in sevgilisi ayrı, Bilal'in sevgilisi de ayrıdır. Cevahir'in sevgilisi Nilüfer, Bilal'in ki ise Neşe'dir. Neşe ile Nilüfer kardeştir. Neşe, Nilüfer'in ablasıdır. Nilüfer'de Neşe'nin kardeşidir. Nilüfer ve Neşe hem çok güzel hem de çok varlıklı ailelerin kızlarıdır. Neşe ile Nilüfer'in babasının ismi Alemdar'dır. Cevahir, Nilüfer ile Bilal, Neşe ile evlenince, Cevahir ile Bilal Bacanak olmuşlardır. Alemdar'da Cevahir ve Bilal'in Kayınbabalarıdır. Ve dizi final perdesiyle bitti
Mürsel`in ve Nazan`in Durumu

1. Sezon Öncesi

Mürsel ve Nazan birbiriyle tanışır ve aşık olur.
2. Sezon

Zorda olsa evlenirler bu sezonun sonunda birde erkek çocukları olur. Somer Tuna adında bir çocukları olur.
3. Sezon

Nazan 2. çocuğa hamiledir. Mürsel Liseden istifa edip işsiz kalmıştır. Mürsel, sonra da Alemdar'ın yanında patron olarak çalışmaya başlamıştır.
Zekai`in ve Pırıl`in Durumu

1. Sezon Öncesi

Zekai ve Pırıl birbirini seviyordur ve liseye geçmiştir.
1. Sezon

Zekai Pırıla bu sezon açılır ve sevgili olurlar.
2. Sezon

Bu sezonda ilişkileri inişli çıkışlı sürer hatta bir defa ayrılırlar Pırıl Şorayla kısa bir süre çıkar ve geri Zekaiye döner.
Ulvi`in ve Sevim`in Durumu

1. Sezon Öncesi

Ulvi Cevahir`in yancısı ve Sevim Bilal`in daha sonra bıraktığı sevgilisiydi ve henüz birbirlerini tanımıyorlardı.
1. Sezon

Tanışırlar zoraki sevgili olurlar daha sonra gerçekten sevgili olurlar. Bilal başlarda kıskanır daha sonra izin verir ilişkilerine. Ulvi ve Sevim evlenirler.
2. Sezon

Evlendikten sonra birde çocukları olacaktır.
3. Sezon

Ulvi ve Sevim boşanmıştır. Ulvi Sevim'den nafaka almaya başlamıştır.


Yapım

Projeyi bir karikatürist ve yazar olan Kamuran Süner ile Cüneyt İnay tasarlamıştır.
Geniş Aile, senaryosuyla ve Ömer Uğur yönetmenliğiyle 37. Altın Kelebek Ödülleri'nde En Komik Dizi başarısıyla ödül almaya hak kazanmıştır.
Mekân

Geniş Aile, 2009 yılında D Productions tarafından ilk bölümünden itibaren daima İstanbul'un Sarıyer ilçesinin Boyacıköy semtine bağlı Emirgan Mahahallesinde çekilmiştir. Dizi Boyacıköy de geçtiğinden, diziye bağlı olarak dizi içinde çeşitli kurgusal mekânlar oluşturuldu. Bu mekânların bazıları (örneğin Devir Abi'nin Kahvehanesi) tüm sezon boyunca sabit kalırken, diğer kurgusa mekânlar (örneğin Cevahir'in Kurduğu Çay Bahçesi) değişti.
Müzik

Dizinin jenerik müzikleri Gripin tarafından bestelendi. Jenerikte yer alan şarkı ise Erkin Koray'ın Komşu Kızı isimli şarkısı Gripin tarafından seslendirilmiştir.
Süre

Dizi yayınlandığı ilk sezon boyunca 90 dk..
Karakterler

Geniş Aile karakter listesi
 • Cevahir Kirişçi (Ufuk Özkan)
 • Koyu Bilal Elagöz (Fırat Tanış)
 • Kuddusi Kirişçi (Rasim Öztekin)
 • Neşe Elagöz (Azra Akın)
 • Nilüfer Kirişçi (Emel Çölgeçen)
 • Mürsel Koçak (İlker Ayrık)
 • Muazzez Kirişçi (Mine Teber)
 • Nazan Koçak (Bihter Dinçel)
 • Zekai Kirişçi (Bora Akkaş)
 • Ulvi Mısırlıoğlu (Bülent Çolak)
 • Ekber Elagöz (Ali Tutal)
 • Devir Daim (Mustafa Uzunyılmaz)
Etkileri

Oyunculara Etkisi

Geniş Aile dizisinde var olan karakterleri canlandıran oyuncuların, dizide gösterdikleri performans sonucu reklam filminde yer aldı. Dizi başladıktan sonra kadrodan 5 oyuncu, reklam filmlerinde oynamaya başladı. Ufuk Özkan, İlker Ayrık, Bora Akkaş, Fırat Tanış ve Ahmet Sarsılmaz; Fiat'ın yeni yapımı olan Geniş Aileler için doblo reklamında oynamışlardır.
________________
Beklentisi olmadan yine de beklemekti bir çayın içine sığdırdıklarım;
Kimi zaman hayaller diye içtiğim,
Kimi zaman gerçekler diye yutkunamadığım...
imza
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Etiketler
aile, dizisi, genis, geniş aile dizisi

Seçenekler
Stil


Saat: 04:31

Forum Yasal Uyarı
vBulletin® ile Oluşturuldu
Copyright © 2016 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.

ForumSevgisi.Com Her Hakkı Saklıdır
Tema Tasarım:
Kronik Depresif


Sitemiz bir 'paylaşım' sitesidir. Bu yüzden sitemize kayıt olan herkes kontrol edilmeksizin mesaj/konu/resim paylaşabiliyorlar. Bu sebepten ötürü, sitemizdeki mesaj ya da konulardan doğabilecek yasal sorumluluklar o yazıyı paylaşan kullanıcıya aittir ve iletişim adresine mail atıldığı taktirde mesaj ya da konu en fazla 48 saat içerisinde silinecektir.

ankara escort bayan, ankara escort, izmir escort ankara escort, ankara escort bayan, eryaman escort, pendik escort, antalya escort,