Forum Logo


Geri Git   ForumSevgisi.Com > ForumSevgisi Müzik Ve Film Dünyası > Yerli - Yabancı Diziler > Eski Diziler


Kurtlar Vadisi PusuKonu Bilgileri
Konu Başlığı
Kurtlar Vadisi Pusu
Konudaki Cevap Sayısı
0
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler
Görüntülenme Sayısı
286

Kullanıcı Etiket ListesiYeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 11 Aralık 2014, 19:25   #1
Ceren'in Annesi
PrensesCe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır. Görmek için Kayıt Olmalısınız
Standart Kurtlar Vadisi Pusu

Kurtlar Vadisi Pusu

Kurtlar Vadisi Pusu


Format Televizyon Dizisi

Tür Aksiyon, Dram, Macera

Senarist Pana Film

Yönetmen Sadullah Şentürk (1-51, 71-93)
Zeynep Günay Tan (52-57)
Zübeyr Şaşmaz (58-70)
Alican Gebeş (94-99, 162-171)
Selahattin Sancaklı (100-128)
Onur Tan (129-161, 172-229)
Doğan Ümit Karaca (230-)

Oyuncular Necati Şaşmaz
Çiğdem Batur
Cahit Kayaoğlu
Ali Buhara Mete
Erhan Ufak

Tema müziği bestecisi Gökhan Kırdar

Ülke Türkiye

Dili Türkçe

Sezon sayısı 9

Bölüm sayısı 237 (Bölüm listesi)

Prodüksiyon

Yönetici yapımcı Necati Şaşmaz

Supervisor Serdar Akar

Mekân İstanbul

Sinematograf Selahattin Sancaklı

Gösterim süresi 120 dakika

Yapım şirketi Pana Film

Yayın bilgileri

Kanal Show TV (2007-2009)
Star TV (2009-2010)
TNT (2011-2012)
atv (2010-2011, 2012-2014)
Kanal D (2014-)

Resim formatı HDTV

Ses formatı Stereophonic

Yayın tarihi 19 Nisan 2007

Durumu Yayında

Kronoloji

Önce gelen Kurtlar Vadisi
(2003-2005)
Kurtlar Vadisi Pusu, Pana Film tarafından yapılan, daha önce 15 Ocak 2003'te yayına giren, 97 bölüm süren Kurtlar Vadisi ve 18 Şubat 2007'de yayına giren; fakat 2 bölüm yayınlandıktan sonra -televizyonda 1 bölüm- RTÜK başkanı Aykut Zahid Akman'ın başını çektiği birçok kurul üyesi tarafından oy birliği ile yasaklanan Kurtlar Vadisi Terör dizilerinin devamı niteliğindeki Türk, aksiyon, mafya ve derin devlet dizisidir.
19 Nisan 2007'de Show TV'de yeniden gösterime farklı isimle giren Türk, aksiyon, mafya ve derin devlet dizisi olan Kurtlar Vadisi Pusu ilk 3 sezon boyunca aralıksız Show TV'de gösterilmiştir. Ancak 4. sezonda Star TV'ye transfer olmuş ve bir sezon yayınlandıktan sonra anlaşmasını bozarak 5. sezonda atv'ye transfer olmuştur. 6. sezonda TNT'ye geçti.7. ve 8. sezonda atv'de yayınlandı. 9. sezonunda ise Kanal D'de yayınlanmaktadır.
Dizi, serinin ilk dizisi olan Kurtlar Vadisi 2003'te başladığından bugüne kadar her seferinde perşembe günü yayınlanmıştır. Kurtlar Vadisi Pusu'nun yayınlanacağı günden bahsedilirken "Kendi gününde, kendi saatinde (Perşembe 20:00)" tabiri kullanılır.


Konu

Kurtlar Vadisi Pusu'da en büyük, en karanlık hesaplar ortaya dökülecek. Efsane bu kez en acımasız, en pervasız efendisi olan para için birleşmiş küresel çeteye başkaldıracak. Düşman koltuğunda bu defa Mehmet Karahanlı ve ekibi gibi kukla mafyalar değil, bu coğrafyaya hakim olmak isteyen uluslararası güçlerin oluşturduğu küresel çeteler vardır. Bu küresel güç aktörleri ile Polat Alemdar'ın ekibinin buluşma noktası Türkiye'dir.
Sinopsis

Polat Alemdar, kendisine verilen görevi başarıyla yerine getirip Kurtlar Konseyi'ni çökertmiştir. Bu görevi layığı ile yerine getirdikten bir süre sonra KGT'nin başına geçerek devlet adına önemli operasyonlarda bulunmuştur. Ancak yeni misyonu daha derin ve daha tehlikelidir. İhtiyarlar adı verilen gizli örgütten aldığı görevle bu coğrafyaya hakim olmak isteyen uluslararası güçlerin oluşturduğu küresel çete ajanlarının ülke üzerinde oynadığı oyunları bozmuş, İhtiyarlar ile direk temas kurarak derin devletin kilit adamı olmuştur. Polat Alemdar, Türkiye'nin gelecek stratejisini oluşturan ve bunu koruyan İhtiyarların hükümlerini yerine getirme ve bu gizli örgütü her türlü tehlikeden koruma görevini üstlenmiştir.
Bütün bunları yaparken Polat Alemdar'ın yanında Türkler tarafından yetiştirilmiş özel bir ekibi vardır. Kuruluşundan, günümüze kadar Kurtlar Vadisi'nin bugün 12. sezonunda ekibi daha da genişleten Polat Alemdar, sağ kolu olarak Memati Baş'ı, sol kolu olarak Abdülhey Çoban'nı ve Güllü Erhan bu yolda yürümek için kemik kadrosuna almıştır. Bunun yanında Nevzat Yakışırbey, Pürmüz Hasan, Eren Eylül gibi eski yüzleri de bulundururken Kazım Çarman ve Cahit Kaya gibi yeni yüzlere de ekibinde yer vermiştir. Ancak, bu ekipten bir çok kişi suikasta maruz kalmış ve bunun sonucunda hayatını kaybetmiştir.
Günümüzde ise Polat Alemdar'ın kemik kadrosu Cahit Kaya, Güllü Erhan, Timur ve Yasin'den oluşmaktadır.
Ayrıca Bölgesel KGT Üyeleride bu milli davada ilerlemek için Polat Alemdar'ın yanında yer almaktadırlar.
8. sezonda ise Polat Alemdar ve ekibi sahadan çekilmiş, operasyon sahası komple KGT'ye bırakılmıştır. Polat Alemdar İhtiyarlar Heyeti'ne girerken Abdülhey Çoban naip olmuş, Cahit Kaya Tapınakçıların içine sızmış Güllü Erhan ise film işine girmiştir. Ekibini zor durumda gören Polat Alemdar ekibini tekrar toplamıştır. Abdülhey Çoban sezon finalinde Mr. Key tarafından KGT binasında patlatılan bomba sonucu hayatını kaybetmiştir. Polat Alemdar buna bizzat şahit olmuştur.
9. sezonda ise Abdülhey Çoban, Memati Baş'ın yanına defnedilir. Polat Alemdar KGT'nin başına geçer ve büyük bir operasyonla, Kripteks'teki belgeleri ifşa ederek sömürgeci güçlerin dünyadaki dengelerini değiştirmeyi, büyük sırları ortaya çıkarmayı hedefler. Bu durum Polat Alemdar ve Amon’un yıllar önce yaptığı anlaşmanın bozulmasına, iki gücün karşı karşıya gelmesine sebep olacaktır.
Polat Alemdar’ın hamlesi dünyada büyük ses getirirken, sömürgeci güçler yeni planlar içerisine girerek Polat’ı çıkmaza sokmaya çalışacaklardır. Polat Alemdar ise meydan okuduğu küresel güçler ve hanedanlardan ülkesini korumak için bütün dostlarıyla birlik olur.
Tema

Kurtlar Vadisi Pusu, ilk üç sezon boyunca küresel güçlerin iç temsilcileri üzerinde yoğunlaşmış ve Polat Alemdar ve ekibi bu iç düşmanlar ile mücadele etmiştir. Dizi, dördüncü sezondan itibaren küresel güçlerin ana aktörlerine yoğunlaşmış, dizide yabancı istihbarat servisleri, yabancı ajanlar yer almış ve bu kişilerle mücadele verilmiştir. Suriye meselesine de yer verilmiştir. Tema değişiklikleri gereği karakterlerin büyük bir kısmı yenilenmiştir. sekizinci ve dokuzuncu sezon ise küresel güçler ile bölgesel güçler arasındaki çatışmalar konu edinilmiş, dizi daha karamsar bir havaya girmiştir. Özellikle dizinin bel kemiğini oluşturan Alemdar ve ekibi, çeşitli misyonlar için dağılmışlar ve dizinin seyri değişmiştir.
Dizi İçinde Geçen Bazı Terimler

 • İhtiyarlar Heyeti : Türkler devlet kurduğu günden bugüne kadar varlığını sürdüren gizli bir devlet teşkilatıdır. Küresel güçlere karşı Türk devletinin bölgesel bir güç olması için çalışır.
 • Kırmızı Kitap : Türkiye'nin bütün sırlarının yer aldığı kitaptır. Gizli silahların, gizli odaların, stratejik araştırma merkezlerin yerleri, heyete bağlı olan ve ülkenin strateji geliştirmelerinde kilit rol oynayan şahıslar bu kitapta yer almaktadır. Kırmızı Kitap, İhtiyarlar Heyeti'nin korumasındadır.
 • Soy Kitabı : Heyetin bütün üyelerinin ölmesi durumunda yeni heyeti oluşturacak özel kişilerin yer aldığı kitaptır.
 • Aksaçlı : İhtiyarlar Heyeti üyesi olup üyeler arasından seçilmiş ve heyete başkanlık eden kişidir. Mevcut aksaçlı Hoca'dır
 • Naib : Aksaçlı'nın bir numaralı adamı ve yardımcısıdır. Heyet üyesi değildir.
 • Kamu Güvenliği Teşkilatı (KGT) : Gizli bir istihbarat kurumudur. Doğu Eşrefoğlu tarafından kurulmuştur. Gayr-ı resmi bir kurum olmakla beraber direkt olarak İhtiyarlar Heyeti'nin emrindedir. Mevcut başka Aynura'dır.
 • Ulusal Güvenlik Müsteşarlığı : Bütün İstihbarat birimlerinin (KGT hariç) bağlı olduğu bir kurumdur, devlet komutası altındadır.
 • Tapınak Şövalyeleri : Küresel güçlerin en tepesinde yer alan, dünyayı şekillendirme stratejileri olan Yeni Dünya Düzeni hedefi güden gizli ve evrensel bir örgüttür. Örgütün lideri Amon'dur.
 • Yüce Majeste : Tapınakçılar'ın Üst Yöneticilerinden biridir ve Amon'a bağlıdır.
 • Büyük Efendi : Tapınakçılar'ın bölgesel lideridir ve Yüce Majeste'ye bağlıdır.
 • Büyük Üstat: Tapınakçıların ülke lideridir ve Büyük Efendi'ye Bağlıdır.
 • Armageddon Timi : Tapınakçılar'a bağlı olan bir timdir. Bu tim girdiği her ülkeyi kaosa sürükleyecek eylemler yapar.
 • Siyah Sancak : İhtiyarlar Heyeti'ne bağlı olan bir timdir. Bu tim, Armagedon Timi'ne karşı mücadele verir. Polat Alemdar'ın emri ile Kara tarafından kurulmuştur. Ancak Kara ve bütün tim ŞEDİD örgütü tarafından öldürülür. Bunun üzerine tim, Polat'ın emriyle Yasin tarafından,Yasin ve Timur'un liderliğinde yeniden kurulur ve mücadelelerine devam eder.
 • Sion Teşkilatı: Dünyaya düzen vermeye çalışan Britanya kökenli Küresel bir örgüttür. Örgütün lideri Lord Robert Albert Stone'dur.
 • Lion Timi : Sion Teşkilatı'na bağlı olan bir timdir. Kurucusu Brandon'dır ve lideri Juliet'tir.
 • Siber Güvenlik Teşkilatı : İhtiyarlar Heyeti'ne bağlıdır. Bu teşkilat Siber Güvenlik'ten sorumludur. Mevcut başkan Erdem'dir.
 • Finansal Güvenlik Teşkilatı : İhtiyarlar Heyeti'ne bağlıdır. Küresel sermaye savaşlarında ülkenin yararına çalışan bir kurumdur.
 • ŞEDİD : Ortadoğu'da (Özellikle Suriye ve Irak'ta) bir çok bölgeyi kontrol etmektedir. Gelmiş geçmiş en güçlü ve en zengin terör örgütüdür. Sadık Biritani tarafından yönetilmektedir.
 • Rasadi Muhafızları : Soy Kitabı'nın muhafızları olan ekiptir. Kim oldukları ve nerede oldukları kimse tarafından bilinmemektedir. Soy Kitabı gerekli olmadıkça ortaya çıkmazlar.
 • Tanrı Dağı : Türkler'in en eski geleneğidir, ölenler Tanrı Dağı'na uğurlanır.
 • Kutsal Kurtarıcı : Tapınakçılar'ın tanrı olarak taptığı Baphomet onların kutsal kurtarıcısıdır. Egemen, Kral olarak da geçer.
 • Gladio : Soğuk Savaş döneminde kurulmuş olan büyük bir derin devlet teşkilatlanmasıdır. Türkiye'de en aktif dönemi 1960-1980 arası olmuştur. En önemli temsilcileri ise İskender Büyük, Aron Feller, Shamir Hebron, Bülent Fuat Aras vb. kişilerdir.
 • Kurtlar Konseyi : Mafyanın en üstündeki birimdir. Polat Alemdar'ın ilk görevi bu konseyi çökertmek olmuştur ve Polat Alemdar 3 yıl içinde yükselerek konseye baron olmuş ve konseyi çökertmiştir. Konseyin baronu olan Mehmet Karahanlı, Tapınakçılar'ın gölgesinde kalmıştır.
 • Sömürgeci Güçler : İlk defa 1606 yılında ayak bastıkları Hindistan'da, büyük bir sömürge imparatorluğu kuran bu sömürgeci güçler daha sonra Cezayir, Tunus, Mısır, Fas, Habeşistan, Nijerya, Fildişi Sahili başta olmak üzere Afrika'ya ve On Üç Koloni, Meksika, Kanada, Karayıp Adaları başta olmak üzere Amerika'ya kadar genişletmişlerdir.Coğrafi Keşifler'den önce, bu güçler dünyanın sadece %9'una hakimdiler. Ancak Coğrafi Keşifler'le beraber başlayan sömürgecilik hareketleriyle dünyanın %58'ine hakim oldular.Bu güçlerin 350 tane İngiltere, 750 tane Fransa devleti kadar ekonomik gücü bulunmaktadır.
 • Sion Tarikatı : Tapınakçılarla ortak hareket eden ve komplo teorilerinde adı geçen gizli küresel bir örgüttür. 20 Temmuz 1956 yılında bu teşkilat resmi olarak kayıt edildi. Zamanla Tapınakçılarla çatışma içerisine girmiş ve rakip örgütler haline gelmişlerdir. İngiliz hanedanlığı Sion Tarikatının üst düzey yöneticileridir.
Sezon Bilgileri

 • 1. Sezon (2007) Show TV
 • 2. Sezon (2007-2008) Show TV
 • 3. Sezon (2008-2009) Show TV
 • 4. Sezon (2009-2010) Star TV
 • 5. Sezon (2010-2011) atv
 • 6. Sezon (2011-2012) TNT
 • 7. Sezon (2012-2013) atv
 • 8. Sezon (2013-2014) atv
 • 9. Sezon (2014-2015) Kanal D

»Kurtlar Vadisi Pusu - www.ForumSevgisi.ComBeklentisi olmadan yine de beklemekti bir çayın içine sığdırdıklarım;
Kimi zaman hayaller diye içtiğim,
Kimi zaman gerçekler diye yutkunamadığım...
imza
 
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Bookmarks

Etiketler
kurtlar, kurtlar vadisi pusu, pusu, vadisi

Seçenekler
Stil


Saat: 01:03

Yasal Uyarı Forum

ForumSevgisi.Com, paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Gerekli Şikayet Bildirimleri "Bize Yazın" kısmından yapabilirsiniz.
Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
Bu forum, en iyi 1366 x 768 ekran çözünürlüğünde Mozilla ve Chrome ile görüntülenebilir.
www.ForumSevgisi.Com © 2014-2016

Facebook Twitter YouTube YouTube YouTube YouTube DMCA.com Protection Status
Forum Forumlar Forum Sitesi Ask Forumu Etiket Sitemap
Yukarı Git