ForumSevgisi.Com

  ForumSevgisi.Com > ForumSevgimiz Kütüphane > Kültür - Sanat > Gizli İlimler


Önemli/Büyü Arayanlar/Cin Peşinde Koşanlar/Büyücüler/Cinci Hocalar


Önemli/Büyü Arayanlar/Cin Peşinde Koşanlar/Büyücüler/Cinci Hocalar

Kültür - Sanat Kategorisinde ve Gizli İlimler Forumunda Bulunan Önemli/Büyü Arayanlar/Cin Peşinde Koşanlar/Büyücüler/Cinci Hocalar Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> Önemli/Büyü Arayanlar/Cin Peşinde Koşanlar/Büyücüler/Cinci Hocalar Şeytan hiç bir zaman insanların huzur içinde mutlu bir hayat geçirmelerini istemez. İstediği tek şey ...

Kullanıcı Etiket Listesi

Yeni Konu aç  Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil

Okunmamış 12 Mart 2016, 16:05   #1
Durumu:
Çevrimdışı
Narsist
Türk Irkı Var Olsun!
Narsist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
none
Üyelik tarihi: 23 Ocak 2016
Mesajlar: 2.258
Konular: 643
Beğenilen: 335
Beğendiği: 0
www.forumsevgisi.com
Standart Önemli/Büyü Arayanlar/Cin Peşinde Koşanlar/Büyücüler/Cinci Hocalar

Önemli/Büyü Arayanlar/Cin Peşinde Koşanlar/Büyücüler/Cinci Hocalar

Şeytan hiç bir zaman insanların huzur içinde mutlu bir hayat geçirmelerini istemez. İstediği tek şey vardır;bütün insanları kendisiyle birlikte cehenneme sürüklemek. Bunun için de elindeki bütün imkânları seferber eder. İnsanları kandırmak için her türlü hileye başvurur.
Büyü de;Şeytanın bu hilelerinden biridir. Şeytanın insanları bu dünya hayatında mutsuz etmek ve kendisiyle birlikte cehenneme götürmek için kullandığı korkunç bir tuzak. Şeytanın bir ilmi; büyü sihir ve hüddam…

Allahû Tealâ Kur’ân-ı Kerim’de bizlere büyünün var olduğunu ifade ediyor ve Kur’ân-ı Kerim âyetleri gereğince büyünün Allahû Tealâ tarafından kesinlikle yasak edildiğini görüyoruz.


2/BAKARA-102: Vettebeû mâ tetluş şeyâtînu alâ mulki suleymân(suleymâne) ve mâ kefere suleymânu ve lâkinneş şeyâtîne keferû yuallimûnen nâses sihrâ ve mâ unzile alel melekeyni bi bâbile hârûte ve mârût(mârute) ve mâ yuallimâni min ehadin hattâ yekûlâ innemâ nahnu fitnetun fe lâ tekfur fe yeteallemûne minhumâ mâ yuferrikûne bihî beynel mer'i ve zevcih(zevcihî)ve mâ hum bi dârrîne bihî min ehadin illâ bi iznillâh(iznillâhi) ve yeteallemûne mâ yedurruhum ve lâ yenfeuhum ve le kad alîmû lemeniş terâhu mâ lehu fil âhireti min halâ(halâkın) ve le bi'se mâ şerav bihî enfusehum lev kânû ya'lemûn(ya’lemûne).
Süleyman'ın mülkü üzerine onlar şeytanların okuduğu (anlattığı tilâvet ettiği) şeylere uydular (tâbî oldular). Oysa Süleyman(sihir yapmadı ve) kâfir olmadı. Fakat şeytanlar insanlara sihri öğretmekle kâfir oldular. Babil (şehrin)deki iki melek (olan) Harut ve Marut'a indirilen şeyleri (öğretiyorlardı). Oysa onlar: "Biz (im bilgimiz sizin için) sadece bir fitne bir imtihandır. Sakın (sihir ilmini öğrenerek) kâfir olmayın." demedikçe hiç kimseye bunu öğretmezlerdi. O zamanlar (sihir meraklıları ve onu geçim vasıtası yapanlar) o ikisinden erkek (koca) ile karısının arasını açacak şeyler öğreniyorlardı. Halbuki onlar Allah'ın izni olmadan onunla (sihirle) hiç kimseye zarar veremezlerdi. Zaten onlar kendilerine fayda verecek şeyleri değil zarar verecek şeyleri öğreniyorlardı. Andolsun ki; onlar onu (sihri ve ona ait bilgileri) satın alan (ve onunla çıkar sağlayan) kimse için ahirette bir nasip olmadığını bilirlerdi. Kendi nefslerini onunla ne kötü bir şeye sattıklarını onlar keşke biliyor olsalardı.

De ki: "Sabahın Rabbine sığınırım."

113/FELÂK-2: Min şerri mâ halak(halaka).
Yarattığı şeylerin şerrinden.

113/FELÂK-3: Ve min şerri gâsikın izâ vekab(vekabe).
Karanlığı çöktüğü zaman gecenin şerrinden.

113/FELÂK-4: Ve min şerrin neffâsâti fîl ukad(ukadi).
Ve min şerrin neffâsâti fîl ukad(ukadi).

113/FELÂK-5: Ve min şerri hâsidin izâ hased(hasede).
Ve hased ettiği zaman hasetçinin şerrinden.

Şeytanın ilmini temsil eden büyü hüddam ve fal okları Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in dönemine kadar da insanlar tarafından en üst boyutta kullanılıyordu.

Şeytanın bu ilmi insanlara sadece zarar verir. Şeytanın tesiri altındaki insanlar şeytandan yardım alarak bu ilmi başkalarına zarar vermek için kullanırlar. Amaçları onları mutsuz etmektir. Çünkü şeytan onları bu istikamette kumanda eder. Onlar şeytanın da yardımıyla birbirleriyle iyi anlaşan insanların arasını açmak evli çiftleri birbirinden ayırmak insanların hastalanmasınısıkıntı çekmesini sağlamak gibi birçok kötülüğü yapabilirler. Bugün şeytanın bu ilmi sebebiyle hayatını inanılmaz işkencelerle geçiren yüzlerce binlerce insanın var olduğunu görüyoruz. Ne yazık ki insanlar bu korkunç ilmin onları cehenneme götüreceğinin farkında bile değiller. Şeytanın etkisiyle para karşılığında insanlara büyü yapıyorlar. Bu ilmi kullanarak kendilerine çıkar sağlıyorlar.

7/A’RAF-16: Kâle fe bimâ agveytenî le ak'udenne lehum sırâtekel mustekîm(mustekîme).
(İblis "Bundan sonra beni azdırman sebebiyle mutlaka Senin Sıratı Mustakîm’ine onlara karşı (mani olmak için) oturacağım." dedi.

7/A’RAF-17: Summe le âtiyennehum min beyni eydîhim ve min halfihim ve an eymânihim ve an şemâilihim ve lâ tecidu ekserehum şâkirîn(şâkirîne).
Sonra elbette onlara önlerinden arkalarından sağlarından ve sollarından geleceğim ve onların çoğunu şükreden bulmayacaksın.

Şeytanın insanları bu dünyada mutsuzluğa ahrette ise cehenneme götürecek olan bu ilminin yanı sıra bir de Allah’ın ilmi vardır. İnsanları yalnızca mutluluğa huzura götüren bir ilim. İki yol vardır: Birincisi Allah’ın yolu ikincisi şeytanın yolu. Ve iki kulluk söz konusudur; Allah’a kul olmak şeytana kul olmak. İnsanlar ya şeytana kul oluyorlar ya da Allah’a kul oluyorlar.

2/BAKARA-256: Lâ ikrâhe fiddîni kad tebeyyener ruşdu minel gayy(gayyi) fe men yekfur bit tâgûti ve yu’min billâhi fe kadistemseke bil urvetil vuskâ lenfisâme lehâ vallâhu semîun alîm(alîmun)

Dînde zorlama yoktur. Andolsun ki; irşad (hidayet yolu; Allah’a ulaştıran yol) gayy (dalâlet yolu; şeytana cehenneme ulaştıran yol)dan açıkça (ayrılıp) ortaya çıkmıştır. O zaman; kim tagutu (şeytanı ve şeytana ulaştıran yolu) inkâr edip de Allah’a îmân ederse (mü’min olursa) (Allah’a ulaştıran yolu tercih ederse) artık andolsun ki; o (Allah’tan) kopması mümkün olmayan (sağlam bir kulba) urvetül vuskaya (mürşidin eline) (tutunup) yapışmıştır. Allah SEMΒun ALÎM’dir.

Büyü ile uğraşanlar; şeytanın adımlarına tâbî olarak ona kul olanlardır.

51/ZARİYAT-56: Ve mâ halaktul cinne vel inse illâ li ya'budûn(ya'budûni).
Biz insanları ve cinleri başka bir şey için değil; Bize kul olsunlar diye yarattık.

36/YASİN-60: E lem a'had ileykum yâ benî âdeme en lâ ta'buduş şeytân(şeytâne) innehu lekum aduvvun mubîn(mubînun).
Ey Âdemoğulları! Ben sizlerden şeytana kul olmayacağınıza dair ahd almadım mı? Muhakkak ki; o (şeytan) size apaçık bir düşmandır.

36/YASİN-61: Ve eni'budûnî hâzâ sırâtun mustekîm(mustekîmun).
Ve Ben sizden Bana kul olmanıza (dair ahd almadım mı?) Bu da Sıratı Mustakîm (üzerinde bulunmak)tır.

Büyüyü yapmak da yaptırmak da Allah katında çok büyük suçtur. Büyü yapanların büyüye ait bilgileri satın alan ve onunla çıkar sağlayan kimselerin ahrette bir nasibi olmadığını belirtiyor Allahû Tealâ. Onlar cehennemin en aşağı katına gidecek olan onlardır.
Büyünün Varlığı Nasıl bilinebilir?
Evinizde bir odaya girdiğinizde sıkıntı duyuyor huzursuz oluyorsanız ve o odadan çıktığınızda huzursuzluğunuz geçiyorsa o odada büyü var demektir. Büyüler farklı şekillerde yapıldığı için hangi tür büyü varsa onu arayıp bulmak gerekir.Öyle büyüler var ki; insanı iz bırakmadan öldürebiliyorlar. Halk arasında domuz yağı ile yapılan büyüler oldukça yaygındır.Sabun ile ilgili olarakta Büyü yapılmış bir sabun kuyuya atılıyor. Sabun kuyuda eridikçe büyü yapılan şahıs da sabun gibi eriyor ve sabun yok olunca kişi de ölüyor hem de hiçbir iz bırakmadan...


getirmek erkekle kadını bağlamak veya ayırmak yangınlar çıkarmak ticareti bozmak ürünlere zarar vermek hayvanları telef etmek alışverişlerin zararla sonuçlanmasını
sağlamak gibi yıkıcı ve fesat çıkarıcı islerle uğraşırlar. Şeytanin hizmetinde çalışan erkek ve kadın büyücüler hizmet sürelerine ve liyakatlerine göre iblis devletinde belli bir makam ve dereceye sahip olurlar. Kendilerinden bile olsa hiç kimseye inanıp güvenmezler.

Büyücü amacına ulaşabilmek için şirk içeren birtakım Ayinlerde bulunarak cinden yapılmasını arzu ettiği şeyi talep eder. Bu herhangi bir insana eziyet edilmesi olabilir. Cini bu amaçla o kimseye giderek onun bedenine nüfuz eder ve acı vermeye ve büyücünün onunla ile ilgili isteklerini gerçekleştirmeye başlar. Bu nedenledir ki Allah’ın izni ile bu cini bedenden kovulduğu takdirde büyü de O'nun izniyle geçersiz olacaktır.

Büyücü harcadığı onca çabaya şeytani talimatları yerine getirme konusunda gösterdiği özveri ve fedakarlığa şeytani memnun etmek islediği suç cinayet ve günahlara canını malını ve sahip olduğu herşeyi karşılık beklemeden şeytana satmasına rağmen tüm bu caba ve özverisinin
karşılığı kesinlikle bununla orantılı olmaz. Çünkü büyücünün yaptığı büyüler kesinlikle süreli olmaz. Bu süre içinde bozulup etkisini yitirir. Büyüler arasında kısa süreli 3 gün surelihaftalaraylar hatta yıllar boyunca etkili olanları vardır. Bu süre tamamen büyü yapan ve ona yardım eden şeytan yoldaşının konum ve gücüne bağlıdır. Tabii büyüde kullanılan malzemelerin de bunda etkisi olur.

Bazı büyücüler uyuşturucu aklı baştan giderici ve sarhoş edici maddeler kullanarak büyü yaparlar. Örneğin eşek beyni bu maddelerden biri olup ondan yiyen kimsenin aklında uyuşma ve zekasında gerileme olur.ŞEYTANIN TUZAĞI NEDİR?

Yaptığı büyünün uzun süreli olmasını isteyen büyücü onu tekrar etmelidir. Aslında bu da şeytanin bir tuzağıdır. Şeytan bu tuzak sayesinde büyücünün sürekli kendi peşinden koşmasını ve yardım dilenmesini sağlar. Nitekim büyücünün başarıya ulaşabilmesi için omur boyu şeytanın
yardim ve desteğine ihtiyacı vardır. Karşılığında hiçbir şey istemeksizin ona gönüllü olarak köle olmayı kabul etmiştir.

Şeytan sözlerini tutmaya yetkin bir varlık değildir. Çünkü o aldatıcı iki yüzlü yalancı ve sahtekardır. Kurnazlıkihanet ve kötü niyetlerin somutlaştığı bir varlıktır. Hiçbir zaman bununla yetinmez. Büyücüyle sözleşme yaparak canını ve malını yaşarken ve ölümünden sonra şeytana verdiğini ikrar ettirir. Ölümünden sonra sahip olduğu varlık şeytanın kontrolüne geçer. Eğer büyücünün eşi ve çocukları varsa onların başına inanılmaz olaylar ve hastalıklar gelir ve miras kalan mal varlığı tamamen tükenip gider. Eğer bekar ise şeytan onun malını içki ve kumarla tüketecek birini bulur ve mirasın yok olup gitmesini sağlar. Tarihte yaptığı büyülerle servet sahibi olmuş hiçbir büyücü görülmemiştir. Aksine yoksul hasta ve kederler içinde ölmüşlerdir.

ŞEYTANA KUL OLUNUR MU?

Şeytanın büyücü kuluna aşıladığı en önemli sıfat kuşkudur. Herşeyden kuşkulanır. Hiç kimseye güvenmez inanmaz. Şeytan büyücünün kalbine kuşku hissini öyle bir ekmiştir ki çalışırken sürekli şeytanı anmak öne tevessülde bulunmak ve ona yönelmek ihtiyacını duyar. Bu da
şeytanla olan bağını perçinler. Büyücü geçen yıllar içinde sabah-akşam şeytanı zikreden onu kalbinden beyninden ve fikrinden çıkarmayan aşağılık bir köleye dönüşür. Şeytana kul-köle olur.

Oysa Allahu Teala O'na yönelmemizi ve O'na kul olmamızı emrediyor.
Şura-13- Şerea lekum mined dîni mâ vassâ bihî nûhan vellezî evhaynâ ileyke ve mâ vassaynâ bihî ibrâhîme ve mûsâ ve îsâ en ekîmûd dîne ve lâ teteferrekû fîh(fîhi) kebure alel muşrikîne mâ ted’ûhum ileyh(ileyhi) allâhu yectebî ileyhi men yeşâu ve yehdî ileyhi men yunîb(yunîbu).

Dînde onunla Hz. Nuh’a vasiyet ettiğimiz (farz kıldığımız) şeyi (şeriati); “Dîni ikame edin (ayakta hayatta tutun) ve onda (dînde) fırkalara ayrılmayın.” diye Hz. İbrâhîm’e Hz. Musa’ya ve Hz. İsa’ya vasiyet ettiğimiz şeyi sana da vahyederek size de şeriat kıldık. Senin onları kendisine çağırdığın şey (Allah’a ulaşmayı dileme) müşriklere zor geldi. Allah dilediğini Kendisine seçer ve O’na yöneleni Kendisine hidayet eder (ulaştırır).

36/YASİN-60: E lem a'had ileykum yâ benî âdeme en lâ ta'buduş şeytân(şeytâne) innehu lekum aduvvun mubîn(mubînun).

Ey Âdemoğulları! Ben sizlerden şeytana kul olmayacağınıza dair ahd almadım mı? Muhakkak ki; o (şeytan) size apaçık bir düşmandır.

36/YASİN-61: Ve eni'budûnî hâzâ sırâtun mustekîm(mustekîmun).

Ve Ben sizden Bana kul olmanıza (dair ahd almadım mı?) Bu da Sıratı Mustakîm (üzerinde bulunmak)tır.

Allahu Teala bütün Sahabe'nin bunu yaptığını söyluyor. İşte

ZUMER-17- Vellezînectenebût tâgûte en ya'budûhâ ve enâbû ilâllâhi lehumul buşrâfe beşşir ıbâd(ıbâdi).

Onlar ki: Taguta (insan ve cin şeytana) kul olmaktan içtinab ettiler (kaçındılar)çünkü Allah'a yöneldiler.(Allah'a ulaşmayı dilediler). Onlara müjdeler vardır. Öyleyse kullarımı müjdele!

Bütün sahabe Allah'a ulaşmayı dileyerek O'na yönelmişler ve şeytana kul olmaktan kaçınmışlar. Rabbimiz de onları kulluğa kabul ederek hem dünya hem de cennet müjdesiyle mükafatlandırmış onları.

Allahu Teala bizleri sadece O'na kul olalım diye yaratmış bizleri. Zariyat- 56 böyle buyuruyor:

ZARIYAT-56- Ve mâ halaktul cinne vel inse illâ li ya'budûn(ya'budûni).

İnsanları ve Cinleri başka bir şey için değil sadece BANA KUL OLSUNLAR diye yarattım.

Allah'a kul olarak her iki cihan mutluluğunu yasamak varken şeytanın elinde oyuncak ve mutsuz olmak NİYE?!
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Etiketler
arayanlar cin, hocalar, kosanlar buyuculer cinci, onemli buyu, pesinde

Seçenekler
Stil


Saat: 19:15

Forum Yasal Uyarı
vBulletin® ile Oluşturuldu
Copyright © 2016 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.

ForumSevgisi.Com Her Hakkı Saklıdır
Tema Tasarım:
Kronik Depresif


Sitemiz bir 'paylaşım' sitesidir. Bu yüzden sitemize kayıt olan herkes kontrol edilmeksizin mesaj/konu/resim paylaşabiliyorlar. Bu sebepten ötürü, sitemizdeki mesaj ya da konulardan doğabilecek yasal sorumluluklar o yazıyı paylaşan kullanıcıya aittir ve iletişim adresine mail atıldığı taktirde mesaj ya da konu en fazla 48 saat içerisinde silinecektir.

ankara escort bayan, ankara escort, izmir escort ankara escort, ankara escort bayan, eryaman escort, pendik escort, antalya escort,