ForumSevgisi.Com

  ForumSevgisi.Com > ForumSevgisi Webmaster Bölümü > Tarayıcılar > Google Chrome


24 Kasım Öğretmenler Günü için Google'dan jest


24 Kasım Öğretmenler Günü için Google'dan jest

Tarayıcılar Kategorisinde ve Google Chrome Forumunda Bulunan 24 Kasım Öğretmenler Günü için Google'dan jest Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> 24 Kasım Öğretmenler Günü için Google'dan jest Google, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle logosunu bugüne özel olarak düzenleyerek 24 Kasım ...

Kullanıcı Etiket Listesi

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen BuRHaN
Yeni Konu aç  Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil

Okunmamış 24 Kasım 2014, 19:52   #1
Durumu:
Çevrimdışı
BuRHaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Meskul
Üyelik tarihi: 25 Ekim 2014
Şehir: İstanbul
Yaş: 30
Mesajlar: 18.971
Konular: 8858
Beğenilen: 3253
Beğendiği: 2339
www.forumsevgisi.com
Yeni 24 Kasım Öğretmenler Günü için Google'dan jest

24 Kasım Öğretmenler Günü için Google'dan jest

Google, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle logosunu bugüne özel olarak düzenleyerek 24 Kasım Öğretmenler Günü Doodle'si yaptı.
Google, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla arama sayfasında yer alan logosunu değiştirerek bugüne özel kalem ve kitap gibi detayları barındıran bir logo haline getirdi. Özel günlerde hazırladığı bu Doodle'lar arasına 24 Kasım Öğretmenler Günü logosu da böylelikle yer almış oldu.
24 Kasım Öğretmenler Günü tarihçesi ve Atatürk

24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinlikleri

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Milli Eğitim Bakanlığı bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Ankara'da 204 eğitim neferini ağırlayacak.
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, etkinlikler kapsamında 81 ilden gelen 204 öğretmenle bugün saat 09.00'da Anıtkabir'i ziyaret edecek.
Avcı, daha sonra MEB Merkez Bina Başöğretmen Salonu'nda saat 10.00'da öğretmenleri kabul edecek. Öğretmenler, 11.00'de Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından Başbakanlık Yeni Bina'da kabul edilecek.
24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama töreni ise saat 14.30'da Başkent Öğretmenevi'nde düzenlenecek.Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın öğretmenlere hitaben konuşma yapacağı törende, emekli bir öğretmen ve 81 ilden gelenleri de temsilen bir öğretmen konuşacak.
Her şehirden gelen öğretmenler, ayrıca 17.30'da Meclis'te de ağırlanacak.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise saat 19.00'da öğretmenleri kabul ederek resepsiyon verecek.
Bakan Avcı'dan 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla görüntülü mesaj yayımladı.
Bakan Avcı, yaklaşık 1,5 dakika süren görüntülü Öğretmenler Günü mesajına "Sevgili öğretmenlerim" diyerek başladı.
Atatürk'ün 24 Kasım 1928'de "başöğretmen" sıfatını alması vesilesiyle, 24 Kasım gününün her yıl Öğretmenler Günü olarak kutlandığını ifade eden Avcı, bütün öğretmenlerin bu anlamlı gününü gönülden kutladığını belirtti.
Öğretmenliğin bir ömür boyu sürdüğünün altını çizen Avcı, görünüşte emekli olan öğretmenlere de sağlık ve mutluluk içerisinde nice yıllar diledi.
Hayatını kaybeden bütün öğretmenlere de rahmet dileyen Avcı, mesajına şunları kaydetti:
"Öğretmenlerimizin ülkemizin dört bir yanında nasıl fedakarca görev yaptıklarını görüyoruz, biliyoruz. Geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızın eğitimi uğruna verdikleri emekleri büyük bir takdir ve şükranla karşılıyoruz. Sevgili öğretmenlerim, sizlerin de yakinen müşahede ettiğiniz gibi, şu son yıllarda, eğitim konusunda yüzümüzü güldüren, milletçe hepimizi gururlandıran çok önemli gelişmeler kaydettik. Ama eğitim alanında elde edilen hiçbir gelişmeyi, hiçbir başarıyı yeterli göremeyiz. Bu yüzden öğretmenlerimize ve öğrencilerimize durmadan, yorulmadan çok daha iyi imkanlar sağlamanın gayreti içerisinde olacağız. Bu vesileyle tekrar 24 Kasım Öğretmenler Gününüzü kutluyor, gözlerinizden öpüyorum."
Bakan Avcı'nın mesajı, Bakanlığın internet sayfasında intro olarak yer alacak ve televizyonlarda Öğretmenler Gününde yayımlanacak.
24 Kasım Öğretmenler Günü kısa mesaj SMS mesajları

Başöğretmenliği’ni kabul ettikleri 24 Kasım, 1981′den bu yana okullarımızda Öğretmenler Günü olarak kutlanır. İşte en güzel Öğretmenler Günü şiirleri…
Bugün 24 Kasım

Seni anar,seninle gülleriz bugün
Kitap gibi bilgiler,senin gibi çiçekler
Senin gibi güllerler öğretmenim…
Ne kadar teşekkür etsek azdır sana
Bugün senin günün öğretmenim
Kutlu olsun bütün öğretmenlere
Kutlu olsun bugün…
“24 Kasım Öğretmenler Günü”

Ellerim kirliydi tuttun elimden
Bilgi dağarcığın açtın özünden
Bendeki cevheri gördün gözümden
Umudum sen oldun düşüm sen gibi
Yüksünmedin burnumdaki sümükten
Sende bir insandın etten kemikten
Annem miydin,babam mıydın,eğitmen.
Kutsal meslek istiyorum sen gibi
Yırtığımda yamam oldun dikişsiz
Özünde doğruydun süssüz nakışsız
Yüreğimdi yüreğin düzgün çakılsız
Düz yollarda gideceğim sen gibi
Aklaştı saçların bendeki kara
Yürüdüm bir hayli vermedim ara
Ektiğin tohumlar yeşersin daha
Ben de tohum ekeceğim sen gibi
Yurdumu öğrettin bayrağım başta
Atamı sevdirdin, her an,her yaşta
Kol kolaydık cehaletle savaşta
Şimdi eğitmenim tıpkı sen gibi
Yüreğim yorulmaz feyz aldım senden
Ben de tutacağım çamurlu elden
Dikensiz gördüğüm, dikenli gülden
Demet demet dereceğim sen gibi..
“Ana Gibi,baba Gibi”
Öğretmenim bilir misin
Seni nasıl sevdiğimi?
Sorsan bana nerde yerin
Gösteririm ben kalbimi
Ana değil, ana gibi;
Baba değil, baba gibi
Öğretmenim ben de sevgin
Can içinde bir can gibi…
'Öğretmenler Günü'nün önemi‘Öğretmenler Günü’nün önemi
“Başöğretmen Atatürk”

Kutlu olsun büyük gün, sevgili öğretmenim,
Mutlu olsun bu düğün, bilgili eğitmenim….
Baş Öğretmen ATATÜRK, öğrencisi bizleriz,
Şaşmayız yolumuzdan, hep ATAyı izleriz…
İlim irfan yolunun, anahtarı sizdedir,
Baş Öğretmen istedi, icraatı bizdedir…
Açtığı bilgi yolu, AYDINLIĞA UZANIR,
Bilgiyle kucaklaşan, kaybetmez hep kazanır…
Uygarlığa koşmanın, tek yolu okumaktır,
İlim irfan yolunda, bir kilim dokumaktır….
Gidilen bu güzel yol, İrem Bağı sayılır,
Cehalet kaçar gider, mis kokular yayılır…
Bugün 24 Kasım, öğretmenim günündür,
Kutlu olsun büyük gün, bu senin düğünündür…
Kutlu olsun düğünün, sevgili öğretmenim,
Beni sen yetiştirdin, bilgili eğitmenim…
İşte 24 Kasım Öğretmenler Günü'nün kısa tarihçesi...

24 Kasım Öğretmenler GünüTürkler, ilk önceleri Göktürk ve Uygur alfabelerini kullanmışlardır. 8. Yüzyıldan itibaren, İslamiyet’in kabul edilmesiyle birlikte Uygur alfabesi bırakılarak Arap alfabesine geçilmiştir.Kurtuluş Savaşı’nı kazandıktan sonra, 29 Ekim 1923′te Cumhuriyet’i kuran Ulu Önder Atatürk, askeri ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda yenilikler yapmıştır. Bu yeniliklerden biri de, 1 Kasım 1928 tarihinde çıkarılan 1353 sayılı kanunla, Arap alfabesi yerine Latin alfabesinin kabulü olmuştur.Bu tarihten itibaren yeni harflerin öğrenilmesi ve okur yazar sayısının artırılması konusunda büyük bir seferberlik başlatılmıştır.
24 Kasım 1928 tarihinde açılan Millet Mekteplerinde yaşlı, genç, çocuk, kadın demeden herkese yeni harflerle okuma yazma öğretilmiştir. Millet Mekteplerinin açılışı ve Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından beri ( 24 Kasım Öğretmenler Günü ) olarak kutlanmaktadır.
Öğretmenler Günü, öğretmenlik mesleğini icra eden kimseleri onurlandırmak için çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir kutlama günüdür. 24 Kasım Öğretmenler GünüPek çok ülkede 1994’ten beri her yıl 5 Ekim günü UNESCO tavsiyesiyle Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. 5 Ekim günü, 1966 yılında Paris’te gerçekleşen “Öğretmenlerin Statüsü Hükümetlerarası Özel Konferansı”’nın sona erip UNESCO temsilcileri ile ILOtarafından “Öğretmenlerin Statüsü Tavsiyesi”’ni oybirliği ile kabul edilişinin yıldönümüdür.
ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJLARI

Başöğretmen Atatürk -24 Kasım Öğretmenler Gününe atfen- Kutlu olsun büyük gün, sevgili öğretmenim, Mutlu olsun bu düğün, bilgili eğitmenim.... Baş Öğretmen ATATÜRK, öğrencisi bizleriz, Şaşmayız yolumuzdan, hep ATAyı izleriz... İlim irfan yolunun, anahtarı sizdedir, Baş Öğretmen istedi, icraatı bizdedir... Açtığı bilgi yolu, AYDINLIĞA UZANIR, Bilgiyle kucaklaşan, kaybetmez hep kazanır... Uygarlığa koşmanın, tek yolu okumaktır, İlim irfan yolunda, bir kilim dokumaktır.... Gidilen bu güzel yol, İrem Bağı sayılır, Cehalet kaçar gider, mis kokular yayılır... Bugün 24 Kasım, öğretmenim günündür, Kutlu olsun büyük gün, bu senin düğünündür... Kutlu olsun düğünün, sevgili öğretmenim, Beni sen yetiştirdin, bilgili eğitmenim...
Benim Öğretmenim.. seni severek başladık adını gönüllere yazdık ikinci annem oldun benim benim öğretmenim,canım öğretmenim ** geçtinmi tahta başına aldınmı tebeşiri eline bize bilgi verdiğinde benim öğretmenim,canım öğretmenim ** bana ve arkadaşlarıma ışık tuttun öğretmenim karanlık günlerde yanımda benim öğretmenim,canım öğretmenim ** bu güne kadar yaptıklarınla üzülsekte,ağlasakta örnek oldun sen bize benim öğretmenim,canım öğretmenim ** sayende bir yerlere geldik okuyup çalışıp öğrettik teşekkürler yetmez ama benim öğretmenim,canım öğretmenim !
Biricik Öğretmenim Adın bize kılavuz, yolun yolumuz oldu Sözlerin ve yaşamın bize kol kanat oldu Seninle atan kalpler şimdi gerçeği buldu Başımızın tacısın biricik öğretmenim. Bir mum gibi eridin ama yaktın bizleri Vatansever gençlerle doldurdun dehlizleri Bize çizdiğin yolda Ata'mızın izleri Asla silinmeyecek biricik öğretmenim. Bilgilerle dolusun sanki bir kitap gibi Söze senle başlarız tıpkı bir hitap gibi Sana karşı gelince düşeriz bitap gibi Rabb'im seni korusun biricik öğretmenim. Sınıf bir gül bahçesi siz de bahçıvanımız Bizi rengârenk yapan verimli toprağımız Mevsim inat etse de kurusa yaprağımız Yağmur olup yağarsın biricik öğretmenim.
Herşeyimizdiniz Öğretmenim Öğrettikçe mutlu olandın Hep aydınlıktı senin yüzün Öğrendiğimizde sevinen Herşeyimizdiniz öğretmenim Öğretmenim benim herşeyim Özlenen tek gerçeğim En mutlu günümde benim Herşeyimizdiniz öğretmenim Herşeyinizle annem oldunuz Üzülünce hemen koştunuz Dünyalardanda değerliydiniz Herşeyimizdiniz öğretmenim Sen beni eğitensin Bu günlere getirensin Okuma yazmayı öğretensin Herşeyimizdiniz öğretmenim
Ögretmen, Dogan Gunese Benzer. Etrafini Aydinlatarak Karanliklara Meydan Okur.
Bir Ulusun Cagdas Ulkeler Duzeyine Erisebilmesi; Egitim Ve Ogretimin Kaliteli Ve Bilimsel Yontemlerle Yurutulmesi Ile Ancak Mumkun Olabilir. ögretmenler Gunun Kutlu Olsun
Dunyanin En Degerli Varliklari Olan Siz Ogretmenler! Bugun, Turk Ogretmeninin Seref Gunudur. Ona Olan Saygiyi Yenileme, Onun Yuceligini Anma Gunudur. Boyle Anlamli Bir Gunde Hepinizi Sevgiyle, Candan Kutluyoruz
Çocuklarimizin Yetismesinde Buyuk Rol Oynayan, Her Turlu Fedakârligi Gosteren Sizlere Cok Borcluyuz. Oğretmenler Gununuz Kutlu Olsun
Siz Ogretmenler “sevgi Elcileri” Siniz. Sinifta Yasama Sevinci, Toplumda Huzur, Ulkede Baris, Meslektaslari Arasinda Demokratligin Simgesisiniz.
Siz Kara Goklerin Yildizlari, Isitin Yurdumuzu Sabaha Kadar! Ama Duse Kalka, Ama Yigit, Ama Umutlu… Alin Benim Gonlumden De O Kadar. Ve Onlar, Yildizlar Gibi Gozleri Isil Isil Yananlar! Oyuncak Icin Degil, Kagit Kalem, Kitap Icin Aglayanlar. Cahit Kulebi
Ögretmen, Bir Bahcivandir. En Guzel Gulleri O Yetistirir. Hic Yorulmadan, Bikmadan, Usanmadan Bahcesindeki Gullere Su Verir Ve Onlarin Bakimini Titizlikle Yapar.
Ögretmenler, Altin Kanatli Kelebeklerdir. çiceklerin Arasindan Hic Yorulmadan, Devamli Ucarlar. çiceklerine Toz Kondurmamaya Calisirlar.
Ögretmen, Ogrencilerinin Uzerine Titreyendir. Gomlegimizin Dugmesi Acilinca Eliyle Kapatan, Alnimiz Terleyince Mendiliyle Kurulayan, Ayagimiza Tas Dokunsa Bizden Once Uzulendir.
Okulun Verecegi Ilim Ve Fen Sayesindedir Ki, Turk Milleti, Turk Sanati, Ekonomisi, Turk Siir Ve Edebiyati Butun Guzellikleri Ile Gelisir. Atatürk
Milletleri Kurtaranlar; Yalniz Ve Ancak Ogretmenlerdir. ögretmenden, Egiticiden Yoksun Bir Millet; Henuz Millet Adini Almak Kabiliyetini Kazanmamistir. Ataturk
Öğretmenler ve Öğretmenler Günü hakkında genel bilgi

Kendi kültürel ve tarihi özelliklerine, okul tatil günlerine göre çeşitli ülkelerde farklı tarihler Öğretmenler Günü olarak belirlenmiştir. Örneğin 12 Arap ülkesinde (Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Fas, Katar, Libya, Mısır, Suudi Arabistan, Tunus, Umman, Ürdün, Yemen) her yıl 28 Şubat günü, Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. ‘Öğretmenler Günü‘nün tatil olup olmadığı da ülkesine göre değişir.

Kaynak : AA, Haber7

FragiLe bunu beğendi.
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Etiketler
googledan, gunu, için, jest, kasim, ogretmenler

Seçenekler
Stil


Saat: 23:56

Forum Yasal Uyarı
vBulletin® ile Oluşturuldu
Copyright © 2016 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.

ForumSevgisi.Com Her Hakkı Saklıdır
Tema Tasarım:
Kronik Depresif


Sitemiz bir 'paylaşım' sitesidir. Bu yüzden sitemize kayıt olan herkes kontrol edilmeksizin mesaj/konu/resim paylaşabiliyorlar. Bu sebepten ötürü, sitemizdeki mesaj ya da konulardan doğabilecek yasal sorumluluklar o yazıyı paylaşan kullanıcıya aittir ve iletişim adresine mail atıldığı taktirde mesaj ya da konu en fazla 48 saat içerisinde silinecektir.

ankara escort bayan, ankara escort, izmir escort ankara escort, ankara escort bayan, eryaman escort, pendik escort, antalya escort,