ForumSevgisi.Com

  ForumSevgisi.Com > ForumSevgisi Sosyal Bölüm > Sağlık Bölümü > İlaçlar


Buscopan Draje Yan Etkileri


Buscopan Draje Yan Etkileri

Sağlık Bölümü Kategorisinde ve İlaçlar Forumunda Bulunan Buscopan Draje Yan Etkileri Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> Buscopan Draje Yan Etkileri Buscopan Draje İlaç Etken Maddesi: Hiyosin - N - butilbromür İlaç Marka İsmi: Buscopan Draje Hiyosin ...

Kullanıcı Etiket Listesi

Yeni Konu aç  Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil

Okunmamış 06 Aralık 2014, 08:54   #1
Durumu:
Çevrimdışı
Liich
Üye
Liich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Keyifli
Üyelik tarihi: 14 Kasım 2014
Yaş: 24
Mesajlar: 7.850
Konular: 4856
Beğenilen: 1368
Beğendiği: 1252
www.forumsevgisi.com
Standart Buscopan Draje Yan Etkileri

Buscopan Draje Yan Etkileri

Buscopan Draje
İlaç Etken Maddesi:
Hiyosin - N - butilbromür
İlaç Marka İsmi:
Buscopan Draje

Hiyosin - N - butilbromür Nedir?

Hiyosin-N-butilbromür sindirim sistemi ve üreme – boşaltım sistemlerine ait düz kasları gevşeterek çalışır, böylece spazmları düzeltir ve/veya oluşmalarını önler.

Hiyosin - N - butilbromür aşağıdaki durumlar ile ilgili bir ilaçtır:

sindirim sisteminde oluşan spazmlar;
safra yolları spazmları;
üreme – boşaltım sisteminde oluşan spazmlar.

Hiyosin - N - butilbromür burada yer almayan diğer tedavi edici amaçlar için de kullanılıyor olabilir.

Bu ilaç ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için tıklayınız.

Hiyosin - N - butilbromür Hakkında Bilmem Gereken En Önemli Bilgiler Nelerdir?

Teşhis edilmemiş, dolayısıyla tedavi edilmemiş dar açılı göz tansiyonu (dar açılı glokom) olan hastalarda Hiyosin – N – butilbromür kullanımı göz içi basıncının yükselmesine neden olabilir. Bu nedenle, Hiyosin – N – butilbromür kullanımından sonra gözlerinizde ağrı, kızarıklık veya görme kaybı oluşursa hemen bir göz uzmanına başvurunuz.

Hiyosin-N-butilbromür’ün terlemeyi azaltıcı etkisiden dolayı, ateşi olan hastalarda bu ilacı kullanırken dikkatli olunuz.

Eğer bağırsak enfeksiyonunuz veya ishaliniz varsa Hiyosin-N-butilbromür’ü kullanırken dikkatli olunuz. Hiyosin-N-butilbromür sindirim ve boşaltım sistemindeki hareket edebilme yeteneğini azalttığı için zehir ve mikropların tutulumuna sebep olabilir.

Hiyosin - N - butilbromür Kullanmaya Başlamadan Önce Sağlık Uzmanıma Bildirmem Gerekenler Nelerdir?

Eğer Hiyosin - N - butilbromür’e veya ilacın bileşiminde bulunan diğer maddelere alerjiniz varsa ya da megakolon veya myastenia gravis (çizgili kas zayıflığı) rahatsızlığınız varsa, bu ilacı kullanmayınız.

Aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz:

karaciğer veya böbrek yetmezliği;

kronik alkol alımı veya geçirilmiş hepatite bağlı karaciğer fonksiyon bozuklukları;

hipertiroidizm;

teşhis ve / veya tedavi edilmemiş dar açılı göz tansiyonu (dar açılı glokom);

idrar tutulumuna yol açan prostat büyümesi;

idrar kesesinin boşalma bozuklukları;

sindirim sisteminde mekanik darlık;

mide çıkışında darlık;

koroner yetmezlik;

taşikardi*. ( *taşikardi: Kalp atım sayısının dakikada 100’ün üzerinde olacak şekilde artması.)

Eğer bu gibi durumlardan herhangi birine sahipseniz Hiyosin - N - butilbromür almaya uygun olmayabilirsiniz veya Hiyosin - N - butilbromür kullanabilmeniz için tedavi sırasında doz ayarlamaları veya özel gözlem ve kontroller gerekebilir.

Gebelik ya da Emzirme Döneminde Hiyosin - N - butilbromür’ü Kullanabilir miyim?

Hiyosin - N - butilbromür'ün doğmamış bebek için zararlı olup olmayacağı bilinmemektedir. Hamileyseniz öncelikle doktorunuz ile konuşmadan bu ilacı kullanmayınız. Hiyosin - N - butilbromür'ün anne sütüne geçip geçmediği veya emzirilen bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Eğer bebek emziriyorsanız öncelikle doktorunuzla konuşmadan Hiyosin - N – butilbromür’ü kullanmayınız.

Araç ve Makine Kullanırken Hiyosin - N - butilbromür’ü Kullanabilir miyim?

Hiyosin-N-butilbromür kullanımı sırasında gözlerinizin değişik uzaklıklara uyum gösterme yeteneğinde güçlükler ortaya çıkabilir. Ayrıca Hiyosin-N-butilbromür nadiren de olsa baş dönmesi ve uyuklama yapabilir. Bu nedenle ilacın kendi üzerinizde nasıl bir etki oluşturacağını görmeden araç ve makine kullanmaktan kaçınınız.

Hiyosin - N - butilbromür’ü Nasıl Kullanmalıyım?

Bu ilacı tam olarak size belirtilen (reçete edilen) şekilde kullanınız. Bu ilacı doktorunuz tarafından size reçete edilenden daha fazla dozda veya daha uzun süre boyunca kullanmayınız. Reçetenizdeki talimatlara mutlaka uyunuz.

Draje formdaki Hiyosin-N-butilbromür 1 bardak dolusu su ile birlikte; kırılmadan, çiğnenmeden, ezilmeden yutulur.

Enjeksiyonluk formda hazırlanan Hiyosin-N-butilbromür ise kas içine, toplardamar içine veya deri altına enjeksiyon yoluyla uygulanır. Ancak ilacın damar içine enjeksiyonu büyük dikkat ve deneyim gerektiren bir uygulama şeklidir. Yapılacak ufak bir hata çok ciddi sorunlara yol açabilir; bu nedenle mutlaka bir sağlık profesyonelinden yardım alınız.

Bir Doz Almayı Unutursam Ne Olur?

Eğer bir doz almayı unuttuysanız hatırladığınız an bu dozu alınız. Eğer hatırladığınızda bir sonraki dozun vakti yaklaşmışsa almadığınız dozu atlayınız ve ilacı planladığınız düzende almaya devam ediniz. Unuttuğunuz doz için ekstra ilaç almayınız.

Fazla Doz Alırsam Ne Olur?

Acil servisi arayarak sağlık yardımı alınız.

Hiyosin - N - butilbromür’ün doz aşımı belirtilerinden bazıları şunlardır: İdrar tutulumu, ağız kuruluğu, ciltte kızarıklık, taşikardi*, geçici görme bozuklukları, sindirim sistemi hareketlerinde azalma ve solunumun durması.

( *taşikardi: Kalp atım sayısının dakikada 100’ün üzerinde olacak şekilde artması.)

Hiyosin - N - butilbromür Kullanırken Nelerden Kaçınmalıyım?

Hiyosin-N-butilbromür kullanımı sırasında gözlerinizin değişik uzaklıklara uyum gösterme yeteneğinde güçlükler ortaya çıkabilir. Ayrıca Hiyosin-N-butilbromür nadiren de olsa baş dönmesi ve uyuklama yapabilir. Bu nedenle ilacın kendi üzerinizde nasıl bir etki oluşturacağını görmeden araç ve makine kullanmaktan kaçınınız.

Hiyosin - N - butilbromür’ün Yan Etkileri

Alerjik reaksiyon belirtileri olan şu sıkıntılardan herhangi bir ya da birkaçına sahipseniz acil sağlık yardımı isteyiniz: ürtiker (kurdeşen); nefes almada zorluk; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.

Daha hafif yan etkilerin de görülmesi muhtemeldir. Aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahipseniz ilacı kullanmaya devam ediniz ve doktorunuzu arayarak durumu bildiriniz:

ağız kuruluğu;
esas olarak el ve ayaklarda görülen cilt döküntüsü;
idrar tutulumu;
gözün değişik uzaklıklara uyum gösterme yeteneğinde oluşan güçlükler.

Bu liste görülebilecek bütün yan etkilerin eksiksiz bir listesi değildir, burada yer alanlar dışında başka yan etkiler de görülebilir. Alışılmadık ya da sıkıntı yaratan bir durumla karşılaştığınızda doktorunuza danışınız.

Hiyosin - N - butilbromür ile Etkileşen Diğer İlaçlar Hangileridir?

Eğer aşağıdaki ilaçlardan herhangi birini kullanıyorsanız, Hiyosin - N - butilbromür’ü kullanmaya başlamadan önce doktorunuza bildiriniz:

amantadin sülfat (Pk-Merz);
ketokonazol (Fungoral, Ketoral, Nizoral);
kortikosteroidler [prednizolon (Deltacortril, Neocorten, Prednisolon); betametazon (Celestone, Diprospan); deflazakort (Flantadin); deksametazon (Dekort, Deksalon, Onadron); metilprednizolon (Depo-Medrol, Prednol) vb.];
asetazolamid (Diazomid);
antikolinerjik ilaçlar [biperiden (Akineton); bornaprin hidroklorür (Sormodren)];
antiparkinson ilaçlar [ko-beneldopa (Madopar); lisurid maleat (Dopergin); pramipeksol (Pexola); pergolid (Permax); entakapon (Comtan); biperiden (Akineton); rasagilin (Azilect); ropinirol (Requip); bromokriptin (Gynodel, Parlodel) vb.];
antidepresanlar [sitalopram (Cipram, Eslopram); esitalopram (Cipralex, Eslorex); fluoksetin (Depreks, Depset, Fulsac, Prozac);fluvoksamin maleat (Faverin); paroksetin (Paxil, Seroxat); sertralin (Lustral, Seralin); milnasipran (Ixel); mirtazapin (Remeron, Mirtaron); reboksetin (Edronax); venlafaksin (Efexor); hiperikum (Felis); amitriptilin hidroklorür (Laroxyl, Triptilin);imipramin hidroklorür (Laroxyl, Tofranil); klomipramin hidroklorür (Anafranil); opipramol hidroklorür (Deprenil, İnsidon, İnsomin) vb.];
antihistaminikler [akrivastin (Semprex); desloratadin (Aerius); feksofenadin hidroklorür (Fexofen, Tavenic, Telfast); loratadin (Claritine, Loradif); setirizin hidroklorür (Allerset, Cetryn, Hitrizin, Zyrtec); buklizin hidroklorür (Longifene); difenhidramin hidroklorür (Allerjin, Benison, Fenotral); dimetinden maleat (Fenistil); hidroksizin hidroklorür (Atarax, Validol); ketotifen (Astafen, Zaditen); klemastin (Tavegyl); klorfenoksamin hidroklorür (Sistral); prometazin hidroklorür (Artu); siproheptadin hidroklorür (Prakten, Sipraktin) vb.];
metoklopramit hidroklorür (Metpamid, Primperan, Primsel);
fenotiazinler [klorpromazin hidroklorür (Largactil); tioridazin (Mellerettes, Melleril); trifluoperazin (Stilizan) vb.];
antidiyareik ilaçlar [nifuroksazid (Ercefuryl, Diafuryl, Endosin, Nifuryl, Nüfro); atropin sülfat & difenoksilat hidroklorür (Lomotil); loperamid hidroklorür ([Lopermid]]) vb.];
antiasitler [alüminyum hidroksit (Dank, Kompensan); hidrotalsit (Talcid); magnezyum-kalsiyum preparatları (Rennie, Rennie Duo); diğer kombine antasit preparatları (Bismomagnesie, Protab)];
haloperidol (Norodol, Sedaperidol);
MAO inhibitörleri [moklobemid (Aurorix); rasajilin mezilat (Azilect Tablet); selejilin hidroklorür (Moverdin)].

Bu listedeki ilaçlardan farklı olarak Hiyosin - N - butilbromür ile etkileşen daha farklı ilaçlar da olabilir. Hekiminize reçeteli veya reçetesiz satılan, kullandığınız tüm ilaçları söyleyiniz. Bunlar; vitaminler, mineraller, bitkisel ürünler ya da başka bir hekim tarafından size reçete edilen ilaçlar hakkında olabilir. Hekiminize danışmadan yeni bir ilaç kullanmaya başlamayınız.

Hiyosin – N - butilbromür’ü Hangi Koşullarda Muhafaza Etmeliyim?

Hiyosin - N - butilbromür’ü oda sıcaklığında; nemden, ışıktan ve sıcaktan uzak olacak şekilde muhafaza ediniz.

Daha Fazla Bilgiye Nereden Ulaşabilirim?

Buscopan Draje ile ilgili daha fazla bilgi için eczacınıza danışabilirsiniz.

UNUTMAYIN! Buscopan Draje ve diğer bütün ilaçları çocukların ulaşamayacakları yerlerde ve ambalajında saklayınız; Buscopan Draje'yi asla başkalarıyla paylaşmayınız ve Buscopan Draje'yi sadece size uygun görüldüğü şekilde kullanınız.

UYARI! İlaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları bu sitede yer alan bilgilerin toplanması ve sunulması konusunda gereken özeni göstermiş ve bu bilgileri güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan edinmiştir. Kullanılan kaynaklar ve güvenilirlik politikası için tıklayınız. Ancak, ilaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları sitede yer alan bilgilerin doğruluğunu garanti etmez. Sitede yer alan bilgiler, hekimlerin, eczacıların, hemşirelerin veya hasta sağlığıyla ilgili diğer sağlık çalışanlarının bilgi, deneyim, yetenek ve kanaatlerinin yerine geçmeyi değil, tamamlamayı amaçlar. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır. Doktor ve eczacıların direktiflerine mutlaka uyulmalıdır.
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Etiketler
buscopan, draje, etkileri, yan

Seçenekler
Stil


Saat: 21:45

Forum Yasal Uyarı
vBulletin® ile Oluşturuldu
Copyright © 2016 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.

ForumSevgisi.Com Her Hakkı Saklıdır
Tema Tasarım:
Kronik Depresif


Sitemiz bir 'paylaşım' sitesidir. Bu yüzden sitemize kayıt olan herkes kontrol edilmeksizin mesaj/konu/resim paylaşabiliyorlar. Bu sebepten ötürü, sitemizdeki mesaj ya da konulardan doğabilecek yasal sorumluluklar o yazıyı paylaşan kullanıcıya aittir ve iletişim adresine mail atıldığı taktirde mesaj ya da konu en fazla 48 saat içerisinde silinecektir.

ankara escort bayan, ankara escort, izmir escort ankara escort, ankara escort bayan, eryaman escort, pendik escort, antalya escort,