ForumSevgisi.Com

  ForumSevgisi.Com > ForumSevgisi Sosyal Bölüm > Sağlık Bölümü > İlaçlar


Degra Yan Etkileri


Degra Yan Etkileri

Sağlık Bölümü Kategorisinde ve İlaçlar Forumunda Bulunan Degra Yan Etkileri Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> Degra Yan Etkileri Degra Film Tablet İlaç Etken Maddesi: Sildenafil sitrat İlaç Marka İsmi: Degra Film Tablet Bilgi: Her bir ...

Kullanıcı Etiket Listesi

Yeni Konu aç  Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil

Okunmamış 06 Aralık 2014, 08:58   #1
Durumu:
Çevrimdışı
Liich
Üye
Liich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Keyifli
Üyelik tarihi: 14 Kasım 2014
Yaş: 24
Mesajlar: 7.850
Konular: 4856
Beğenilen: 1368
Beğendiği: 1252
www.forumsevgisi.com
Standart Degra Yan Etkileri

Degra Yan Etkileri

Degra Film Tablet
İlaç Etken Maddesi:
Sildenafil sitrat
İlaç Marka İsmi:
Degra Film TabletBilgi:
Her bir Degra 25 mg Film Tablet, 25 mg Sildenafil’e eşdeğer Sildenafil sitrat içerir. Her bir Degra 50 mg Film Tablet, 50 mg Sildenafil’e eşdeğer Sildenafil sitrat içerir. Her bir Degra 100 mg Film Tablet, 100 mg Sildenafil’e eşdeğer Sildenafil sitrat içerir.

Sildenafil Nedir?

Sildenafil kasları gevşetir ve vücudun belirli bölgelerine kan akışını hızlandırır.

Sildenafilaşağıdaki durumlarla ilgili bir ilaçtır:

erkeklerde sertleşme fonksiyonu bozukluğu (iktidarsızlık).

Sildenafil burada yer almayan diğer tedavi edici amaçlar için de kullanılıyor olabilir.

Sildenafil Hakkında Bilmem Gereken En Önemli Bilgiler Nelerdir?

Eğer göğüs ağrısı veya kalp problemleri için nitrat içeren bir ilaç kullanıyorsanız Sildenafil kullanmayınız. Bu [gliseril trinitrat (Nitrolingual Pump Spray, Deponit NT, Nitroderm, Nitronal, Perlinganit); izosorbid dinitrat (Cardioket, İsordil, İsomack); izosorbid mononitrat (İsorat, Monodur, Monoket, Monolong SR); pentaeritritol tetranitrat (Danitrin Forte)] gibi (benzer) ilaçları kapsar.

Nitrat diğer başka ilaçların içinde de bulunabilir. Sildenafil, nitrat ilaçları ile birlikte alındığında kan basıncında ciddi düşüşlere sebep olabilir ve bu durum bayılma, felç veya kalp krizine yol açabilir. Cinsel aktivite sırasında baş dönmesi, sersemleme, mide bulanması veya ağrı, hissizlik veya göğüste, kollarda, boyunda veya çenede yanma – sızlama hissederseniz cinsel aktiviteyi hemen durdurunuz ve acilen doktorunuzu arayınız. Sildenafil’ in ciddi yan etkilerine maruz kalmış olabilirsiniz.

Sildenafil’i günde bir kereden fazla kullanmayınız. Aldığınız dozlar arasında en az 24 saat olmasına dikkat ediniz.

Eğer ereksiyon (penis sertleşmesi) ağrılı oluyorsa veya 4 saatten daha fazla sürüyorsa hemen doktorunuzu arayınız veya acil servisi arayarak destek isteyiniz. Penisin uzun süre ereksiyon halinde kalması penise zarar verebilir.

Sildenafil gözün görme sinirlerine olan kan akışını azaltabilir ve bu da ani görme kaybına sebep olabilir. Bu durum Sildenafil kullanan çok az sayıda insanda görülmüştür. Bu kişilerin çoğu kalp hastalığı, diyabet (şeker hastalığı), yüksek kolesterol, yüksek kan basıncı veya daha önceden belirli göz problemleri olan ve sigara içen veya 50 yaşın üstünde olan kişilerdir. Görme kaybının gerçek sebebinin Sildenafil olup olmadığı belli değildir.

Eğer ani görme kaybı yaşarsanız Sildenafil kullanmayı durdurunuz ve acil sağlık yardımı isteyiniz.

Sildenafil kadınlarda kullanılmaz.

Sildenafil 18 yaşın altındakilerde kullanılmaz.

Sildenafil Kullanmaya Başlamadan Önce Sağlık Uzmanıma Bildirmem Gerekenler Nelerdir?

Eğer göğüs ağrısı veya kalp problemleri için nitrat içeren bir ilaç kullanıyorsanız Sildenafil kullanmayınız. Bu [gliseril trinitrat (Nitrolingual Pump Spray, Deponit NT, Nitroderm, Nitronal, Perlinganit); izosorbid dinitrat (Cardioket, İsordil, İsomack); izosorbid mononitrat (İsorat, Monodur, Monoket, Monolong SR); pentaeritritol tetranitrat (Danitrin Forte)] gibi (benzer) ilaçları kapsar. Nitrat diğer başka ilaçların içinde de bulunabilir. Sildenafil, nitrat ilaçları ile birlikte alındığında kan basıncında ciddi düşüşlere sebep olabilir ve bu durum bayılma, felç veya kalp krizine yol açabilir.

Sildenafil almadan önce, eğer herhangi bir ilaca alerjiniz varsa veya;

Kalp hastalığı veya kalp ritim problemleri;
Son 6 ay içinde yaşanmış kalp krizi, felç, veya kalp ritim düzensizlikleri öyküsü;
Konjestif kalp yetmezliği;
Yüksek veya düşük kan basıncı;
Koroner arter (koroner atardamar) hastalığı;
Karaciğer hastalığı;
Böbrek hastalığı;
Lösemi, orak hücreli anemi, multipl miyelom gibi kan hücresi düzensizlikleri;
Hemofili (pıhtılaşma yeteneği bozukluğu) gibi kanama bozuklukları;
Mide ülseri;
Gece körlüğü (tavuk karası hastalığı);
Peniste fiziksel deformasyon [Peyronie hastalığı gibi. (Ereksiyon durumunda peniste uzun süren şiddetli ağrı oluşması ve penisin çarpık durum göstermesi)] veya;
Sağlık nedenleriyle cinsel ilişkiye girmemeniz gerektiğinin söylenmesi;

gibi durumlardan herhangi birine sahipseniz Sildenafil kullanmadan önce doktorunuza mutlaka danışınız.

Eğer bu durumlardan herhangi birine sahipseniz, Sildenafil’i kullanamayabilirsiniz ya da ilacınızı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için bazı doz ayarlamalarına veya spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.

Sildenafil gözün görme sinirlerine olan kan akışını azaltabilir ve bu da ani görme kaybına sebep olabilir. Bu durum Sildenafil kullanan çok az sayıda insanda görülmüştür. Bu kişilerin çoğu kalp hastalığı, diyabet (şeker hastalığı), yüksek kolesterol, yüksek kan basıncı veya daha önceden belirli göz problemleri olan ve sigara içen veya 50 yaşın üstünde olan kişilerdir. Görme kaybının gerçek sebebinin Sildenafil olup olmadığı belli değildir.

Eğer ani görme kaybı yaşarsanız Sildenafil kullanmayı durdurunuz ve acil sağlık yardımı isteyiniz.

Gebelik ya da Emzirme Döneminde Sildenafil Kullanabilir miyim?

FDA gebelik kategorisi B. Sildenafil kadınlarda kullanılmaz.

Sildenafil’i Nasıl Kullanmalıyım?

Sildenafil’i tam olarak size belirtilen ve reçete edilen şekilde kullanınız. Doktorunuz tarafından belirtilen dozdan daha fazla dozda veya daha uzun süre kullanmayınız. Reçetenizdeki talimatlara mutlaka uyunuz.

Sildenafil genellikle ihtiyaç duyulduğunda, cinsel ilişkiden 30 ila 60 dakika önce alınır. Cinsel ilişkiden önceki 4 saate kadar alabilirsiniz. Günde bir kereden fazla Sildenafil almayınız.

Sildenafil cinsel uyarılma olduğunda ereksiyona (penisin sertleşmesine) yardımcı olur. Yalnızca hapı almak ereksiyona sebep olmaz. Doktorunuzun direktif ve yönlendirmelerine uyunuz.

Cinsel aktivite sırasında baş dönmesi, sersemleme, mide bulanması veya ağrı, hissizlik veya göğüste, kollarda, boyunda veya çenede yanma – sızlama hissederseniz cinsel aktiviteyi hemen durdurunuz ve acilen doktorunuzu arayınız. Sildenafil’ in ciddi yan etkilerine maruz kalmış olabilirsiniz.

Sildenafil 18 yaşın altındakilerde kullanılmaz.

Sildenafil’i oda sıcaklığında, nemden ve sıcaktan uzak bir ortamda muhafaza ediniz.

Bir Doz Almayı Unutursam Ne Olur?

Sidenafil ihtiyaç duyulduğunda kullanılır. Bu nedenle bir doz almayı unutmak gibi bir durum söz konusu değildir.

Fazla Doz Alırsam Ne Olur?

Eğer ilacınızdan almanız gerekenden çok daha fazla dozda aldığınızı düşünüyorsanız hemen bir acil servisi arayarak yardım isteyiniz.

Göğüs ağrısı, mide bulantısı, düzensiz kalp atışları, baş dönmesi hissi veya bayılma doz aşımı belirtilerindendir.

Sildenafil Kullanırken Nelerden Kaçınmalıyım?

Alkol kullanmaktan kaçınınız. Alkol Sildenafil’in olası yan etkilerini artırabilir. Doktorunuza danışmadan Sildenafil’i iktidarsızlığı gideren diğer ilaçlar ile birlikte kullanmayınız.

Sildenafil’in Yan Etkileri

Alerjik reaksiyon belirtileri olan şu sıkıntılardan herhangi bir ya da birkaçına sahipseniz acil yardım desteği alınız: ürtiker (kurdeşen); nefes almada zorluk; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik. Cinsel ilişki sırasında baş dönmesi, sersemleme, mide bulanması veya ağrı, hissizlik veya göğüste, kollarda, boyunda veya çenede yanma – sızlama hissederseniz cinsel aktiviteyi hemen durdurunuz ve acilen doktorunuzu arayınız. Sildenafil’ in ciddi yan etkilerine maruz kalmış olabilirsiniz.

Eğer Sildenafil kullanımı sonrası:

Ani görme kaybı;
Kulaklarda çınlama veya ani duyma kaybı;
Göğüs ağrısı veya ağırlık hissi, kola veya omuzlara doğru yayılan ağrı, mide bulantısı, terleme, genel olarak hasta hissetme;
Düzensiz kalp atışları;
Ellerde, ayak bileklerinde veya ayaklarda şişlik;
Nefes darlığı;
Görme değişiklikleri;
Baş dönmesi hissi, bayılma; veya
Ağrılı veya, 4 saat veya daha fazla süren penis ereksiyonu (penis sertleşmesi)

gibi durumlardan herhangi birine sahipseniz hemen doktorunuzu arayınız ve acil sağlık desteği isteyiniz.

Daha hafif yan etkiler de görülebilir, bunlar;

Yüzde, boyunda veya göğüste oluşan sıcaklık veya kızarıklık;
Burun tıkanıklığı;
Baş ağrısı;
Mide bozukluğu; veya
Sırt ağrısıdır.

Bu liste görülebilecek bütün yan etkilerin eksiksiz bir listesi değildir, burada yer alanlar dışında başka yan etkiler de görülebilir. Alışılmadık ya da sıkıntı yaratan bir durumla karşılaştığınızda doktorunuza danışınız.

Sildenafil ile Etkileşen Diğer İlaçlar Hangileridir?

Eğer göğüs ağrısı veya kalp problemleri için nitrat içeren bir ilaç kullanıyorsanız Sildenafil kullanmayınız. Bu [gliseril trinitrat (Nitrolingual Pump Spray, Deponit NT, Nitroderm, Nitronal, Perlinganit); izosorbid dinitrat (Cardioket, İsordil, İsomack); izosorbid mononitrat (İsorat, Monodur, Monoket, Monolong SR); pentaeritritol tetranitrat (Danitrin Forte)] gibi (benzer) ilaçları kapsar. Nitrat diğer başka ilaçların içinde de bulunabilir.

Sildenafil kullanmadan önce ereksiyon bozukluğu için kullanmış ve kullanmakta olduğunuz tüm ilaçları doktorunuza söyleyiniz. Eğer aşağıdaki ilaçlardan herhangi birini kullanıyorsanız yine ihmal etmeyiniz ve doktorunuza mutlaka söyleyiniz:

karbamazepin (Karazepin, Karbalex, Karbasif, Karberol, Kazepin, Tegretol, Temporol, Teril);
pıhtılaşmayı önleyen ilaçlar [varfarin sodyum (Coumadin, Orfarin)];
eritromisin içeren ilaçlar (Erythrocin, Eritrosif, Eritro);
klaritromisin (Clabel, Claricide, Deklarit, Klacid, Klamaxin, Klamer, Klarolid, Klarolid, Klaromin, Klasol, Klax, Laricid, Macrol, Maxiclar, Megasid, Uniklar);
bosentan (Tracleer);
doksazosin (Cardura, Doksura, Dosinteva, Kardozin, Tendura);
terazosin (Hytrin, Teranar, Teraumon, Tezoteva);
ritonavir (Norvir);
ritonavir & lopinavir (Kaletra);
indinavir (Crixivan);
nevirapin (Viramune);
efavirenz (Stocrin);
darunavir (Prezista);
mantara karşı kullanılan ilaçlar [itrakonazol (Funit, Itraspor, Itraxyl, Sporex); ketokonazol Ketoral, Nizoral);
rifampin (Rifadin, Rifcap, Rifex);
rifabutin (Mycobutin).

Bu liste Sildenafil ile etkileşebilecek tüm ilaçların listesi değildir ve Sildenafil ile etkileşebilecek daha farklı ilaçlar da olabilir. Hekiminize reçeteli veya reçetesiz satılan, kullandığınız tüm ilaçları söyleyiniz. Bunlar; vitaminler, mineraller, bitkisel ürünler ya da başka bir hekim tarafından size reçete edilen ilaçlar hakkında olabilir. Hekiminize danışmadan yeni bir ilaç kullanmaya başlamayınız.

Daha Fazla Bilgiye Nereden Ulaşabilirim?

Degra Film Tablet ile ilgili daha fazla bilgi için eczacınıza danışabilirsiniz.

UNUTMAYIN! Degra Film Tablet ve diğer bütün ilaçları çocukların ulaşamayacakları yerlerde ve ambalajında saklayınız; Degra Film Tablet'i asla başkalarıyla paylaşmayınız ve Degra Film Tablet'i sadece size uygun görüldüğü şekilde kullanınız.

Uyarı! İlaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları bu sitede yer alan bilgilerin toplanması ve sunulması konusunda gereken özeni göstermiş ve bu bilgileri güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan edinmiştir. Ancak, ilaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları sitede yer alan bilgilerin doğruluğunu garanti etmez. Sitede yer alan bilgiler, hekimlerin, eczacıların, hemşirelerin veya hasta sağlığıyla ilgili diğer sağlık çalışanlarının bilgi, deneyim, yetenek ve kanaatlerinin yerine geçmeyi değil, tamamlamayı amaçlar. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır. Doktor ve eczacıların direktiflerine mutlaka uyulmalıdır.
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Etiketler
degra, etkileri, yan

Seçenekler
Stil


Saat: 13:23

Forum Yasal Uyarı
vBulletin® ile Oluşturuldu
Copyright © 2016 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.

ForumSevgisi.Com Her Hakkı Saklıdır
Tema Tasarım:
Kronik Depresif


Sitemiz bir 'paylaşım' sitesidir. Bu yüzden sitemize kayıt olan herkes kontrol edilmeksizin mesaj/konu/resim paylaşabiliyorlar. Bu sebepten ötürü, sitemizdeki mesaj ya da konulardan doğabilecek yasal sorumluluklar o yazıyı paylaşan kullanıcıya aittir ve iletişim adresine mail atıldığı taktirde mesaj ya da konu en fazla 48 saat içerisinde silinecektir.

ankara escort bayan, ankara escort, izmir escort ankara escort, ankara escort bayan, eryaman escort, pendik escort, antalya escort,