Forum Logo


Geri Git   ForumSevgisi.Com > ForumSevgisi Sosyal Bölüm > Sağlık Bölümü > İlaçlar


Levitra Yan EtkileriKonu Bilgileri
Konu Başlığı
Levitra Yan Etkileri
Konudaki Cevap Sayısı
0
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler
Görüntülenme Sayısı
132

Kullanıcı Etiket ListesiYeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 06 Aralık 2014, 08:59   #1
Üye
Liich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Liich Asteroids Champion! Space Invaders Champion! Tetris Champion! Snake Champion! Breakout Champion! Flash Chess Champion! Dice Game Champion! Jelly Friend Champion! Green Snake Mania Champion! Archers Duty Champion! Bamboo Trekking Champion! Jack Run Champion! Alien VS Robots Champion! Angry Faic 2 Champion! Flappy Bird 2 Champion! Funny Pets Champion! Beaned Champion! Acne Be Gone Champion! Archery Master Champion! 13 Days After Champion! Dragon Princess Champion! Assault Echelon: Warehouse Champion! Jolly Jong 2 Arcade Champion! Big Hero 6 Fly Adventure Champion! Cyber Chaser Champion! Chaos Faction 2 Survival Champion! Crest Breakout 2 Champion! Bubble Trouble Champion! Catapon Champion! Bomber Invaders Champion! Athens Treasure Champion! Joops Champion! Disco Bowling Champion! Gluey 2 Champion! Alchemy Swap Champion! Desert Hunter Champion! Immense Army Champion! Hell Archery 2 Champion! Duck Tub Battle Champion! Air Hockey Champion! Booa Jumper Champion! Alien Bounce Champion! Bomboozle 3 Champion! Space Carrer Champion! LT. Fly II: The Kamikaze Rescue Squad Champion! Rat Fishing Champion! Wrath of Zombies Champion! Santa's Showdown Champion! Zombie Takedown Champion! Urban Unrest Champion! Zombo Buster Rising Champion! Super Sonic Diamonds Pick Champion! Ring Pass Not Champion! Royal Guard Champion! Super Shiny Head Champion! Robobomber Champion! Run Bird Run Champion! PacmanClassic Champion! Shellshock Match 3 Champion! Lumidisk Champion! Rock N Roll Champion! Super Julio 2 Champion! Knight Mighty Run Champion! Pick Up Sticks 3D Champion! The Intergalactic Bounty Hunter Champion! Sweet And Bad Champion! Star Bores Episode One Champion! Formula Racing Champion! Ice Cream Racing Champion! Hong Kong Ninja Champion! 1001 Arabian Nights Champion! Building Demolisher Champion! Battle Bugs Attack Champion! Cops And Burglar Champion! Caribbean Admiral Champion! Bittu Bomber Champion! Bomb It 3 Champion! Pencil Panic Extreme Champion! Kitts Kingdom Champion! Big Diamond 2 Champion! Mahjong Dark Dimensions Champion! Soccer Star Champion! Bobulous Champion! Bubble Slasher Champion! Diamond Detective Champion! Elemental Explosion Champion! Butterfly Arkanoid Champion! Fruit Legend Elimination Champion! Fruit Planet Champion! Blocks Cats Champion! Jewel Search Champion! Jem Match 2 Mining Champion! Amazing Dare Dozen Champion!
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır. Görmek için Kayıt Olmalısınız
Standart Levitra Yan Etkileri

Levitra Yan Etkileri

Levitra Film Kaplı Tablet
İlaç Etken Maddesi:
Vardenafil
İlaç Marka İsmi:
Levitra Film Kaplı Tablet

Vardenafil Nedir?

Vardenafil kasları gevşetir ve vücudun belirli bölgelerine kan akışını hızlandırır.

Vardenafil aşağıdaki durumlar ile ilgili bir ilaçtır:

sertleşme fonksiyonu bozukluğu (iktidarsızlık)

Vardenafil burada yer almayan diğer tedavi edici amaçlar için de kullanılıyor olabilir.

Vardenafil Hakkında Bilmem Gereken En Önemli Bilgiler Nelerdir?

Eğer göğüs ağrısı veya kalp problemleri için nitrat içeren bir ilaç kullanıyorsanız Vardenafil kullanmayınız. Bu [gliseril trinitrat (Nitrolingual Pump Spray, Deponit NT, Nitroderm, Nitronal, Perlinganit); izosorbid dinitrat (Cardioket, İsordil, İsomack); izosorbid mononitrat (İsorat, Monodur, Monoket, Monolong SR); pentaeritritol tetranitrat (Danitrin Forte)] gibi (benzer) ilaçları kapsar. Nitrat diğer başka ilaçların içinde de bulunabilir. Vardenafil, nitrat ilaçları ile birlikte alındığında kan basıncında ciddi düşüşlere sebep olabilir ve bu durum bayılma, felç veya kalp krizine yol açabilir. Cinsel aktivite sırasında baş dönmesi, sersemleme, mide bulanması veya ağrı, hissizlik veya göğüste, kollarda, boyunda veya çenede yanma – sızlama hissederseniz cinsel aktiviteyi hemen durdurunuz ve acilen doktorunuzu arayınız. Vardenafil’ in ciddi yan etkilerine maruz kalmış olabilirsiniz.

Vardenafil’i günde bir kereden fazla kullanmayınız. Aldığınız dozlar arasında en az 24 saat olmasına dikkat ediniz.

Eğer ereksiyon (penis sertleşmesi) ağrılı oluyorsa veya 4 saatten daha fazla sürüyorsa hemen doktorunuzu arayınız veya acil servisi arayarak destek isteyiniz. Penisin uzun süre ereksiyon halinde kalması penise zarar verebilir.

Vardenafil gözün görme sinirlerine olan kan akışını azaltabilir ve bu da ani görme kaybına sebep olabilir. Bu durum Vardenafil kullanan çok az sayıda insanda görülmüştür. Bu kişilerin çoğu kalp hastalığı, diyabet (şeker hastalığı), yüksek kolesterol, yüksek kan basıncı veya daha önceden belirli göz problemleri olan ve sigara içen veya 50 yaşın üstünde olan kişilerdir. Görme kaybının gerçek sebebinin Vardenafil olup olmadığı belli değildir.

Eğer ani görme kaybı yaşarsanız Vardenafil kullanmayı durdurunuz ve acil sağlık yardımı isteyiniz.

Vardenafil Kullanmaya Başlamadan Önce Sağlık Uzmanıma Bildirmem Gerekenler Nelerdir?

Eğer göğüs ağrısı veya kalp problemleri için nitrat içeren bir ilaç kullanıyorsanız Vardenafil kullanmayınız. Bu [gliseril trinitrat (Nitrolingual Pump Spray, Deponit NT, Nitroderm, Nitronal, Perlinganit); izosorbid dinitrat (Cardioket, İsordil, İsomack); izosorbid mononitrat (İsorat, Monodur, Monoket, Monolong SR); pentaeritritol tetranitrat (Danitrin Forte)] gibi (benzer) ilaçları kapsar. Nitrat diğer başka ilaçların içinde de bulunabilir. Vardenafil, nitrat ilaçları ile birlikte alındığında kan basıncında ciddi düşüşlere sebep olabilir ve bu durum bayılma, felç veya kalp krizine yol açabilir.

Vardenafil almadan önce, eğer herhangi bir ilaca alerjiniz varsa veya;

Kalp hastalığı veya kalp ritim problemleri;
Son 6 ay içinde yaşanmış kalp krizi, göğüs ağrısı veya konjestif kalp yetmezliği;
Yakın tarihte geçirmiş olduğunuz felç (inme) öyküsü veya kan pıhtılaşması;
Kişisel veya ailesel "Uzun QT sendromu" geçmişi
Yüksek veya düşük kan basıncı;
Karaciğer hastalığı;
Böbrek hastalığı (veya diyaliz tedavisi görüyor olmak);
Lösemi, orak hücreli anemi, multipl miyelom gibi kan hücresi düzensizlikleri;
Hemofili (pıhtılaşma yeteneği bozukluğu) gibi kanama bozuklukları;
Mide ülseri;
Gece körlüğü (tavuk karası hastalığı);
Peniste fiziksel deformasyon [Peyronie hastalığı gibi. (Ereksiyon durumunda peniste uzun süren şiddetli ağrı oluşması ve penisin çarpık durum göstermesi)] veya;
Sağlık nedenleriyle cinsel ilişkiye girmemeniz gerektiğinin söylenmesi;

gibi durumlardan herhangi birine sahipseniz Vardenafil kullanmadan önce doktorunuza mutlaka danışınız.

Eğer bu durumlardan herhangi birine sahipseniz, Vardenafil’i güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için bazı doz ayarlamalarına veya spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.

Vardenafil gözün görme sinirlerine olan kan akışını azaltabilir ve bu da ani görme kaybına sebep olabilir. Bu durum Vardenafil kullanan çok az sayıda insanda görülmüştür. Bu kişilerin çoğu kalp hastalığı, diyabet (şeker hastalığı), yüksek kolesterol, yüksek kan basıncı veya daha önceden belirli göz problemleri olan ve sigara içen veya 50 yaşın üstünde olan kişilerdir. Görme kaybının gerçek sebebinin Vardenafil olup olmadığı belli değildir.

Eğer ani görme kaybı yaşarsanız Vardenafil kullanmayı durdurunuz ve acil sağlık yardımı isteyiniz.

Eğer 65 yaşından daha yaşlıysanız daha düşük dozda Vardenafil kullanmanız gerekebilir. Doktorunuzun direktiflerine uyunuz.

Gebelik ya da Emzirme Döneminde Vardenafil Kullanabilir miyim?

FDA gebelik kategorisi B: Her ne kadar vardenafil kadınlarda kullanılmasa da, bu ilacın doğmamış bebeğe zarar vermesi beklenmez. Hamileyseniz veya tedavi sırasında hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız. Vardenafil’in kadınlarda kullanımı olmasa da, anne sütüne geçip geçmediği veya emzirilen bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Eğer bebek emziriyorsanız doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız. Doktorunuzun direktiflerine uyunuz.

Vardenafil’i Nasıl Kullanmalıyım?

Vardenafil’i tam olarak size belirtilen ve reçete edilen şekilde kullanınız. Doktorunuz tarafından belirtilen dozdan daha fazla dozda veya daha uzun süre kullanmayınız. Reçetenizdeki talimatlara mutlaka uyunuz.

İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. İlacınızı yemeklerle birlikte veya aç karnına alabilirsiniz.

Vardenafil genellikle yalnızca ihtiyaç duyulduğunda, cinsel aktiviteden yaklaşık 60 dakika kadar önce alınır. Vardenafil cinsel uyarılma olduğunda ereksiyona (penisin sertleşmesine) yardımcı olur. Yalnızca hapı almak ereksiyona sebep olmaz.

Eğer 65 yaşından daha yaşlıysanız daha düşük dozda vardenafil kullanmanız gerekebilir. Doktorunuzun direktiflerine uyunuz.

Vardenafil’i günde bir defadan fazla kullanmayınız. Kullanacağınız dozlar arasında en az 24 saat olmasına dikkat ediniz. Eğer ereksiyon ağrılı ise veya 4 saatten fazla sürüyorsa doktorunuzu arayınız veya acil sağlık yardımı isteyiniz. Çok uzun süreli ereksiyon (priapizm) penise zarar verebilir.

Bu ilacı oda sıcaklığında, nem ve sıcaktan uzak bir ortamda muhafaza ediniz.

Bir Doz Almayı Unutursam Ne Olur?

Vardenafil yalnızca ihtiyaç duyulduğunda kullanıldığından ilacı herhangi bir çizelgeye göre almıyor olmalısınız.

Fazla Doz Alırsam Ne Olur?

Eğer ilacınızdan almanız gerekenden çok daha fazla dozda aldığınızı düşünüyorsanız hemen bir acil servisi arayarak yardım isteyiniz.

Sırt ağrısı, kas ağrısı veya görme problemleri doz aşımı belirtileri olarak görülebilir.

Vardenafil Kullanırken Nelerden Kaçınmalıyım?

Vardenafil kullanırken alkol kullanmaktan kaçınınız, alkol Vardenafil’in olası yan etkilerini arttırabilir.

Greyfurt ve greyfurt suyu vardenafil ile etkileşime girebilir. Greyfurt ürünlerinin kullanımını doktorunuzla görüşünüz. Doktorunuz ile görüşmeden diyetinizdeki greyfurt ürünlerinin miktarını artırmayınız veya azaltmayınız.

Doktorunuza danışmadan Vardenafil’i iktidarsızlığı gideren diğer ilaçlar ile birlikte kullanmayınız.

Vardenafil'in Yan Etkileri

Ani görme kaybı yaşarsanız Vardenafil kullanımını bırakınız ve acil sağlık yardımı isteyiniz.

Alerjik reaksiyon belirtileri olan şu sıkıntılardan herhangi bir ya da birkaçına sahipseniz acil yardım desteği alınız: ürtiker (kurdeşen); nefes almada zorluk; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik. Cinsel ilişki sırasında baş dönmesi, sersemleme, mide bulanması veya ağrı, hissizlik veya göğüste, kollarda, boyunda veya çenede yanma – sızlama hissederseniz cinsel aktiviteyi hemen durdurunuz ve acilen doktorunuzu arayınız. Vardenafil’ in ciddi yan etkilerine maruz kalmış olabilirsiniz.

Eğer Vardenafil kullanımı sonrası:

Ani görme kaybı;
Kulaklarda çınlama veya ani duyma kaybı;
Göğüs ağrısı veya ağırlık hissi, kola veya omuzlara doğru yayılan ağrı, mide bulantısı, terleme, genel olarak hasta hissetme;
Düzensiz kalp atışları;
Ellerde, ayak bileklerinde veya ayaklarda şişlik;
Nefes darlığı;
Görme değişiklikleri;
Baş dönmesi hissi, bayılma; veya
Ağrılı veya, 4 saat veya daha fazla süren penis ereksiyonu (penis sertleşmesi)

gibi durumlardan herhangi birine sahipseniz vardenafil kullanımını durdurunuz, hemen doktorunuzu arayınız ve acil sağlık desteği isteyiniz.

Daha hafif yan etkiler de görülebilir, bunlar:

Yüzde, boyunda veya göğüste oluşan sıcaklık veya kızarıklık;
Burun tıkanıklığı;
Baş ağrısı;
Mide bozukluğu; veya
Sırt ağrısıdır.

Bu liste görülebilecek bütün yan etkilerin eksiksiz bir listesi değildir, burada yer alanlar dışında başka yan etkiler de görülebilir. Alışılmadık ya da sıkıntı yaratan bir durumla karşılaştığınızda doktorunuza danışınız.

Vardenafil ile Etkileşen Diğer İlaçlar Hangileridir?

Eğer göğüs ağrısı veya kalp problemleri için nitrat içeren bir ilaç kullanıyorsanız Vardenafil kullanmayınız. Bu [gliseril trinitrat (Nitrolingual Pump Spray, Deponit NT, Nitroderm, Nitronal, Perlinganit); izosorbid dinitrat (Cardioket, İsordil, İsomack); izosorbid mononitrat (İsorat, Monodur, Monoket, Monolong SR); pentaeritritol tetranitrat (Danitrin Forte)] gibi (benzer) ilaçları kapsar. Nitrat diğer başka ilaçların içinde de bulunabilir.

Vardenafil kullanmadan önce ereksiyon bozukluğu için kullanmış ve kullanmakta olduğunuz tüm ilaçları doktorunuza söyleyiniz. Eğer aşağıdaki ilaçlardan herhangi birini kullanıyorsanız yine ihmal etmeyiniz ve doktorunuza mutlaka söyleyiniz:

doksazosin (Cardura, Doksura, Dosinteva, Kardozin, Tendura);
eritromisin içeren ilaçlar (Erythrocin, Eritrosif, Eritro);
karbamazepin (Karazepin, Karbalex, Karbasif, Karberol, Kazepin, Tegretol, Temporol, Teril);
rifampin (Rifadin, Rifcap, Rifex);
ketokonazol (Fungoral, Ketoral, Nizoral);
itrakonazol (Funit, Itraspor, Itraxyl, Sporex, Sporanox);
ritonavir (Norvir);
ritonavir & lopinavir (Kaletra);
indinavir (Crixivan);
nevirapin (Viramune);
efavirenz (Stocrin);
darunavir (Prezista);
kalp ritm bozukluklarında kullanılan ilaçlar [amiodaron hidroklorür (Cordarone); kinidin (Longacor, Natisedine, Quinicardine); sotalol hidroklorür (Darob, Talozin)].

Bu liste Vardenafil ile etkileşebilecek tüm ilaçların listesi değildir ve Vardenafil ile etkileşebilecek daha farklı ilaçlar da olabilir. Doktorunuza kullanmakta olduğunuz bütün reçeteli, reçetesiz ilaçlar ve diğer alternatif tıp methodları hakkında bilgi veriniz. Bunlar vitaminler, mineraller, bitkisel ürünler ya da başka bir hekim tarafından size verilen ilaçlar hakkında olabilir. Hekiminize danışmadan başka bir ilaç kullanmaya başlamayınız.

Daha Fazla Bilgiye Nereden Ulaşabilirim?

Levitra Film Kaplı Tablet ile ilgili daha fazla bilgi için eczacınıza danışabilirsiniz.

UNUTMAYIN! Levitra Film Kaplı Tablet ve diğer bütün ilaçları çocukların ulaşamayacakları yerlerde ve ambalajında saklayınız; Levitra Film Kaplı Tablet'i asla başkalarıyla paylaşmayınız ve Levitra Film Kaplı Tablet'i sadece size uygun görüldüğü şekilde kullanınız.

Uyarı! İlaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları bu sitede yer alan bilgilerin toplanması ve sunulması konusunda gereken özeni göstermiş ve bu bilgileri güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan edinmiştir. Ancak, ilaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları sitede yer alan bilgilerin doğruluğunu garanti etmez. Sitede yer alan bilgiler, hekimlerin, eczacıların, hemşirelerin veya hasta sağlığıyla ilgili diğer sağlık çalışanlarının bilgi, deneyim, yetenek ve kanaatlerinin yerine geçmeyi değil, tamamlamayı amaçlar. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır. Doktor ve eczacıların direktiflerine mutlaka uyulmalıdır.

»Levitra Yan Etkileri - www.ForumSevgisi.Com 
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Bookmarks

Etiketler
etkileri, levitra, yan

Seçenekler
Stil


Saat: 13:14

Yasal Uyarı Forum

ForumSevgisi.Com, paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Gerekli Şikayet Bildirimleri "Bize Yazın" kısmından yapabilirsiniz.
Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
Bu forum, en iyi 1366 x 768 ekran çözünürlüğünde Mozilla ve Chrome ile görüntülenebilir.
www.ForumSevgisi.Com © 2014-2016

Facebook Twitter YouTube YouTube YouTube YouTube DMCA.com Protection Status
Forum Forumlar Forum Sitesi Ask Forumu Etiket Sitemap
Yukarı Git