ForumSevgisi.Com

  ForumSevgisi.Com > ForumSevgisi Sosyal Bölüm > Sağlık Bölümü > İlaçlar


Levitra Yan Etkileri


Levitra Yan Etkileri

Sağlık Bölümü Kategorisinde ve İlaçlar Forumunda Bulunan Levitra Yan Etkileri Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> Levitra Yan Etkileri Levitra Film Kaplı Tablet İlaç Etken Maddesi: Vardenafil İlaç Marka İsmi: Levitra Film Kaplı Tablet Vardenafil Nedir? ...

Kullanıcı Etiket Listesi

Yeni Konu aç  Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil

Okunmamış 06 Aralık 2014, 08:59   #1
Durumu:
Çevrimdışı
Liich
Üye
Liich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Keyifli
Üyelik tarihi: 14 Kasım 2014
Yaş: 24
Mesajlar: 7.850
Konular: 4856
Beğenilen: 1368
Beğendiği: 1252
www.forumsevgisi.com
Standart Levitra Yan Etkileri

Levitra Yan Etkileri

Levitra Film Kaplı Tablet
İlaç Etken Maddesi:
Vardenafil
İlaç Marka İsmi:
Levitra Film Kaplı Tablet

Vardenafil Nedir?

Vardenafil kasları gevşetir ve vücudun belirli bölgelerine kan akışını hızlandırır.

Vardenafil aşağıdaki durumlar ile ilgili bir ilaçtır:

sertleşme fonksiyonu bozukluğu (iktidarsızlık)

Vardenafil burada yer almayan diğer tedavi edici amaçlar için de kullanılıyor olabilir.

Vardenafil Hakkında Bilmem Gereken En Önemli Bilgiler Nelerdir?

Eğer göğüs ağrısı veya kalp problemleri için nitrat içeren bir ilaç kullanıyorsanız Vardenafil kullanmayınız. Bu [gliseril trinitrat (Nitrolingual Pump Spray, Deponit NT, Nitroderm, Nitronal, Perlinganit); izosorbid dinitrat (Cardioket, İsordil, İsomack); izosorbid mononitrat (İsorat, Monodur, Monoket, Monolong SR); pentaeritritol tetranitrat (Danitrin Forte)] gibi (benzer) ilaçları kapsar. Nitrat diğer başka ilaçların içinde de bulunabilir. Vardenafil, nitrat ilaçları ile birlikte alındığında kan basıncında ciddi düşüşlere sebep olabilir ve bu durum bayılma, felç veya kalp krizine yol açabilir. Cinsel aktivite sırasında baş dönmesi, sersemleme, mide bulanması veya ağrı, hissizlik veya göğüste, kollarda, boyunda veya çenede yanma – sızlama hissederseniz cinsel aktiviteyi hemen durdurunuz ve acilen doktorunuzu arayınız. Vardenafil’ in ciddi yan etkilerine maruz kalmış olabilirsiniz.

Vardenafil’i günde bir kereden fazla kullanmayınız. Aldığınız dozlar arasında en az 24 saat olmasına dikkat ediniz.

Eğer ereksiyon (penis sertleşmesi) ağrılı oluyorsa veya 4 saatten daha fazla sürüyorsa hemen doktorunuzu arayınız veya acil servisi arayarak destek isteyiniz. Penisin uzun süre ereksiyon halinde kalması penise zarar verebilir.

Vardenafil gözün görme sinirlerine olan kan akışını azaltabilir ve bu da ani görme kaybına sebep olabilir. Bu durum Vardenafil kullanan çok az sayıda insanda görülmüştür. Bu kişilerin çoğu kalp hastalığı, diyabet (şeker hastalığı), yüksek kolesterol, yüksek kan basıncı veya daha önceden belirli göz problemleri olan ve sigara içen veya 50 yaşın üstünde olan kişilerdir. Görme kaybının gerçek sebebinin Vardenafil olup olmadığı belli değildir.

Eğer ani görme kaybı yaşarsanız Vardenafil kullanmayı durdurunuz ve acil sağlık yardımı isteyiniz.

Vardenafil Kullanmaya Başlamadan Önce Sağlık Uzmanıma Bildirmem Gerekenler Nelerdir?

Eğer göğüs ağrısı veya kalp problemleri için nitrat içeren bir ilaç kullanıyorsanız Vardenafil kullanmayınız. Bu [gliseril trinitrat (Nitrolingual Pump Spray, Deponit NT, Nitroderm, Nitronal, Perlinganit); izosorbid dinitrat (Cardioket, İsordil, İsomack); izosorbid mononitrat (İsorat, Monodur, Monoket, Monolong SR); pentaeritritol tetranitrat (Danitrin Forte)] gibi (benzer) ilaçları kapsar. Nitrat diğer başka ilaçların içinde de bulunabilir. Vardenafil, nitrat ilaçları ile birlikte alındığında kan basıncında ciddi düşüşlere sebep olabilir ve bu durum bayılma, felç veya kalp krizine yol açabilir.

Vardenafil almadan önce, eğer herhangi bir ilaca alerjiniz varsa veya;

Kalp hastalığı veya kalp ritim problemleri;
Son 6 ay içinde yaşanmış kalp krizi, göğüs ağrısı veya konjestif kalp yetmezliği;
Yakın tarihte geçirmiş olduğunuz felç (inme) öyküsü veya kan pıhtılaşması;
Kişisel veya ailesel "Uzun QT sendromu" geçmişi
Yüksek veya düşük kan basıncı;
Karaciğer hastalığı;
Böbrek hastalığı (veya diyaliz tedavisi görüyor olmak);
Lösemi, orak hücreli anemi, multipl miyelom gibi kan hücresi düzensizlikleri;
Hemofili (pıhtılaşma yeteneği bozukluğu) gibi kanama bozuklukları;
Mide ülseri;
Gece körlüğü (tavuk karası hastalığı);
Peniste fiziksel deformasyon [Peyronie hastalığı gibi. (Ereksiyon durumunda peniste uzun süren şiddetli ağrı oluşması ve penisin çarpık durum göstermesi)] veya;
Sağlık nedenleriyle cinsel ilişkiye girmemeniz gerektiğinin söylenmesi;

gibi durumlardan herhangi birine sahipseniz Vardenafil kullanmadan önce doktorunuza mutlaka danışınız.

Eğer bu durumlardan herhangi birine sahipseniz, Vardenafil’i güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için bazı doz ayarlamalarına veya spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.

Vardenafil gözün görme sinirlerine olan kan akışını azaltabilir ve bu da ani görme kaybına sebep olabilir. Bu durum Vardenafil kullanan çok az sayıda insanda görülmüştür. Bu kişilerin çoğu kalp hastalığı, diyabet (şeker hastalığı), yüksek kolesterol, yüksek kan basıncı veya daha önceden belirli göz problemleri olan ve sigara içen veya 50 yaşın üstünde olan kişilerdir. Görme kaybının gerçek sebebinin Vardenafil olup olmadığı belli değildir.

Eğer ani görme kaybı yaşarsanız Vardenafil kullanmayı durdurunuz ve acil sağlık yardımı isteyiniz.

Eğer 65 yaşından daha yaşlıysanız daha düşük dozda Vardenafil kullanmanız gerekebilir. Doktorunuzun direktiflerine uyunuz.

Gebelik ya da Emzirme Döneminde Vardenafil Kullanabilir miyim?

FDA gebelik kategorisi B: Her ne kadar vardenafil kadınlarda kullanılmasa da, bu ilacın doğmamış bebeğe zarar vermesi beklenmez. Hamileyseniz veya tedavi sırasında hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız. Vardenafil’in kadınlarda kullanımı olmasa da, anne sütüne geçip geçmediği veya emzirilen bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Eğer bebek emziriyorsanız doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız. Doktorunuzun direktiflerine uyunuz.

Vardenafil’i Nasıl Kullanmalıyım?

Vardenafil’i tam olarak size belirtilen ve reçete edilen şekilde kullanınız. Doktorunuz tarafından belirtilen dozdan daha fazla dozda veya daha uzun süre kullanmayınız. Reçetenizdeki talimatlara mutlaka uyunuz.

İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. İlacınızı yemeklerle birlikte veya aç karnına alabilirsiniz.

Vardenafil genellikle yalnızca ihtiyaç duyulduğunda, cinsel aktiviteden yaklaşık 60 dakika kadar önce alınır. Vardenafil cinsel uyarılma olduğunda ereksiyona (penisin sertleşmesine) yardımcı olur. Yalnızca hapı almak ereksiyona sebep olmaz.

Eğer 65 yaşından daha yaşlıysanız daha düşük dozda vardenafil kullanmanız gerekebilir. Doktorunuzun direktiflerine uyunuz.

Vardenafil’i günde bir defadan fazla kullanmayınız. Kullanacağınız dozlar arasında en az 24 saat olmasına dikkat ediniz. Eğer ereksiyon ağrılı ise veya 4 saatten fazla sürüyorsa doktorunuzu arayınız veya acil sağlık yardımı isteyiniz. Çok uzun süreli ereksiyon (priapizm) penise zarar verebilir.

Bu ilacı oda sıcaklığında, nem ve sıcaktan uzak bir ortamda muhafaza ediniz.

Bir Doz Almayı Unutursam Ne Olur?

Vardenafil yalnızca ihtiyaç duyulduğunda kullanıldığından ilacı herhangi bir çizelgeye göre almıyor olmalısınız.

Fazla Doz Alırsam Ne Olur?

Eğer ilacınızdan almanız gerekenden çok daha fazla dozda aldığınızı düşünüyorsanız hemen bir acil servisi arayarak yardım isteyiniz.

Sırt ağrısı, kas ağrısı veya görme problemleri doz aşımı belirtileri olarak görülebilir.

Vardenafil Kullanırken Nelerden Kaçınmalıyım?

Vardenafil kullanırken alkol kullanmaktan kaçınınız, alkol Vardenafil’in olası yan etkilerini arttırabilir.

Greyfurt ve greyfurt suyu vardenafil ile etkileşime girebilir. Greyfurt ürünlerinin kullanımını doktorunuzla görüşünüz. Doktorunuz ile görüşmeden diyetinizdeki greyfurt ürünlerinin miktarını artırmayınız veya azaltmayınız.

Doktorunuza danışmadan Vardenafil’i iktidarsızlığı gideren diğer ilaçlar ile birlikte kullanmayınız.

Vardenafil'in Yan Etkileri

Ani görme kaybı yaşarsanız Vardenafil kullanımını bırakınız ve acil sağlık yardımı isteyiniz.

Alerjik reaksiyon belirtileri olan şu sıkıntılardan herhangi bir ya da birkaçına sahipseniz acil yardım desteği alınız: ürtiker (kurdeşen); nefes almada zorluk; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik. Cinsel ilişki sırasında baş dönmesi, sersemleme, mide bulanması veya ağrı, hissizlik veya göğüste, kollarda, boyunda veya çenede yanma – sızlama hissederseniz cinsel aktiviteyi hemen durdurunuz ve acilen doktorunuzu arayınız. Vardenafil’ in ciddi yan etkilerine maruz kalmış olabilirsiniz.

Eğer Vardenafil kullanımı sonrası:

Ani görme kaybı;
Kulaklarda çınlama veya ani duyma kaybı;
Göğüs ağrısı veya ağırlık hissi, kola veya omuzlara doğru yayılan ağrı, mide bulantısı, terleme, genel olarak hasta hissetme;
Düzensiz kalp atışları;
Ellerde, ayak bileklerinde veya ayaklarda şişlik;
Nefes darlığı;
Görme değişiklikleri;
Baş dönmesi hissi, bayılma; veya
Ağrılı veya, 4 saat veya daha fazla süren penis ereksiyonu (penis sertleşmesi)

gibi durumlardan herhangi birine sahipseniz vardenafil kullanımını durdurunuz, hemen doktorunuzu arayınız ve acil sağlık desteği isteyiniz.

Daha hafif yan etkiler de görülebilir, bunlar:

Yüzde, boyunda veya göğüste oluşan sıcaklık veya kızarıklık;
Burun tıkanıklığı;
Baş ağrısı;
Mide bozukluğu; veya
Sırt ağrısıdır.

Bu liste görülebilecek bütün yan etkilerin eksiksiz bir listesi değildir, burada yer alanlar dışında başka yan etkiler de görülebilir. Alışılmadık ya da sıkıntı yaratan bir durumla karşılaştığınızda doktorunuza danışınız.

Vardenafil ile Etkileşen Diğer İlaçlar Hangileridir?

Eğer göğüs ağrısı veya kalp problemleri için nitrat içeren bir ilaç kullanıyorsanız Vardenafil kullanmayınız. Bu [gliseril trinitrat (Nitrolingual Pump Spray, Deponit NT, Nitroderm, Nitronal, Perlinganit); izosorbid dinitrat (Cardioket, İsordil, İsomack); izosorbid mononitrat (İsorat, Monodur, Monoket, Monolong SR); pentaeritritol tetranitrat (Danitrin Forte)] gibi (benzer) ilaçları kapsar. Nitrat diğer başka ilaçların içinde de bulunabilir.

Vardenafil kullanmadan önce ereksiyon bozukluğu için kullanmış ve kullanmakta olduğunuz tüm ilaçları doktorunuza söyleyiniz. Eğer aşağıdaki ilaçlardan herhangi birini kullanıyorsanız yine ihmal etmeyiniz ve doktorunuza mutlaka söyleyiniz:

doksazosin (Cardura, Doksura, Dosinteva, Kardozin, Tendura);
eritromisin içeren ilaçlar (Erythrocin, Eritrosif, Eritro);
karbamazepin (Karazepin, Karbalex, Karbasif, Karberol, Kazepin, Tegretol, Temporol, Teril);
rifampin (Rifadin, Rifcap, Rifex);
ketokonazol (Fungoral, Ketoral, Nizoral);
itrakonazol (Funit, Itraspor, Itraxyl, Sporex, Sporanox);
ritonavir (Norvir);
ritonavir & lopinavir (Kaletra);
indinavir (Crixivan);
nevirapin (Viramune);
efavirenz (Stocrin);
darunavir (Prezista);
kalp ritm bozukluklarında kullanılan ilaçlar [amiodaron hidroklorür (Cordarone); kinidin (Longacor, Natisedine, Quinicardine); sotalol hidroklorür (Darob, Talozin)].

Bu liste Vardenafil ile etkileşebilecek tüm ilaçların listesi değildir ve Vardenafil ile etkileşebilecek daha farklı ilaçlar da olabilir. Doktorunuza kullanmakta olduğunuz bütün reçeteli, reçetesiz ilaçlar ve diğer alternatif tıp methodları hakkında bilgi veriniz. Bunlar vitaminler, mineraller, bitkisel ürünler ya da başka bir hekim tarafından size verilen ilaçlar hakkında olabilir. Hekiminize danışmadan başka bir ilaç kullanmaya başlamayınız.

Daha Fazla Bilgiye Nereden Ulaşabilirim?

Levitra Film Kaplı Tablet ile ilgili daha fazla bilgi için eczacınıza danışabilirsiniz.

UNUTMAYIN! Levitra Film Kaplı Tablet ve diğer bütün ilaçları çocukların ulaşamayacakları yerlerde ve ambalajında saklayınız; Levitra Film Kaplı Tablet'i asla başkalarıyla paylaşmayınız ve Levitra Film Kaplı Tablet'i sadece size uygun görüldüğü şekilde kullanınız.

Uyarı! İlaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları bu sitede yer alan bilgilerin toplanması ve sunulması konusunda gereken özeni göstermiş ve bu bilgileri güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan edinmiştir. Ancak, ilaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları sitede yer alan bilgilerin doğruluğunu garanti etmez. Sitede yer alan bilgiler, hekimlerin, eczacıların, hemşirelerin veya hasta sağlığıyla ilgili diğer sağlık çalışanlarının bilgi, deneyim, yetenek ve kanaatlerinin yerine geçmeyi değil, tamamlamayı amaçlar. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır. Doktor ve eczacıların direktiflerine mutlaka uyulmalıdır.
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Etiketler
etkileri, levitra, yan

Seçenekler
Stil


Saat: 13:43

Forum Yasal Uyarı
vBulletin® ile Oluşturuldu
Copyright © 2016 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.

ForumSevgisi.Com Her Hakkı Saklıdır
Tema Tasarım:
Kronik Depresif


Sitemiz bir 'paylaşım' sitesidir. Bu yüzden sitemize kayıt olan herkes kontrol edilmeksizin mesaj/konu/resim paylaşabiliyorlar. Bu sebepten ötürü, sitemizdeki mesaj ya da konulardan doğabilecek yasal sorumluluklar o yazıyı paylaşan kullanıcıya aittir ve iletişim adresine mail atıldığı taktirde mesaj ya da konu en fazla 48 saat içerisinde silinecektir.

ankara escort bayan, ankara escort, izmir escort ankara escort, ankara escort bayan, eryaman escort, pendik escort, antalya escort,