Forum Logo


Geri Git   ForumSevgisi.Com > ForumSevgisi Sosyal Bölüm > Sağlık Bölümü > İlaçlar


Serophene Yan EtkileriKonu Bilgileri
Konu Başlığı
Serophene Yan Etkileri
Konudaki Cevap Sayısı
0
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler
Görüntülenme Sayısı
69

Kullanıcı Etiket ListesiYeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 06 Aralık 2014, 09:12   #1
Üye
Liich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Liich Asteroids Champion! Space Invaders Champion! Tetris Champion! Snake Champion! Breakout Champion! Flash Chess Champion! Dice Game Champion! Jelly Friend Champion! Green Snake Mania Champion! Archers Duty Champion! Bamboo Trekking Champion! Jack Run Champion! Alien VS Robots Champion! Angry Faic 2 Champion! Flappy Bird 2 Champion! Funny Pets Champion! Beaned Champion! Acne Be Gone Champion! Archery Master Champion! 13 Days After Champion! Dragon Princess Champion! Assault Echelon: Warehouse Champion! Jolly Jong 2 Arcade Champion! Big Hero 6 Fly Adventure Champion! Cyber Chaser Champion! Chaos Faction 2 Survival Champion! Crest Breakout 2 Champion! Bubble Trouble Champion! Catapon Champion! Bomber Invaders Champion! Athens Treasure Champion! Joops Champion! Disco Bowling Champion! Gluey 2 Champion! Alchemy Swap Champion! Desert Hunter Champion! Immense Army Champion! Hell Archery 2 Champion! Duck Tub Battle Champion! Air Hockey Champion! Booa Jumper Champion! Alien Bounce Champion! Bomboozle 3 Champion! Space Carrer Champion! LT. Fly II: The Kamikaze Rescue Squad Champion! Rat Fishing Champion! Wrath of Zombies Champion! Santa's Showdown Champion! Zombie Takedown Champion! Urban Unrest Champion! Zombo Buster Rising Champion! Super Sonic Diamonds Pick Champion! Ring Pass Not Champion! Royal Guard Champion! Super Shiny Head Champion! Robobomber Champion! Run Bird Run Champion! PacmanClassic Champion! Shellshock Match 3 Champion! Lumidisk Champion! Rock N Roll Champion! Super Julio 2 Champion! Knight Mighty Run Champion! Pick Up Sticks 3D Champion! The Intergalactic Bounty Hunter Champion! Sweet And Bad Champion! Star Bores Episode One Champion! Formula Racing Champion! Ice Cream Racing Champion! Hong Kong Ninja Champion! 1001 Arabian Nights Champion! Building Demolisher Champion! Battle Bugs Attack Champion! Cops And Burglar Champion! Caribbean Admiral Champion! Bittu Bomber Champion! Bomb It 3 Champion! Pencil Panic Extreme Champion! Kitts Kingdom Champion! Big Diamond 2 Champion! Mahjong Dark Dimensions Champion! Soccer Star Champion! Bobulous Champion! Bubble Slasher Champion! Diamond Detective Champion! Elemental Explosion Champion! Butterfly Arkanoid Champion! Fruit Legend Elimination Champion! Fruit Planet Champion! Blocks Cats Champion! Jewel Search Champion! Jem Match 2 Mining Champion! Amazing Dare Dozen Champion!
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır. Görmek için Kayıt Olmalısınız
Standart Serophene Yan Etkileri

Serophene Yan Etkileri

Serophene Tablet
İlaç Etken Maddesi:
Klomifen sitrat
İlaç Marka İsmi:
Serophene Tablet
Serophene (Klomifen) Nedir?

Klomifen yumurtlamanın (ovülasyonun) gerçekleşmesi için gereken hormonların salınımını teşvik eder.

Klomifen yumurtalıkları folikül üretebilen ancak hormonal uyarımın yetersiz olduğu kadınlarda yumurta salınımını (yumurtlamayı) canlandırmak ve teşvik etmek için kullanılır.

Serophene (Klomifen) aşağıdaki durumlar ile ilgili bir ilaçtır:

yumurtlama problemi olan ve gebe kalmak isteyen hastalarda yumurtlamanın (ovülasyonun) desteklenmesi.

Klomifen burada yer almayan diğer tedavi edici amaçlar için de kullanılıyor olabilir.

Serophene (Klomifen) Hakkında Bilmem Gereken En Önemli Bilgiler Nelerdir?

Araç veya makine kullanırken veya diğer tehlikeli aktiviteleri yaparken dikkatli olunuz. Klomifen, tedavi süresince veya tedaviden kısa bir süre sonra bulanık görmeye ya da görme ile ilgili diğer farklı yan etkilere sebep olabilir. Eğer görme ile ilgili bir yan etkiye maruz kalırsanız hemen doktorunuza bildiriniz ve tehlikeli aktiviteler yapmaktan kaçınınız. Özellikle de ışığın değişken olduğu ortamlarda.

Klomifen kullanan kadınlarda yumurtalıkların aşırı uyarılması (OHSS) olarak adlandırılan bir sendrom meydana geldiği rapor edilmiştir. OHSS belirtileri ellerde veya bacaklarda şişlik, karın ağrısı ve şişlik, nefes darlığı, kilo alma, mide bulantısı ya da kusma gibi durumları içerir. OHSS ölümcül olabilir. Bu tip yan etkilere maruz kalırsanız acilen doktorunuza bildiriniz veya acil servise başvurunuz.

Klomifen ikiz veya üçüz gibi çoğul gebelik ihtimalini arttırabilir. Bu tür hamilelikler hem anne hem de bebek için ekstra risk taşıyabilir. Bu tür hamileliklerin riskleri ve kendi yapmanız gerekenler ile ilgili doktorunuza danışmalısınız.

Bu ilaç laktoz (süt şekeri) içerir. Eğer daha önceden doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı hassas olduğunuz söylenmişse bu ilacı almadan önce doktorunuzla konuşunuz.
Serophene (Klomifen) Kullanmaya Başlamadan Önce Sağlık Uzmanıma Bildirmem Gerekenler Nelerdir?

Eğer Klomifen’e ve / veya ilacın bileşiminde bulunan diğer maddelerden birine alerjiniz varsa ya da aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanmayınız:

gebelik veya emzirme döneminde olmak;

önceden geçirilmiş veya şu an mevcut bir karaciğer hastalığı;

daha önce Klomifen kullanımına bağlı yaşanan bir görme bozukluğu;

sebebi bilinmeyen anormal kanamalar;

kadın üreme sistemine ait bir kanser;

kanda pıhtılaşma bozukluğu;

pıhtı oluşumuyla birlikte olan toplardamar iltihabı;

kontrol altına alınmamış bir tiroid veya böbreküstü bezi hastalığı;

hipofiz bezi tümöründen ötürü yumurtlayamamak;

polikistik over sendromu’na* bağlı olmayan, belirli hormon seviyelerinin yüksek olmasıyla ilişkili yumurtalık kistleri;

endometriyoz**.

( *polikistik over sendromu: Yumurtalıklarda çok sayıda kist bulunması.)

( **endometriyoz: Rahmin iç çeperini örten zar dokusunun normal yerinden başka bir yerde, çoğu kez kan içeren kistler şeklinde bulunuşu.)

Eğer aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahipseniz öncelikle doktorunuz ile görüşmeden Klomifen kullanmayınız:

hamilelik şüphesi;

teşhis edilmemiş vajinal kanama;

ciddi veya kronik başka bir hastalık.

herhangi bir tiroid problemi veya iç salgı bezleri ile ilgili diğer bozukluklar.

Eğer bu gibi durumlardan herhangi birine sahipseniz Klomifen kullanımı sizin için uygun olmayabilir ya da ilacı güvenli şekilde kullanabilmeniz için daha düşük doz ayarlaması veya özel gözetim gerekebilir.
Gebelik ya da Emzirme Döneminde Serophene (Klomifen) Kullanabilir miyim?

FDA gebelik kategorisi X. Eğer hamileyseniz bu ilacı kullanmamalısınız. Hamileyken Klomifen kullanmak bebekte doğum kusurlarına sebep olabilir. Eğer tedavi sırasında hamile kalırsanız hemen doktorunuza bildirmelisiniz.

Klomifen’in anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Eğer bebek emziriyorsanız öncelikle doktorunuz ile görüşmeden Klomifen kullanmayınız.
Araç ve Makine Kullanırken Serophene (Klomifen) Kullanabilir miyim?

Araç veya makine kullanırken veya diğer tehlikeli aktiviteleri yaparken dikkatli olunuz. Klomifen, tedavi süresince veya tedaviden kısa bir süre sonra bulanık görmeye ya da görme ile ilgili diğer farklı yan etkilere sebep olabilir. Eğer görme ile ilgili bir yan etkiye maruz kalırsanız hemen doktorunuza bildiriniz ve tehlikeli aktiviteler yapmaktan kaçınınız. Özellikle de ışığın değişken olduğu ortamlarda.
Serophene (Klomifen) Nasıl Kullanılır?

Bu ilacı tam olarak size belirtilen (reçete edilen) şekilde kullanınız. Bu ilacı doktorunuz tarafından size reçete edilenden daha fazla dozda veya daha uzun süre boyunca kullanmayınız. Reçetenizdeki talimatlara mutlaka uyunuz. Eğer anlamadığınız bir nokta olursa doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız.

Klomifen bayan hastalara genellikle 5 günlük kürler halinde uygulanır. Doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
Bir Doz Almayı Unutursam Ne Olur?

Klomifen’in bir dozunu almayı unutursanız doktorunuz ile görüşmelisiniz.
Fazla Doz Alırsam Ne Olur?

Hemen acil servise başvurunuz.

Doz aşımı belirtileri şu gibi durumları içerebilir; mide bulantısı, kusma, ani yüz kızarması (al basma), bulanık görme, karın ağrısı.
Serophene (Klomifen) Kullanırken Nelerden Kaçınmalıyım?

Araç veya makine kullanırken veya diğer tehlikeli aktiviteleri yaparken dikkatli olunuz. Klomifen, tedavi süresince veya tedaviden kısa bir süre sonra bulanık görmeye ya da görme ile ilgili diğer farklı yan etkilere sebep olabilir. Eğer görme ile ilgili bir yan etkiye maruz kalırsanız hemen doktorunuza bildiriniz ve tehlikeli aktiviteler yapmaktan kaçınınız. Özellikle de ışığın değişken olduğu ortamlarda.
Serophene’nin (Klomifen) Yan Etkileri

Alerjik reaksiyon belirtileri olan şu sıkıntılardan herhangi bir ya da birkaçına sahipseniz acil sağlık yardımı alınız: ürtiker (kurdeşen); nefes almada zorluk; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.

Aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahipseniz doktorunuzu bilgilendiriniz:

mide bulantısı, kusma, karın ağrısı;

bulanık görme;

baş ağrısı, baş dönmesi;

sinirlilik, uykusuzluk, yorgunluk;

depresyon, ruh hali değişiklikleri;

kızarma;

göğüslerde hassasiyet;

geçici saç dökülmesi;

rahimde anormal kanama;

yumurtalık kisti;

karın ağrısı veya leğen kemiği (pelvis) ağrısı, hassasiyet, basınç veya şişlik ile beliren yumurtalık büyümesi.

Bu liste görülebilecek bütün yan etkilerin eksiksiz bir listesi değildir, burada yer alanlar dışında başka yan etkiler de görülebilir. Alışılmadık ya da sıkıntı yaratan bir durumla karşılaştığınızda doktorunuza başvurunuz. Yan etkiler ile ilgili tıbbi tavsiyeler için doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
Serophene (Klomifen) ile Etkileşen Diğer İlaçlar Hangileridir?

Klomifen ve diğer ilaçlar arasında bilinen bir etkileşim yoktur.

Doktorunuza kullanmakta olduğunuz bütün reçeteli, reçetesiz satılan ilaçlar ve diğer alternatif tıp metotları hakkında bilgi veriniz. Bunlar vitaminler, mineraller, bitkisel ürünler ya da başka bir hekim tarafından size verilen ilaçlar hakkında olabilir. Hekiminize danışmadan başka bir ilaç kullanmaya başlamayınız.
Serophene’yi (Klomifen) Hangi Koşullarda Muhafaza Etmeliyim?

Serophene Tablet’i oda sıcaklığında; nemden, ışıktan ve sıcaktan uzak olacak şekilde muhafaza ediniz.

Daha Fazla Bilgiye Nereden Ulaşabilirim?

Serophene Tablet ile ilgili daha fazla bilgi için eczacınıza danışabilirsiniz.

UNUTMAYIN! Serophene Tablet ve diğer bütün ilaçları çocukların ulaşamayacakları yerlerde ve ambalajında saklayınız; Serophene Tablet’i asla başkalarıyla paylaşmayınız ve Serophene Tablet'i sadece size uygun görüldüğü şekilde kullanınız.

UYARI! İlaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları bu sitede yer alan bilgilerin toplanması ve sunulması konusunda gereken özeni göstermiş ve bu bilgileri güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan edinmiştir. Ancak, ilaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları sitede yer alan bilgilerin doğruluğunu garanti etmez. Sitede yer alan bilgiler, hekimlerin, eczacıların, hemşirelerin veya hasta sağlığıyla ilgili diğer sağlık çalışanlarının bilgi, deneyim, yetenek ve kanaatlerinin yerine geçmeyi değil, tamamlamayı amaçlar. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır. Doktor ve eczacıların direktiflerine mutlaka uyulmalıdır.

»Serophene Yan Etkileri - www.ForumSevgisi.Com 
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Bookmarks

Etiketler
etkileri, serophene, yan

Seçenekler
Stil


Saat: 21:13

Yasal Uyarı Forum

ForumSevgisi.Com, paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Gerekli Şikayet Bildirimleri "Bize Yazın" kısmından yapabilirsiniz.
Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
Bu forum, en iyi 1366 x 768 ekran çözünürlüğünde Mozilla ve Chrome ile görüntülenebilir.
www.ForumSevgisi.Com © 2014-2016

Facebook Twitter YouTube YouTube YouTube YouTube DMCA.com Protection Status
Forum Forumlar Forum Sitesi Ask Forumu Etiket Sitemap
Yukarı Git