Forum Logo


Geri Git   ForumSevgisi.Com > ForumSevgisi Sosyal Bölüm > Sağlık Bölümü > İlaçlar


Tamgard Yan EtkileriKonu Bilgileri
Konu Başlığı
Tamgard Yan Etkileri
Konudaki Cevap Sayısı
0
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler
Görüntülenme Sayısı
149

Kullanıcı Etiket ListesiYeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 11 Aralık 2014, 01:56   #1
Üye
Liich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Liich Asteroids Champion! Space Invaders Champion! Tetris Champion! Snake Champion! Breakout Champion! Flash Chess Champion! Dice Game Champion! Jelly Friend Champion! Green Snake Mania Champion! Archers Duty Champion! Bamboo Trekking Champion! Jack Run Champion! Alien VS Robots Champion! Angry Faic 2 Champion! Flappy Bird 2 Champion! Funny Pets Champion! Beaned Champion! Acne Be Gone Champion! Archery Master Champion! 13 Days After Champion! Dragon Princess Champion! Assault Echelon: Warehouse Champion! Jolly Jong 2 Arcade Champion! Big Hero 6 Fly Adventure Champion! Cyber Chaser Champion! Chaos Faction 2 Survival Champion! Crest Breakout 2 Champion! Bubble Trouble Champion! Catapon Champion! Bomber Invaders Champion! Athens Treasure Champion! Joops Champion! Disco Bowling Champion! Gluey 2 Champion! Alchemy Swap Champion! Desert Hunter Champion! Immense Army Champion! Hell Archery 2 Champion! Duck Tub Battle Champion! Air Hockey Champion! Booa Jumper Champion! Alien Bounce Champion! Bomboozle 3 Champion! Space Carrer Champion! LT. Fly II: The Kamikaze Rescue Squad Champion! Rat Fishing Champion! Wrath of Zombies Champion! Santa's Showdown Champion! Zombie Takedown Champion! Urban Unrest Champion! Zombo Buster Rising Champion! Super Sonic Diamonds Pick Champion! Ring Pass Not Champion! Royal Guard Champion! Super Shiny Head Champion! Robobomber Champion! Run Bird Run Champion! PacmanClassic Champion! Shellshock Match 3 Champion! Lumidisk Champion! Rock N Roll Champion! Super Julio 2 Champion! Knight Mighty Run Champion! Pick Up Sticks 3D Champion! The Intergalactic Bounty Hunter Champion! Sweet And Bad Champion! Star Bores Episode One Champion! Formula Racing Champion! Ice Cream Racing Champion! Hong Kong Ninja Champion! 1001 Arabian Nights Champion! Building Demolisher Champion! Battle Bugs Attack Champion! Cops And Burglar Champion! Caribbean Admiral Champion! Bittu Bomber Champion! Bomb It 3 Champion! Pencil Panic Extreme Champion! Kitts Kingdom Champion! Big Diamond 2 Champion! Mahjong Dark Dimensions Champion! Soccer Star Champion! Bobulous Champion! Bubble Slasher Champion! Diamond Detective Champion! Elemental Explosion Champion! Butterfly Arkanoid Champion! Fruit Legend Elimination Champion! Fruit Planet Champion! Blocks Cats Champion! Jewel Search Champion! Jem Match 2 Mining Champion! Amazing Dare Dozen Champion!
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır. Görmek için Kayıt Olmalısınız
Standart Tamgard Yan Etkileri

Tamgard Yan Etkileri

Tamgard Film Kaplı Tablet
İlaç Etken Maddesi:
Valsartan
İlaç Marka İsmi:
Tamgard Film Kaplı Tablet
Tamgard ( Valsartan) Nedir?

Valsartan anjiyotensin II reseptör antagonisti grubu ilaçlardan biridir. Valsartan kan damarlarının daralmasını engelleyerek, kan basıncını düşürür ve kan akışını düzene sokar.

Valsartan aşağıdaki durumlar ile ilgili bir ilaçtır:

hipertansiyon (yüksek tansiyon)

Bazen diğer tansiyon ilaçları ile birlikte verilebilir.

Valsartan burada yer almayan diğer tedavi edici amaçlar için de kullanılıyor olabilir.

Tamgard (Valsartan) Hakkında Bilmem Gereken En Önemli Bilgiler Nelerdir?

Eğer hamileyseniz doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız. Valsartan anne karnındaki bebeğe hasar verebilir, hatta hamileliğin 2. ve 3. üç aylık dönemlerinde (3. aydan sonra) alınırsa ölümüne sebep olabilir. Etkili bir doğum kontrol yöntemi kullanınız. Eğer tedavi sırasında hamile kalırsanız, ilacı kullanmayı bırakınız ve hemen doktorunuza durumu bildiriniz.

Valsartan’a alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayınız. Bu ilacı kullanırken alkol kullanmaktan kaçınınız. Alkol tansiyonunuzu (kan basıncını) düşürebilir ve Valsartan’ın bazı olası yan etkilerini artırabilir. Doktorunuz tarafından aksi söylenmedikçe, Valsartan’ı kullanımınız sırasında potasyum takviyeleri veya tuz yerine geçen ürünleri kullanmayınız.

Valsartan’ın durumunuzu iyileştirdiğinden emin olabilmek için tansiyonunuzun düzenli aralıklarla kontrol edilmesi gereklidir. Doktorunuzla olan randevularınızı kaçırmayınız.

Kendinizi iyi hissetmeye başlasanız bile Valsartan’ı kullanmayı bırakmayınız ve ilacı kullanmaya devam ediniz. Yüksek tansiyon sıklıkla belirti göstermez.
Tamgard (Valsartan) Kullanmaya Başlamadan Önce Sağlık Uzmanıma Bildirmem Gerekenler Nelerdir?

Valsartan’a alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayınız.

Valsartan kullanmaya başlamadan önce, eğer herhangi bir ilaca alerjiniz varsa ya da aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahipseniz doktorunuza bildiriniz:

böbrek hastalığı;

karaciğer hastalığı;

konjestif kalp yetmezliği;

vücuttan su kaybı.

Eğer bu durumlardan herhangi birine sahipseniz, Valsartan’ı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına veya spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
Gebelik ya da Emzirme Döneminde Tamgard (Valsartan’ı) Kullanabilir miyim?

Bu ilaç doğmamış bebek için zararlı olabilir. Valsartan anne karnındaki bebeğe hasar verebilir, hatta hamileliğin 2. ve 3. üç aylık dönemlerinde (3. aydan sonra) alınırsa ölümüne sebep olabilir. Hamileyseniz doktorunuzun izni olmadan bu ilacı kullanmayınız. Etkili bir doğum kontrol yöntemi kullanınız. Eğer tedavi sırasında hamile kalırsanız ilacı kullanmayı bırakınız ve hemen doktorunuza durumu bildiriniz. Valsartan’ın anne sütüne geçip geçmediği veya emzirilen bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Eğer bebek emziriyorsanız doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.
Tamgard (Valsartan’ı) Nasıl Kullanmalıyım?

Bu ilacı tam olarak size belirtilen (reçete edilen) şekilde kullanınız. Bu ilacı doktorunuz tarafından size reçete edilenden daha fazla dozda veya daha uzun süre boyunca kullanmayınız. Reçetenizdeki talimatlara mutlaka uyunuz.

Doktorunuz bu ilaçtan en etkin şekilde faydalandığınızdan emin olmak için belirli aralıklarla dozaj değişikliklerine gidebilir.

Valsartan’ı aç karnına veya yemeklerle birlikte alabilirsiniz.

Valsartan’ın durumunuzu iyileştirdiğinden emin olabilmek için tansiyonunuzun düzenli aralıklarla kontrol edilmesi gereklidir. Doktorunuzla olan randevularınızı kaçırmayınız.

Tansiyonunuzun kontrol altına alınması 2 ila 4 hafta sürebilir. En iyi sonucu alabilmek için ilacı tam olarak size verilen direktifler doğrultusunda kullanınız. Eğer 4 haftanın sonunda tedavi durumunuzu iyileştirmiyorsa doktorunuza başvurunuz ve durumunuzu detaylı şekilde anlatınız.

Kendinizi iyi hissetmeye başlasanız bile ilacı kullanmaya devam ediniz. Yüksek tansiyon sıklıkla belirti göstermez.
Bir Doz Almayı Unutursam Ne Olur?

Eğer bir doz almayı unuttuysanız hatırladığınız an bu dozu alınız. Eğer hatırladığınızda bir sonraki dozun vakti gelmişse almadığınız dozu atlayınız ve ilacı planladığınız düzende almaya devam ediniz. Unuttuğunuz doz için ekstra ilaç almayınız.
Fazla Doz Alırsam Ne Olur?

Eğer ilacınızdan almanız gerekenden çok daha fazla dozda aldığınızı düşünüyorsanız hemen bir acil servisi arayarak yardım isteyiniz.

Valsartan’ın doz aşımı belirtileri arasında şu gibi durumlar gözlenebilir: hızlı ya da yavaş kalp atışları, baş dönmesi veya bayılacakmış gibi hissetme.
Tamgard (Valsartan) Kullanırken Nelerden Kaçınmalıyım?

Alkol kullanmaktan kaçınınız. Alkol tansiyonunuzu (kan basıncını) düşürebilir ve Valsartan’ın bazı olası yan etkilerini artırabilir. Doktorunuz tarafından aksi söylenmedikçe, Valsartan’ı kullanımınız sırasında potasyum takviyeleri veya tuz yerine geçen ürünleri kullanmayınız.

Yatar veya oturur pozisyondan doğrulurken hızlı hareket etmekten kaçınınız, hızlı şekilde doğrulmak veya kalkmak baş dönmesi hissi yaratabilir. Düşmeyi engellemek için yavaşça ve dikkatli şekilde doğrulunuz.
Tamgard (Valsartan’ın) Yan Etkileri

Alerjik reaksiyon belirtileri olan şu sıkıntılardan herhangi bir ya da birkaçına sahipseniz acil yardım desteği alınız: ürtiker (kurdeşen); nefes almada zorluk; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.

Eğer aşağıdaki gibi daha farklı ciddi yan etkiler görürseniz hemen doktorunuza başvurunuz:

bayılacakmış gibi hissetme;

göğüs ağrısı, hızlı veya çarpıntılı kalp atışları.

Daha hafif yan etkiler de görülebilir, bunlar:

burun tıkanıklığı, burun akıntısı, boğaz ağrısı;

sırt ağrısı;

ishal;

hafif kaşıntı, cilt döküntüsü;

uyku problemleri (uykusuzluk);

baş ağrısı, baş dönmesi, endişe hali;

yorgunluk hissi;

güçsüzlük, halsizlik; veya

iktidarsızlık, sekse ilginin azalması, orgazm olmada zorlanma.

Bu liste görülebilecek bütün yan etkilerin eksiksiz bir listesi değildir, burada yer alanlar dışında başka yan etkiler de görülebilir. Alışılmadık ya da sıkıntı yaratan bir durumla karşılaştığınızda doktorunuza danışınız.
Tamgard (Valsartan) ile Etkileşen Diğer İlaçlar Nelerdir?

Valsartan kullanmadan önce, eğer aşağıdaki ilaçlardan herhangi birini kullanıyorsanız doktorunuza söyleyiniz:

idrar söktürücüler [klortalidon (Hygroton, Regroton); indapamid (Flubest, Fludex, Flutans, Fludin, Flupamid, İndapen, İndurin, İndamid); furosemid (Lasix, Furomid, Desal); spironolakton (Aldacton); kombinasyon haldeki idrar söktürücüler (Moduretic, Triamteril, Aldactazide); mannitol (%20 Mannitol, %20 Mannitol-Biosel Solüsyonu) vb.].

Valsartan ile etkileşebilecek birçok farklı ilaç olabilir. Doktorunuza kullanmakta olduğunuz bütün reçeteli, reçetesiz satılan ilaçlar ve diğer alternatif tıp metotları hakkında bilgi veriniz. Bunlar vitaminler, mineraller, bitkisel ürünler ya da başka bir hekim tarafından size verilen ilaçlar hakkında olabilir. Hekiminize danışmadan başka bir ilaç kullanmaya başlamayınız.
Tamgard (Valsartan’ı) Hangi Koşullarda Muhafaza Etmeliyim?

Valsartan’ı oda sıcaklığında nemden ve sıcaktan uzak olacak şekilde muhafaza ediniz.
Daha Fazla Bilgiye Nereden Ulaşabilirim?

Tamgard Film Kaplı Tablet ile ilgili daha fazla bilgi için eczacınıza danışabilirsiniz.

UNUTMAYIN! Tamgard Film Kaplı Tablet ve diğer bütün ilaçları çocukların ulaşamayacakları yerlerde ve ambalajında saklayınız; Tamgard Film Kaplı Tablet'i asla başkalarıyla paylaşmayınız ve Tamgard Film Kaplı Tablet'i sadece size uygun görüldüğü şekilde kullanınız.

Uyarı! İlaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları bu sitede yer alan bilgilerin toplanması ve sunulması konusunda gereken özeni göstermiş ve bu bilgileri güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan edinmiştir. Ancak, ilaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları sitede yer alan bilgilerin doğruluğunu garanti etmez. Sitede yer alan bilgiler, hekimlerin, eczacıların, hemşirelerin veya hasta sağlığıyla ilgili diğer sağlık çalışanlarının bilgi, deneyim, yetenek ve kanaatlerinin yerine geçmeyi değil, tamamlamayı amaçlar. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır. Doktor ve eczacıların direktiflerine mutlaka uyulmalıdır.

»Tamgard Yan Etkileri - www.ForumSevgisi.Com 
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Bookmarks

Etiketler
etkileri, tamgard, yan

Seçenekler
Stil


Saat: 03:03

Yasal Uyarı Forum

ForumSevgisi.Com, paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Gerekli Şikayet Bildirimleri "Bize Yazın" kısmından yapabilirsiniz.
Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
Bu forum, en iyi 1366 x 768 ekran çözünürlüğünde Mozilla ve Chrome ile görüntülenebilir.
www.ForumSevgisi.Com © 2014-2016

Facebook Twitter YouTube YouTube YouTube YouTube DMCA.com Protection Status
Forum Forumlar Forum Sitesi Ask Forumu Etiket Sitemap
Yukarı Git