Forum Logo


Geri Git   ForumSevgisi.Com > ForumSevgisi Sosyal Bölüm > Sağlık Bölümü > İlaçlar


Sennalax Yan EtkileriKonu Bilgileri
Konu Başlığı
Sennalax Yan Etkileri
Konudaki Cevap Sayısı
0
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler
Görüntülenme Sayısı
151

Kullanıcı Etiket ListesiYeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 11 Aralık 2014, 01:05   #1
Üye
Liich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Liich Asteroids Champion! Space Invaders Champion! Tetris Champion! Snake Champion! Breakout Champion! Flash Chess Champion! Dice Game Champion! Jelly Friend Champion! Green Snake Mania Champion! Archers Duty Champion! Bamboo Trekking Champion! Jack Run Champion! Alien VS Robots Champion! Angry Faic 2 Champion! Flappy Bird 2 Champion! Funny Pets Champion! Beaned Champion! Acne Be Gone Champion! Archery Master Champion! 13 Days After Champion! Dragon Princess Champion! Assault Echelon: Warehouse Champion! Jolly Jong 2 Arcade Champion! Big Hero 6 Fly Adventure Champion! Cyber Chaser Champion! Chaos Faction 2 Survival Champion! Crest Breakout 2 Champion! Bubble Trouble Champion! Catapon Champion! Bomber Invaders Champion! Athens Treasure Champion! Joops Champion! Disco Bowling Champion! Gluey 2 Champion! Alchemy Swap Champion! Desert Hunter Champion! Immense Army Champion! Hell Archery 2 Champion! Duck Tub Battle Champion! Air Hockey Champion! Booa Jumper Champion! Alien Bounce Champion! Bomboozle 3 Champion! Space Carrer Champion! LT. Fly II: The Kamikaze Rescue Squad Champion! Rat Fishing Champion! Wrath of Zombies Champion! Santa's Showdown Champion! Zombie Takedown Champion! Urban Unrest Champion! Zombo Buster Rising Champion! Super Sonic Diamonds Pick Champion! Ring Pass Not Champion! Royal Guard Champion! Super Shiny Head Champion! Robobomber Champion! Run Bird Run Champion! PacmanClassic Champion! Shellshock Match 3 Champion! Lumidisk Champion! Rock N Roll Champion! Super Julio 2 Champion! Knight Mighty Run Champion! Pick Up Sticks 3D Champion! The Intergalactic Bounty Hunter Champion! Sweet And Bad Champion! Star Bores Episode One Champion! Formula Racing Champion! Ice Cream Racing Champion! Hong Kong Ninja Champion! 1001 Arabian Nights Champion! Building Demolisher Champion! Battle Bugs Attack Champion! Cops And Burglar Champion! Caribbean Admiral Champion! Bittu Bomber Champion! Bomb It 3 Champion! Pencil Panic Extreme Champion! Kitts Kingdom Champion! Big Diamond 2 Champion! Mahjong Dark Dimensions Champion! Soccer Star Champion! Bobulous Champion! Bubble Slasher Champion! Diamond Detective Champion! Elemental Explosion Champion! Butterfly Arkanoid Champion! Fruit Legend Elimination Champion! Fruit Planet Champion! Blocks Cats Champion! Jewel Search Champion! Jem Match 2 Mining Champion! Amazing Dare Dozen Champion!
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır. Görmek için Kayıt Olmalısınız
Standart Sennalax Yan Etkileri

Sennalax Yan Etkileri

Sennalax Enterik Tablet
İlaç Etken Maddesi:
Sennozit B
İlaç Marka İsmi:
Sennalax Enterik Tablet

Sennozit B Nedir?

Sennozit B kalın bağırsağın hareketleri ile kalın bağırsak içeriğinin hacmini ve su miktarını artırır; bu etkiler ile dışkının yumuşatılmasını ve atılmasını sağlar.

Sennozit B aşağıdaki durumlar ile ilgili bir ilaçtır:

kabızlık;
ameliyat ve radyolojik tetkikler öncesi bağırsakların boşaltılması;
kronik atoni* ile ilişkili olgular. ( *atoni: Kasılan bir organın normal gerilim durumunu yitirmesi sonucu gevşemesi; normal gerilimini kaybetmesi. )

Sennozit B burada yer almayan diğer tedavi edici amaçlar için de kullanılıyor olabilir.


Sennozit B Hakkında Bilmem Gereken En Önemli Bilgiler Nelerdir?

Sennozit B’nin uzun süreli kullanımı bağırsak tembelliği ve su – elektrolit dengesi bozukluğuna yol açabilir. Sağlık uzmanınız tarafından belirtilenden daha yüksek dozda ve daha uzun süre Sennozit B’yi kullanmayınız.

Eğer dışkı yapma düzeninizde ani bir değişiklik fark ettiyseniz ve bu durum 2 haftadan daha uzun süredir devam ediyorsa; bir müshil ilacı kullanmadan önce sağlık uzmanınıza danışınız.

Sennozit B kullanırken artırılan doza rağmen, tekrarlanan dört günlük tedaviden sonra dahi bağırsaklarda bir boşalma meydana gelmemesi daha ciddi bir durumun belirtisi olabilir. Sennozit B kullanımını durdurunuz ve sağlık uzmanınıza başvurunuz.

Sennozit B Kullanmaya Başlamadan Önce Sağlık Uzmanıma Bildirmem Gerekenler Nelerdir?

Eğer ilacın bileşiminde bulunan maddelerden birine alerjiniz varsa veya aşağıdaki durumlardan birine sahipseniz bu ilacı kullanmayınız:

bulantı, kusma veya apandisiti düşündüren diğer belirtilerin varlığı;
şiddetli ağrı eşliğinde bağırsak tıkanması (ileus);
bağırsak tıkanıklığı;
karın ağrısı;
cerrahi bir durum;
elektrolit dengesinin bozulduğu bir durum.

Eğer dışkı yapma düzeninizde ani bir değişiklik fark ettiyseniz ve bu durum 2 haftadan daha uzun süredir devam ediyorsa; bir müshil ilacı kullanmadan önce sağlık uzmanınıza danışınız.

Gebelik ya da Emzirme Döneminde Sennozit B’yi Kullanabilir miyim?

Eğer hamileyseniz ve/veya bebek emziriyorsanız öncelikle doktorunuza danışmadan Sennozit B’yi kullanmayınız.

Araç ve Makine Kullanırken Sennozit B’yi Kullanabilir miyim?

İlacın kendi üzerinizde nasıl bir etki oluşturacağını görmeden araç ve makine kullanmaktan kaçınınız.

Sennozit B’yi Nasıl Kullanmalıyım?

Bu ilacı tam olarak size belirtilen (reçete edilen) şekilde kullanınız. Bu ilacı doktorunuz tarafından size reçete edilenden daha fazla dozda veya daha uzun süre boyunca kullanmayınız. Reçetenizdeki talimatlara mutlaka uyunuz.

İlacınızı bir miktar sıvı ile birlikte alınız.

Enterik tablet olarak hazırlanan Sennozit B tabletleri kırmadan, ezmeden, çiğnemeden yutunuz.

Sennozit B tabletleri, antiasit* aldıktan sonraki 2 saat içerisinde almayınız. ( *antiasitler [alüminyum hidroksit (Dank, Kompensan); hidrotalsit (Talcid); magnezyum-kalsiyum preparatları (Rennie, Rennie Duo); diğer kombine antasit preparatları (Bismomagnesie, Protab)] )

Sennozit B ağız yoluyla alındıktan sonra genellikle 6 ila 12 saat içerisinde etkisini gösterir. Eğer ilacınız 24 saat içerisinde etkisini göstermezse ve büyük tuvalete çıkma görülmezse, doktorunuza ve/veya eczacınıza başvurunuz.

Sennozit B’nin uzun süreli kullanımı bağırsak tembelliği ve su – elektrolit dengesi bozukluğuna yol açabilir. Sağlık uzmanınız tarafından belirtilenden daha yüksek dozda ve daha uzun süre Sennozit B’yi kullanmayınız.

Bir Doz Almayı Unutursam Ne Olur?

Eğer bir doz almayı unuttuysanız hatırladığınız an bu dozu alınız. Eğer hatırladığınızda bir sonraki dozun vakti yaklaşmışsa almadığınız dozu atlayınız ve ilacı planladığınız düzende almaya devam ediniz. Unuttuğunuz doz için ekstra ilaç almayınız.

Fazla Doz Alırsam Ne Olur?

Eğer ilacınızdan almanız gerekenden çok daha fazla dozda aldığınızı düşünüyorsanız hemen bir acil servisi arayarak yardım isteyiniz.

Sennozit B’nin doz aşımı belirtileri arasında ishal ve karın ağrısı gözlenebilir.

Sennozit B Kullanırken Nelerden Kaçınmalıyım?

Sennozit B tabletleri, antiasit* aldıktan sonraki 2 saat içerisinde almayınız. ( *antiasitler [alüminyum hidroksit (Dank, Kompensan); hidrotalsit (Talcid); magnezyum-kalsiyum preparatları (Rennie, Rennie Duo); diğer kombine antasit preparatları (Bismomagnesie, Protab)] )

Sennozit B’nin Yan Etkileri

Alerjik reaksiyon belirtileri olan şu sıkıntılardan herhangi bir ya da birkaçına sahipseniz acil sağlık yardımı isteyiniz: ürtiker (kurdeşen); nefes almada zorluk; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.

Daha hafif yan etkiler de görülebilir, bunlar:

idrarda sarımsı kahverengi renk değişikliği;
hafif karın ağrısı.

Bu liste görülebilecek bütün yan etkilerin eksiksiz bir listesi değildir, burada yer alanlar dışında başka yan etkiler de görülebilir. Alışılmadık ya da sıkıntı yaratan bir durumla karşılaştığınızda doktorunuza danışınız.

Sennozit B ile Etkileşen Diğer İlaçlar Hangileridir?

Sennozit B kullanmadan önce, eğer aşağıdaki ilaçlardan herhangi birini kullanıyorsanız, doktorunuza bildiriniz:

antiasitler [alüminyum hidroksit (Dank, Kompensan); hidrotalsit (Talcid); magnezyum-kalsiyum preparatları (Rennie, Rennie Duo); diğer kombine antasit preparatları (Bismomagnesie, Protab)];
kalp glikozidleri [digoksin (Digoxin – Sandoz).

Bu liste Sennozit B ile etkileşebilecek tüm ilaçların listesi değildir ve Sennozit B ile etkileşebilecek daha farklı ilaçlar da olabilir. Doktorunuza kullanmakta olduğunuz bütün reçeteli, reçetesiz ilaçlar ve diğer alternatif tıp metotları hakkında bilgi veriniz. Bunlar vitaminler, mineraller, bitkisel ürünler ya da başka bir hekim tarafından size verilen ilaçlar hakkında olabilir. Hekiminize danışmadan başka bir ilaç kullanmaya başlamayınız.

Sennozit B’yi Hangi Koşullarda Muhafaza Etmeliyim?

Sennozit B’yi oda sıcaklığında; nemden ve sıcaktan uzak olacak şekilde muhafaza ediniz.

Daha Fazla Bilgiye Nereden Ulaşabilirim?

Sennalax Enterik Tablet ile ilgili daha fazla bilgi için eczacınıza danışabilirsiniz.

UNUTMAYIN! Sennalax Enterik Tablet ve diğer bütün ilaçları çocukların ulaşamayacakları yerlerde ve ambalajında saklayınız; Sennalax Enterik Tablet'i asla başkalarıyla paylaşmayınız ve Sennalax Enterik Tablet'i sadece size uygun görüldüğü şekilde kullanınız.

UYARI! İlaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları bu sitede yer alan bilgilerin toplanması ve sunulması konusunda gereken özeni göstermiş ve bu bilgileri güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan edinmiştir. Ancak, ilaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları sitede yer alan bilgilerin doğruluğunu garanti etmez. Sitede yer alan bilgiler, hekimlerin, eczacıların, hemşirelerin veya hasta sağlığıyla ilgili diğer sağlık çalışanlarının bilgi, deneyim, yetenek ve kanaatlerinin yerine geçmeyi değil, tamamlamayı amaçlar. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır. Doktor ve eczacıların direktiflerine mutlaka uyulmalıdır.

»Sennalax Yan Etkileri - www.ForumSevgisi.Com 
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Bookmarks

Etiketler
etkileri, sennalax, yan

Seçenekler
Stil


Saat: 15:33

Yasal Uyarı Forum

ForumSevgisi.Com, paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Gerekli Şikayet Bildirimleri "Bize Yazın" kısmından yapabilirsiniz.
Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
Bu forum, en iyi 1366 x 768 ekran çözünürlüğünde Mozilla ve Chrome ile görüntülenebilir.
www.ForumSevgisi.Com © 2014-2016

Facebook Twitter YouTube YouTube YouTube YouTube DMCA.com Protection Status
Forum Forumlar Forum Sitesi Ask Forumu Etiket Sitemap
Yukarı Git