ForumSevgisi.Com

  ForumSevgisi.Com > ForumSevgisi Sosyal Bölüm > Sağlık Bölümü > İlaçlar


Seldiyet Yan Etkileri


Seldiyet Yan Etkileri

Sağlık Bölümü Kategorisinde ve İlaçlar Forumunda Bulunan Seldiyet Yan Etkileri Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> Seldiyet Yan Etkileri Seldiyet Diyet Tuzu İlaç Etken Maddesi: Potasyum klorür, Amonyum klorür, Glutamik asit, Magnezyum oksid İlaç Marka İsmi: ...

Kullanıcı Etiket Listesi

Yeni Konu aç  Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil

Okunmamış 11 Aralık 2014, 01:06   #1
Durumu:
Çevrimdışı
Liich
Üye
Liich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Keyifli
Üyelik tarihi: 14 Kasım 2014
Yaş: 24
Mesajlar: 7.850
Konular: 4856
Beğenilen: 1368
Beğendiği: 1252
www.forumsevgisi.com
Standart Seldiyet Yan Etkileri

Seldiyet Yan Etkileri

Seldiyet Diyet Tuzu
İlaç Etken Maddesi:
Potasyum klorür, Amonyum klorür, Glutamik asit, Magnezyum oksid
İlaç Marka İsmi:
Seldiyet Diyet Tuzu
Seldiyet (Potasyum klorür / Amonyum klorür / Glutamik asit / Magnezyum oksid) Nedir?

Potasyum klorür / Amonyum klorür / Glutamik asit / Magnezyum oksid kombinasyonu bir tıbbi diyet tuzudur. Potasyum birçok enzimatik reaksiyonda ve sinir iletimi, kasların kasılması, karbonhidrat metabolizması gibi birçok fizyolojik işlemde rol oynar. Amonyum klorür, vücuttaki asit – baz dengesini ayarlayan en önemli moleküllerden biridir. Ödemli hastalarda sodyum klorür kullanımı yasaklandığında ya da kısıtlandığında, asidifiyan molekül olarak kullanılabilecek en önemli maddedir. Magnezyum ise enzim sistemi, merkezi sinir sistemi, kalp – damar sistemi fonksiyonlarında önemli rol oynar.

Potasyum klorür / Amonyum klorür / Glutamik asit / Magnezyum oksid kombinasyonu aşağıdaki durumlar ile ilgili bir ilaçtır:

sofra tuzunun kullanımının kısıtlandığı veya yasaklandığı durumlar;

hipertansiyon (yüksek tansiyon);

kalp yetmezliği;

şeker (diyabet) hastalığı;

zayıflama rejimleri;

hipopotasemi* durumları ( *hipopotasemi: Dolaşımdaki kandaki potasyum konsantrasyonunun anormal derecede düşük olması. );

idrar söktürücü kullanımı;

mide – bağırsaklardan emilimin tam veya yeterli olmaması ya da sorunlu olması.

Potasyum klorür / Amonyum klorür / Glutamik asit / Magnezyum oksid burada yer almayan diğer tedavi edici amaçlar için de kullanılıyor olabilir.

Bu ilaç hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayınız.
Seldiyet (Potasyum klorür / Amonyum klorür / Glutamik asit / Magnezyum oksid) Hakkında Bilmem Gereken En Önemli Bilgiler Nelerdir?

Eğer ilacın bileşiminde bulunan maddelerden birine alerjiniz varsa veya böbrek yetersizliği, karaciğer hastalığı, peptik ülser, mide – bağırsaklarda tıkanıklık, adrenal yetersizliği, hiperpotasemi* hali ya da diyabetik asidoz durumunuz varsa ya da potasyum tutucu idrar söktürücü ilaç kullanıyorsanız, bu ilacı kullanmayınız. ( *hiperpotasemi: Kanda potasyum konsantrasyonunun normalden yüksek bulunması. )

Eğer Potasyum klorür / Amonyum klorür / Glutamik asit / Magnezyum oksid kullanımınız sırasında ciddi bulantı, kusma meydana gelirse ilacı kullanmayı bırakınız.

Potasyum klorür / Amonyum klorür / Glutamik asit / Magnezyum oksid aynı zamanda özel bir diyeti de içeren bütün bir tedavi programının sadece bir parçası olabilir. Doktorunuz ya da beslenme danışmanınız tarafından sizin için oluşturulan diyet programınıza uymanız çok önemlidir. Durumunuzu kontrol etmenize yardımcı olması için yemeniz ya da sakınmanız gereken yiyecekler listesine sadık kalınız.
Seldiyet (Potasyum klorür / Amonyum klorür / Glutamik asit / Magnezyum oksid) Kullanmaya Başlamadan Önce Sağlık Uzmanıma Bildirmem Gerekenler Nelerdir?

Eğer ilacın bileşiminde bulunan maddelerden birine alerjiniz varsa veya aşağıda yer alan durumlardan birine sahipseniz bu ilacı kullanmayınız:

böbrek yetersizliği;

karaciğer hastalığı;

mide – bağırsak ülseri (peptik ülser);

mide – bağırsaklarda tıkanıklık;

adrenal yetersizliği;

hiperpotasemi* hali ( *hiperpotasemi: Kanda potasyum konsantrasyonunun normalden yüksek bulunması. );

diyabetik asidoz;

potasyum tutucu idrar söktürücü* ilaç kullanımı. [ *potasyum tutucu idrar söktürücüler [spironolakton (Aldacton); kombinasyon haldeki idrar söktürücüler (Moduretic, Triamteril, Aldactazide); vb. ].

Gebelik ya da Emzirme Döneminde Seldiyet (Potasyum klorür / Amonyum klorür / Glutamik asit / Magnezyum oksid’i) Kullanabilir miyim?

Potasyum klorür / Amonyum klorür / Glutamik asit / Magnezyum oksid doğmamış bebeğe zararlı olabilir. Eğer hamileyseniz veya tedavi sırasında hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuza bildiriniz. Potasyum klorür / Amonyum klorür / Glutamik asit / Magnezyum oksid’in anne sütüne geçip geçmediği veya emzirilen bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Eğer bebek emziriyorsanız doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.
Araç ve Makine Kullanırken Seldiyet (Potasyum klorür / Amonyum klorür / Glutamik asit / Magnezyum oksid’i) Kullanabilir miyim?

İlacın kendi üzerinizde nasıl bir etki oluşturacağını görmeden araç ve makine kullanmaktan kaçınınız.
Seldiyet (Potasyum klorür / Amonyum klorür / Glutamik asit / Magnezyum oksid’i) Nasıl Kullanmalıyım?

Bu ilacı tam olarak size belirtilen (reçete edilen) şekilde kullanınız. Bu ilacı doktorunuz tarafından size reçete edilenden daha fazla dozda veya daha uzun süre boyunca kullanmayınız. Reçetenizdeki talimatlara mutlaka uyunuz.

Potasyum klorür / Amonyum klorür / Glutamik asit / Magnezyum oksid pişmiş ve yenmeye hazır yemeğin üstüne dökülerek kullanılır. Günlük almanız gereken Potasyum klorür / Amonyum klorür / Glutamik asit / Magnezyum oksid miktarını ayarlamak için şişenin kapağını kullanabilirsiniz. Şişenin koruyucu kapağındaki çizgiye kadar doldurulan karışım yaklaşık 3.3 g gelir.

Potasyum klorür / Amonyum klorür / Glutamik asit / Magnezyum oksid aynı zamanda özel bir diyeti de içeren bütün bir tedavi programının sadece bir parçası olabilir. Doktorunuz ya da beslenme danışmanınız tarafından sizin için oluşturulan diyet programınıza uymanız önemlidir. Durumunuzu kontrol etmenize yardımcı olması için yemeniz ya da sakınmanız gereken yiyecekler listesine sadık kalınız.
Bir Doz Almayı Unutursam Ne Olur?

Potasyum klorür / Amonyum klorür / Glutamik asit / Magnezyum oksid genellikle ihtiyaç duyulduğu zamanlarda kullanıldığı için doz alımının unutulması mümkün değildir.
Fazla Doz Alırsam Ne Olur?

Eğer ilacınızdan almanız gerekenden çok daha fazla dozda aldığınızı düşünüyorsanız hemen bir acil servisi arayarak yardım isteyiniz.
Seldiyet (Potasyum klorür / Amonyum klorür / Glutamik asit / Magnezyum oksid) Kullanırken Nelerden Kaçınmalıyım?

Potasyum klorür / Amonyum klorür / Glutamik asit / Magnezyum oksid aynı zamanda özel bir diyeti de içeren bütün bir tedavi programının sadece bir parçası olabilir. Doktorunuz ya da beslenme danışmanınız tarafından sizin için oluşturulan diyet programınıza uymanız önemlidir. Durumunuzu kontrol etmenize yardımcı olması için yemeniz ya da sakınmanız gereken yiyecekler listesine sadık kalınız.
Seldiyet (Potasyum klorür / Amonyum klorür / Glutamik asit / Magnezyum oksid’in) Yan Etkileri

Alerjik reaksiyon belirtileri olan şu sıkıntılardan herhangi bir ya da birkaçına sahipseniz acil sağlık yardımı isteyiniz: ürtiker (kurdeşen); nefes almada zorluk; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.

Daha hafif yan etkiler de görülebilir, bunlar:

bulantı, kusma;

karında rahatsızlık hissi.

Bu liste görülebilecek bütün yan etkilerin eksiksiz bir listesi değildir, burada yer alanlar dışında başka yan etkiler de görülebilir. Alışılmadık ya da sıkıntı yaratan bir durumla karşılaştığınızda doktorunuza danışınız.
Seldiyet (Potasyum klorür / Amonyum klorür / Glutamik asit / Magnezyum oksid) ile Etkileşen Diğer İlaçlar Nelerdir?

Potasyum klorür / Amonyum klorür / Glutamik asit / Magnezyum oksid kullanmadan önce, eğer aşağıdaki ilaçlardan herhangi birini kullanıyorsanız, doktorunuza bildiriniz:

potasyum tutucu idrar söktürücüler [spironolakton (Aldacton); kombinasyon haldeki idrar söktürücüler (Moduretic, Triamteril, Aldactazide) vb.].

Bu liste Potasyum klorür / Amonyum klorür / Glutamik asit / Magnezyum oksid ile etkileşebilecek tüm ilaçların listesi değildir ve Potasyum klorür / Amonyum klorür / Glutamik asit / Magnezyum oksid ile etkileşebilecek daha farklı ilaçlar da olabilir. Doktorunuza kullanmakta olduğunuz bütün reçeteli, reçetesiz ilaçlar ve diğer alternatif tıp methodları hakkında bilgi veriniz. Bunlar vitaminler, mineraller, bitkisel ürünler ya da başka bir hekim tarafından size verilen ilaçlar hakkında olabilir. Hekiminize danışmadan başka bir ilaç kullanmaya başlamayınız.
Seldiyet (Potasyum klorür / Amonyum klorür / Glutamik asit / Magnezyum oksid’i) Hangi Koşullarda Muhafaza Etmeliyim?

Potasyum klorür / Amonyum klorür / Glutamik asit / Magnezyum oksid’i nemden, sıcaktan ve ışıktan uzak olacak şekilde serin bir yerde muhafaza ediniz.
Daha Fazla Bilgiye Nereden Ulaşabilirim?

Seldiyet Diyet Tuzu ile ilgili daha fazla bilgi için eczacınıza danışabilirsiniz.

UNUTMAYIN! Seldiyet Diyet Tuzu ve diğer bütün ilaçları çocukların ulaşamayacakları yerlerde ve ambalajında saklayınız; Seldiyet Diyet Tuzu'nu asla başkalarıyla paylaşmayınız ve Seldiyet Diyet Tuzu'nu sadece size uygun görüldüğü şekilde kullanınız.

UYARI! İlaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları bu sitede yer alan bilgilerin toplanması ve sunulması konusunda gereken özeni göstermiş ve bu bilgileri güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan edinmiştir. Ancak, ilaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları sitede yer alan bilgilerin doğruluğunu garanti etmez. Sitede yer alan bilgiler, hekimlerin, eczacıların, hemşirelerin veya hasta sağlığıyla ilgili diğer sağlık çalışanlarının bilgi, deneyim, yetenek ve kanaatlerinin yerine geçmeyi değil, tamamlamayı amaçlar. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır. Doktor ve eczacıların direktiflerine mutlaka uyulmalıdır.
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Etiketler
etkileri, seldiyet, yan

Seçenekler
Stil


Saat: 04:28

Forum Yasal Uyarı
vBulletin® ile Oluşturuldu
Copyright © 2016 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.

ForumSevgisi.Com Her Hakkı Saklıdır
Tema Tasarım:
Kronik Depresif


Sitemiz bir 'paylaşım' sitesidir. Bu yüzden sitemize kayıt olan herkes kontrol edilmeksizin mesaj/konu/resim paylaşabiliyorlar. Bu sebepten ötürü, sitemizdeki mesaj ya da konulardan doğabilecek yasal sorumluluklar o yazıyı paylaşan kullanıcıya aittir ve iletişim adresine mail atıldığı taktirde mesaj ya da konu en fazla 48 saat içerisinde silinecektir.

ankara escort bayan, ankara escort, izmir escort ankara escort, ankara escort bayan, eryaman escort, pendik escort, antalya escort,