Forum Logo


Geri Git   ForumSevgisi.Com > ForumSevgisi Sosyal Bölüm > Sağlık Bölümü > İlaçlar


Pharmaton İlaç ProspektüsüKonu Bilgileri
Konu Başlığı
Pharmaton İlaç Prospektüsü
Konudaki Cevap Sayısı
21
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler
Görüntülenme Sayısı
22755

Kullanıcı Etiket ListesiYeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 16 Ocak 2015, 13:53   #1
Güneş teninde güzel.
User - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
User
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır. Görmek için Kayıt Olmalısınız
Standart Pharmaton İlaç Prospektüsü

Pharmaton İlaç Prospektüsü

Pharmaton İlaç Prospektüsü

Pharmaton bir gıda takviyesidir. Çeşitli vitamin ve mineralleri içerir. İlaç değildir.

Günlük beslenmeye ilave olarak kullanılan bir vitamin-mineral kompleksidir.

Pharmaton aşağıdaki durumlar ile ilgili bir gıda takviyesidir:

Enerji metabolizması ve doku oluşumu;
Saç ve tırnak sağlığı;
Kemik, kıkırdak, diş oluşumu ve gelişimi;
Normal büyüme ve gelişme;
Kırmızı kan hücrelerinin oluşumu;
Karbonhidratlardan enerji elde edilmesi;
Vücut dokularındaki yağların oksidasyondan korunması.
Pharmaton burada yer almayan diğer amaçlar için de kullanılıyor olabilir.

Pharmaton Hakkında Bilmem Gereken En Önemli Bilgiler Nelerdir?

Pharmaton bir gıda takviyesidir. İlaç değildir.

Eğer kullanmakta olduğunuz bir ilaç var ise Pharmaton kullanmaya başlamadan önce doktorunuza ve / veya eczacınıza bildiriniz.

Eğer Pharmaton kullanırken hekiminiz ve / veya eczacınız size ilaç ve / veya gıda takviyesi reçete edecek olursa hekiminize ve / veya eczacınıza Pharmaton kullandığınızı bildiriniz.

Pharmaton kullanımını tavsiye edermisiniz?

Pharmaton İçeriği

Kalsiyum hidrojen fosfat, kolza yağı, sığır jelatini, gliserol (E 422), C vitamini (askorbik asit), panax ginseng (ginseng G 115), demir sülfat, E vitamini (dl – alfa tokoferol asetat), B3 vitamini (niasinamid), çinko sülfat monohidrat, manganez sülfat monohidrat, bakır sülfat, A vitamini, etil vanilin, B6 vitamini (pridoksin hidroklorid), B2 vitamini (riboflavin), B1 vitamini (tiamin), kırmızı demir oksit (E 172), siyah demir oksit (E 172), folik asit, sodyum selenit, biotin, D vitamini (kolekalsiferol), B12 vitamini (siyanokobalamin).

Pharmaton Kapsül İçindekiler Miktarı (mg): (1 Kapsül)

Kalsiyum hidrojen fosfat 408 mg (120 mg Kalsiyum içerir) Kolza yağı 265 mg (100 mg Lesitin içerir)
Jelatin(sığır) 249.95 mg Nem verici: Gliserol (E422) 132.58 mg
Vitamin C (Askorbik asit) 60 mg Vitamin E (dl-Alfa Tokoferol asetat) 17.88 mg
GINSENG G115 (Panax kökü) (Panax ginseng) 40 mg Niasin (Vitamin B3) (Niasinamid) 16.13 mg
Demir sulfat 32.445 mg (10.50 mg Demir içerir) Çinko sülfat monohidrat 4.125 mg (1.50 mg Çinko içerir)
Manganez sulfat monohidrat 6.20 mg (2 mg Manganez içerir) Jelatin (sığır) 2.87 mg
Bakır sülfat 2.80 mg (1 mg bakır içerir) Vitamin A (RE) 2667 IU (2667 mcg)
Etil vanilin 1.9 mg Riboflavin (Vitamin B2) 1.4 mg
Vitamin B6 (Pridoksin Hidroklorid ) 1.7 mg Renklendirici: Kırmızı demir oksit (E 172) 0.588 mg
Tiamin (Vitamin B1) (Tiamin nitrat) 1.36 mg Renklendirici: Siyah demir oksit (E 172) 0.466 mg
Folik Asit 200 mg Sodyum selenit 122 mg (55 mg Selenyum içerir)
Biotin 50 mg Vitamin B12 (Siyanokobalamin) 2.5 mg
Vitamin D (Kolekalsiferol) 200 IU (5 mcg)
Pharmaton Kullanmaya Başlamadan Önce Sağlık Uzmanıma Bildirmem Gerekenler Nelerdir?

Eğer Pharmaton’un bileşiminde bulunan maddelerden herhangi birine alerjiniz varsa bu gıda takviyesini kullanmayınız.

Eğer kan inceltici ilaç kullanıyorsanız, Pharmaton kullanmayınız.

Gebelik ya da Emzirme Döneminde Pharmaton Kullanabilir miyim?

Hamileyseniz veya Pharmaton kullanımı sırasında gebe kalmayı planlıyorsanız doktorunuza söylemelisiniz. Pharmaton gebelik döneminde kullanılmamalıdır.

Eğer bebek emziriyorsanız Pharmaton kullanmayınız. Pharmaton emzirme döneminde kullanılmamalıdır.

Araç ve Makine Kullanırken Pharmaton Kullanabilir miyim?

Pharmaton’un araç ve makine kullanımı üzerine bir etkisi bildirilmemiştir.

Pharmaton Nasıl Kullanılır?

Pharmaton’u tam olarak doktorunuz tarafından belirtilen (reçete edilen) şekilde kullanınız. Daha yüksek dozda veya daha uzun süre boyunca kullanmayınız. Reçetenizdeki talimatlara mutlaka uyunuz.

Pharmaton’u tercihen gıdalarla birlikte, bir bardak su ile alınız.

Bir Doz Almayı Unutursam Ne Olur?

Eğer bir doz almayı unuttuysanız hatırladığınız an bu dozu alınız. Eğer hatırladığınızda bir sonraki dozun vakti yaklaşmışsa almadığınız dozu atlayınız ve Pharmaton’u planladığınız düzende almaya devam ediniz. Unuttuğunuz doz için ekstra kapsül almayınız.

Fazla Doz Alırsam Ne Olur?

Eğer Pharmaton’dan almanız gerekenden çok daha fazla dozda aldığınızı düşünüyorsanız hemen bir acil servisi arayarak yardım isteyiniz.

Pharmaton Kullanırken Nelerden Kaçınmalıyım?

Pharmaton kullanırken hekiminize ve / veya eczacınıza danışmadan başka bir vitamin – mineral takviyesi kullanmayınız. Aksi takdirde aynı tür vitamin ve / veya minerallerden fazla dozda alarak doz aşımına maruz kalabilirsiniz.

Pharmaton‘un Yan Etkileri

Alerjik reaksiyon belirtileri olan şu sıkıntılardan herhangi bir ya da birkaçına sahipseniz acil sağlık yardımı alınız: ürtiker (kurdeşen); nefes almada zorluk; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.

Burada yer alanlar dışında başka yan etkiler de görülebilir. Alışılmadık ya da sıkıntı yaratan bir durumla karşılaştığınızda doktorunuza başvurunuz. Yan etkiler ile ilgili detaylı tıbbi tavsiyeler için doktorunuza danışınız.

Pharmaton ile Etkileşen İlaçlar Hangileridir?

Pharmaton kullanırken hekiminize ve / veya eczacınıza danışmadan başka bir vitamin – mineral takviyesi kullanmayınız. Aksi takdirde aynı tür vitamin ve / veya minerallerden fazla dozda alarak doz aşımına maruz kalabilirsiniz.

Eğer kan inceltici ilaç kullanıyorsanız, Pharmaton kullanmayınız.

Pharmaton’u Hangi Koşullarda Muhafaza Etmeliyim?

Pharmaton Kapsül’ü 25 derecenin altındaki oda sıcaklığında, nemden ve ışıktan uzak olacak şekilde muhafaza ediniz.FORMÜLÜ : Her bir film tablet etken madde olarak 4mg. tiyokolşikosid içerir. Boyar madde: Titanyum dioksit, sarı demir oksit, kırmızı demir oksit. FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ : Farmakodinamik Özellikler: Tiyokolşikosid, doğal bir glikozit olan kolşikosidin kükürtle yarı sentetik hale getirilmiş bir türevidir. Tiyokolşikosid farmakolojik olarak kas gevşetici etkiye sahiptir. Santral sinir sistemi kaynaklı kasılmaları anlamlı derecede azaltır veya ortadan kaldırır. Kas gevşetici etkisi viseral kaslarda da görülür. Kürarizan etkisi hiç yoktur. Santral sinir sistemi aracılığıyla etki yapar ve motor plak paralizisi yapmaz. Birçok çalışma tiyokolşikosidin GABA reseptörlerine agonist tipte selektif afinitesi ve glisinerjik agonist özellikleri olduğunu kanıtlamıştır. Yardımcı olarak glisinomimetik etkileri sayesinde tiyokolşikosidin etkisi sinir sisteminin değişik seviyelerinde görülür. Bu da, refleks romatizmal veya travmatik spazmlarda olduğu kadar merkezi kaynaklı spastik kasılmalardaki etkisini de açıklar. Paralizi oluşturmaz ve solunumla ilgili problem görülmez. Ayrıca tiyokolşikosidin kardiyovasküler sisteme etkisi yoktur.

Kaynak Linki : Recoside 4 mg Film Tablet

FORMÜLÜ : Her bir film tablet etken madde olarak 4mg. tiyokolşikosid içerir. Boyar madde: Titanyum dioksit, sarı demir oksit, kırmızı demir oksit. FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ : Farmakodinamik Özellikler: Tiyokolşikosid, doğal bir glikozit olan kolşikosidin kükürtle yarı sentetik hale getirilmiş bir türevidir. Tiyokolşikosid farmakolojik olarak kas gevşetici etkiye sahiptir. Santral sinir sistemi kaynaklı kasılmaları anlamlı derecede azaltır veya ortadan kaldırır. Kas gevşetici etkisi viseral kaslarda da görülür. Kürarizan etkisi hiç yoktur. Santral sinir sistemi aracılığıyla etki yapar ve motor plak paralizisi yapmaz. Birçok çalışma tiyokolşikosidin GABA reseptörlerine agonist tipte selektif afinitesi ve glisinerjik agonist özellikleri olduğunu kanıtlamıştır. Yardımcı olarak glisinomimetik etkileri sayesinde tiyokolşikosidin etkisi sinir sisteminin değişik seviyelerinde görülür. Bu da, refleks romatizmal veya travmatik spazmlarda olduğu kadar merkezi kaynaklı spastik kasılmalardaki etkisini de açıklar. Paralizi oluşturmaz ve solunumla ilgili problem görülmez. Ayrıca tiyokolşikosidin kardiyovasküler sisteme etkisi yoktur.

»Pharmaton İlaç Prospektüsü - www.ForumSevgisi.ComUmut bitti,limanı değil gezegeni verin ateşe.

imza

Konu Narsist tarafından (12 Mart 2016 Saat 14:56 ) değiştirilmiştir.
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 23 Ocak 2016, 16:21   #2
BuRHaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır. Görmek için Kayıt Olmalısınız
Standart Yanıt: Pharmaton İlaç Prospektüsü

Güncellenmiştir.

»Pharmaton İlaç Prospektüsü - www.ForumSevgisi.Com 
Alıntı ile Cevapla
Alt 27 Ocak 2016, 14:24   #3
Üye
Liich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Liich Asteroids Champion! Space Invaders Champion! Tetris Champion! Snake Champion! Breakout Champion! Flash Chess Champion! Dice Game Champion! Jelly Friend Champion! Green Snake Mania Champion! Archers Duty Champion! Bamboo Trekking Champion! Jack Run Champion! Alien VS Robots Champion! Angry Faic 2 Champion! Flappy Bird 2 Champion! Funny Pets Champion! Beaned Champion! Acne Be Gone Champion! Archery Master Champion! 13 Days After Champion! Dragon Princess Champion! Assault Echelon: Warehouse Champion! Jolly Jong 2 Arcade Champion! Big Hero 6 Fly Adventure Champion! Cyber Chaser Champion! Chaos Faction 2 Survival Champion! Crest Breakout 2 Champion! Bubble Trouble Champion! Catapon Champion! Bomber Invaders Champion! Athens Treasure Champion! Joops Champion! Disco Bowling Champion! Gluey 2 Champion! Alchemy Swap Champion! Desert Hunter Champion! Immense Army Champion! Hell Archery 2 Champion! Duck Tub Battle Champion! Air Hockey Champion! Booa Jumper Champion! Alien Bounce Champion! Bomboozle 3 Champion! Space Carrer Champion! LT. Fly II: The Kamikaze Rescue Squad Champion! Rat Fishing Champion! Wrath of Zombies Champion! Santa's Showdown Champion! Zombie Takedown Champion! Urban Unrest Champion! Zombo Buster Rising Champion! Super Sonic Diamonds Pick Champion! Ring Pass Not Champion! Royal Guard Champion! Super Shiny Head Champion! Robobomber Champion! Run Bird Run Champion! PacmanClassic Champion! Shellshock Match 3 Champion! Lumidisk Champion! Rock N Roll Champion! Super Julio 2 Champion! Knight Mighty Run Champion! Pick Up Sticks 3D Champion! The Intergalactic Bounty Hunter Champion! Sweet And Bad Champion! Star Bores Episode One Champion! Formula Racing Champion! Ice Cream Racing Champion! Hong Kong Ninja Champion! 1001 Arabian Nights Champion! Building Demolisher Champion! Battle Bugs Attack Champion! Cops And Burglar Champion! Caribbean Admiral Champion! Bittu Bomber Champion! Bomb It 3 Champion! Pencil Panic Extreme Champion! Kitts Kingdom Champion! Big Diamond 2 Champion! Mahjong Dark Dimensions Champion! Soccer Star Champion! Bobulous Champion! Bubble Slasher Champion! Diamond Detective Champion! Elemental Explosion Champion! Butterfly Arkanoid Champion! Fruit Legend Elimination Champion! Fruit Planet Champion! Blocks Cats Champion! Jewel Search Champion! Jem Match 2 Mining Champion! Amazing Dare Dozen Champion!
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır. Görmek için Kayıt Olmalısınız
Standart Yanıt: Pharmaton İlaç Prospektüsü

3. Sınıfta yiğip yutacağım bunları inşAllah

»Pharmaton İlaç Prospektüsü - www.ForumSevgisi.Com

Elis bunu beğendi.


 
Alıntı ile Cevapla
Alt 27 Ocak 2016, 19:33   #4
Güneş teninde güzel.
User - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
User
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır. Görmek için Kayıt Olmalısınız
Standart Yanıt: Pharmaton İlaç Prospektüsü


Liich Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
3. Sınıfta yiğip yutacağım bunları inşAllah


Sen ilk önce 1.sınıfı bitir de gerisi kolayy

»Pharmaton İlaç Prospektüsü - www.ForumSevgisi.ComUmut bitti,limanı değil gezegeni verin ateşe.

imza
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 27 Ocak 2016, 19:45   #5
Üye
Liich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Liich Asteroids Champion! Space Invaders Champion! Tetris Champion! Snake Champion! Breakout Champion! Flash Chess Champion! Dice Game Champion! Jelly Friend Champion! Green Snake Mania Champion! Archers Duty Champion! Bamboo Trekking Champion! Jack Run Champion! Alien VS Robots Champion! Angry Faic 2 Champion! Flappy Bird 2 Champion! Funny Pets Champion! Beaned Champion! Acne Be Gone Champion! Archery Master Champion! 13 Days After Champion! Dragon Princess Champion! Assault Echelon: Warehouse Champion! Jolly Jong 2 Arcade Champion! Big Hero 6 Fly Adventure Champion! Cyber Chaser Champion! Chaos Faction 2 Survival Champion! Crest Breakout 2 Champion! Bubble Trouble Champion! Catapon Champion! Bomber Invaders Champion! Athens Treasure Champion! Joops Champion! Disco Bowling Champion! Gluey 2 Champion! Alchemy Swap Champion! Desert Hunter Champion! Immense Army Champion! Hell Archery 2 Champion! Duck Tub Battle Champion! Air Hockey Champion! Booa Jumper Champion! Alien Bounce Champion! Bomboozle 3 Champion! Space Carrer Champion! LT. Fly II: The Kamikaze Rescue Squad Champion! Rat Fishing Champion! Wrath of Zombies Champion! Santa's Showdown Champion! Zombie Takedown Champion! Urban Unrest Champion! Zombo Buster Rising Champion! Super Sonic Diamonds Pick Champion! Ring Pass Not Champion! Royal Guard Champion! Super Shiny Head Champion! Robobomber Champion! Run Bird Run Champion! PacmanClassic Champion! Shellshock Match 3 Champion! Lumidisk Champion! Rock N Roll Champion! Super Julio 2 Champion! Knight Mighty Run Champion! Pick Up Sticks 3D Champion! The Intergalactic Bounty Hunter Champion! Sweet And Bad Champion! Star Bores Episode One Champion! Formula Racing Champion! Ice Cream Racing Champion! Hong Kong Ninja Champion! 1001 Arabian Nights Champion! Building Demolisher Champion! Battle Bugs Attack Champion! Cops And Burglar Champion! Caribbean Admiral Champion! Bittu Bomber Champion! Bomb It 3 Champion! Pencil Panic Extreme Champion! Kitts Kingdom Champion! Big Diamond 2 Champion! Mahjong Dark Dimensions Champion! Soccer Star Champion! Bobulous Champion! Bubble Slasher Champion! Diamond Detective Champion! Elemental Explosion Champion! Butterfly Arkanoid Champion! Fruit Legend Elimination Champion! Fruit Planet Champion! Blocks Cats Champion! Jewel Search Champion! Jem Match 2 Mining Champion! Amazing Dare Dozen Champion!
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır. Görmek için Kayıt Olmalısınız
Standart Yanıt: Pharmaton İlaç Prospektüsü


User Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sen ilk önce 1.sınıfı bitir de gerisi kolayy


Fakülte bittikten sonra görüceğim seni ben

»Pharmaton İlaç Prospektüsü - www.ForumSevgisi.Com

User bunu beğendi.


 
Alıntı ile Cevapla
Alt 27 Ocak 2016, 20:04   #6
Üye
Elis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Elis
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır. Görmek için Kayıt Olmalısınız
Standart Yanıt: Pharmaton İlaç Prospektüsü

Kullanmışlığım var güzeldir tavsiye ediyorum

»Pharmaton İlaç Prospektüsü - www.ForumSevgisi.Com
Sizin İmza Resimleri Görmeniz İçin Yetkiniz Yok. Lütfen Üye Olun.
imza
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 28 Ocak 2016, 11:57   #7
'Ezberbozan'
yusss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır. Görmek için Kayıt Olmalısınız
Standart Yanıt: Pharmaton İlaç Prospektüsü

@BuRHaN bu ilacı Günde 4 5 Öğün Almadan yapamaz

»Pharmaton İlaç Prospektüsü - www.ForumSevgisi.Com 
Alıntı ile Cevapla
Alt 28 Ocak 2016, 15:47   #8
Üye
Witch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Witch
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır. Görmek için Kayıt Olmalısınız
Standart Yanıt: Pharmaton İlaç Prospektüsü

Supradyn (muadili) kullandım ama işe yarayıp yaramadığı konusunda şüpheliyim

»Pharmaton İlaç Prospektüsü - www.ForumSevgisi.Com
Sizin İmza Resimleri Görmeniz İçin Yetkiniz Yok. Lütfen Üye Olun.
imza
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 28 Ocak 2016, 18:19   #9

"...mış gibi yaptım;
Ve daha bir sürü şey,
Şuramda....."
Siyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Siyah
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır. Görmek için Kayıt Olmalısınız
Standart Yant: Pharmaton la Prospekts


User Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Pharmaton la Prospekts

Pharmaton bir gıda takviyesidir. Çeşitli vitamin ve mineralleri içerir. İlaç değildir.


İlac deildir diyor ya bildiin ilac hep goruom da hic tercihim deildir.
@BuRHaN bilir ona soralm ne ise yarar ne yapar kim okuyacak simdi

»Pharmaton İlaç Prospektüsü - www.ForumSevgisi.ComEl uzatan değildir Dost;
El uzatacak duruma düşme diye
Yanında durandır asıl Dost!


Sizin İmza Resimleri Görmeniz İçin Yetkiniz Yok. Lütfen Üye Olun.
imza
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 28 Ocak 2016, 18:24   #10
BuRHaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır. Görmek için Kayıt Olmalısınız
Standart Yanıt: Pharmaton İlaç Prospektüsü

Ben hiç kullanmadım

»Pharmaton İlaç Prospektüsü - www.ForumSevgisi.Com 
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Bookmarks

Etiketler
ilac, pharmaton, prospektusu

Seçenekler
Stil


Saat: 20:03

Yasal Uyarı Forum

ForumSevgisi.Com, paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Gerekli Şikayet Bildirimleri "Bize Yazın" kısmından yapabilirsiniz.
Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
Bu forum, en iyi 1366 x 768 ekran çözünürlüğünde Mozilla ve Chrome ile görüntülenebilir.
www.ForumSevgisi.Com © 2014-2016

Facebook Twitter YouTube YouTube YouTube YouTube DMCA.com Protection Status
Forum Forumlar Forum Sitesi Ask Forumu Etiket Sitemap
Yukarı Git