ForumSevgisi.Com

  ForumSevgisi.Com > ForumSevgisi Sosyal Bölüm > Sağlık Bölümü > İlaçlar


Zofer 4 Mg 10 Tablet


Zofer 4 Mg 10 Tablet

Sağlık Bölümü Kategorisinde ve İlaçlar Forumunda Bulunan Zofer 4 Mg 10 Tablet Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> Zofer 4 Mg 10 Tablet Formülü: --- Sitrik asit Film tablet 2 --- Sitrik asit Film tablet 1 --- Sodyum ...

Kullanıcı Etiket Listesi

Yeni Konu aç  Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil

Okunmamış 16 Ocak 2015, 14:05   #1
Durumu:
Çevrimdışı
User
Güneş teninde güzel.
User - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kaygili
Üyelik tarihi: 02 Aralık 2014
Şehir: İstanbul
Mesajlar: 9.308
Konular: 8078
Beğenilen: 727
Beğendiği: 562
www.forumsevgisi.com
Standart Zofer 4 Mg 10 Tablet

Zofer 4 Mg 10 Tablet

Formülü:
--- Sitrik asit Film tablet 2
--- Sitrik asit Film tablet 1
--- Sodyum sitrat Film tablet 1
0.5 mg Sodyum sitrat Enjeksiyon 2
Titanyum dioksit Film tablet 1
4 mg Ondansetron hidroklorür dihidrat Film tablet 1
--- Titanyum dioksit Enjeksiyon 2
2 mg Sitrik asit Enjeksiyon 2
4 mg/2 ml Ondansetron hidroklorür dihidrat Enjeksiyon 1
--- Titanyum dioksit Enjeksiyon 1
0.5 mg Sodyum sitrat Enjeksiyon 1
1 mg Sitrik asit Enjeksiyon 1
8 mg Ondansetron hidroklorür dihidrat Film tablet 2
Titanyum dioksit Film tablet 2
--- Sodyum sitrat Film tablet 2
8 mg/4ml Ondansetron hidroklorür dihidrat Enjeksiyon 2
Farmakolojik özellikleri:
Endikasyonları:
(8 MG FİLM TABLET) - (4 MG / 2 ML) - (8 MG / 4 ML) (4 MG FİLM TABLET) : Sitotoksit kemoterapi ve radyolerapi nedeni oluşan bulantı ve kusmaların kontrol altına alınmasında endikedir. Ayrıca post-operatif kusma ve bulantı belirtilerinin tedavisi ve önlenmesinde de kullanılabilir.


Kontrendikasyonları:
(8 MG FİLM TABLET) - (4 MG / 2 ML ) - ( 8 MG / 4 ML) - (4 MG FİLM TABLET) : İçerdiği maddelere karşı aşırı duyarlılık durumlarında kullanılmamalıdır.


Uyarılar/Önlemler:
(8 MG FİLM TABLET) - (4 MG / 2 ML) - (8 MG / 4 ML) - (4 MG FİLM TABLET) : Yeni doğanlar , Çocuklar , Hamileler , Emziren kadınlar için uyarılar ;

Yeni doğanlar : Endikasyonları nedeni ile ilaç yeni doğanlarda kullanılmaz.

Emziren anneler : Ondansetron deney hayvanlarının sütüne geçmektedir. Bu nedenle emziren annelerin ilaç aldıkları sürece emzirmemeleri tavsiye edilir
.
Çocuklar : Eğer endike ise uygun dozlarda çocuklarda kullanılabilir.

Hamile kadınlar : Hamilelik döneminde güvenirliliği kanıtlanmadığı için hamilelik sırasında kullanılmamalıdır.


Yan etkiler/Advers etkiler:
(8 MG FİLM TABLET) - (4 MG / 2 ML) - (8 MG / 4 ML) - (4 MG FİLM TABLET) : Ciddi ve geri dönüşlü olmayan advers etki bildirilmemiştir. Ondansetron genellikle iyi tolere edilir. Muhtemelen barsakta bulunan 5HT3 reseptörleri nedeni ile kabızlık en yaygın olarak görülen yan etkidir. Ondansetron kalın barsaktan geçiş süresini arttırır. Başağrısı , başta ve epigastriumda kızarma ve sıcaklık duygusu gibi yan etkiler görülebilir. Ender olarak anafilaksi gibi aşırı duyarlık reaksiyonları görülebilir. Nadiren göğüste ağrı, aritmi, hipotansiyon ve bradikardi bildirilmiştir. beklenmeyen bir etki görüldüğünde doktorunuza başvurunuz.


İlaç etkileşimleri:
(4 MG / 2 ML) - (8 MG / 4 ML) : Ondansetron bir infüzyon pompası veya şırınga pompası yardımı ile 1 mg / saat hızda intravenöz infüzyon şeklinde uygulanabilir. Aşağıdaki ilaçlar Ondansetron verme setinin Y - kısmından Ondansetron 'un 16-160 g / ml (Örneğin sırası ile; 8 mg / 500 ml ve 8 mg / 50 ml konsantrasyonları ile beraber verilebilir). Sispilatin: 1-8 saat süre ile 0,48 mg / ml konsantrasyona kadar uygulanabilir. (Örneğin; 240 mg / 500 ml)
5 Florourasil: 20 ml / saat (500 ml / 24 saat) hızla ve 0,8 mg / ml konsantrasyona kadar uygulanır. (örneğin 2,4 g/3 lt. veya 400 mg / 500 ml).
5- Florourasil'in daha yüksek konsantrasyonları Ondansetronun çökmesine neden olabilir. 5- Florourasil'in infüzyonu içerisinde en çok % 0.045 a/h magnezyum klörür katkısı bulunması bir sorun teşkil etmez. Karboplatin: 10 dakikadan 1 saate kadar 0.18 - 9.9 mg / ml konsantrasyonlar arasında uygulanır. (Örneğin 90 mg / 500 ml - 990 mg / 100 ml) Etoposid: yarım saatten 1 saate kadar 0.14 - 0.25 mg / ml (örneğin 72 mg / 500 ml veya 250 mg / 1 lt)konsantrasyonlar arasında uygulanır. Seftazidim: 5 dakikaya kadar intravenöz bolus enjeksiyon şeklinde 250 - 2000 mg doz aralığında (örneğin; 2.5 ml 250 mg için ve 10 ml 2 kg seftazidim için) enjeksiyonluk su BP ile rekonstitüe edilerek kullanılır. Siklofosfamid: 5 dakikaya kadar intravenöz bolus enjeksiyon şeklinde 100 - 1000 mg doz aralığında (100 mg Siklosfosfamid için 5 ml) enjeksiyonluk su BP ile rekonstitüe edilerek kullanılır. Doksorubisin: 5 dakikaya kadar intravenöz bolus enjeksiyon şeklinde 10 - 100 mg doz aralığında (10 mg doksorubisine 5 ml olacak şekilde ) enjeksiyonluk su BP ile rekonstitüe edilerek kullanılır.
Kullanım şekli ve dozu:
(8 MG FİLM TABLET) - (4 MG / 2 ML) - (8 MG / 4 ML) - (4 MG FİLM TABLET) : Hekim tarafından başka şekilde önerilmediği taktirde ;
Kanser tedavisinin emetojenik potansiyeli uygulanan kemoterapi kombinasyonlarının dozlarına ve kullanılan radyoterapi rejimlerine göre değişir. İlaç uygulama yolu ve 8-32 mg arasında değiştirilebilir ve aşağıda gözterildiği şekilde seçilebilir. Emetojenik etkisi yüksek olan kemoterapi uygulamalarında (Örneğin Sisplatin): Kemoterapiden hemen önce yavaş uygulanan intravenöz enjeksiyon ya da 15 dk.lık infüzyon şeklinde 8 mg Ondansetron ve bunu müteakiben 24 saat süre ile 1 mg / saat'lik sürekli intravenöz infüzyon ya da 4 saat aralıklarla 2 kez 15 dk.lık intravenöz infüzyon şeklinde 8'er mg Ondansetron uygulanır. her iki tedavi rejimi de 5 güne kadar 12 saatte bir oral yolla 8 mg Ondansetron uygulaması ile devam eder. Emetojenik etkisi daha düşük olan kemoterapi uygulamalarında (örneğin siklofosfamid, doksorubisin, karboplatin): Emetojenik kemoterapi alan hastaların çoğunda ilaç tedaviden önce yavaş uygulanan intravenöz enjeksiyon şeklinde veya 15 dk.lık infüzyon şeklinde veya kemoterapiden 1-2 saat önce oral olarak 8 mg Ondansetron uygulanır. Müteakiben 5 güne kadar 12 saatte bir oral yolla 8 mg Ondansetron verilir.Radyoterapi kökenli bulantı ve kusmalar: 12 saatte bir oral olarak 8 mg uygulanır. İlk doz radyoterapiden 1-2 saat önce alınmalıdır. tedavinin süresi radyoterapinin süresine bağlıdır. Çocuklar:Kemoterapiden hemen önce tek bir intravenöz enjeksiyon şeklinde 5 mg, m2 dozunda verilebilir. takiben 12 saat sonra 4 mg oral olarak devam edilir. İlk uygulanan tedaviyi takiben 5 güne kadar günde 2 kere 4 mg oral olarak verilebilir.Yaşlılar: 65 yaşın üzerindeki hastalarda Ondansetron'un etkinliği ve toleransı genç yetişkinlerde gözlenen
duruma benzerlik gösterir. Dolayısı ile yaşlı hastalarda, dozaj ve uygulama şeklinin değiştirilmesi gerekmez. Post operatif bulantı ve kusmalarda: Yetişkinlerde anesteziden bir saat önce 8 mg oral olarak verilir. Daha sonra 8 saat ara ile iki kez daha 8 mg oral olarak devam edilir.
________________
Umut bitti,limanı değil gezegeni verin ateşe.

imza
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Etiketler
tablet, zofer

Seçenekler
Stil


Saat: 03:35

Forum Yasal Uyarı
vBulletin® ile Oluşturuldu
Copyright © 2016 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.

ForumSevgisi.Com Her Hakkı Saklıdır
Tema Tasarım:
Kronik Depresif


Sitemiz bir 'paylaşım' sitesidir. Bu yüzden sitemize kayıt olan herkes kontrol edilmeksizin mesaj/konu/resim paylaşabiliyorlar. Bu sebepten ötürü, sitemizdeki mesaj ya da konulardan doğabilecek yasal sorumluluklar o yazıyı paylaşan kullanıcıya aittir ve iletişim adresine mail atıldığı taktirde mesaj ya da konu en fazla 48 saat içerisinde silinecektir.
Genel Forum Sitesi