ForumSevgisi.Com

  ForumSevgisi.Com > ForumSevgisi Sosyal Bölüm > Sağlık Bölümü > İlaçlar


Androcur 50 Mg 50 Tablet


Androcur 50 Mg 50 Tablet

Sağlık Bölümü Kategorisinde ve İlaçlar Forumunda Bulunan Androcur 50 Mg 50 Tablet Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> Androcur 50 Mg 50 Tablet Formülü: 3 ml'lik 1 ampul Androcur Depot, yağlı eriyik içerisinde 300 mg Siproteronasetat içerir. Yardımcı ...

Kullanıcı Etiket Listesi

Yeni Konu aç  Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil

Okunmamış 17 Ocak 2015, 04:00   #1
Durumu:
Çevrimdışı
User
Güneş teninde güzel.
User - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kaygili
Üyelik tarihi: 02 Aralık 2014
Şehir: İstanbul
Mesajlar: 9.308
Konular: 8078
Beğenilen: 727
Beğendiği: 562
www.forumsevgisi.com
Standart Androcur 50 Mg 50 Tablet

Androcur 50 Mg 50 Tablet

Formülü:

3 ml'lik 1 ampul Androcur Depot, yağlı eriyik içerisinde 300 mg Siproteronasetat içerir.

Yardımcı maddeler

1060.2 mg Hint yağı
1855.8 mg Benzil benzoatFarmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Inoperabl prostat karsinomu; erkekte seksüel deviyasyonlarda cinsel impulsların azaltılması.

Kontrendikasyonları:

Karaciğer hastalıkları, Dubin-Johnson ve Rotor Sendromları, geçirilmiş veya mevcut karaciğer tümörleri (Prostat karsinomu tedavisinde, metastaslara bağlı değilse), eritici hastalıklar (Prostat karsinomu dışında), geçirilmiş veya mevcut tromboembolik süreçler, damar değişiklikleri ile birlikte ağır diabet, orak hücreli anemi, ağır kronik depresyonlar.Prostat karsinomlu hastalarda aynı zamanda, tromboembolik süreçler, damar değişiklikleri ile birlikte ağır diabet ve/veya orak hücreli anemi gibi kontrendikasyonlarda, individuel olarak tedavinin yararı ve riski özenle tartılıp, ona göre karar verilmelidir.
Uyarılar/Önlemler:

İşleri zihinsel yüksek konsantrasyonu gerektiren hastalar (örneğin, her türlü makine ve araç kullananlar), Androcur Depot'un konsantrasyon ve iş gücünü etkileyeceğini ve yorgunluğa neden olacağını göz önünde tutmalıdırlar.
Boy büyümesine ve stabilize olmamış endokrin düzenleme fonksiyonlarına negatif etki olasılığı nedeni ile, Androcur Depot puberte döneminin tamamlanmasından önce uygulanmamalıdır.
Tedavi süresince, karaciğer ve sürrenal korteks fonksiyonları, kan tablosu ve şeker hastalarında karbonhidrat metabolizması özenle takip edilmelidir.
Androcur Depot nadiren nefes darlığı hissine neden olabilir.
İleri derecede nadir olgularda Androcur Depot kullanımı esnasında tromboembolik olayların meydana geldiği bildirilmiştir. Ancak nedensel bir bağlantı tartışmalıdır.
Diğer seksüel steroidlerin kullanımında da olduğu gibi, nadir olgularda iyi huylu ve habis karaciğer değişiklikleri gözlemlenmiştir. Karaciğer tümörleri ileri derecede nadir olgularda hayatı tehdit eden intraabdominal kanamalara sebep olabilirler. Bu nedenle kısa bir sürede kendiliğinden geçmeyen, alışılmamış üst batın yakınmalarında hekim haberdar edilmelidir.
Androcur Depot'un cinsel impulsları baskılayıcı etkisi, alkol alındığında azalabilmektedirYan etkiler/Advers etkiler:

Androcur Depot tedavisi altında erkeğin dölleme gücü giderek birkaç hafta içinde azalır. Tedavinin kesilmesinden sonra birkaç ay içerisinde bu güç yeniden oluşur. Bazen, Androcur Depot jinekomasti ve kısmen de meme başlarında ağrılı duyarlığa neden olmaktadır. Bu belirtiler, genellikle, tedavinin kesilmesi ile kaybolurlar. Tedavi altında yorgunluk, iş gücünde azalma, bazen geçici bir huzursuzluk ve depresif durumlar görülebilir. Vücut ağırlığında değişiklikler meydana gelebilir.Yüksek dozajda yapılan bir Androcur Depot tedavisinde, tek tük olgularda, kısmen ağır nitelikte olan, karaciğer fonksiyon bozuklukları bildirilmiştir.
İlaç etkileşimleri:

Oral antidiabetiklere ve İnsulin'e gereksinim değişebilir.Kullanım şekli ve dozu:

Androcur Depot, tüm yağlı eriyikler gibi, kas içine enjekte edilmelidir. Nadir olgularda yağlı çözeltilerin enjeksiyonu esnasında ya da uygulamadan hemen sonra bazı hastalarda görülebilen kısa süreli reaksiyonlar (öksürme irritasyonu, öksürük nöbetleri, nefes darlığı) yavaş bir enjeksiyon tekniği ile önlenebilir.- İnoperabl Prostat Karsinomu° Orchiektomi'den sonra sürrenal korteks menşeli androgen etkilere karşı: İki haftalık aralarla, 1 ampul derine intramüsküler° Orchiektomi yapılmamışsa: Her hafta, 1 ampul derine intramüskülerİyileşme veya remisyondan sonra tedaviye son verilmemeli veya doz azaltılmamalıdır.
- Erkekte seksüel deviyasyonlarda cinsel impulsları azaltmak amacı ileGenel olarak her 10-14 günde bir, 1 Ampul Androcur Depot derine intramusküler enjekte edilir. Pek nadir de olsa, etkinin yetersiz kalması halinde doz, her 10-14 günde bir 2 ampule yükseltilir, ve bir ampul sağ, diğer ampul sol gluteal kaslara uygulanır.Tedavinin başarıya ulaşmasından sonra uygulama intervalleri arttırılarak bir doz azaltılması denenmelidir.Tedavinin etkisini stabilize etmek amacı ile tedavi uzun süre uygulanmalı ve olanaklar dahilinde psikoterapötik yöntemlerle de desteklenmelidir.

Aşırı dozaj:

Deneysel farmakolojik ve toksikolojik etki profilini göz önünde bulundurarak aşırı doz durumlarında (büyük miktarlarda ilacın kazara yada intihar girişimiyle alınması sonucu) intoksikasyon belirtileri olası değildir. Günümüze kadar insanda intoksikasyon rapor edilmemiştir. Bu bakımdan özel terapötik önlemler önermek mümkün değildir.
________________
Umut bitti,limanı değil gezegeni verin ateşe.

imza
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Etiketler
androcur, tablet

Seçenekler
Stil


Saat: 06:34

Forum Yasal Uyarı
vBulletin® ile Oluşturuldu
Copyright © 2016 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.

ForumSevgisi.Com Her Hakkı Saklıdır
Tema Tasarım:
Kronik Depresif


Sitemiz bir 'paylaşım' sitesidir. Bu yüzden sitemize kayıt olan herkes kontrol edilmeksizin mesaj/konu/resim paylaşabiliyorlar. Bu sebepten ötürü, sitemizdeki mesaj ya da konulardan doğabilecek yasal sorumluluklar o yazıyı paylaşan kullanıcıya aittir ve iletişim adresine mail atıldığı taktirde mesaj ya da konu en fazla 48 saat içerisinde silinecektir.
Genel Forum Sitesi