Forum Logo


Geri Git   ForumSevgisi.Com > ForumSevgisi Sosyal Bölüm > Sağlık Bölümü > İlaçlar


Biocard {10 Mg 20 Tablet}Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Biocard {10 Mg 20 Tablet}
Konudaki Cevap Sayısı
0
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler
Görüntülenme Sayısı
77

Kullanıcı Etiket ListesiYeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 17 Ocak 2015, 04:07   #1
Güneş teninde güzel.
User - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
User
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır. Görmek için Kayıt Olmalısınız
Standart Biocard {10 Mg 20 Tablet}

Biocard {10 Mg 20 Tablet}

Formülü:
Farmakolojik özellikleri:
Endikasyonları:
Sulfonamidlere ve trimetoprim'e hipersensitivitesi olan vakalarda ve folat yetersizliğine bağlı megaloblastik anemisi bulunan hastalarda kontrendikedir. Plasentadan geçen ve sütle itrah olunan sulfonamidler, kernikterus'a neden olur. Bu sebeple, BAKTRİSİD DS gebelikte, süt verme döneminde ve iki yaşın altındaki çocuklarda kullanılmaz.
Kontrendikasyonları:
BİOCARD (amlodipin besilat), dihidropiridinlere aşırı duyarlılığı olduğu bilinen hastalarda kontrendikedir
Uyarılar/Önlemler:
Hamilelerde Kullanımı: İnsanlarda, hamilelik döneminde güvenilirliği saptanmamıştır. Hamilelerde kullanımına, sağlayacağı yararlar ile anne ve fetüse sunduğu potansiyel riskler birarada değerlendirilerek hekim tarafından karar verilmelidir.

Süt Verme Döneminde Kullanımı: Süt verme döneminde güvenilirliği saptanmamıştır.

Yaşlılarda Kullanımı: Amlodipin'in eliminasyonunun yaşlı hastalarda, gençlerdekine göre anlamlı derecede daha yavaş olmasına karşın, ortalama eliminasyon yarı-ömrü anlamlı derecede daha uzun bulunmamıştır. Amlodipin, yaşlı ve genç hastalarda, benzer dozlarda uygulandığında eşit derecede iyi tolere edilmiştir ve bu nedenle yaşlılarda normal dozların uygulanması önerilir.

Böbrek Yetmezliğinde Kullanımı: Böbrek fonksiyon bozukluğu, amlodipin'in farmakokinetiğini klinik açıdan anlamlı derecede etkilemez. Bu nedenle, böbrek fonksiyon bozukluğu olan hastalarda normal dozlarda uygulanabilir.

Karaciğer Fonksiyon Bozukluğu Olan Hastalarda Kullanımı: Amlodipin büyük ölçüde karaciğerde metabolize edilerek elimine olduğundan, karaciğer fonksiyon bozukluğu olan hastalarda yarı-ömrü uzar. Bu hastalarda uygulanacak dozlar konusundaki öneriler henüz kesinleşmemiş olmakla birlikte, dikkatle ve daha düşük dozlarda uygulanması önerilir.

Yan etkiler/Advers etkiler:
Amlodipin genellikle iyi tolere edilir. En sık görülen yan etkiler baş ağrısı, ödem, yorgunluk, bulantı, yüz kızarması ve baş dönmesidir.

İlaç etkileşimleri:
Amlodipin, tiazid diüretikleri, beta-blokerler, ACE inhibitörleri, uzun-etkili nitratlar, sublingual nitrogliserin, non-steroidal anti-enflamatuvar ilaçlar, antibiyotikler ve oral hipoglisemik ilaçlarla birlikte güvenle kullanılmıştır.

Sağlıklı gönüllülerde, amlodipin'in, birlikte uygulandığı digoksin'in kararlı-durum plazma konsantrasyonlarını veya renal digoksin klerensini etkilemediği gösterilmiştir. Amlodipin ile birlikte uygulanan simetidin, amlodipin'in farmakokinetik profilini değiştirmemiştir.

İn vitro insan plazması çalışmalarında, amlodipin; digoksin, fenitoin, varfarin veya indometasin'in proteine bağlanmasını değiştirmemiştir.

Kullanım şekli ve dozu:
Hekim tarafından başka şekilde önerilmediği takdirde:

BİOCARD'ın hipertansiyon ve anjina pektoris tedavisindeki mutad başlangıç dozu günde tek doz 5 mg'dır. Hastanın bireysel cevabına göre doz günde 10 mg'a çıkarılabilir.

Tiazid grubu diüretikler, beta-blokerler veya ACE inhibitörleri ile birlikte uygulandığında BİOCARD dozunun ayarlanması gerekmez.

»Biocard {10 Mg 20 Tablet} - www.ForumSevgisi.ComUmut bitti,limanı değil gezegeni verin ateşe.

imza
 
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Bookmarks

Etiketler
biocard, tablet

Seçenekler
Stil


Saat: 01:45

Yasal Uyarı Forum

ForumSevgisi.Com, paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Gerekli Şikayet Bildirimleri "Bize Yazın" kısmından yapabilirsiniz.
Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
Bu forum, en iyi 1366 x 768 ekran çözünürlüğünde Mozilla ve Chrome ile görüntülenebilir.
www.ForumSevgisi.Com © 2014-2016

Facebook Twitter YouTube YouTube YouTube YouTube DMCA.com Protection Status
Forum Forumlar Forum Sitesi Ask Forumu Etiket Sitemap
Yukarı Git