Forum Logo


Geri Git   ForumSevgisi.Com > ForumSevgisi Sosyal Bölüm > Sağlık Bölümü > İlaçlar


Biaven {2,5 gr/ 50 ml Liyofilize Flakon + Çözücü}Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Biaven {2,5 gr/ 50 ml Liyofilize Flakon + Çözücü}
Konudaki Cevap Sayısı
0
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler
Görüntülenme Sayısı
39

Kullanıcı Etiket ListesiYeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 17 Ocak 2015, 05:12   #1
Güneş teninde güzel.
User - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
User
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır. Görmek için Kayıt Olmalısınız
Standart Biaven {2,5 gr/ 50 ml Liyofilize Flakon + Çözücü}

Biaven {2,5 gr/ 50 ml Liyofilize Flakon + Çözücü}

Formülü:
Farmakolojik özellikleri:
Endikasyonları:
Normal insan immünglobulini, primer ve sekonder immün yetmezlik hastalıklarında, bu hastalıkların önlenmesinde ve bu durumlarla ilgili enfeksiyonlarda yerine koyma tedavisinde kullanılır. İntravenöz normal insan immünyetmezliklerde kullanılmasıne ilaveten idiopatik Trombositopenik Purpura gibi bireysel immün cevapların hafifletilmesi veya kontrol edilmesinde kullanılır.
1. -Primer İmmün Yetmezlik,
-Konjenital agammaglobülinemi hipogammaglobülinemi
-Yaygın çeşitli immün yetmezlikler,
-Ciddi kombine immün yetmezlikler
-Wiskott Aldirch sendromu
2.- İdiopatik Trombositopenik Purpura (ITP), özellikle çocuklarda akut formlarda
3.- Aşağıdaki sekonder immün yetmezlik sendromlarında intravenöz normal insan immünglobülini kullanılır. Kronik lenfotik lösemi, pediatrik AIDS, Allojenik kemik iliği nakillerinde.

Kontrendikasyonları:
Homolog immünoglobülinlerle geçimsizliklerde, özellikle çok nadir olarak, hastada IgA'ya karşı antikorun bulunduğu IgA eksikliği durumları.
Uyarılar/Önlemler:
İnfüzyon hızına ciddi allerjik reaksiyon yanıtlarında "dozaj" başlığı altında tavsiye edilen infüzyon hızı yakından takip edilmeli ve hasta dikkatle izlenmeli ce infüzyon periyodundaki semptomlar gözlenmelidir. Advers reaksiyon durumunda kullanım hızı düşürülmeli veya semptomlar yok olana kadar infüzyon kesilmelidir. İnfüzyonun kesilmesinden sonra ciddi reaksiyonlar devam ediyorsa uygun bir tedavi tavsiye edilir. Anafilaktik raksiyon veya şok durumlarında tedavi şok tedavisinin kurallarına göre yapılmalıdır. Hasta, kullanımdan sonra en az 20 dakika süreyle gözlenmelidir.
Ürünün hamilelikte kullanımının güvenirliği kontrollü klinik çalışmalarla tespit edilmemiştir. Hamile kadınlarda emziren annelerde uyarılarak kullanılmalıdır.

İmmünglobülinlerle yapılan uzun klinik çalışmalar, hamilelik esnasında, yenidoğanda ve fetüsde zararlı etkileri olmadığını gösterir. İmmünoglobülinler süte salgılanırlar ve koruycu antikorlar yenidoğana geçer.
Yan etkiler/Advers etkiler:
Bazen üşüme titreme, başağrısı ateş kusma, allerjik reaksiyonlar, bulantı, eklem ağrısı ve hafif sırt ağrısı gibi yan etkiler belirebilir. Nadir vakalarda immünoglobülinler, kan basıncının düşmesine sebep olabilirler. Total olarak ortadan kaldırılamayan enfekte ajanların,insan kan veya plazmasından elde edilen tıbbi ürünler kullanıldığında bulaşmasına bağlı enfekte hastalıklar. Bu şimdiye kadar bilinmeyen patojenler için de geçerlidir. Enfekte ajanların bualşma riskini azaltmak için uygun biçimde taranır. (BIAVEN V.I.'nın üretiminde kullanılan her plazma ünitesi, HBsAG, anti-HIV 1&2 ve anti-HCV antikoru olmadığını ispatlamak için test edilir ve alt içeriği açısından taranır.) Üretim yöntemi, virüslerin uzaklaştırılması ve/veya inaktivitasyon için bir işlem içerir. BIAVEN V.I solvent-deterjan krışımı ile muamele edilir. Doktor ve eczacılar rapor edilmeyen yan etkiler konusunda bilgilendirilmelidir.
İlaç etkileşimleri:
Canlı Atenüe Aşılar: İmmünglobülin kullanımı, kızamık, kıazmıkçık, kabakulak, suçiçeği gibi canlıantenüe virüs aşılarının etkinliğini, en azından 6 haftadan 3 aya varan periyodlarda azaltabilir. Serolojik Testlerle Etkileşim: İmmünglobülin enjeksiyondan sonra, insan kanına pasif olarak antikor çeşitlerinin geçici yükselişi serolojik testlerin pozitif sonuçlarında yanılmalara yol açabilir. Geçimsizlikler: İntravenöz normal İmmünglobülini, diğer tıbbi ilaçlarla krıştırılmamalıdır.
Kullanım şekli ve dozu:
Doz rejimi ve arlıkları istenen kullanıma göre (yerine koyma veya profilaksi) her ilacın in vivo yarı ömrüne ve hastanın hastalık yaşına bağlıdır. Bu yüzden standart doz için tavsiyelerdebulunulmaz. Takip eden doz önerileri referans olarak kullanılabilir. 1. ve 3. Primer ve sekonder immün yetmezliklerde yerine koyme tedavisi: Anormal düşük IgG seviyelerini normal seviyelere getirmek için aylık periyodlarla vücut ağırlığının kg'ı başına 100-400 mg (2-8 ml). Doz kg başına 800 mg (16 ml)'ye kadar arttırılabilir ve kandaki IgG seviyesi yeterli yüksekliğe getirilemiyorsa veya özellikle hızlı bir şekilde azalıyorsa daha sık kullanılabilir. İmmünsüpresif transplantasyon hastalarında intravenöz normal insan immünglobülünü ameliyat öncesinde ve ameliyatı takiben kullanılır. Doz bireysel olarak ayarlanır ve normal olarak haftada kg başına 500 mg (10 ml) ile başlanır ve ayda kg başına 500 mg ile devam edilir. Klinik sitomegalovirüs veya Hepatit B enfeksiyonu engellemek istediğinde uygun antikor titresi, doz rejimminde baz alınması için tespit edilmelidir. 2.İdiopatik Trombositopenik Purpura: 5 gün arka arkaya vücut ağırlığının kg'ı başına 400 mg (8 ml ) veya 2 gün arka arkaya vücut ağırlığının kg'başına 1000 mg (20 ml). İdame dozu, klinik trombosit sayısı artış gösterdiğinde, zaman zaman aravererek kullanılır.

»Biaven {2,5 gr/ 50 ml Liyofilize Flakon + Çözücü} - www.ForumSevgisi.ComUmut bitti,limanı değil gezegeni verin ateşe.

imza
 
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Bookmarks

Etiketler
biaven, cozucu, flakon, liyofilize

Seçenekler
Stil


Saat: 12:23

Yasal Uyarı Forum

ForumSevgisi.Com, paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Gerekli Şikayet Bildirimleri "Bize Yazın" kısmından yapabilirsiniz.
Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
Bu forum, en iyi 1366 x 768 ekran çözünürlüğünde Mozilla ve Chrome ile görüntülenebilir.
www.ForumSevgisi.Com © 2014-2016

Facebook Twitter YouTube YouTube YouTube YouTube DMCA.com Protection Status
Forum Forumlar Forum Sitesi Ask Forumu Etiket Sitemap
Yukarı Git