ForumSevgisi.Com

  ForumSevgisi.Com > ForumSevgisi Sosyal Bölüm > Sağlık Bölümü > İlaçlar


A-ferin Forte 650 Mg 30 Tablet


A-ferin Forte 650 Mg 30 Tablet

Sağlık Bölümü Kategorisinde ve İlaçlar Forumunda Bulunan A-ferin Forte 650 Mg 30 Tablet Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> A-ferin Forte 650 Mg 30 Tablet Formülü: Paracetamol 650 mg Chlorpheniramine maleate 4 mg Farmakolojik özellikleri: Endikasyonları: Analjezik, antipiretik ve ...

Kullanıcı Etiket Listesi

Yeni Konu aç  Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil

Okunmamış 20 Ocak 2015, 22:24   #1
Durumu:
Çevrimdışı
User
Güneş teninde güzel.
User - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kaygili
Üyelik tarihi: 02 Aralık 2014
Şehir: İstanbul
Mesajlar: 9.308
Konular: 8078
Beğenilen: 727
Beğendiği: 562
www.forumsevgisi.com
Standart A-ferin Forte 650 Mg 30 Tablet

A-ferin Forte 650 Mg 30 Tablet

Formülü:

Paracetamol 650 mg
Chlorpheniramine maleate 4 mgFarmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Analjezik, antipiretik ve antihistaminik etkilidir. Soğuk algınlığı ve gripal enfeksiyonlarda görülen burun akıntısı, aksırma, burun ve boğaz kaşıntısı, boğaz ağrısı, kas ağrısı, ateş, vücut kırıklığı, gözlerde sulanma ve kaşıntı gibi belirtilerin semptomatik tedavisinde endikedir.Kontrendikasyonları:

Karaciğer yetmezliği olanlarda kontrendikedir.Uyarılar/Önlemler:

Renal fonksiyon bozukluğu olanlarda dikkatle kullanılmalıdır. Alkollü İçecekler ve sedatiflerle birlikte kullanılmamalıdır. Oluşabilecek sedasyon nedeniyle taşıt ve motorlu araç kullananlarla yüksek yerlerde çalışanlar uyarılmalıdır. Uzun süreli kullanılmamalıdır. Gebelik kategorisi A-Ferin kapsül için C ve A-Ferin forte film tablet için B'dir. Emziren annelerde kullanılmamalıdır.Yan etkiler/Advers etkiler:

Alerjik reaksiyonlar, deri döküntüsü, bulantı, kusma, uyuşukluk, ağız kuruluğu, terleme ve baş dönmesi gibi yan etkiler görülebilir.İlaç etkileşimleri:

MAO inhibltörleriyle birlikte kullanılmamalıdır. Alkol, antihistaminikler ve antidepresanların etkisini artırabilir. Antiepileptikler, triksiklik antidepresanlar, barbitüratlar ve alkol, parasetamol'ün yarılanma ömrünü uzatabilirler.Kullanım şekli ve dozu:

12 yaşın üzerindeki adolesanlarda ve erişkinlerde 6 saat arayla günde 4x1 tablet kullanılır. Gerektiğinde 4 saat arayla 1 tablet kullanılabilir. Günde 6 tabletten fazla kullanılmamalıdır. 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.
________________
Umut bitti,limanı değil gezegeni verin ateşe.

imza
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Etiketler
650, aferin, forte, tablet

Seçenekler
Stil


Saat: 08:40

Forum Yasal Uyarı
vBulletin® ile Oluşturuldu
Copyright © 2016 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.

ForumSevgisi.Com Her Hakkı Saklıdır
Tema Tasarım:
Kronik Depresif


Sitemiz bir 'paylaşım' sitesidir. Bu yüzden sitemize kayıt olan herkes kontrol edilmeksizin mesaj/konu/resim paylaşabiliyorlar. Bu sebepten ötürü, sitemizdeki mesaj ya da konulardan doğabilecek yasal sorumluluklar o yazıyı paylaşan kullanıcıya aittir ve iletişim adresine mail atıldığı taktirde mesaj ya da konu en fazla 48 saat içerisinde silinecektir.

ankara escort, izmir escort ankara escort, ankara escort bayan, eryaman escort, bursa escort pendik escort, antalya escort,