ForumSevgisi.Com

  ForumSevgisi.Com > ForumSevgisi Webmaster Bölümü > Tarayıcılar > İnternet Explorer


Internet Explorer İçin Güvenlik Ve Gizlilik Ayarlarını Değiştirme


Internet Explorer İçin Güvenlik Ve Gizlilik Ayarlarını Değiştirme

Tarayıcılar Kategorisinde ve İnternet Explorer Forumunda Bulunan Internet Explorer İçin Güvenlik Ve Gizlilik Ayarlarını Değiştirme Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> Internet Explorer İçin Güvenlik Ve Gizlilik Ayarlarını Değiştirme Gizlilik ayarları Internet Explorer gizlilik ayarlarını yaparak, Web sitelerinin çevrimiçi etkinliğinizi izleme ...

Kullanıcı Etiket Listesi

Yeni Konu aç  Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil

Okunmamış 09 Mart 2016, 03:33   #1
Durumu:
Çevrimdışı
BuRHaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Meskul
Üyelik tarihi: 25 Ekim 2014
Şehir: İstanbul
Yaş: 29
Mesajlar: 18.971
Konular: 8858
Beğenilen: 3252
Beğendiği: 2339
www.forumsevgisi.com
Standart Internet Explorer İçin Güvenlik Ve Gizlilik Ayarlarını Değiştirme

Internet Explorer İçin Güvenlik Ve Gizlilik Ayarlarını Değiştirme


Gizlilik ayarları


Internet Explorer gizlilik ayarlarını yaparak, Web sitelerinin çevrimiçi etkinliğinizi izleme yöntemini değiştirebilirsiniz. Örneğin, hangi tanımlama bilgilerinin saklanacağına, sitelerin konum bilginizi nasıl ve ne zaman kullanabileceğine karar verebilir ve istenmeyen açılır pencereleri engelleyebilirsiniz.
Tümünü gizle
Tanımlama Bilgileri


Tanımlama bilgileri, web sitelerinin sizin hakkınızdaki ve tercihlerinize yönelik bilgileri saklamak için bilgisayarınıza yerleştirdiği küçük metin dosyalarıdır. Tanımlama bilgileri sitelerin tercihlerinizi öğrenmesini veya belirli siteleri oturum açmadan ziyaret etmenizi sağlayarak gözatma deneyiminizi zenginleştirebilir. Ancak, bazı tanımlama bilgileri ziyaret ettiğiniz siteleri izleyerek gizliliğinizi riske atabilir. Daha fazla bilgi için bkz. Internet Explorer'da tanımlama bilgilerini silme ve yönetme.
İzleme


Do Not Track özelliği etkinleştirildiğinde, Internet Explorer ziyaret ettiğiniz sitelere ve içeriği bu web sitelerinde barındırılan üçüncü taraflara, izlenmemeyi istediğiniz yönünde bir Do Not Track isteği gönderir. Daha fazla bilgi için bkz. İzleme.


InPrivate Gözatma


Tarayıcılar web'deki deneyiminizi geliştirmeye yardımcı olmak için arama geçmişiniz gibi bazı bilgileri saklar. InPrivate Gözatma'yı kullanırken parolalar, arama geçmişi ve sayfa geçmişi gibi bilgiler sekmeyi kapattığınızda silinir.


Bir InPrivate Gözatma oturumu açmak için

 • Internet Explorer uygulamasını açmak için Başlangıç ekranında Internet Explorer öğesine dokunun veya tıklayın.
 • Uygulama komutlarını görüntülemek için aşağıdan yukarı doğru çekin (veya sağ tıklatın).
 • Sekme araçları düğmesine ve Yeni InPrivate seçeneğine dokunun veya tıklayın.
Masaüstünde bir InPrivate Gözatma geçmişi açmak için

 • Görev çubuğundaki Internet Explorer simgesini tıklatın ve InPrivate Gözatmayı Başlat'ı seçin.

InPrivate Gözatma oturumlarında eklentileri kapatmak için

Konum


Konum Servisleri, sitelerin deneyiminizi iyileştirmek için fiziksel konumunuzu istemesine imkan tanır. Örneğin, bir eşleme sitesi haritayı sizin için ortalamak üzere fiziksel konumunuzu isteyebilir. Internet Explorer bir site konumunuzu kullanmak istediğinde sizi bilgilendirir. Böyle bir durum oluştuğunda, bir sitenin konumunuzu sadece bir kez kullanmasına izin vermek için Bir kez izin ver'e dokunun veya tıklatın. Sitenin her ziyaret ettiğinizde konumunuzu kullanmasını istiyorsanız Her zaman izin ver'e dokunun veya tıklatın.

Konum paylaşımını kapatmak için

Açılır Pencere Engelleyicisi


Açılır Pencere Engelleyicisi, ziyaret ettiğiniz sitelerde açılır pencereleri sınırlandırır veya engeller. Tercih ettiğiniz engelleme düzeyini seçebilir, açılır pencereler engellendiğinde bildirimleri açıp kapatabilir veya açılır pencerelerini engellemek istemediğiniz sitelerin bir listesini oluşturabilirsiniz. Açılır Pencere Engelleyicisi yalnızca masaüstü için Internet Explorer uygulamasında geçerlidir.
Tümünü gizle


Açılır Pencere Engelleyicisi'ni etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için
 • Masaüstünü açın ve görev çubuğunda Internet Explorer simgesine dokunun veya tıklatın.
 • Araçlar düğmesine ve İnternet seçenekleri'ne dokunun veya tıklayın.
 • Gizlilik sekmesinde Açılır Pencere Engelleyicisi altında Açılır Pencere Engelleyicisini aç onay kutusunu işaretleyin veya temizleyin ve ardından Tamamseçeneğine dokunun veya tıklayın.

Tüm açılır pencereleri engelleme


Açılır pencere engelleyicisini etkinleştirseniz bile, Internet Explorer Yerel intranet veya Güvenilen siteler güvenlik bölgesindeki sitelerin açılır pencerelerini engellemez. Yerel intranet veya Güvenilen sitelerdeki açılır pencereler dahil tüm açılır pencereleri engellemek için engelleme düzeyini değiştirmeniz gerekir.
 • Masaüstünü açın ve görev çubuğunda Internet Explorer simgesine dokunun veya tıklatın.
 • Araçlar düğmesine ve İnternet seçenekleri'ne dokunun veya tıklayın.
 • Gizlilik sekmesinde Açılır Pencere Engelleyicisi altında Ayarlar öğesine dokunun veya tıklayın.
 • Açılır Pencere Engelleyicisi ayarları iletişim kutusunda, Engelleme düzeyi altında engelleme düzeyini Yüksek: Tüm açılır pencereleri engelle (geçersiz kılmak için Ctrl + Alt) olarak ayarlayın.
 • Kapat ve sonra Tamam'a dokunun veya tıklayın.


Açılır pencereler engellendiğinde bildirimleri kapatma


Internet Explorer'ın bir açılır pencereyi her engellediğinde sizi bilgilendirmesini istemiyorsanız bildirimleri kapatabilirsiniz.
 • Masaüstünü açın ve görev çubuğunda Internet Explorer simgesine dokunun veya tıklatın.
 • Araçlar düğmesine ve İnternet seçenekleri'ne dokunun veya tıklayın.
 • Gizlilik sekmesinde Açılır Pencere Engelleyicisi altında Ayarlar öğesine dokunun veya tıklayın.
 • Açılır Pencere Engelleyicisi ayarları iletişim kutusunda, Bir açılır pencere engellendiğinde Bildirim çubuğunu göster onay kutusunu temizleyin.
 • Kapat ve sonra Tamam'a dokunun veya tıklayın.

İzlenme Koruması


İzlenme Koruması, göz atma geçmişiniz hakkındaki bilgilerin ziyaret ettiğiniz sitelerdeki üçüncü taraf içerik sağlayıcılarına gönderilmesinin engellenmesine yardımcı olur. İzlenme Koruması Listelerini "engellenen numaralar listesi" gibi düşünebilirsiniz. Internet Explorer listedeki sitelere ait üçüncü taraf içeriğini engeller ve bu üçüncü taraf sitelerinin hakkınızda toplayabileceği bilgileri sınırlar. Daha fazla bilgi için bkz. Internet Explorer'da İzlenme Koruması'nı kullanma.Güvenlik bölgeleri


Güvenlik ayarlarını değiştirerek, Internet Explorer'ın bilgisayarınızı zararlı veya kötü amaçlı olabilecek web içeriğinden korumaya nasıl yardımcı olduğunu özelleştirebilirsiniz. Internet Explorer tüm Web sitelerini bir güvenlik bölgesine otomatik olarak atar: Internet, Yerel intranet, Güvenilen siteler veya Yasak siteler. Her bölge, o site için hangi tür içeriğin engellenebileceğini belirleyen farklı bir varsayılan güvenlik düzeyine sahiptir. Bir sitenin güvenlik düzeyine bağlı olarak, bazı içerikler siz izin vermeyi seçene kadar engellenebilir, ActiveX denetimleri otomatik olarak çalışmayabilir veya bazı sitelerde uyarı istemleri görebilirsiniz. Her bir bölgenin ayarlarını özelleştirerek, ne kadar koruma istediğinize veya istemediğinize karar verebilirsiniz.

Güvenlik bölgesi ayarlarınızı değiştirme


Güvenlik bölgesi ayarlarınızı aşağıdaki gibi özelleştirebilirsiniz:
 • Masaüstünü açın ve görev çubuğunda Internet Explorer simgesine dokunun veya tıklatın.
 • Araçlar düğmesine ve İnternet seçenekleri'ne dokunun veya tıklayın.
 • Güvenlik sekmesine dokunarak veya tıklatarak güvenlik bölgesi ayarlarınızı şu şekilde özelleştirebilirsiniz:
  • Bir güvenlik bölgesinin ayarlarını değiştirmek için, bölge simgesine dokunun veya tıklayın ve kaydırıcıyı kullanılmasını istediğiniz güvenlik düzeyine sürükleyin.
  • Bir bölge için kendi güvenlik ayarlarınızı oluşturmak amacıyla bölge simgesine ve sonra Özel düzey'e dokunun veya tıklayın ve istediğiniz ayarları seçin.
  • Tüm güvenlik düzeylerini özgün ayarlarına döndürmek için, Tüm bölgeleri varsayılan düzeye sıfırla düğmesine dokunun veya tıklayın.


Güvenlik ayarlarıyla ilgili olarak yaptığınız değişiklikler hem Internet Explorer hem de masaüstü için Internet Explorer uygulamasını etkiler.
Güvenlik bölgesine web sitesi ekleme veya kaldırma
 • Masaüstünü açın ve görev çubuğunda Internet Explorer simgesine dokunun veya tıklatın.
 • Araçlar düğmesine ve İnternet seçenekleri'ne dokunun veya tıklayın.
 • Güvenlik sekmesine dokunun veya tıklayın, bir güvenlik bölgesi simgesi seçin (Yerel intranet, Güvenilen siteler veya Yasak siteler) ve ardından Siteler öğesine dokunun veya tıklayın. Seçtiğiniz bölgeye siteler ekleyebilir veya bu bölgede olmasını istemediğiniz siteleri silebilirsiniz.
 • Önceki adımda Yerel intranet öğesini seçtiyseniz, Gelişmiş öğesine dokunun veya tıklayın ve ardından aşağıdakilerden birini yapın:
  • Site eklemek için Bu Web sitesini bölgeye ekle kutusuna URL'yi girip Ekle'ye dokunun veya tıklayın.
  • Siteyi kaldırmak için Web Siteleri altında kaldırmak istediğiniz URL'yi seçin, ardından Kaldır'a dokunun veya tıklayın.

Gelişmiş Korumalı Modu Etkinleştirme


Gelişmiş Korumalı Mod, kötü amaçlı yazılımların Internet Explorer içerisinde çalışmasını zorlaştırır. Daha fazla bilgi için bkz. Internet Explorer eklentilerini yönetme.

Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Etiketler
ayarlarini, degistirme, explorer, gizlilik, guvenlik, için, internet

Seçenekler
Stil


Saat: 23:24

Forum Yasal Uyarı
vBulletin® ile Oluşturuldu
Copyright © 2016 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.

ForumSevgisi.Com Her Hakkı Saklıdır
Tema Tasarım:
Kronik Depresif


Sitemiz bir 'paylaşım' sitesidir. Bu yüzden sitemize kayıt olan herkes kontrol edilmeksizin mesaj/konu/resim paylaşabiliyorlar. Bu sebepten ötürü, sitemizdeki mesaj ya da konulardan doğabilecek yasal sorumluluklar o yazıyı paylaşan kullanıcıya aittir ve iletişim adresine mail atıldığı taktirde mesaj ya da konu en fazla 48 saat içerisinde silinecektir.

ankara escort, izmir escort ankara escort, ankara escort bayan, eryaman escort, bursa escort pendik escort, antalya escort,