ForumSevgisi.Com

  ForumSevgisi.Com > ForumSevgimiz Eğitim Bölümü > Kişisel Gelişim

Kişisel Gelişim Kişisel Gelişim İle İlgili Bölüm


Başarısız olmaya tahammülü olmayan adam...

Kişisel Gelişim İle İlgili Bölüm


Başarısız olmaya tahammülü olmayan adam...

ForumSevgimiz Eğitim Bölümü Kategorisinde ve Kişisel Gelişim Forumunda Bulunan Başarısız olmaya tahammülü olmayan adam... Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> Başarısız olmaya tahammülü olmayan adam... Sabah 5''te veya öğleden sonra 4''te olacaktı randevumuz. Bir adam sabah 5''e randevu verebiliyorsa, bu ...

Kullanıcı Etiket Listesi

Yeni Konu aç  Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil

Okunmamış 23 Temmuz 2015, 15:50   #1
Durumu:
Çevrimdışı
ForumSevgisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
none
Üyelik tarihi: 14 Temmuz 2015
Mesajlar: 8.944
Konular: 8563
Beğenilen: 0
Beğendiği: 0
www.forumsevgisi.com
Standart Başarısız olmaya tahammülü olmayan adam...

Başarısız olmaya tahammülü olmayan adam...

Sabah 5''te veya öğleden sonra 4''te olacaktı randevumuz. Bir adam sabah 5''e randevu verebiliyorsa, bu onun hakkında çok şey söyler bence. Sonra 4''e karar verdi. Ercan''la gittik, tam zamanında odasına kabul etti ve "Sadece bir saatiniz var" dedi. Hayatımızda bir saatte konuşamayacak kadar çok konuştuk. Röportajı dinlerken "Ah keşke yer olsaydı da atmasaydım" dediğim çok şey oldu. Türkiye otomotiv sektörünün "dahi çocuk"u, Koç Grubu''nda uzun yıllar çalıştıktan sonra Fiat için İtalya''da iyi işler yapan, şimdi de Petrol Ofisi''nin CEO''su Jan Nahum. Çılgın enerjili, sonsuz üretken, dağınık saçlı bir adam. Bence yerine göre çok komik, Türkiye ve İstanbul aşığı bir dahi.

Petrol Ofisi reklamlarında kullanılan "Poman" gibi bir karakterin çıkmasına nasıl karar verdiniz?
Karakter, reklam ajansımızın bize yaptığı teklifle çıktı. Bir kahramanlık öyküsü yaratma ve kendinizi bu öykünün içinde konumlandırma şansınız varsa, bu bir fırsat. Bizim tüketiciyle doğrudan etkileşim halindeki ara yüzümüz pompacı. Bizi temsil eden, akaryakıtı arabaya koyan pompacı. Bu kahramanın pompacı olması gerektiği kanaatine vardık. Pompacılık genelde çok yüceltilen bir iş değil.

Siz yücelttiniz...
Evet, biz bir kahraman yaptık, pompacıya bir misyon, bir hedef yükledik. Yapmak istediğimiz hizmet anlayışımızı aktarabileceğimizi fark ettik. Düşünsenize, her zaman tüketicinin hizmetine koşan bir kahraman.

Kahramanı sevdiniz mi?
Açıkçası ilk başta pek ısınmış değildim. Fikir doğruydu. Benim bir zaman kendi içimde yoğurmam gerekiyordu. Yoğurdum, sonra "tamam" dedim. Bir de tam kış döneminin içindeydik, tam da bizim bir kış yakıtımız çıkıyordu. Kahramanımız zaten öyle doğdu; şimdi de yaşıyor...

Yeni bir yapının mimarısınız. Bu değişim kolay olmasa gerek.
Değişim hep acı verir, biz de bu sancıları yaşıyoruz. Ekibimiz sabahlara kadar çalışıyor. Çoğumuzun özel hayatı sekteye uğruyor. Alışkanlıklarımızı değiştirmek zorundayız. Bir yük var, hem bireyin hem de kurumun sırtında. Bazılarımız adapte olur, devam eder; bazılarımız olamaz, ayrılır. Yeni yüzler gelir, onlara alışmak zorundasınız.

Formula 1''e verdiğiniz destek de değişimin bir parçası mı?
Bu doğal bir uzantı. Petrol Ofisi, Türkiye''nin akaryakıt ve maden yağı sektörünün lideri. Böyle büyük boyutlu kuruluşların üstlenmek mecburiyetinde oldukları sosyal sorumluluklar vardır. Mümkün mertebe kendi sahaları etrafında tabii. Biz, içten yanmalı motorlara yakıt veririz ve otomotiv endüstrisine yakınız. Türkiye''nin marka çıkarma dönemindeyiz. "Petrol Ofisi böyle bir göreve aday" dedik. Hem ülke marka olacak hem de kendisi marka olacak. Dünyaca en çok izlenen, en çok etki yapan Formula 1 sporuna bulaşarak bunu yapabileceğimizi düşündük. 20 ülke bunu yapabilmişse, Türkiye de bunu yapabilir.

"Takım çok iddialı"

Petrol Ofisi Grand Prix''si olarak mı geçiyor?
Aynen öyle. Türkiye''nin markasını da, Petrol Ofisi ismini de dünyaya taşıdık. Hem sosyal sorumluluk hem de bizim kazancımız var. Ayrıca İstanbul Park''taki araçlara yakıt vereceğimiz bir istasyonumuz da var.

Ne kadar bir bütçe ayırdınız bu sponsorluğa?
Formula''nın isim hakkının bir hakkı vardır tabii, ama kontratım bunu sana söylememi engelliyor. Ben bütçeden değil de, yarattığımız değerlerden konuşmaktan daha büyük bir haz duyuyorum.

Giancarlo Fisichella''dan ne bekliyorsunuz?
Bir defa çok alçakgönüllü bir adam. Formula 1''de zirveye çıkmış bir pilot. Takımı çok iddialı. Mükemmeliyet, takımcılık, zorlukları aşmak, rekabetçilik, disiplin, hazırlık; bunların hepsi bence birer meziyet. Bunların başarılı bir pilotta olması gerekir. Bizim de kurum olarak bunları sindirmemiz, doğru algılamamız lazım.

Genç bir pilot temsil ediyor bizi: Jason Tahincioğlu. Jason''a nasıl karar verdiniz?
Benim yıllardır, go-kart günlerinden beri takip ettiğim bir isim Jason Tahincioğlu. Vaktiyle ben de go-kart yapardım. Sonra Formula günlerinde de onu takip ettim. Altyapısını sindirerek geliştiren bir pilot. Şimdi uluslararası iddiası oluşmaya başladı. Vakti geldiğinde başka pilotlar da radarımıza girecek ve hepsini değerlendireceğiz ama bugün için değerlendirdiğimiz tek pilot Jason.

"İtalyanca savaş verdim"

İtalya''da ne kadar kaldınız?
23 ay.

Nasıl geçti?
Çok iyi geçti. Astığım astık, kestiğim kestik, istediklerimi yaptım.

İtalyanca bilir miydiniz?
Tofaş''ta öğrenmiştim. Kafa göz yara yara. Her gün İtalyanca savaş vermem gerekiyordu.

Neden bıraktınız?
Ben görevimi tamamladım. Uluslararası yapılandırmayı bitirdik, çalışmayan fabrikaları kapattık, ürün politikalarını değiştirdik.

"Türkün biri geldi başımıza, illallah" demediler mi?
Görevim buydu. Hepsi sevdi diyemem. Olması gerekeni yaptım. Herkesin hoşnut kalması beklenemezdi. Bugün Tofaş''a geliyor olan Mini Cargo''yu getirebilmek için çok uğraştım. O araç İtalya''da yapılacaktı, yurtdışında daha iyi yapılacağını kanıtladım. Üstelik, yurtdışı pazarı içinde de, Türkiye''nin en iyi üretimi yapabileceğini ispat ettim.

Günde kaç saat uyuyorsunuz?
Ortalama üç saat.

Nasıl dayanıyorsunuz?
Çok zor. Bol vitamin falan alıyorum. Hafta sonu günde altı saat uyuyorum.

Neden peki?
Mecburiyet. Sorumluluk duygusu. Üstüme aldığım işi yapmak zorundayım. Başarısız olmaktan hiç hoşlanmam. Hiç. Kaybetmeyi hiç sevmem.

Masanızda üç tane laptop görüyorum.
Aslında kullandığım sadece bir tanesi, bunu eve de götürüyorum. Diğerleri de burada duruyordu...

Bir de çekmecenizde tuvalet kağıdı gözüme ilişti.
O da burnumu silmek için!


"Uzay merakım yüzünden oğullarım benimle alay ediyor"


Sizin Yüzyıl Işıl''da "Nahum Gözlemevi" adı altında, bir nevi küçük bir rasathane kurduğunuzu okumuştum.
Kısmen. Ama biraz da çocukların bu merakını artırmak için yaptık. Eşim Yüzyıl Işıl Okulları''nın yönetim kurulundaydı zaten. Oradaki çocukların araştırma ruhunu geliştirmeye faydalı olur diye düşündük. Ben kendime bir teleskop almaya karar vermiştim aslında. Hanım "Sen kendine ne alıyorsun, okula alıp koyalım da çocuklar da bakarlar" dedi, sonra da iş büyüdü, neredeyse bir rasathaneye dönüştü. Türkiye''nin en büyük teleskoplarından biri orada.

Oğullarınızla iyi anlaşıyorsunuzdur herhalde.
Evet ama benimle çok alay ediyorlar.

Neden?
Bu uzay şeylerinden dolayı. Ben konuşmaya başladığım zaman yanımdan gidiyorlar. Oysa ben onlarla çok iyi anlaşıyorum.

Sabancı Üniversitesi''nde ders vermeye devam ediyor musunuz?
İlgim devam ediyor ama bu aralar biraz aksattım. Görevim mastır öğrencilerine entrikalarıyla, stratejileriyle endüstriyi anlatmak. Düşebilecekleri çukurlar konusunda eğitip daha az bocalamalarını sağlamak.

Nasıl oluyor bu?
Pratik hayatta başımdan geçen tecrübeleri onlara aktarmayı deniyorum.


"1800''lerden beri var olan tüm gemi modellerini yaptırttım"


Çok çalışıyorsunuz, insanlar sabah 5''te işe geldiğinizi söyler. İş dışında başka şeylere vakit kalıyor mu?
Fotoğrafı seviyorum ama fırsat kalmıyor açıkçası. İstanbul''a meraklıyım. Adalar''a, vapurlara ve iskelelelere. Eski İstanbul''a meraklıyım. Hep hayal ediyorum, eğer İstanbul''u 1950''lerdeki gibi saklayabilseydik, etrafına pilot şehirler kurabilseydik ve onları taşıma kanallarıyla merkeze taşıyabilseydik diye... O zaman kültür merkezi falan olmak için çabalamamıza gerek kalmazdı, zaten kendinden olurdu. Herkes "N''olur yapalım" derdi bize. 1800''lerden beri var olan tüm gemi modellerini yaptırttım, şimdi iskele modellerini yaptırtacağım da vakit bulamadım. İnşallah üçüncü emekliliğimde... Spor olarak kayak yapmayı seviyorum. Otomobillere meraklıyım. Türkiye''nin iddiasına meraklıyım. Patent üreten, teknoloji yapan bir Türkiye, işte böyle bir merakım var. İlgi alanıma gelince; arkeoloji, astronomi ve efsaneler ile dinlerin karışımından meydana gelen yeni bir akım...

Nasıl bir akım bu?
Din kitaplarında olan ve birçoğu bize "olmaz" gibi görünen efsanelerin, arkeolojide ve astronomide elde edilen bulgularla bir sürü insanın aklında acabalar oluşmaya başladı. Olmaz diye gördüklerimizin aslında olabileceğini gösteren bir akım bu. Buna dolaylı olarak ilgim arttı.

Kimler okunuyor bu akım çerçevesinde?
Zekeriya Sitchin, Allen Alford, Graham Hanchock gibi isimler var. Mısır arkeolojisi, Mars gizemleri... Bir yığın şey var. Sümer tabletlerini de inceleseniz bir sürü şey var. Gelin görün ki daha Sümer tabletlerini inceleyemedik biz daha. Yanılmıyorsam Arkeoloji Müzesi''nde 80 bin tablet var ve bunları okuyabilen topu topu bir hanım var. İnşallah bu hanım, efsanelerdeki gibi bin yaşına kadar yaşar da hepsini okumaya fırsatı olur. Yoksa onlar kaybolup gidecek...
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Etiketler
adam, basarisiz, olmaya, olmayan, tahammulu

Seçenekler
Stil


Saat: 05:42

Forum Yasal Uyarı
vBulletin® ile Oluşturuldu
Copyright © 2016 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.

ForumSevgisi.Com Her Hakkı Saklıdır
Tema Tasarım:
Kronik Depresif


Sitemiz bir 'paylaşım' sitesidir. Bu yüzden sitemize kayıt olan herkes kontrol edilmeksizin mesaj/konu/resim paylaşabiliyorlar. Bu sebepten ötürü, sitemizdeki mesaj ya da konulardan doğabilecek yasal sorumluluklar o yazıyı paylaşan kullanıcıya aittir ve iletişim adresine mail atıldığı taktirde mesaj ya da konu en fazla 48 saat içerisinde silinecektir.

ankara escort bayan, ankara escort, izmir escort ankara escort, ankara escort bayan, eryaman escort, pendik escort, antalya escort,