ForumSevgisi.Com

  ForumSevgisi.Com > ForumSevgimiz Kütüphane > Kitap Tanıtımları


Anneler Günü İçin Kitaplar


Anneler Günü İçin Kitaplar

ForumSevgimiz Kütüphane Kategorisinde ve Kitap Tanıtımları Forumunda Bulunan Anneler Günü İçin Kitaplar Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> Anneler Günü İçin Kitaplar . Anneler Günü kapıda… Nasıl bir hediye alacağını hâlâ belirleyemeyenler varsa. Acil durum düğmesine basmanın tam ...

Kullanıcı Etiket Listesi

Yeni Konu aç  Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil

Okunmamış 03 Mart 2016, 13:58   #1
Durumu:
Çevrimdışı
Araz
Bazen
kendi kendime konuşuyorum,
iyi geliyor.
Araz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
none
Üyelik tarihi: 14 Ocak 2016
Mesajlar: 2.981
Konular: 417
Beğenilen: 706
Beğendiği: 783
www.forumsevgisi.com
Standart Anneler Günü İçin Kitaplar

Anneler Günü İçin Kitaplar

.

Anneler Günü kapıda… Nasıl bir hediye alacağını hâlâ belirleyemeyenler varsa. Acil durum düğmesine basmanın tam zamanı. Aslında çok klasik bir öneride bulunacağız size, annenize “bu kez kitap alın.” Çünkü aldığınız büyük mutfak takımlarını zaten kullanmayıp, bir gün size lâzım olur diye saklıyor. Diğerlerine muhakkak bir “ne gerek vardı” diye söze giriyorlar. Hiçbir annenin itiraz edemeyeceği birkaç hediyeden birisi kitap! Hele onlara yeni dünyalar sunacaksa… Bu Anneler Günü’nde annenize mutfak robotu, kozmetik ürünü ya da kıyafet gibi sıradan ve hele de ‘annelik’ görevine yönelik hediyeler almak yerine yaratıcılığınızı kullanın! Hem kalıcı hem de belleğinde her daim iz bırakacak bir kitap hediye edin ona. İlk sayfasına da içinizden gelen tatlı bir mesaj iliştirebilirsiniz mesela… Bibliyoman ekibi olarak işinizi daha da kolaylaştırdık; annelere verilecek en güzel kitaplardan oluşan bir liste hazırladık. Aranızdan en az bir tanesi mutlaka sizin anneniz için!..




Cafe Fernando / Cenk Sönmezsoy

Cafe Fernando, Cenk Sönmezsoy, Okuyan Us Yayınları: Eğer mutfağa meraklıysanız ve bir de yemek yaparken internetten destek alanlardansanız, Türkiye’nin dünyaya açılan yemek blogu Cafe Fernando’yu mutlaka bilirsiniz. Bilmiyorsanız bile eğer ki mutfakta yaratıcı tarifler denemeyi seven bir anneniz varsa, ve ona Cafe Fernando’yu hediye ederseniz, buna bayılacaktır! Times Gazetesi tarafından “Dünyanın En İyi 50 Yemek Blogu”ndan biri gösterilen Cafe Fernando’nun kitabı, 9 bölüme ayrılmış: Kurabiye; Brownie; Kek, Muffin, Cheesecake & Pasta; Tart, Galette, Pie, Quiche, Cobbler & Crisp; Ekmek, Hamurişi & Kahvaltı; Dondurma, Donmuş Yoğurt & Sorbe; Şekerleme, Çikolata & İçecekler; Reçel, Jöle & Pestil ve Temel Tarifler. Bir pasta yaptım, yanağını dayar uyursun’ alt başlıklı kitaptaki tarifler arasında gezinirken, çeşit çeşit pasta, kurabiye, kek, tart, şekerleme ve çikolatanın gerçeğine değil, fotoğrafına bile yanağınızı yaslayıp uyuyasınız gelecek!



Timsah Park / Karen Russell

Timsah Park, Karen Russell, Siren: Karen Russel, Timsah Park’ta farklı bir “şov dünyası”nda çalışan Bigtree ailesinin hikâyesini ve ailenin en küçük bireyi Ava’nın yolculuğunu anlatıyor. Florida bataklıklarında timsah temalı bir turistik eğlence parkında timsahların olduğu gölete atlayıp bir uçtan diğerine yüzen bir kadındır Hilola Bigtree. Gösterinin yıldızı olduğu kadar Bigtree ailesinin temel direğidir. Hem ailenin hem gösterinin yıldızı Hilola’nın, annenin, eşin ölümünün bütün bir ailenin kaderini nasıl değiştirdiğinin hikâyesi. Sonrasında yaşanan her şeyi, en önemli tanığı Ava’nın gözünden izliyoruz. Geçtiğimiz yılın en iyi kitaplarından biriydi Timsah Park, bu yılın da güzel hediyelerinden…


Mübarek Kadınlar / Gaye Boralıoğlu

Mübarek Kadınlar, Gaye Boralıoğlu, İletişim Yayınları: Birbirinden özgün ve güzel kahraman portreleri çiziyordu Gaye Boralıoğlu ‘Mübarek Kadınlar’da. Hepsi bir kadın hikâyesi. Elbette her kesimden, her tarihsel, geleneksel ve güncel tecrübeden tanıdığımız kadınlar. Eşcinseli de var, İstanbul’a göçmüş olanı da, genci de var, ihtiyarı da, politik olanı da, kendini aynadan alamayanı da. Kadınlar kendileri anlatıyor veya biz onların hayatındaki en sıradan ama bir o kadar absürt bir anını, anısını, olayını görüyoruz. Yani her gün karşımıza çıkan binlerce kadından bazılarının kâbuslarını, yorgunluklarını, mutluluklarını veya en dertli anlarını dinliyoruz. Hepsi kendi hayatının/romanının kahramanı kadınlar. Gaye Boralıoğlu, o kadınların, hayatların portresini çizerken, bunu bir öykünün bütün gereklerini yerine getirerek yapıyor. Olayını, dilini, anlatımını, macerasını her şeyi tam kıvamında/dozunda kullanıyor. Gerçekliğini de bu sağlıyor zaten. ‘Mübarek Kadınlar’ kadınların gerçek öyküleri.


Handan / Ayşe Kulin

Handan, Ayşe Kulin, Everest Yayınları: Ayşe Kulin‘in sadık okurları Handan‘ı eşcinsel bir adamın hikâyesini anlattığı ‘Gizli Anların Yolcusu’ kitabından hatırlayacaktır aslında. Aynı kitaptaki grafik tasarımcısı gencin hikâyesini konu edinen ‘Bora’nın Kitabı’nda da yeri vardı hatta Handan’ın. Kulin yeni kitabında bu cüretkâr kadının yaşamı ve kimlik mücadelesi üzerine eğilirken, Handan‘ın peşinde bizi İzmir’den İstanbul’a, Gezi eylemlerinden Cumhuriyet’in ilk yıllarına kadar uzanan bir geziye çıkarıyordu. Kulin, iki adaş roman kahramanının yaşamları arasındaki ortaklıkların izini sürerken, etraflıca bir Halide Edib Adıvar incelemesi de sunuyor aynı zamanda. Dahası, Gezi eylemlerini apolitik roman kahramanı Handan‘ın ve yabancı kültürle büyümüş yeğeni Defne’nin gözünden verirken, çağdaş edebiyatımızın bu en güncel konusuna farklı bir bakış açısı getirmiş oluyor. Ve elbette Cumhuriyet’in ilk yıllarıyla bugünü karşılaştırırken, Türkiyeli kadının kimlik mücadelesine geçen onca sene üzerinden bir kez daha bakıyor.


İstanbul’da Kedi / Gündüz Vassaf

İstanbul’da Kedi, Gündüz Vassaf, YKY: Annem Belkıs adlı kitabında harikalar yaratan Gündüz Vassaf İstanbul’da Kedi adlı “şiir roman”ında çıtayı daha da yükseltiyor. Bu kez “kedi”leri anlatıyor. Üstelik İstanbul’daki kedileri anlatıyor. Bizans’tan beri karşımıza çıkan kedilerden söz ediyor. Yani bir tarafta dokuz canlı kediden, digger tarafta yedi tepeli şehirden söz ediyor Gündüz Vassaf. Daha iyi bir ikili düşünülebilir mi?






Dünya Ağrısı / Ayfer Tunç

Dünya Ağrısı, Ayfer Tunç, Can Yayınları: Uzun zamandır eşine rastlayamadığımız bir taşra romanıydı ‘Dünya Ağrısı’. Ama o taşra bütün bir Türkiye’yi anlatıyor bize. Çünkü coğrafi olarak taşrada geçen ve taşrada yaşanan sıkıntı, aslında insanın ‘kendi’ne dair varoluşsal sıkıntılarından biri. Ayfer Tunç, ‘dünya acısı’ kavramını tema alarak aktarıyor tüm yaşananları. Baba yadigârı bir taşra otelinde gittikçe tükenen bir adamın, Mürşit’in hikâyesi. Çektiği dünya ağrısı karşısında direnişini kelimenin tam anlamıyla hiçbir şey yapmamakta bulan, buharlaşarak yok olmayı dileyen bir adamın romanı. Üstelik var gücüyle “ailesi”ne tutunmak durumunda kalmış bir adamın hikâyesi… ‘Dünya Ağrısı’, Can Yayınları’nın klasikleşen beyaz çerçeveli kapaklarını bırakıp yeni kapak tasarımını uyguladığı ilk kitap aynı zamanda. Ve yanı sıra yazarlığının 25’inci yılını kutlayan Ayfer Tunç’un çektiği ağrının da bir izdüşümü…


Kalp Zamanı (Mektuplar) / Ingeborg Bachmann

Kalp Zamanı (Mektuplar), Ingeborg Bachmann – Paul Celan, Çev.: İlknur Özdemir, Kırmızı Kedi Yayınları : 1948 Mayısı. İkinci Dünya Savaşı’nın sürdüğü Viyana… Almancanın yaşayan en büyük iki şairi, Paul Celan ve Ingeborg Bachmann’ın arasındaki aşk işte bu şehirde başladı. Tanışmalarından en fazla iki ay sonra Celan Paris’e gitti ancak bu kadarcık sürede kurdukları bağ o denli kuvvetliydi ki, mektuplaşmaları neredeyse bir ömür sürdü… ‘Kalp Zamanı‘, işte iki şairin yıllar boyu birbirlerine yazdıkları mektupları içeriyor. Bu mektuplar, aşklarının birinci ağızdan tanığı olmanızın yanı sıra, birbirlerine tüm kalplerini açan iki şairin iç dünyalarını görmenize, iç seslerini duymanızı; korkuları, beklentileri, hayalleri, eserlerini yaratım sancıları ve daha bir çoğuna ortaklık etmenizi, ve hatta şiirlerinin satır aralarını daha farklı okumanızı sağlıyor.


Edebiyatımızda Sevdiğim Romanlar Kılavuzu / Selim İleri

Edebiyatımızda Sevdiğim Romanlar Kılavuzu, Selim İleri, Everest Yayınları : Yaklaşık yarım asırlık bir yazarlık ömrü var Selim İleri’nin. Bugün için 47 yıllık edebiyat hayatında, Cumartesi Yalnızlığı isimli ilk öykü kitabından itibaren birçok öykü kitabına, romana, özellikle “İstanbul”u anlattığı denemelere, Türk edebiyat tarihine ışık tutan antolojilere imza attı. Onca yıllık birikim ve verimin üzerine “Edebiyatımızda Sevdiğim Romanlar Kılavuzu” adlı kitabıyla edebiyatseverlere eşsiz bir kılavuz kitaba imza attı. Hem Selim İleri’nin kendi okur ve yazarlık serüvenini ortaya koyması açısından hem de Türk edebiyatının roman serüvenini önemli dönemleri, yazarları ve eserleriyle ortaya koyması açısından tam anlamıyla bir “kitaplar kitabı”. 1874’ten 1980’e kadar uzanan 106 yıllık roman geçmişimizden, farklı dönemlerden, farklı yazarlardan, farklı anlayışlardan ve anlatımlardan 229 eseri ve onların “edebiyatımızdaki” önemini ortaya koyan kitap, aslında bir “kütüphane”.
________________

Ağzım bozuk olabilir…
Doğrudur , küfür eder kırar dökerim .
Zamanı geldiyse bakmam ardıma giderim.
Kusursuz muyum ?
Tabiki de değilim.
Şimdi oluğu gibi ,daha üç satırda parçalarımdan akan hatalarımı gözler önüne serebilirim ama,
Hiç kimseye yalanlar söyleyip pembe tablolar çizmedim ..
Ve birden fazla yüzle kimsenin karşısına geçmedim..
imza
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Etiketler
anneler, anneler gunu icin kitaplar, gunu, için, kitaplar

Seçenekler
Stil


Saat: 19:10

Forum Yasal Uyarı
vBulletin® ile Oluşturuldu
Copyright © 2016 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.

ForumSevgisi.Com Her Hakkı Saklıdır
Tema Tasarım:
Kronik Depresif


Sitemiz bir 'paylaşım' sitesidir. Bu yüzden sitemize kayıt olan herkes kontrol edilmeksizin mesaj/konu/resim paylaşabiliyorlar. Bu sebepten ötürü, sitemizdeki mesaj ya da konulardan doğabilecek yasal sorumluluklar o yazıyı paylaşan kullanıcıya aittir ve iletişim adresine mail atıldığı taktirde mesaj ya da konu en fazla 48 saat içerisinde silinecektir.

ankara escort bayan, ankara escort, izmir escort ankara escort, ankara escort bayan, eryaman escort, pendik escort, antalya escort,