ForumSevgisi.Com

  ForumSevgisi.Com > ForumSevgimiz Kütüphane > Mustafa Kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk Mustafa Kemal Atatürk


Atatürk'ün Masonlara Uyguladığı Strateji

Mustafa Kemal Atatürk


Atatürk'ün Masonlara Uyguladığı Strateji

ForumSevgimiz Kütüphane Kategorisinde ve Mustafa Kemal Atatürk Forumunda Bulunan Atatürk'ün Masonlara Uyguladığı Strateji Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> Atatürk'ün Masonlara Uyguladığı Strateji Bugünlerde pompalanan ifrazatın "merkezi sistemlerini" tarihi açıdan daha net görmeniz açısından aşağıdaki satırlara dikkat etmenizi rica ...

Kullanıcı Etiket Listesi

Yeni Konu aç  Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil

Okunmamış 15 Temmuz 2015, 16:57   #1
Durumu:
Çevrimdışı
ForumSevgisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
none
Üyelik tarihi: 14 Temmuz 2015
Mesajlar: 8.944
Konular: 8563
Beğenilen: 0
Beğendiği: 0
www.forumsevgisi.com
Standart Atatürk'ün Masonlara Uyguladığı Strateji

Atatürk'ün Masonlara Uyguladığı Strateji

Bugünlerde pompalanan ifrazatın "merkezi sistemlerini" tarihi açıdan daha net görmeniz açısından aşağıdaki satırlara dikkat etmenizi rica edeceğim.

Pek müstesna okurlarım İnşaallah aşağıdaki malzeme bir çok şeyi analiz etmenizi kolaylaştıracaktır ...

(...)

"Ertesi hafta Recep Peker geldi ve kürsüye çıkarak şu müjdeyi verdi:

Arkadaşlar bugünden itibaren Türkiye'de masonluk kalmamıştır ve bütün locaları kapanmıştır dedi.

Salonda bir kıyamettir koptu alkışlar bağırmalar ve kahrolsun Yahudi uşakları sesleri tavanları çınlatıyordu. Şükrü Kaya ile arkadaşları ortadan sırra kadem basmışlardı.

Grup dağıldıktan sonra Dr. Mim Kemal'i öne katarak Meclisteki masonlar toplu olarak Reisicumhur'a gitmişlerdi. Mim Kemal Reisicumhur'a hitaben

Efendim biz zaten maiyeti devletinizdeyiz fakat siz Maşrık-ı Azamız olursanız biz pervane gibi etrafınızda dönüp dolaşırız demiş

Reisicumhur 'Peki bir şey soracağım bana cevap veriniz ". Sonra da

"Siz Avrupa'dan hangi locaya bağlısınız ve bağlı bulunduğunuzun ismi nedir?"

diye sorunca

'Biz Cenova'ya tabiiz ve reisimiz de Barca Mişon cenahlarıdır'

demişler. Bunun üzerine küplere binen Mustafa Kemal Paşa onlara hitaben

'Haydi defolun buradan cehennem olun gidin Yahudi uşakları benim milletim bana kahraman sıfatını verdi ben sizin gibi bir çıfıt Yahudi'ye uşak mı olacağım?... Bu gece sabaha kadar Türkiye'deki bütün localarınızı kapatmadığınız taktirde yarın teşkil edeceğim Divanı Harbi Örfiye hepinizi verir astırırım. Haydi defolun karşımdan"

diyerek onları kovmuş. Onlar da yıldırım telgraf ve telefonlarla vaziyeti İstanbul İzmir ve Adana'ya bildirdiler ve sabah olmadan hepsinin kapatma kararlarını getirip henüz sofrasından kalkmayan Reisicumhur'a verdiler ve derin bir nefes aldılar. Reisicumhur Mustafa Kemal Paşa bu suretle bütün mason localarını kapattı."(1)

"BEN HAYATTAYKEN SEN BU MEMLEKETTE YAZI YAZAMAZSIN"

Merhum Van Eski Milletvekili İbrahim Arvas'ın Tarihi Hakikatler ismiyle yayınlanan eserinde ise bu defa Türkiye'de gazeteciliğin duayeni olarak tanıtılan dönmelere yaptığı çıkışlar dikkatimi çekti.

Atatürk sonrası Türkiye'de genel geçer adamlar olan bu zevat genç nesle bir idol olarak tanıtıla dursun; bakınız Atatürk'ün gözünde bunların yeri neydi?!

İbrahim Arvas devam ediyor:

"Biraz da Ahmet Emin Yalman'ı anlatacağım...

Bir gün Mustafa Kemal Paşa Meclisteki Reisicumhur salonundan çıkmak üzere iniyordu. Büyük koridorda elliden fazla mebus var idi. Yalman kendisine tazim ve hürmetlerini arz etmek üzere merdivenin dip tarafında duruyordu. Yere doğru kandilli bir temenna ile eğildi. Kalkınca kendisini tanıyan Reisi cumhur:

"Vay herif sen beni tazim etmeğe mi geldin def olup git memleketten elimi kana bulaştırma. Ben hayatta iken sen bu memlekette yazı yazamazsın"

dedi.

ve kapıdan çıkıncaya kadar Yalman'a küfürler savurarak gitti...

Yalman ancak Atatürk'ün ölümünden sonra ülkeye dönebildi...

Beş gün sonra Amerika'ya giden ilk vapura atladı ve Amerika'ya gitti. Ancak beş sene sonra Atatürk'ün ölümünde geldi. Ve sanki hiç bir şey olmamış gibi yazılarına başladı ve Atatürk'ün yerine oturanlardan himaye gördü. "

Tabii Atatürk'ün dönme ve masonlarla ilgili muhabbetleri bununla bitmiyor.

Değerli okuyucumuza bir düşünce zinciri kurmak için bu hatıraları ardı ardına veriyorum. Bu hatıralar bittiğinde okuyucu Atatürk ve Masonluk hakkında yeterince fikir ve kanaat sahibi olacaktır.

YAHUDİ ŞİRKETİ ARKASINDAKİ KULAK KİMİN?

Yunus Nadi Bey'in ortak olduğu bir şirketin Müdafai Milliye'ye çürük eğer takımlar ile diğer koşum takımları verdiği ve bunların işe yaramadığı mecliste mevzubahis oldu.

Ve Yunus Nadi Bey'in mahkumiyeti ve tazminatla mükellef tutulması için kuvvetli bir cereyan belirdi.

Atatürk Yunus Nadi'ye çıkıştı:
"Hangi Yahudi şirketini incelersek inceleyelim kulakların şirketin arkasında gözüküyor"

Yunus Nadi Bey bir çok eşikleri öpmekle ve bin bela ile ancak yakasını kurtarabildi. Bunun üzerine Reisicumhur kendisini çağırdı

"Yunus Nadi Bey sen benim şerefimle oynuyorsun hangi Yahudi şirketini tetkik edersek kulakların şirketin arkasında gözüküyor. Sen Cumhuriyeti (Gazetesini) çıkaracak bir şahsiyet değilsin. Yarından itibaren gazeteyi çıkarmayacaksın. Aksi takdirde seni "TOPRAK ALTI" ederim"

dedi.

Ertesi gün Cumhuriyet Gazetesi kapandı.

Beş altı ay kapalı kalan Cumhuriyet gazetesini açmak için Yunus Nadi Bey binbir eşik öptü.

Ve iki sene sonra hastalanıp Avrupa'ya gittiği zaman milyonlarca lirası bankalarda idi. Alman Harbi olduğu için kendisine döviz gönderilemedi. Ve Avrupa'da sefalet içinde öldü.

HÜSEYİN CAHİT YALÇIN...

"Hüseyin Cahit Yalçın Ankara İstiklal Mahkemesi'ne Cavid Bey'le beraber getirildi.

Gizli cemiyet kurmakla itham edildi. Maliye Vekili Cavid Bey idama mahkum oldu asıldı ve bir dönme memleketten azaldı. Amma mason olan Hüseyin Cahit Yalçın idamdan kurtularak Çorum'a sürgün edildi."

Değerli okuyucumuz;

Peygamber torunu ve hatıralarına başlamadan evvel doğruluğu hususunda yemin veren İbrahim Arvas Bey'in aktardıklarından da anlaşılacağı gibi. Atatürk sürekli Yahudi şirketlerini denetliyor ve o şirketlerde temas halindeki bir takım "uzun kulakları" çekip "toprak altı etmekle tehdit" edip kapı dışarı ediyordu.

Maalesef bugün Onun yolundan gittiğini söyleyen iki yüzlüler O'nun ülkeden kovduğu adamları ideal adamlar gibi gösterip masonik çalışmalarını her fırsatta yüceltebiliyorlar.

Millet Atasına sahip çıkar tarihi hakikatleri layıkıyla öğrenirse bu maskelerin düşürülüp memleketin asıl ve asil evlatlarının geleceğinin "BÜYÜK TÜRKİYE"sine yalansız ve riyasız liderlerle çabucak yürüyeceğine inanıyoruz.

Bu derdimize kifayet eden hatıralardan sonra konuya mason localarının kapatılma meselesinden sürdürürsek; evveliyatlı olarak Mason localarının kapatılması için bir kanun veya resmi tebliğ çıkarılmamış olduğunu görüyoruz.

Nitekim bu locaların hükümet tarafından "kendi kendilerini kapatmaları" istenmiş bundan dolayı kapatma olayına "yarı resmi" denmiştir. Bu arada hükümeti bu yola sevk eden başlıca iki sebepten bahsedilebilir:

1 - Kapatılma sebebiyle çeşitli çevrelerden gelebilecek "tepkiler" i çekmemek için bu yola başvurulmuş savunmada bulunmak için "Biz kapatmadık kendileri kapattı" diyebilecekleri "uygun savunma ortamı" nın doğması istenilmiştir.

2 - "Konjonktüre uygunluk" sağlanmak istenilmiştir. "İtalya'da ve Almanya'da olduğu gibi devlet başkanlarının kesin emri ile değil de bizzat masonların kendileri tarafından yapılması isteniyordu."(2)

10 Ekim 1935 tarihli gazetelerde mason localarının kapatılışına dair devletin resmi ajansı Anadolu Ajansı'nın şu haberi yer alıyordu:

" Ankara (A.A) Mesul (sorumlu) ve mâruf (bilinen) imzalar altında Ajansımıza verilmiştir:

Türk Mason Cemiyeti memleketimizin sosyal tekamülünü (ilerlemesini) günden güne artan muazzam terakkilerini nazarı itibara alarak ve Türkiye Cumhuriyeti'nde hâkim olan demokratik ve cidden laik prensiplerin tatbikatından doğan iyilikleri müşahede ederek faaliyetine bu hususta hiçbir kanun olmaksızın nihayet vermeyi ve bütün mallarını memleketin sosyal ve kültürel kalkınmasına çalışan Halkevlerine teberruyu (kendi isteğiyle yardım etme) muvafık (uygun) görmüştür."(3)

(1) İbrahim Arvas Tarihi Hakikatler Yargıçoğlu Mat. Ankara 1964 s. 68 69

(2) Gün Çeliker s. 41

(3) Apak s. 219

HAKAN YILMAZ ÇEBİ
ATATÜRK'Ü YAHUDİ ASILLI VE MASON GÖSTEREN PROJE-Uluslararası Mason kuruluşları internet sitelerinde Atatürk'ü ünlü masonlar listesine aldı.
-İsrailli gazeteci Hilel Alkin Atatürk'ü dönme ve yahudi asıllı gösteren bilgi ve belgeleri dünya basınına servis yapıyor.
-Atatürk'ün kökenleri ile ilgili belgelerin sahte ve düzmece olduğu ortaya çıktı.

Heyecanlı bir koşturmaca var İsrail'in başkenti Telaviv'de' Bir gün sonra (24 cak 1994) İsrail Cumhurbaşkanı Weizman'ın Türkiye ziyareti başlayacak. Önce uçakla Ankara'ya ulaşılacak. Hava alanında karşılamalar ve arkasından da Anıtkabir'i ziyaret ve resmi görüşmelerin başlaması' Resmi proğram uzayıp gidiyor. Türkiye ve İsrail arasındaki ilişkilerin düzeltilmesigeliştirilmesi amaçlanıyor.

İsrail Cumhurbaşkanlığı basın merkezine ulaşan bir telefon 'Ben Hillel Alkin' diye başlayan sözlerine 'Acaba sayın Cumhurbaşkanı Weizmann Atatürk'ün atalarının Yahudi asıllı olduğunu ve çocukluğunda İbranice dua ettiğini biliyor mu? diyordu. Basın sözcüsü Beith Keinanbu ses karşısında heyecanlandı. Bir an için telefon kesilir gibi oldu. Sonra tekrar görüşmeler devam etti. 'Acaba Weizmann bendeki bilgileri görmek ister mi' diyordu. Açıklamasına şaşıran Keinan bilgilerin ulaştırılması halinde 'Weizman'ın bilgisine sunulacağı' açıklamasında bulundu. Hillel Aklin elindeki bilgi ve belgeleri faks metni olarak Cumhurbaşkanlığı basın merkezindeki bayan Keinan'a ulaştırdı. Bundan sonrası bahsi geçen bilgilerin okunması ve dosyaya yerleştirilmesi belki de Weizman'a bu yönde bilgi ulaştırıldığı hakkında açıklama yapılmış olabilir.

Halkin 'Atatürk'ün atalarının dönme ve Yahudi asıllı olduğu hakkındaki elinde bulunan bilgi ve belgeleri Forward gazetesinde yazı dizisi halinde yayınladı. Atatürk'ün 1911 yılı Sonbahar mevsiminde Trablusgarp savaşları esnasında Kudüs'e uğraması burada Kamanetz Otel'de misafir kalması ve bu esnada ünlü Yahudi gazeteci İtamar Ben Avi ile çok özel görüşmelerinden yansıyan bilgiler açıklanıyordu. İtamar bin Avi ile olan görüşmesi hakkında bilgileri aktaran Hillel Alkin'in açıklamasında Mustafa Kemal ile Kamanetz Otel'de günler süren konuşmalar yapmıştır. Yıldızı giderek parlayan bir kumandan olan Mustafa Kemal kendi soyu hakkında çok özel sırlarını açıklamış İtamar ben Avi'ye. Masa üzerinde bulunan rakıya su katıp içmesi esnasında verdiği bilgilerde: 'Yahudi asıllı olduğum tam belli değil ama Sabetay bin Sevi'nin soyundan gelmeyim (dönmeyim) ve onun fikirlerine de hayranım. Bu ülkedeki bütün Yahudiler onun görüşlerinde birleşmelidir'. Bu konuşmadan 10 gün sonra İtamar yeniden otele gelerek Mustafa Kemal ile konuşmasına devam eder. Ve bu görüşmede Mustafa Kemal açıklamalarına devam eder: ' Evimizde Venedik'te basılmış İncil vardı. Eski ve az bulunan bir kitap. Hatırladığım kadarıyla babam bana okumayı öğreten Karaim öğretmen'den getirmişti. Birkaç kelimeyi hatırlıyorum o kitaptan: 'Shema Yisrael Adonai Elohenu Adonai Ehad!'. Kaptan bu bizim çok önemli duamızdır. Ve benim de gizli duamdır'. Görüşme bu minval üzere devam ederrakılar içilir!... Mustafa Kemal'e atfedilen duanın Türkçesi 'dinle ey İsrail rabbimiz olan Allah tektir' anlamına gelmektedir. Bu bilgilerin basına yansıması ve Atatürk'ün Selanik doğumlu 'sarışın ve mavi gözlü olması' onun soyunun Türk olmadığı' Babasının küçük yaşlarda Yahudi dönmelerinden Şemsi Efendi okuluna oğlunu yazdırması gibi bilgileri özel anlam verenlerin Mustafa Kemal'e sabetaist 'dönme' 'Yahudi asıllı' olduğu görüşleri kısa sürede ABD ve Avrupa'da basın yayın organlarında dile getirilir.

Cezmi Yurtsever Şifre Kitabı
***


Herhalde Atatürk böyle bir asılsız iddiaların yayınlanacağını bilse ülkedeki bütün masonları o gün astırır ve bütün localarını kendi eliyle kapattırırdı.

Şimdi bende size Türkiye'de sonradan faaliyetleri serbest bırakılan mason localarının faaliyetlerinin bildirilerinin yayınlandığı (tabi yansıtılmak istendiği kadar) adreslere göz atmanızı istiycem.
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Etiketler
ataturkun, masonlara, strateji, uyguladigi

Seçenekler
Stil


Saat: 23:05

Forum Yasal Uyarı
vBulletin® ile Oluşturuldu
Copyright © 2016 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.

ForumSevgisi.Com Her Hakkı Saklıdır
Tema Tasarım:
Kronik Depresif


Sitemiz bir 'paylaşım' sitesidir. Bu yüzden sitemize kayıt olan herkes kontrol edilmeksizin mesaj/konu/resim paylaşabiliyorlar. Bu sebepten ötürü, sitemizdeki mesaj ya da konulardan doğabilecek yasal sorumluluklar o yazıyı paylaşan kullanıcıya aittir ve iletişim adresine mail atıldığı taktirde mesaj ya da konu en fazla 48 saat içerisinde silinecektir.

ankara escort bayan, ankara escort, izmir escort ankara escort, ankara escort bayan, eryaman escort, pendik escort, antalya escort,