ForumSevgisi.Com

ForumSevgisi.Com (http://www.forumzirve.net/register.php/)
-   Ruh Sağlığı (http://www.forumzirve.net/register.php/264-ruh-sagligi/)
-   -   Sistemik Psikoterapi Yöntemi (http://www.forumzirve.net/register.php/ruh-sagligi/15405-sistemik-psikoterapi-yontemi.html)

User 06 Aralık 2014 21:23

Sistemik Psikoterapi Yöntemi
 
Adana’da kurulan Sistemik Psikoterapi Enstitüsühttp://www.forumhane.net/images/smile/virgull.gif ailehttp://www.forumhane.net/images/smile/virgull.gif çifthttp://www.forumhane.net/images/smile/virgull.gif sosyal gruplarhttp://www.forumhane.net/images/smile/virgull.gif şirketler ve bireylere sistemik yaklaşımla psikoterapi hizmeti ve eğitim veriyor.

Sistemik Psikoterapi Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Turan Akbaşhttp://www.forumhane.net/images/smile/virgull.gif enstitünün 27 üyesinin tamamının tıphttp://www.forumhane.net/images/smile/virgull.gif sosyal hizmetlerhttp://www.forumhane.net/images/smile/virgull.gif psikoloji ve psikolojik danışmanlık alanlarında uzman olduğunu ve sistemik psikoterapi eğitimi aldığını söyledi. Prof. Dr. Akbaşhttp://www.forumhane.net/images/smile/virgull.gif “Amacımızhttp://www.forumhane.net/images/smile/virgull.gif sistemik yaklaşım temelli ailehttp://www.forumhane.net/images/smile/virgull.gif çifthttp://www.forumhane.net/images/smile/virgull.gif grup ve bireysel psikoterapiler uygulayan terapistler yetiştirmekhttp://www.forumhane.net/images/smile/virgull.gif sistemik psikoterapinin yaklaşımının profesyonel bir zemine oturmasını sağlamakhttp://www.forumhane.net/images/smile/virgull.gif meslek çalışanlarının gelişimlerini sağlamakhttp://www.forumhane.net/images/smile/virgull.gif aile ve bireylerin psikolojik sağlıklarını sağlamaya ve korumaya yönelik hizmetlerde bulunmaktır” dedi.

Prof. Dr. Turan Akbaşhttp://www.forumhane.net/images/smile/virgull.gif ailelerhttp://www.forumhane.net/images/smile/virgull.gif çiftlerhttp://www.forumhane.net/images/smile/virgull.gif kurumlar ve şirketlere sunacakları psikoterapi hizmetlerinin yanı sırahttp://www.forumhane.net/images/smile/virgull.gif kamuoyunu bilgilendirmeye yönelik konferanslarhttp://www.forumhane.net/images/smile/virgull.gif seminerler ve paneller de düzenleyeceklerini kaydetti. Bir diğer faaliyet alanlarının da psikologhttp://www.forumhane.net/images/smile/virgull.gif psikiyatristhttp://www.forumhane.net/images/smile/virgull.gif psikolojik danışman ve sosyal hizmet uzmanlarına sistemik psikoterapi eğitimi vermek olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Akbaşhttp://www.forumhane.net/images/smile/virgull.gif "Sistemik psikoterapi eğitimlerini Almanya’daki Weinheim Aile Terapisi Enstitüsü işbirliğiyle veriyoruz. Bu eğitim 4 yıl sürüyor” diye konuştu.

Enstitünün en önemli çalışmalarından birininhttp://www.forumhane.net/images/smile/virgull.gif şirketlere yönelik kurumsal süpervizörlük hizmeti verilmesi olduğunu belirten Prof. Dr. Turan Akbaşhttp://www.forumhane.net/images/smile/virgull.gif bunun Avrupa’da ilkokullarda bile uygulandığını ancak Türkiye’de sadece büyük şirketlerin yararlandığını söyledi.

İşyerlerinde çalışanlar ve yöneticiler arasındaki iletişim sorunlarının ciddi verim kaybına yol açtığınıhttp://www.forumhane.net/images/smile/virgull.gif bunların kurumsal süpervizörlük sayesinde giderilebileceğini kaydeden Prof. Dr. Akbaşhttp://www.forumhane.net/images/smile/virgull.gif “İşyerlerinde çalışanların arasındahttp://www.forumhane.net/images/smile/virgull.gif ortaklaşa kullanılan bir makineden dolayı bile anlaşmazlıklarhttp://www.forumhane.net/images/smile/virgull.gif verim kayıpları yaşanabiliyor. Ya da yöneticinin yaşıhttp://www.forumhane.net/images/smile/virgull.gif deneyimihttp://www.forumhane.net/images/smile/virgull.gif çalışanlarla ilişkileri etkiliyor. Bunun gibi bir çok etkenhttp://www.forumhane.net/images/smile/virgull.gif firma için ilk başta dikkat çekmeyen ama önemli sorunları doğurabiliyor. Kurumsal süpervizörlük bunların uzun vadede giderilmesini sağlıyor” dedi.

Alıntı


Saat: 16:52