Forum Logo


Geri Git   ForumSevgisi.Com > ForumSevgisi Sosyal Bölüm > ForumSevgisi Sözlük > Rüya Tabirleri


Rüyada Yara GörmekKonu Bilgileri
Konu Başlığı
Rüyada Yara Görmek
Konudaki Cevap Sayısı
0
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler
Görüntülenme Sayısı
69

Kullanıcı Etiket ListesiYeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 23 Kasım 2014, 18:46   #1
Ceren'in Annesi
PrensesCe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır. Görmek için Kayıt Olmalısınız
Standart Rüyada Yara Görmek

Rüyada Yara Görmek

Rüyada Yara Görmek


Rüyada görülen yara çeşitli anlamlar ile ifade edilebilir. Oldukça geniş bir rüya yorumu bulunmaktadır. Vücudun herhangi bir bölgesinde bulunan yara dünyada kazanılan mala işaret etmektedir. Ayrıca yara herhangi bir zararı da ifade eder. Rüyada görülen yara yakınlarımızdan gelebilecek bir zararı ifade etmektedir. Bu durumda etrafımızda dost gibi görünen gizli düşmanlarımız olduğunu belirtir. Ayrıca genel olarak rüyada görülen yara kazanılacak bir rızkı nafakayı ya da malı ifade etmektedir.
Topuktaki yara

Topukta çıktığı görülen yara rüya yorumcularına göre kazanılacak bir mala işaret etmektedir. Ancak topukta çıkan yaranın çocuklardan kazanılacak bir para olduğu ifade edilir. Genel olarak rüyasında kişi topuğunda çıkan bir yaradan dolayı acı çektiğini görüyorsa yakın zamanda iyi bir mal varisi olacağına ve ekonomik açıdan büyük olasılıkla rahatlayacağına delalettir.
Karındaki yara

Karında çıktığı görülen yara kişinin yakın zamanda mal birikimi açısından büyük bir zarara uğrayacağına işarettir. Karında acıyan ve açık halde duran bir yara büyük bir darbe yiyerek kişinin elindeki tüm mal varlığını kaybetmesine neden olacaktır. Kişi büyük bir zarara uğrayarak maddi açıdan çok zor zamanlar geçirecektir.
Başta görülen yara

Başta görülen yara mal sahibi için üzücü bir haber alınacağına işarettir. Bu durumda kişinin kendi malını koruyabilmek için alacağı bir haber doğrultusunda hareket etmesi gerektiği şeklinde yorumlanmıştır. Ayrıca malını koruyabilmek için sakınacağı önemli bir durum olarak ifade edilmektedir.
Baldır yarası

Baldırda görülen yara rüya yorumcuları tarafından hayırlı bir şekilde yorumlanmaktadır. Baldırda ortaya çıkan yara kişinin uzun ve hayırlı bir ömür yaşayacağına işarettir. Rüyasında baldırında yara olduğunu gören bir kimsenin mutlu ve sağlıklı bir hayat yaşayacağı yorumlanmıştır.
Kalp yarası

Rüyada bir kimse kalbinin yara olduğunu görürse bu o kişinin aşık olacağı ve karşısına kendisi için hayırlı bir kısmet çıkacağı anlamına gelmektedir. Kalp yarası bazen karşılıksız aşka bazense tutkulu bir aşka işarettir Rüyasında kalbinde ya da göğsünde yara olduğunu gören bir kimse özellikle gençse yakın zaman içerinde aşık olacaktır.
Rüyada erkeğin yaralanması

Bir erkek rüyada yaralandığını ve canının acıdığını görüyorsa bu onun için hayra yorulur. Çünkü kişi genel olarak bir günaha yaklaştıysa ya da günah işlemek üzereyse yakınları ailesi ve etrafındaki dostları onu bu hatadan döndürerek doğru yolda ilerlemesi için çaba göstereceklerdir. Rüyada bir erkeğin yaralanması onun yakın zaman içerisinde günah işlemekten son anda döneceğini ve amel defterini düzeltebilmek için çalışacağına işarettir.
Rüyada kadının yaralanması


Bir kadın rüyada yaralandığını görüyorsa bu onun için pek hayırlı bir şekilde yorumlanmaz. Rüyasında vücudunun herhangi bir yerinde görülen yara o kişinin ikili ilişkilerde yaşayacağı büyük hayal kırıklıklarından oluşmaktadır. Ayrıca kadının eşi ya da sevgilisi tarafından büyük bir ihanete uğrayarak zor zamanlar geçirmesi aşka olan inancını kaybetmesi şeklinde de yorumlanmaktadır.
Rüyada birini yaralamak

Bir kişi rüyasında tanımadığı bir kişiyi yaralıyorsa ve karşısındakinin acı çekmesine neden oluyorsa bu durumda rüya kişi açısından pek hayırlı bir şekilde yorumlanmaz. Kişinin etrafında bulunan düşmanlarını sevindireceği onlara karşı mahcup olacağı söylenir. Rüya yorumcuları kişinin etrafında bulunan kötü niyetli düşmanlarına karşı büyük bir düşüş yakalayarak rezil olabileceği şeklinde yorumlamalar yapılmaktadır.
Rüyada kişinin yaralanması

Kişi rüyasında yaralandığını ve bu durumdan ötürü oldukça acı çektiğini görüyorsa bu rüya onun için yaşanacak olumsuzlukların habercisi niteliğindedir. Bu rüya çoğu rüya yorumcularına göre kişi rüyasında kendisinin yaralandığını görüyorsa bu durumda yakın zaman içerisinde ciddi bir hastalık geçirebilir. Bu hastalık kişinin büyük zamanını alacaktır. Aynı zamanda birçok olumsuzluk yaşayarak kötü bir ruh haline girecek olan rüya sahibi için kendisinin yaralanması pek hayırlı bir rüya değildir.
Bacaktaki yara

Bir kişi rüyasında bacağının yaralandığını ve özellikle bu yaranın oldukça derin olduğunu görüyorsa kişi için hayırlı bir rüya olarak yorumlanır. Rüya sahibinin etrafındaki akrabalarının çokluğu ve iyiliği ifade edilmektedir. Kısa bir zaman içerisinde aileye yeni aile fertlerinin katılacağı ve giderek daha geniş bir aile olunacağı ifade edilir.
Akıcı yara

Rüyada görülen açık derin ve kanlı rüya mecburiyeti simgelemektedir. Rüyasında bedeninin herhangi bir yerinde açık halde akıcı bir yaranın olduğunu gören bir kimse bu durumda zorunlu olarak borçlarını kapatmak için çalışmak zorunda olduğu yorumlanır. Kişinin nafaka veya çeşitli borçları birikerek zor durumda kalmasına ve bu nedenden dolayı çeşitli işlerde yoğun bir çalışma temposu ile çalışarak borçlarını kapatmasına işaret edilmiştir.
İki ayağın birden yaralanması

Rüya sahibinin rüyasında iki ayağının birden yaralandığını görmesi çeşitli anlamlar içerebilir. Ancak en genel anlamı ile ifade edilecek olursa kişinin yapmış olduğu görevde uzun bir süre kalacağına işarettir. Özellikle kişi çalıştığı işte memnunsa bu hayra yorulabilecek bir rüyadır. Ancak kişi çalışmış olduğu görevden şikayetçiyse kişiyi pek memnun edilecek yorumlar yapılmaz. Çünkü rüya yorumları gereği kişi görevde olduğu işte ve yerde ömrünü tamamlayacak ve başka işler yapma imkanı olmayacaktır.
Kesici alet yaralamaları

Kesici alet yaralamaları kişinin etrafındakiler arasında büyük bir çatışma yaşadığına ve kimsenin iyi niyetine güvenmediğine işarettir. Ayrıca rüyada görülen kesici alet yaralanmaları kişilerin yakın dostları arasında dahi bir art niyet arayarak kendi kendisini zor durumda bırakmaya delalettir.
Genel olarak rüyada görülen yaranın çok geniş kapsamlı bir anlamı bulunmaktadır. Rüyada görülen yaralar kişilerin para kazanacağına yakın zamanda ekonomik yönden oldukça iyi durumda olacağına işarettir. Ayrıca görülen bazı yara rüyaları kişinin mal kaybedeceğine aynı zamanda çeşitli yönlerden zarar göreceğine işaret etmektedir.
Rüyada yara görmenin psikolojik anlamı

Psikolojimizi ve bilinçaltımızı etkili bir biçimde yansıtan rüyalar oldukça önemlidir. Rüyada görülen yara ve yaralanmalar kişinin kısa bir zaman sonra ekonomik açıdan rahatlamasına yorulmuştur. Bu ise kişinin çalışma ve kazanma azmine verilen bir örnektir. Ayrıca yaralanmalar aileye katılacak yeni aile bireylerine işarettir. Bu durumda kişinin geniş bir aileye sahip olmak istediğini ve kalabalık ortamlardan hoşlandığını anlayabiliriz.
Kadının rüyasında göreceği yara eşi ya da sevgili tarafından aldatılmaya işarettir. Bu durumda kişinin ilişkisine ve özellikle partnerine güvenmediğiniz büyük bir yalnızlık çektiğini ve bazı durumlarda karşısındakinden yeterli sevgi enerjisini alamadığını söyleyebiliriz. Erkeğin yaralandığını görmesi yakınları tarafından büyük bir hatadan döndürüleceğine işarettir. Bu rüya sahibi kişi hakkında etrafındaki insanlara güvendiğini onların sözlerine itimat ettiğini ve aynı zamanda kendisini düşünen insanların etrafında olduğunun bilincinde olduğunu anlayabiliriz.
Rüyalar psiko terapinin önemli bir aşamasıdır. Kişilerin karakter analizlerini de görmüş oldukları rüyalardan kolaylıkla anlayabiliriz. Aynı zamanda kişilerin bilinçaltları içinde bulundukları psikolojik durum ve hissettikleri rüyalarına yansımaktadır. Bu açıdan rüyaları hafife almak yanlıştır. Ancak her rüyanın altında ciddi şeyler aramak ve gerçekleşmesini beklemekte yanlış bir düşüncedir.

»Rüyada Yara Görmek - www.ForumSevgisi.ComBeklentisi olmadan yine de beklemekti bir çayın içine sığdırdıklarım;
Kimi zaman hayaller diye içtiğim,
Kimi zaman gerçekler diye yutkunamadığım...
imza
 
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Bookmarks

Etiketler
gormek, ruyada, rüyada yara görmek, yara

Seçenekler
Stil


Saat: 00:39

Yasal Uyarı Forum

ForumSevgisi.Com, paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Gerekli Şikayet Bildirimleri "Bize Yazın" kısmından yapabilirsiniz.
Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
Bu forum, en iyi 1366 x 768 ekran çözünürlüğünde Mozilla ve Chrome ile görüntülenebilir.
www.ForumSevgisi.Com © 2014-2016

Facebook Twitter YouTube YouTube YouTube YouTube DMCA.com Protection Status
Forum Forumlar Forum Sitesi Ask Forumu Etiket Sitemap
Yukarı Git