ForumSevgisi.Com

ForumSevgisi.Com (http://www.forumsevgisi.com/)
-   Saç - Makyaj Dünyası (http://www.forumsevgisi.com/63-sac-makyaj-dunyasi/)
-   -   Kırmızı Ruj Sürme Teknikleri (http://www.forumsevgisi.com/sac-makyaj-dunyasi/46832-kirmizi-ruj-surme-teknikleri.html)

ForumSevgisi 29 Temmuz 2015 20:21

Kırmızı Ruj Sürme Teknikleri
 
http://img7.mynet.com/kadin/images/a.../492060923.jpg

Kırmızı rujhttp://www.foruminci.net/images/smilies/virgul.png çok iddialı desek de her kadının kullanmak istediğihttp://www.foruminci.net/images/smilies/virgul.png kendinde bir kere de olsun görmek istediği en zor ruj renklerinden biridir.
Kırmızı ruj zordurhttp://www.foruminci.net/images/smilies/virgul.png çünkü dudak hatlarını ortaya çıkarırhttp://www.foruminci.net/images/smilies/virgul.png çok net ve temiz sürülmesi gerekir.

Eğer dudakta eğrilik varsahttp://www.foruminci.net/images/smilies/virgul.png önceden kırmızı dudak kalemiyle düzeltiliphttp://www.foruminci.net/images/smilies/virgul.png her iki tarafta eşitlik sağlandıktan sonra ruj uygulanmalıdır.
Dudaklar inceyse kırmızı ruju önermiyoruz. Çünkü ince dudaklarıhttp://www.foruminci.net/images/smilies/virgul.png olduğundan daha ince gösterir. Kalemle dudakları biraz kalınlaştırdıktan sonra kırmızı ruj sürerim diye düşünen arkadaşlarımız da olacaktır. Ancak bunu da önermiyoruzhttp://www.foruminci.net/images/smilies/virgul.png çünkü kırmızı çok baskın bir renk olduğu için dış kenarlara çektiğimiz kalem çok abartılı ve itici duracaktır.

Kırmızı ruj kalın dudaklarda daha iyi durur. "Kırmızı ruj sürmek istiyorum ancak çok iddialı da durmasın" diyorsanız makyajınızla kombinde bu noktaya dikkat etmek gerekir.

Farınızın açık renk olması gerekir. Çünkü makyajda ya far ya da rujun ön plana çıkacağı bir makyaj daha doğrudur. Gözlere siyah tonlarda far uygulamasıhttp://www.foruminci.net/images/smilies/virgul.png dudaklara da kırmızı ruj uygulanan bir makyaj katalog çekimlerini anımsatacaktır. İyi bir makyajın sırrı şu: Ya far açık renk olacakhttp://www.foruminci.net/images/smilies/virgul.png dudaklar koyu ya da tam tersi.

Ancak tüm doğruların yanındahttp://www.foruminci.net/images/smilies/virgul.png makyaj hem kişiliğinizi hem de zevklerinizi yansıtır. Gideceğiniz yerin ve mekanın önemi büyüktür. Dolayısıyla doğru makyajı bilerekhttp://www.foruminci.net/images/smilies/virgul.png kendi tarzınızla bütünleştirmek de size istediğiniz güzel ve etkileyici sonucu sağlayacaktır.

Ve küçük bir hatırlatma... Kozmetik marketlerde bulacağınız çıkmayan kırmızı rujlar dertsiz gibi görünebilir. Bir kez sürüp sonra bir daha uğraşmam diyebilirsiniz. Ancak böyle düşünüyorsanız yanılıyorsunuzhttp://www.foruminci.net/images/smilies/virgul.png çünkü sabitlenen malzemelerin kullanımı daha zordur ve özellikle yanlış yaptığınızda tekrar geri dönmesihttp://www.foruminci.net/images/smilies/virgul.png temizlemesi zordur.

Dudağınızdan çıkmaz ama dudak kenarlarınıza kolaylıkla yayılır. Hem görüntüsü kötü olacaktır hem çıkartırken sizi zorlayacaktır.

Yaşanabilecek en önemli sorunsahttp://www.foruminci.net/images/smilies/virgul.png uzun süre yüzde kalan malzemelerin cildinize zarar vermesidir.


Saat: 18:25