Forum Logo


Geri Git   ForumSevgisi.Com > ForumSevgisi Sosyal Bölüm > Sağlık Bölümü


Görüntünüzden Memnun musunuz?Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Görüntünüzden Memnun musunuz?
Konudaki Cevap Sayısı
1
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler
Görüntülenme Sayısı
39

Kullanıcı Etiket ListesiYeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 10 Aralık 2014, 15:19   #1
Üye
Liich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Liich Asteroids Champion! Space Invaders Champion! Tetris Champion! Snake Champion! Breakout Champion! Flash Chess Champion! Dice Game Champion! Jelly Friend Champion! Green Snake Mania Champion! Archers Duty Champion! Bamboo Trekking Champion! Jack Run Champion! Alien VS Robots Champion! Angry Faic 2 Champion! Flappy Bird 2 Champion! Funny Pets Champion! Beaned Champion! Acne Be Gone Champion! Archery Master Champion! 13 Days After Champion! Dragon Princess Champion! Assault Echelon: Warehouse Champion! Jolly Jong 2 Arcade Champion! Big Hero 6 Fly Adventure Champion! Cyber Chaser Champion! Chaos Faction 2 Survival Champion! Crest Breakout 2 Champion! Bubble Trouble Champion! Catapon Champion! Bomber Invaders Champion! Athens Treasure Champion! Joops Champion! Disco Bowling Champion! Gluey 2 Champion! Alchemy Swap Champion! Desert Hunter Champion! Immense Army Champion! Hell Archery 2 Champion! Duck Tub Battle Champion! Air Hockey Champion! Booa Jumper Champion! Alien Bounce Champion! Bomboozle 3 Champion! Space Carrer Champion! LT. Fly II: The Kamikaze Rescue Squad Champion! Rat Fishing Champion! Wrath of Zombies Champion! Santa's Showdown Champion! Zombie Takedown Champion! Urban Unrest Champion! Zombo Buster Rising Champion! Super Sonic Diamonds Pick Champion! Ring Pass Not Champion! Royal Guard Champion! Super Shiny Head Champion! Robobomber Champion! Run Bird Run Champion! PacmanClassic Champion! Shellshock Match 3 Champion! Lumidisk Champion! Rock N Roll Champion! Super Julio 2 Champion! Knight Mighty Run Champion! Pick Up Sticks 3D Champion! The Intergalactic Bounty Hunter Champion! Sweet And Bad Champion! Star Bores Episode One Champion! Formula Racing Champion! Ice Cream Racing Champion! Hong Kong Ninja Champion! 1001 Arabian Nights Champion! Building Demolisher Champion! Battle Bugs Attack Champion! Cops And Burglar Champion! Caribbean Admiral Champion! Bittu Bomber Champion! Bomb It 3 Champion! Pencil Panic Extreme Champion! Kitts Kingdom Champion! Big Diamond 2 Champion! Mahjong Dark Dimensions Champion! Soccer Star Champion! Bobulous Champion! Bubble Slasher Champion! Diamond Detective Champion! Elemental Explosion Champion! Butterfly Arkanoid Champion! Fruit Legend Elimination Champion! Fruit Planet Champion! Blocks Cats Champion! Jewel Search Champion! Jem Match 2 Mining Champion! Amazing Dare Dozen Champion!
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır. Görmek için Kayıt Olmalısınız
Standart Görüntünüzden Memnun musunuz?

Görüntünüzden Memnun musunuz?

Bazı kadınlar güzellikleri konusunda başkalarını kıskandıracak kadar kendilerine güvenlidir. Peki siz görüntünüzden memnun musunuz?


Bazı kadınlar güzellikleri konusunda başkalarını kıskandıracak kadar kendilerine güvenlidir:


İdeal güzelliğe hitap etmeseler bile kendilerini çekici bulurlar. Buna karşılık içimizden birçoğu görüntümüz konusunda memnuniyetsizlikle "idare eder" bir anlayış arasında gider geliriz. Peki siz kendinizi hangi kategoride hissediyorsunuz. Aşağıdaki soruları cevaplayarak içinizdeki sesi dillendirin. En çok hangi şıkkı işaretlediğinize göre değerlendirmenizi yapın.


1) Estetik operasyonlara nasıl bakıyorsunuz?


a) Daha önce bir kez estetik operasyon geçirdim veya görüntümde küçük değişiklikler yapmaktan hoşlanıyorum. Sadece bu konuda biraz çekingenim.


b) Derin kırışıklıkları ya da yüzümdeki belirgin bir yara izini yok etmek için bir estetik operasyona hayır demem.


c) Kimse mükemmel değildir. Tabii bu bıçak altına yatmak için bir neden olamaz.


2) Diyelim ki bir partide tüm gözlerin üzerinde olduğu bir kadın dikkatinizi çekti. Onun hangi görsel özelliği sizi hasta eder?


a) Büyük kalçaları


b) Fazla yüzeysel görüntüsü


c) Abartılı kıyafeti


3) Bu soruyu yanıtlamadan önce görüntünüzle ilgili sizi rahatsız eden detaylarınızı düşünün. Vücudunuzda kaç tane sevmediğiniz yanınız var?


a) Beşten fazla


b) İki ila beş arası


c) Hiç yok ya da bir tane


4) Çalıştığınız bölümde çok hoş görünümlü yeni bir bayan işe başladı. Ne düşünürsünüz?


a) Hiçbir şey düşünmem. İşe yeni başlayan diğer arkadaşlarım gibi onunla nasıl başa çıkacağımın hesabını yaparım.


b) Büyük bir ihtimalle işyerimizdeki erkek arkadaşlar onun için kendilerini paralarlar.


c) Sadece güzelliğiyle değil iş tecrübesiyle de dikkat çekici biridir.


5) Diğer kadınlarla yeni tanışmalarınızda onların görüntülerine dikkat eder misiniz?


a) Bu konuyla ilgili hiç detaylı bir düşüncem olmadı.


b) Sempatik insanlarsa dış görünüşleri beni hiç ilgilendirmez.


c) Evet benim için seks bombaları olmadıkları sürece bir sorun teşkil etmezler. Aksi halde yanlarında kendimi çirkin hissederim.


6) Bir kutlamaya davet edildiniz ve biraz da geç kaldınız. Mekana vardığınızda diğer konuklar çoktan küçük gruplar oluşturmuş sohbetlerini derinleştirmişler. Ne hissedersiniz?


a) Bu tür küçük olumsuzluklarda problem yaratmam hatta tadını çıkarmaya bakarım.


b) Yanımda biri varsa zaten benim için önemli olmaz. Ancak tek başımaysam tüm gözler üzerimdeymiş gibi hissederim.


c) Kendime kuytu bir köşe bulup oraya saklanmak isterim.


7) Patronunuz sizi bir iş gezisi dolayısıyla güney Fransa’ya yolluyor. İlk düşündüğünüz şey ne olur?


a) İnşallah o güne dek birkaç kilo almam. Çünkü diğer insanlarla birlikte gün boyu sahilde güneşlenmek gerekecek.


b) Tanımadığım insanlarla birlikte bir ortamda bulunmaktan rahatsızlık duyarım. Oysa saklayacak fazla bir şeyim de yok.


c) Sevinirim en azından yeni kıyafetimi sergileme şansım olur.


8) Aynaya baktığınızda kendinizi beğeniyor musunuz? Ne görüyorsunuz?


a) Evet. Kendimi çekici buluyorum.


b) Bir kusur gözüme çarpar. Ya popom fazla büyüktür saçlarım dağınıktır. Ama herşeye rağmen kendimi çekici bulurum.


c) Kendimi çıplak olarak aynanın karşısında görmek sinirlerimi bozuyor. Ama şık bir kıyafetle aynadaki görüntümden oldukça memnunum.


DEĞERLENDİRME


C’ler fazlaysa İkna olmuşlar


Kendinize o kadar güveniyorsunuz ki görüntünüzle ilgili hiçbir şey sizi üzmüyor. Vücudunuzun en doğal halinden tam anlamıyla hoşnutsunuz. Bu yüzden başka kadınların da dış görünüşleriyle ilgili çok az olumsuz görüşlere sahipsiniz. Karşınızdak dünyanın en güzel kadını bile olsa sizi komplekse sokması mümkün değil. Bu yüzden gerçekten kıskanılacak bir kadın olduğunuz söylenebilir. Ama zaman zaman mutluluğunuz aşırıya kaçıyor. O dönemlerde kendinizi podyumlarda hayal ediyor olabilirsiniz. Çalışma arkadaşlarınızın şaşkın bakışları arasında mini eteğiniz ve yüksek topuklu ayakkabılarınızla koridorda rahatlıkla yürüyebilirsiniz. Ama bazı durumlara özellikle dikkat etmelisiniz. İşyeri için seçeceğiniz kıyafetleriniz fazla abartılı olmamalı. Kendinizi iyi hissettiğinizde abartılı giyinmenize gerek olmadığını göreceksiniz.


B’ler fazlaysa Şüpheciler


Kendinizi bedeninizin içinde hiç rahat hissetmiyorsunuz. Aynada kendinizi izlediğinizde gözünüze çoğunlukla güzellik kusurlarınız batıyor: Küçük göğüsleriniz ya da sarkmaya yüz tuttuğunu düşündüğünüz poponuz... Eğer yapabilseydiniz kesinlikle birkaç yerinizi değiştirmeyi yeğlerdiniz. Küçük bir teselli; kendinle barışık olmayan tek kişi siz değilsiniz. Almanya’da Landau-Koblenz Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada soru sorulan kadınların yüzde 16’sının görüntüsünden hoşnut olmadığını sonucu çıkmış.


Oysa kendiyle ilgili iyi düşünceleri olmayanların çekici olmaları mümkün değil. Bununla ilgili çevreden alınan negatif geri dönüşüm de sizi üzebilir. Dolayısıyla kendinizi durmadan başka kadınlarla kıyaslamaktan vazgeçin. Tabii ki sizden daha hoş kadınlarla karşılaşmanız olası. Ama bu topmodellerin bile problemi değil. Yüzde yüz emin değilseniz görüntünüzü bu kadar yoğun bir şekilde dikkate almayın. Bu alanı başkalarına bırakın.


A’lar fazlaysa Memnunlar


Mükemmel bir orta yol bulmuşsunuz. Kendini beğenmiş değilsiniz ama bedeninizden hoşnut olduğunuz söylenebilir. Hatta bazı durumlarda kendine güveniniz daha da yoğun olabiliyor. Örneğin kendinizi başka kadınlarla kıyasladığınızda ya da diğer bakışları başarıyla üzerinize topladığınızda mutlu oluyorsunuz.


Güzelliğin geleneksel merkezi Uzakdoğu


Ayaklarına sazan balıklarıyla pedikür yaptıran gergin bir cilt için anti-aging kremlerin yanı sıra saf altından maskeler uygulayan kadınlar...


Tüm bu kadınlar nerede diye merak ediyorsanız dünyanın güzelliklerine en düşkün kadınlarının Uzakdoğulu kadınlar olduğunu hatırlatmak isteriz. Yüzyıllardan bu yana başta pirinçten yaptıkları peeling’ler ve azuki fasulyesi olmak üzere birçok doğal malzemeyi güzellikleri için kullanan Japon ve Çinli kadınlar son birkaç yıldan bu yana kozmetik markaların da gözünü buraya dikmelerine neden oluyor. Geleneksel güzellik ritüelleri dışında yenilikçi kozmetik ve doğal bakımlara ilgi duyan Japon kadınlar Uzakdoğu’yu güzelliğinin metropolü haline getirmiş durumda.


Sürprizlere hazır olun


Modern dünyaya ileriyi gören cömert gözlerle bakan Jean Paul Gaultier bugünün özgür kadınını kutluyor ve yeni kokusunu onlara armağan ediyor. Ma Dame sürprizlere bayılıyor. Flakon ise Gaultier'in ellerinde ikonik bir hal alan bir büstün ince bir zekáyı yansıtan etkisini ortaya koyuyor. Yüksek gerilim altında ilham verici bir ışıkla aydınlatılmış çizgiler ise sanki nar şurubu sıçramış gibiÉ


Kusursuz kiprikler


Lancome makyajda devrim yaratan mikro titreşimli ilk maskarayı yarattı: ’Scillation... Mikro titreşimli maskara mikro-titreşim sistemi sayesinde dakikada 7 bin mikro titreşim gerçekleştiriyor ve herbir kirpiği homojen şekilde kavrıyor ve sarıyor. Aplikatörün üzerindeki tuşa basarak mikro-titreşim sistemi başlatılıyor. Fiyatı: 94 YTL

»Görüntünüzden Memnun musunuz? - www.ForumSevgisi.Com 
Alıntı ile Cevapla
Alt 22 Ocak 2015, 01:03   #2
Canısı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Canısı
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır. Görmek için Kayıt Olmalısınız
Standart

Ben kendimle barışığım aslında insanlar benle barışık değil özellikle de babam

»Görüntünüzden Memnun musunuz? - www.ForumSevgisi.Com...
imza
 
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Bookmarks

Etiketler
goruntunuzden, memnun, musunuz

Seçenekler
Stil


Saat: 23:02

Yasal Uyarı Forum

ForumSevgisi.Com, paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Gerekli Şikayet Bildirimleri "Bize Yazın" kısmından yapabilirsiniz.
Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
Bu forum, en iyi 1366 x 768 ekran çözünürlüğünde Mozilla ve Chrome ile görüntülenebilir.
www.ForumSevgisi.Com © 2014-2016

Facebook Twitter YouTube YouTube YouTube YouTube DMCA.com Protection Status
Forum Forumlar Forum Sitesi Ask Forumu Etiket Sitemap
Yukarı Git