Forum Logo


Geri Git   ForumSevgisi.Com > ForumSevgisi Sosyal Bölüm > Sağlık Bölümü


Neşter Bir Tarafa Kırışıklıklar Bir TarafaKonu Bilgileri
Konu Başlığı
Neşter Bir Tarafa Kırışıklıklar Bir Tarafa
Konudaki Cevap Sayısı
1
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler
Görüntülenme Sayısı
37

Kullanıcı Etiket ListesiYeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 10 Aralık 2014, 16:23   #1
Üye
Liich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Liich Asteroids Champion! Space Invaders Champion! Tetris Champion! Snake Champion! Breakout Champion! Flash Chess Champion! Dice Game Champion! Jelly Friend Champion! Green Snake Mania Champion! Archers Duty Champion! Bamboo Trekking Champion! Jack Run Champion! Alien VS Robots Champion! Angry Faic 2 Champion! Flappy Bird 2 Champion! Funny Pets Champion! Beaned Champion! Acne Be Gone Champion! Archery Master Champion! 13 Days After Champion! Dragon Princess Champion! Assault Echelon: Warehouse Champion! Jolly Jong 2 Arcade Champion! Big Hero 6 Fly Adventure Champion! Cyber Chaser Champion! Chaos Faction 2 Survival Champion! Crest Breakout 2 Champion! Bubble Trouble Champion! Catapon Champion! Bomber Invaders Champion! Athens Treasure Champion! Joops Champion! Disco Bowling Champion! Gluey 2 Champion! Alchemy Swap Champion! Desert Hunter Champion! Immense Army Champion! Hell Archery 2 Champion! Duck Tub Battle Champion! Air Hockey Champion! Booa Jumper Champion! Alien Bounce Champion! Bomboozle 3 Champion! Space Carrer Champion! LT. Fly II: The Kamikaze Rescue Squad Champion! Rat Fishing Champion! Wrath of Zombies Champion! Santa's Showdown Champion! Zombie Takedown Champion! Urban Unrest Champion! Zombo Buster Rising Champion! Super Sonic Diamonds Pick Champion! Ring Pass Not Champion! Royal Guard Champion! Super Shiny Head Champion! Robobomber Champion! Run Bird Run Champion! PacmanClassic Champion! Shellshock Match 3 Champion! Lumidisk Champion! Rock N Roll Champion! Super Julio 2 Champion! Knight Mighty Run Champion! Pick Up Sticks 3D Champion! The Intergalactic Bounty Hunter Champion! Sweet And Bad Champion! Star Bores Episode One Champion! Formula Racing Champion! Ice Cream Racing Champion! Hong Kong Ninja Champion! 1001 Arabian Nights Champion! Building Demolisher Champion! Battle Bugs Attack Champion! Cops And Burglar Champion! Caribbean Admiral Champion! Bittu Bomber Champion! Bomb It 3 Champion! Pencil Panic Extreme Champion! Kitts Kingdom Champion! Big Diamond 2 Champion! Mahjong Dark Dimensions Champion! Soccer Star Champion! Bobulous Champion! Bubble Slasher Champion! Diamond Detective Champion! Elemental Explosion Champion! Butterfly Arkanoid Champion! Fruit Legend Elimination Champion! Fruit Planet Champion! Blocks Cats Champion! Jewel Search Champion! Jem Match 2 Mining Champion! Amazing Dare Dozen Champion!
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır. Görmek için Kayıt Olmalısınız
Standart Neşter Bir Tarafa Kırışıklıklar Bir Tarafa

Neşter Bir Tarafa Kırışıklıklar Bir Tarafa


Zamanın izlerini yüzünüzden silmek için aslında kocaman bir silgiye ihtiyacınız var. Böyle bir silgi ancak çizgi filmlerde olur diye düşünüyorsanız silgi yerine neştersiz estetik müdahaleleri deneyebilirsiniz. Kısa sürede büyük değişimler yaratan bu çözümlerden biri size uygun olabilir.

Güldüğünüzde beliren çizgiler yaşanmış yılların bir anısı diye kendinizi kandıramıyor eskisi gibi gergin bir cilde kavuşmak isteseniz de ameliyat masasına yatmaktan korkuyorsanız neşteri bıraktıran yöntemlerden birini deneyebilirsiniz. Hem kolay uygulanan hem de kısa sürede sonuç veren yeni estetik yöntemler çoğu zaman mucizeler yaratabiliyor. Yaşlanmayı yavaşlatmak için kullanılan yöntemlerden en çok tercih edileni yüz enjeksiyonları olarak bilinen botoks dolgular ve hacimlendiriciler oluyor. Botoks yaşın etkisi ile elastikiyetini kaybeden kaslara uygulanırken dolgular eski yapısını kaybeden cilde yapılıyor. Son yıllarda gittikçe önemi artan hacimlendiriciler ise özellikle yüz ve ellerdeki hacim kayıplarına karşı kullanılıyor.

Yazın artan kırışıklıklara karşı önlem alın
Dr. Alp Mamak güneş ve havanın etkisiyle yaz aylarında ciltte kurumalar olduğunu ve kuruluğun yüzdeki ince kırışıklıkların daha belirgin bir hale gelmesine neden olduğunu belirtiyor. Derin kırışıklıklar ise daha çok göze batıyor. Bu durumu engellemek için aynı seans içinde uygulanan kollajen ve mezoterapi ile kollajen dolgu uygulamaları yapılabiliyor. Bu uygulamalar cildin 6 ay boyunca nemli ve kırışıksız olmasını sağlamaya yardımcı oluyor.

Brezilya Plastik Cerrahi Derneği ve Uluslararası Estetik Plastik
Cerrahi Derneği üyesi olan Dr. Mauricio de Mario “İdeal bir tedavide bu üç tekniği de uygulamayı öneriyoruz çünkü her birinin rolü farklı. Ama tabii ki burada doktorun teşhisi çok büyük önem taşıyor. Hastanın gerçek ihtiyacını anlamak ve buna uygun tedaviyi uygulamak uzmanlık gerektiren bir süreç. Bir diğer önemli nokta ise doğru ve orijinal ürünü kullanmak. Yanlış ürün kullanımına bağlı birçok kötü uygulama ile karşılaşıyoruz ve hastalarımız bize bu yanlışlığın düzeltilmesi için geliyor. Bu noktada bizim önerimiz hastaların ürünleri tanıması ve hekimlerden bunu adı ile istemeleri” diyor.

Ne zaman başlanmalı?
Doğru ve güzel bir yaşlanma için bu tedavilere ne zaman başlanmalı sorusunun cevabını Dr. Mauricio de Mario şöyle veriyor; “Her hastanın durumu farklı olabiliyor. Bir hasta 30 yaşında 20 gösterebilirken diğeri 30 yaşında 40 yaşında gibi görünebiliyor. Bu da tedavilere başlama yaşında farklılığa neden oluyor. Ama ideal bir ortalama vermek gerekirse 40’lı yaşların başında tedaviye başlamak öneriliyor. 50’li yaşlarda başlayan menopoz sürecinde kadınların hormonal dengeleri altüst oluyor. Bu değişime bağlı olarak cilt de aynı hızla eski parlaklığını elastikiyetini hacmini kaybediyor. Bu nedenle yüz enjeksiyonları tedavisine menopozdan 10 yıl önce başlamak gerekiyor.”

Su bazlı dolgu
Çok yakın zamanda yeni bir tedavi yöntemi olarak kullanılmaya başlanan su bazlı dolgu yüz boyun dekolte ve ellerdeki su kaybına karşı su tutma özelliği ile yaşlanmayı yavaşlatıyor. Çünkü su kaybeden cilt daha hızlı yaşlanıyor. İşte bu yeni tedavi ile kaybolan su cilde geri veriliyor. Dr. Mauricio de Mario“Türk insanlarının genetik ve kemik yapısına bağlı olarak göz altları daha çökük ve mor. Yine bu ülkenin iklimi sebebiyle insanların cildi daha kuru. İşte bu noktada su bazlı dolgu tedavisinin özellikle göz altlarına ve dudaklara uygulanmasını önerebilirim. Ancak hassas bir bölge olduğu için uygulamanın uzman bir hekim tarafından yapılması önemli. Su bazlı dolgu tedavisi ile göz altları beyazlatılabiliyor ve çöküklüğü azaltılabiliyor. Dudaklarda uygulandığında ise daha parlak ve ışıltılı dudaklar elde edilebiliyor” diyor.

AKUSTIK FACE LIFT
Cilde gençliğini ve gerginliğini cilt altında bulunan kolajen ve elastik lifler veriyor. İlerleyen yaşla birlikte cildin elastin ve kolajen yapısında bozulmalar meydana gelebiliyor. Bu nedenle cilt daha hızlı bir yaşlanma süreci içine giriyor. Beslenme ve Antiaging Uzmanı Dr. İsmail Ağar “ Yüzde cilt dokusunun altında bulunan kaslar tıpkı vücut kaslarının çalıştırılıp güçlendirilmesi ve sıkılaşması prensibi gibi işliyor. Yüz kaslarının zayıflaması sarkmaya dolayısıyla cildin daha yaşlı bir görünüm almasına neden oluyor. Güneşe maruz kalansigara kullanan kişilerde ve çok diyet yapan sık kilo alıp veren kişilerde de bu şikayetler artıyor. Bu süreci tersine çevirmek ve cilt yaşını gençleştirmek için sıkılaşma işleminin en güçlü şekilde sağlanması gerekiyor” diyor. Akustik Face Lift de bunu sağlamaya çalışan yöntemlerden biri. İşlem bir alet yardımıyla uygulanıyor ve saniyelerle ölçülebilen titreşimler doku altına ulaşıyor. Tıpkı vücut sarkmalarını toparlamak için yapılan işlemler gibi yüz kaslarını toparlayıp gerginleştiriyor. İşlem yaklaşık 20 dakika sürüyor. İlk seanstan itibaren etkisini göstermeye başlıyor. Dördüncü seans sonrasında ciltteki değişimler farkedilirken sekiz seans sonrasında cildi 10 yaş geri götürmeyi hedefliyor. İşlemin kalıcılığının sağlanması için ise yılda bir kez bir seanslık koruma uygulamaları yapılıyor.

● Dr. İsmail Ağar “Akustik Face Lift’in birinci hedefi deri altında yer alan bağ dokusunun ana elemanı olan kolajenin yeniden yapılanmasını sağlamak oluyor. Doku altına ulaşan akustik dalgalar cildin alt tabakasında bulunan fibroglaslara çarparak cildin elastik liflerinin sayısını arttırıyor. Böylelikle cilt altı bağ dokusu uyarılarak sıkılaşma meydana geliyor” diyor.

● Bu yöntem selülit ve bölgesel zayıflama için de kullanılabilen kısa vadede sonuç veren ağrısız neştersiz ve acısız bir uygulama olarak kabul ediliyor.

ULTERAPI
Ulterapi yüz germe yönteminde yeni bir işlem. Cilt sıkılaştırma ve yüzdeki sarkıklıkların giderilmesinde kullanılan yöntem odaklanmış ses dalgalarıyla yüz germe olarak tanımlanıyor. İşlem uzun süreli fayda sağlıyor ve derinin dış tabakasına zarar vermiyor. Ulterapi ultrason teknolojisini kullanan bir yöntem. Uzmancildi tarıyor ve tedaviye ihtiyaç olan bölgelere odaklanmış ses dalgaları gönderiyor. Uygulama sonrasında cildin altında derin bir ısı oluşuyor. Derinlere ulaşan bu enerji cildin kendini onarma mekanizmasını harekete geçirerek kolajen üretimini uyarıyor. 30 veya 60 dakikalık uygulamalar sonrasında kişi günlük yaşamına dönebiliyor. Ulterapi alın göz çevresi orta ve alt yüz de dahil olmak üzere yüzün herhangi bir bölgesinde kullanılabiliyor. Özellikle göz çevresi için sarkık göz kapağı toparlanıyor ve kaşlar yukarı kalkıyor.

»Neşter Bir Tarafa Kırışıklıklar Bir Tarafa - www.ForumSevgisi.Com 
Alıntı ile Cevapla
Alt 22 Ocak 2015, 02:02   #2
Canısı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Canısı
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır. Görmek için Kayıt Olmalısınız
Standart

Su bazlı dolguyu herkez övüyor zaten. İyi anlatım.

»Neşter Bir Tarafa Kırışıklıklar Bir Tarafa - www.ForumSevgisi.Com...
imza
 
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Bookmarks

Etiketler
bir, kirisikliklar, nester, tarafa

Seçenekler
Stil


Saat: 17:42

Yasal Uyarı Forum

ForumSevgisi.Com, paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Gerekli Şikayet Bildirimleri "Bize Yazın" kısmından yapabilirsiniz.
Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
Bu forum, en iyi 1366 x 768 ekran çözünürlüğünde Mozilla ve Chrome ile görüntülenebilir.
www.ForumSevgisi.Com © 2014-2016

Facebook Twitter YouTube YouTube YouTube YouTube DMCA.com Protection Status
Forum Forumlar Forum Sitesi Ask Forumu Etiket Sitemap
Yukarı Git