ForumSevgisi.Com

  ForumSevgisi.Com > ForumSevgisi Sosyal Bölüm > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Diğer Kategorilere Uymadığını Düşündüğünüz Her Konu Hakkında Yazabilirsiniz


Saç Cerrahisi Yöntemi İle Sağlıklı Saçlar

Diğer Kategorilere Uymadığını Düşündüğünüz Her Konu Hakkında Yazabilirsiniz


Saç Cerrahisi Yöntemi İle Sağlıklı Saçlar

ForumSevgisi Sosyal Bölüm Kategorisinde ve Serbest Kürsü Forumunda Bulunan Saç Cerrahisi Yöntemi İle Sağlıklı Saçlar Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> Saç Cerrahisi Yöntemi İle Sağlıklı Saçlar Saç cerrahisi, ekim işlemine yönelik yeni bir soluk getirmektedir. Yapılan operasyon güven açısından yüksek ...

Kullanıcı Etiket Listesi

Yeni Konu aç  Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil

Okunmamış 04 Haziran 2018, 15:42   #1
Durumu:
Çevrimdışı
warriorinstars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
none
Üyelik tarihi: 31 Mayıs 2017
Yaş: 28
Mesajlar: 28
Konular: 28
Beğenilen: 0
Beğendiği: 0
www.forumsevgisi.com
Standart Saç Cerrahisi Yöntemi İle Sağlıklı Saçlar

Saç Cerrahisi Yöntemi İle Sağlıklı Saçlar

Saç cerrahisi, ekim işlemine yönelik yeni bir soluk getirmektedir. Yapılan operasyon güven açısından yüksek ve hastalara konfor sağlayan bir yapıda oluşturulmuştur. Dikkatli bir şekilde otomatik yol kullanılarak sağlıklı köklerin saptanıp, toplanmasını sağlamaktadır. Ekim yapılacak olan bölgelere ise kanal açılması sağlanmaktadır. Açılan bu kanallar yine en üst güven unsurunda açılmaktadır. Otomatik olarak açılan kanallara, sağlıklı kök uygulamaları yerleştirilmektedir. Ekim aşamasında öncelikli olarak kaynak olarak kullanılacak bölgede çalışma gerçekleştirilir. Kaynak olacak bölgenin kısmen kısalığının sağlanması amacı ile tıraş edilmektedir. Kök alımına uygun bir boyda kaynak bölge oluşturulur. İşlem uygulanacak olan bu bölgeye anestezi sağlanır. Operasyon için hazırlıklar gerçekleştirilir ve hastanın konfor unsurları dikkate alınmaktadır.

Saç cerrahisi konusunda en önemli amaç en iyi sonuçları alabilmektir. En iyi sonuçlar alınırken uzmanlık ve uygulanan tedavinin hata payı olmaması konusuna dikkat edilir. Cerrahide kökün alınacağı bölgeler ve ekim sağlanacak bölgeler tespit edilmektedir. Uygulanan diğer bir önemli işlem ise köklerin ekim işlemi sağlanırken homojen olarak dağıtılmasıdır. Saç ekimi işleminin püf noktası ve konuları arasında yer alan, uzmanlık gerektiren bu hareket kilit noktayı oluşturur. Ekim işlemi sonrası doğal bir görüntü elde etmek için ve doğal bir yapı oluşturmak için gereklidir. Seyrek görünümün giderilmesi homojen ve eşit bir dağılım uygulanarak gerçekleşmelidir. Gerçekleştirilen uygun dağılım sonucu hacimli görüntü elde edilecektir.

Uygulama gerçekleştirilirken saç cerrahisi alanına gelen kanalların açılma aşaması hali hazırda olan sağlıklı köklere zarar vermeden yapılmaktadır. İnsan doğasının bir parçası olarak yer alan ve hastalıktan etkilenmemiş olan köklerin korunması en önemli nokta olarak işlenmektedir. Bu sağlıklı kökler, uygulanan işlem sonrası oluşan doğal görüntü yapısını etkileyecektir. Aynı zamanda bu köklerin konumlarına göre düzenli bir yapıda kök dağılımı sağlanacaktır. Ekim işleminin gerçekleşmesi ile birlikte hasta kendine güveni yüksek ve sağlıklı koşullara getirilecektir.

Saç Dökülmesi Ve Robotik Uygulama
Saç cerrahisi uygulamalarında diğer dikkat çeken unsur ise en yeni tedavi yöntemleridir. Bunlardan birincisi robotik yol ile yapılan işlemlerdir. Ekim işlemine dair olan saç kökünün belirlenmesi, donör bölgenin bulunması, kanal oluşturulması ve kanala sağlıklı kök yerleştirme işlemi yapılması gibi aşamaların tümünü robot yapmakta ve güvenilir bir unsur sağlamaktadır. Robotun hasta ile doğrudan ilgilenerek sağladığı bir cerrahi türüdür. Bu işlemleri gerçekleştirirken programlanmış yapısı ve kullanılan aletler ile sağlıklı köklere asla zarar vermez. Sadece saçın problemli bölgeyi tespit edip, bu bölgeye yönelik ekim sağlamaktadır. Aynı unsurlara bağlı olarak köklerin uyum içinde ve homojen yapıda uygulanmasını sağlamaktadır. Günümüzün en büyük yeniliklerinden biri olan saç cerrahi uygulama, insanlar tarafından başarılı sonuçları nedeni ile tercih edilmektedir.

Saç cerrahisi uygulaması sonrası yapılacaklar da oldukça önelidir. İstenilen kesin sonucun sağlanması hasta ve doktor iletişimine bağlıdır. Cerrahi işlemlerde artık hata yapılma payı çok düşüktür. Genellikle kesin sonuçlar alınmaktadır. Özellikle saç köklerinin homojen dağılımı ve çıkma yönü hesaplanarak ekilmesi riski en aza indirgemektedir. Hasta sonrasında tavsiye edilen yıkama sıklığını ve tavsiye edilen şampuanları kullanmalıdır. Doktor tarafından önerilen durumları uygunluk göstermelidir. Ne kadar sistemli bir dönem yaşanırsa, sonuçlar o kadar çabuk alınacaktır. Tedavide acı unsurunun ortadan kalkması sağlandığı için de rahat dönemler geçirecektir.

Cerrahi sırasında ve sonrasında ağrı, sızı hissetmeyen hasta, günlük yaşantısına devam edebilmektedir. Operasyonların geldiği en gelişmiş nokta ve uzmanların sahip olduğu donanım ile ekim işlemleri artık oldukça kolay gerçekleştirilmektedir. Operasyonlarda dikkatli olunması gereken unsurların hepsi tamamlanmaktadır. İlerleyen cerrahi sayesinde, operasyonlar sonrası çok doğal bir görünüm elde edilmekte ve hastalar özgüven açısından en üst noktalara çıkarılmaktadır.Ayrıca saç ekimi fiyatları için bize uğramayı unutmayın.
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Stil


Saat: 03:00

Forum Yasal Uyarı
vBulletin® ile Oluşturuldu
Copyright © 2016 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.

ForumSevgisi.Com Her Hakkı Saklıdır
Tema Tasarım:
Kronik Depresif


Sitemiz bir 'paylaşım' sitesidir. Bu yüzden sitemize kayıt olan herkes kontrol edilmeksizin mesaj/konu/resim paylaşabiliyorlar. Bu sebepten ötürü, sitemizdeki mesaj ya da konulardan doğabilecek yasal sorumluluklar o yazıyı paylaşan kullanıcıya aittir ve iletişim adresine mail atıldığı taktirde mesaj ya da konu en fazla 48 saat içerisinde silinecektir.
Genel Forum Sitesi