ForumSevgisi.Com

  ForumSevgisi.Com > ForumSevgimiz Eğitim Bölümü > Türkçemiz Ve Diğer Dersler > Tarih


İnsanlık Tarihi ve Hak Dinin Başlangıcı


İnsanlık Tarihi ve Hak Dinin Başlangıcı

Türkçemiz Ve Diğer Dersler Kategorisinde ve Tarih Forumunda Bulunan İnsanlık Tarihi ve Hak Dinin Başlangıcı Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> İnsanlık Tarihi ve Hak Dinin Başlangıcı Yaratılıştan Dünya Hakimiyetine Tarihin Kesintisiz Akışı Evrenin başlangıcından günümüze kadar olan tarihi dogmatik evrimci ...

Kullanıcı Etiket Listesi

Yeni Konu aç  Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil

Okunmamış 24 Aralık 2014, 14:32   #1
Durumu:
Çevrimdışı
User
Güneş teninde güzel.
User - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kaygili
Üyelik tarihi: 02 Aralık 2014
Şehir: İstanbul
Mesajlar: 9.308
Konular: 8078
Beğenilen: 727
Beğendiği: 562
www.forumsevgisi.com
Standart İnsanlık Tarihi ve Hak Dinin Başlangıcı

İnsanlık Tarihi ve Hak Dinin Başlangıcı

Yaratılıştan Dünya Hakimiyetine Tarihin Kesintisiz Akışı

Evrenin başlangıcından günümüze kadar olan tarihi dogmatik evrimci anlayışın dışında tarafsız bir gözle incelediğimizde çok önemli bir gerçekle karşılaşırız: İnsanlık tarihi önceden takdir edilmiş bir düzene göre belirli sebepler ve amaçlar doğrultusunda ilerlemektedir. Bu tarihi süreçte tesadüflerin kaosun asla yeri yoktur.

Materyalistlerin ve Darwinistlerin çarpık tarih anlayışına göre ise tarih belirli bir plana göre değil başıbozuk bir şekilde ilerlemektedir. Bu yanlış düşünceye göre olayların belirli bir amacı ve sebebi yoktur. Tarihsel materyalizm yanılgısı olayların meydana gelişinin sadece maddesel koşullara bağlı olduğunu öne sürer. Elbette farklı şartların olayların gelişimi üzerinde etkisi vardır ancak bu materyalistlerin iddia ettiği gibi tesadüflerin neticesinde oluşan bir etki değildir. Dini de benzer bir yanlış mantık örgüsüyle değerlendiren materyalistler dini inancın tarih içinde bazı zorunluluklar neticesinde ortaya çıktığını iddia ederler.

Materyalistlerin bu iddialarının aksine gerçekte bütün insanlık tarihinin merkezinde "Hak Din" bulunmaktadır. Olaylar Yüce Allah'ın belirlediği kusursuz düzene göre gelişmekte ve yaşanmaktadır. Tarihe geçmiş tüm savaşlar barış anlaşmaları afetler çöken imparatorluklar ve kurulan yeni devletler ideolojiler yapılan keşifler tüm bu olaylarda rol oynayan insanlar ve saymakla bitiremeyeceğimiz kadar çok sayıda detayın hepsi Yüce Allah'ın kontrolündedir ve O'nun mükemmel yaratışının bir parçasıdırlar. Hiçbir hadise başıboş değildir tesadüfen gerçekleşmez. Herşey bir hikmetle yaratılmıştır. Dış görünüşte her bir olay bir başka olayın sebebi veya sonucu gibi görünebilir ama bu durum tüm yaşananların Allah'ın bir takdiri olduğu gerçeğini değiştirmez. Ancak olaylar arasında kurulabilen sebep sonuç ilişkileri kimi insanları aldatabilmekte ve onların tarihin işleyişi ile ilgili çarpık düşünceler taşımalarına neden olabilmektedir.

Öte yandan tarihin her döneminde aslında neredeyse birbirinin kopyası olarak nitelendirebileceğimiz tarzda benzer gelişmeler yaşanmaktadır. Bu Allah'ın insanlık ve kainat için belirlediği kaderin (Sünnetullah'ın) bir gereğidir. Tarihi olayların sebeplerini sonuçlarını ve bu olaylardan alınabilecek dersleri Kuran ayetlerinin ve Peygamberimiz (sav)'in hadislerinin ışığında bulabiliriz.

Bu yazımızda dünyanın tarihini ele alacak ve tarihin aslında Allah'ın yarattığı bir kader olduğunu geçmişten günümüze ve günümüzden geleceğe tüm tarihsel olayların bu kadere göre kesintisiz bir şekilde ilerlediğini Kuran ayetleri ve hadisler ışığında inceleyeceğiz. Bu akışın en müjdeli aşamalarından birisi olarak haber verilen "Altın Çağ" ve bu çağa dair alametleri de ayrıca inceleyecek ve sonuç olarak evrimci tarih anlayışının geçersizliğinin delillerini ortaya koyacağız.

İnsanlık Tarihi ve Hak Dinin Başlangıcı

İnsanlık tarihi Hz. Adem'le başlamıştır. Yüce Allah Kuran-ı Kerim'de Hz. Adem'in ilk insan olduğunu yeryüzünde bir halife var etmek üzere (Bakara Suresi 30) onu "Ol" emri ile topraktan yarattığını (Al-i İmran Suresi 59) isimlerin hepsini kendisine öğrettiğini (Bakara Suresi 31) bildirmiştir. Hz. Adem'in yeryüzüne inişi ve onun soyundan insan neslinin çoğalmasıyla beraber hak din de hep var olmuştur. Hz. Adem'den günümüze kadar geçen süre boyunca yaşayan peygamberler ve elçiler hak dinin esaslarını kavimlerine tebliğ etmişlerdir. Her elçi gönderildiği toplumu bir olan Allah'a iman etmeye ahiret gününden korkup sakınmaya iyi ve güzel davranışlarda bulunmaya davet etmiştir.

İnsanlık tarihinin bir başlangıcı olduğu gibi elbette bir sonu da olacaktır: KIYAMET...

Hadislerde kıyamete ilişkin pek çok alamet haber verilmekte bu bilgiler dünyanın yakın tarihi ve günümüzde yaşananlarla karşılaştırıldığında pek çok alametin gerçekleşmiş ve gerçekleşmeye devam etmekte olduğu görülmektedir. Dünya genelindeki ahlaki bozulma fitne ve savaşlar zulümler hadislerde haber verilen olaylardandır. Bu olayların yaşanması ise yine Peygamberimiz (sav)'in haber verdiği bir müjde olan Hz. İsa ve Hz. Mehdi'nin gelişinin delillerindendir. Öyleyse kainatın ve insanlığın tarihi belli bir yöne doğru akmaktadır ve tüm gelişmeler de bu akışı destekler niteliktedir. Bu Yüce Allah'ın bizler için yarattığı kusursuz kaderin işleyişidir. Evrenin yaratılışından bu yana geçen süre boyunca bu kader kusursuz ve kesintisiz bir biçimde işlemektedir. İnsanlar sebepler ülkeler olaylar şartlar bu kaderin birer parçasıdırlar. Ahir zaman veya son zaman dediğimiz günümüzde de tüm bu faktörlerin özel bir dönemin hazırlayıcısı konumunda olduklarını görürüz.

Günümüzde Müslümanlar arasında gerçek anlamda bir birliğin olmayışını ahlaksızlıkların artışını materyalist ve Darwinist ideolojilerin insanlarda meydana getirdiği maddi manevi tahribatı birbirinden bağımsız ve kendiliğinden ortaya çıkmış durumlar olarak değerlendirmemek gerekir. Enam Suresi'nin 59. ayetinde haber verildiği üzere Rabbimiz'in izni olmadan bir yaprağın dahi düşmesi söz konusu değilken O'nun yaratmış olduğu varlıklar olan insanların kendi başlarına karar alıp eylemlerde bulunarak savaşları dejenerasyonu materyalist ideolojileri meydana getirdiklerini iddia etmek akıl ve mantık dışıdır.

Geçmişte yaşanmış günümüzde yaşanan ve gelecekte yaşanacak tüm gelişmeler Yüce Allah'ın izni ve bilgisi dahilinde olup henüz dünya yaratılmadan önce takdir edilmiş olan bir kaderin parçası olan ayrıntılardır. Bu kaderin önemli bir parçası da İslam ahlakının yeryüzü hakimiyetidir.

Peygamberler Tarihi ve Elçilerin Tebliği

Tüm insanlar ve varlıklar gibi tarih boyunca aralıksız bir şekilde Allah'ın bildirdiği üstün din ahlakını tebliğ eden elçilerin de önceden takdir edilmiş bir kaderi vardır. Tüm elçiler tarih boyunca bu kader dahilinde tebliğ yapmış ve bu kader dahilinde nesilden nesile aktarılacak şerefli birer yaşam sürmüşlerdir.

Peygamberler tarihini ayetler ışığında incelediğimizde en dikkat çekici noktalardan birinin kesintisiz tebliğ olduğunu görürüz. Bir başka deyişle Kuran'da ismi geçen peygamberlerin yanı sıra Allah'ın elçi olarak gönderdiğini bildirdiği pek çok kutlu şahıs da tarih boyunca kesintiye uğramayan bir süreç dahilinde aralıksız bir biçimde insanlığa tebliğ yapmışlardır. Öyle ki aynı dönemde yaşamış aynı bölgelerde tebliğ yapmış (Hz. İbrahim-Hz. Lut Hz. Musa-Hz. Harun gibi) peygamberler dahi bulunmaktadır. Tüm bu elçiler Allah'ın seçtiği mübarek şahıslardır. Elçilerin içinde yaşadıkları topluma tebliğde son derece kararlı bir tutum sergilemeleri tüm insanlığın ibret alacağı olayları yaşamaları Allah'ın onları seçip görevli kılmasıyla ilgili bir durumdur. Rabbimiz tüm varlıklar için olduğu gibi elçileri için de bir kader belirlemiş onları birbiri ardınca insanlığa göndermiş başlarından geçen olayları tarih boyunca anlatılıp aktarılacak şanlı ve büyük olaylar kılmıştır. Kuran'da bu konuya dair pek çok haber verilmektedir. Bu haberlerden bazıları şöyledir:

Hz. Muhammed (sav)

"Hani siz vadinin yakın kenarında onlar uzak yamacındaydılar; kervan ise sizden daha aşağıdaydı. Eğer sözleşseydiniz kaçınılmaz olarak sözleşme yeri (veya konusu) hakkında anlaşmazlığa düşerdiniz; ancak Allah olacağı olan işi gerçekleştirmek için (böyle yaptı). Böylecehelak olacak kişi apaçık bir delilden sonra helak olsun diri kalacak kişi apaçık bir delilden sonra hayatta kalsın. Şüphesiz Allah gerçekten işitendir bilendir." (Enfal Suresi 42)

Yüce Allah mübarek Peygamberimiz (sav) ve beraberindeki mümin topluluk için çok çeşitli imtihan ortamları yaratmış çeşitli vesilelerle onları denemiştir. Ayetlerde haber verilen pek çok olay Hz. Muhammed (sav)'in ve beraberindekilerin Rabbimiz'in çok büyük bir koruması altında olduklarının açık delillerindendir. Gaybın anahtarları elinde bulunan Yüce Allah Arabistan yarımadasından başlayıp ileride tüm dünyaya yayılacak olan İslamiyet için her bir detayı planlı ve kontrol altında bulunan böyle bir süreci kaderde takdir etmiştir.

Enfal Suresi'nin 42. ayetinde yer alan "...Allah olacağı olan işi gerçekleştirmek için (böyle yaptı)..." ifadesi de bu gerçeğin delillerinden biridir. Yüce Allah Peygamberimiz (sav) ve yanındaki müminlerle diğer topluluğu tam olması gerektiği anda karşı karşıya getirmiş ve kaderde takdir edilmiş olanı gerçekleştirmiştir.

Hz. Musa

"Hani kız kardeşin gezinip; "Onu(n bakımını) üstlenecek birini size haber vereyim mi?" demekteydi. Böylece seni annene geri çevirmiş olduk ki gözü aydın olsun ve hüzne kapılmasın. Sen bir insan öldürmüştün de Biz seni tasadan kurtarmış ve seni 'esaslı bir denemeden geçirip-denemiştik.' Medyen halkı arasında da yıllarca kalmıştın sonra bir kader üzerine (buraya) geldin ey Musa. Seni Kendim için seçtim" (Taha Suresi 40-41)

Yukarıdaki ayetlerden de anlaşılacağı gibi Hz. Musa'nın başından geçen tüm olaylar Allah'ın belirlediği kader üzerine gelişmiştir. Sepet içinde ırmağa bırakılmasından onu Firavun'un eşinin bulmasına annesinin bakımını üstlenmesinden sarayda geçirdiği yıllara Allah ile konuşmasından İsrailoğullarının Firavun'dan kurtulmasına vesile olduğu tüm süreç aslında Yüce Allah'ın yarattığı kaderin çeşitli aşamalarıdır. Bu aşamalar boyunca yaşadığı hiçbir detay tesadüf değildir. Her ayrıntı bir hikmetle yaratılmıştır. Örneğin ırmağa bırakıldığı anda sepetin bulunması anı da yaratılmıştır. Irmağa bırakıldığı sepetin dayanıklılığı bırakılma zamanı ırmaktaki akıntının hızı ve yönü onu bulan kişinin sepetin oradan geçtiği dakikada orada bulunması gibi pek çok detay bu mükemmel kaderin bir parçasıdır. Eğer sepet kimse tarafından bulunmasaydı sonraki sürecin hiçbir aşaması yaşanmayacaktı diye düşünmek büyük bir yanılgı olacaktır. Yüce Allah tüm olayları bir bütün halinde yaratır ve bu planda olayların başlangıç ve sonuçları belirlenmiştir.

Hz. Yusuf

"Bir yolcu-kafilesi geldi sucularını (kuyuya su almak için) gönderdiler. O da kovasını sarkıttı. "Hey müjde... Bu bir çocuk." dedi. Ve onu (kuyudan çıkarıp) 'ticaret konusu bir mal' olarak sakladılar. Oysa Allah yapmakta olduklarını bilendi." (Yusuf Suresi 19)

Ayette bildirilen olay Hz. Yusuf'un kardeşleri tarafından kuyuya bırakılmasından sonra gerçekleşen ve ilk bakışta yolcu kafilesi açısından önem arzetmeyen bir hadisedir. Ancak aynen Hz. Musa'nın yaşadığı olaylarda olduğu gibi burada da Yüce Allah'ın Hz. Yusuf ile ilgili olarak belirlediği bir kader bulunmaktadır ve olaylar bu kader dahilindeki bir plana göre hiç bir aksamaya uğramadan gelişmektedir. Yolcu kafilesi de bu planda kendisine düşen görevi yapmaktadır. Görüldüğü gibi yaşanan her olayda olduğu gibi Hz. Yusuf'un hayatında da hiç bir başıboş amaçsız gelişme bulunmamakta olaylar sonuçlarını yalnızca Allah'ın bildiği takdir ettiği ve yarattığı bir biçimde ilerlemektedir.

Hz. İsa

"Hani Allah İsa'ya demişti ki: "Ey İsa doğrusu senin hayatına Ben son vereceğim seni Kendime yükselteceğim seni inkar edenlerden temizleyeceğim ve sana uyanları kıyamete kadar inkara sapanların üstüne geçireceğim. Sonra dönüşünüz yalnızca Banadır hakkında anlaşmazlığa düştüğünüz şeyde aranızda Ben hükmedeceğim." (Al-i İmran Suresi 55)

Hz. İsa'nın ahir zamanda yeryüzüne ikinci kez geleceğinin en önemli delillerinden biri olan bu ayetten de anlaşılacağı üzere Rabbimiz Hz. İsa ile ilgili takdir etmiş olduğu bir kader doğrultusunda ona tuzak kuranların tuzaklarını bozmuş onu koruyarak Katına yükseltmiştir. Bu örnek bize Allah'ın tüm olayları nedenleri ve sonuçları ile birlikte bir blok şeklinde yarattığını binlerce yıllık bir süreç içinde gerçekleşecek olayları tüm aşamaları ile tek bir anda tüm yönleriyle bildiğini gösterir. Biz gelecekteki olayları zamana bağımlı olduğumuz için henüz yaşanmamış dolayısıyla bilinmeyen olaylar olarak algılarken zaman ve mekandan münezzeh olan Yüce Rabbimiz Kuran-ı Kerim'de bize göre gelecekle ilgili olan olayları yaşanmış bitmiş hadiseler olarak haber vermektedir. Kıyamet gününe ilişkin tasvirler yeniden dirilişhesap günü cennet ve cehennemdeki yaşamla ilgili olarak ayetlerde yer alan bilgiler hep bu yöndedir.

Kavimlerin Helakı

"Hiçbir ülke (veya şehir) olmasın ki kıyamet gününden önce Biz onu (ya) bir yıkıma uğratacağız veya onu şiddetli bir azapla azaplandıracağız; bu (muhakkak) o kitapta yazılıdır." (İsra Suresi 58)

"Biz bir ülkeyi helak etmek istediğimiz zaman onun 'varlık ve güç sahibi önde gelenlerine' emrederiz böylelikle onlar onda bozgunculuk çıkarırlar. Artık onun üzerine söz hak olur da onu kökünden darmadağın ederiz. (İsra Suresi 16)

Firavun ordusu Ad Lut Semud Nuh kavimleri ve daha niceleri. Kimine bir yıldırım isabet etti kimi suda boğuldu kimi şiddetli bir fırtınaya tutuldu. Ortak noktaları Allah'ı inkar etmeleri sapkınlıklarda bulunmaları bozgunculuk çıkarmalarıydı. Onlara isabet eden azap ise yaptıklarının karşılığı olarak Yüce Allah'ın takdiri ve emriydi. Tufan olayı sıradan bir doğa olayı bir tesadüf olmadığı gibi Allah'ın dilediği zamanda ve dilediği yerde ‘Ol' emri ile gerçekleşmiş bir helaktı. Elbette ki Allah tufanı yaratırken sebepleri vesile kılmıştır. Ancak burada asıl dikkat edilmesi gereken helakı meydana getiren sebeplerin de bir kader çerçevesinde meydana geldiğidir ki şüphesiz bu sebepler de Yüce Allah'ın yaratmış olduğu detaylardandır. Allah "bulutları gönderir" ve yağmuru yaratır. Denizin sularının çekilmesini diler deniz ortadan ikiye ayrılır. Sonsuz güç sahibi Allah gölgeyi yaratır güneşi ona bir sebep kılar. (Furkan Suresi 45) Tüm bunlar Allah için çok kolaydır.

Bunun yanı sıra kavimlerin helak edilmesinin pek çok tarihi sonucu da bulunmaktadır. Örneğin Firavun ordusu suda boğulmuş ve bu sayede Hz. Musa ve beraberindeki İsrailoğulları Firavun'un zulmünden kurtulmuş ve başka bir bölgeye yerleşmek üzere yola koyulmuştur. Daha sonraları Kudüs'e ulaşan İsrailoğulları burada pek çok tarihi olay yaşamış ve pek çok olaya şahitlik etmişlerdir. Aynı şekilde Hz. Nuh ve beraberindeki müminler de tufanın helak ettiği ülkeden kurtulmuş böylelikle Hz. Nuh'un soyundan birçok peygamber daha dünyaya gelmiştir.

Tüm bunlar bize gösterir ki tarihte yaşanan en önemli olaylardan olan kavimlerin helakları da Allah'ın bir sünnetidir:

"Hiç şüphesiz Biz herşeyi kader ile yarattık. Bizim emrimiz bir göz kırpma gibi yalnızca 'bir keredir.' Andolsun Biz sizin benzerlerinizi yıkıma uğrattık. Fakat öğüt alıp-düşünen var mı? Onların işlemiş oldukları herşey kitaplarda (yazılı)dır. Küçük büyük herşey satır satır (yazılı)dır. (Kamer Suresi 49-53)

Tarihi Olayların Sebep ve Sonuçları

İdeolojiler Tarihi ve Batıl Dinler

Ateizm komünizm faşizm Darwinizm ırkçılık sömürgecilik... Putperestlik budizm hinduizm şintoizm karma... Tüm sapkın ideolojiler ve batıl dinler -ortaya çıkış şekilleri sebepleri zamanları her ne olursa olsun- Kuran ayetlerinde bildirildiği üzere apaçık bir kitapta yazılı bulunan Yüce Allah'ın kuşatması ve denetimi altındaki durumlardır. Örneğin Darwinizm fikrinin ve bu temele dayanan tüm zararlı ideolojilerin ortaya çıkışı Allah'ın dilemesiyledir. Böylelikle sünnetullah gerçekleşmekte iman edenlerin karşılarında fikri mücadele yürütecekleri bir sistem de yaratılmış olmaktadır. Zaten safsatadan ibaret olan evrim teorisiyle ilmi mücadele için gerekli olan bilgilerin edinileceği bilim ve teknolojik gelişmeler de bu kaderin bir ayrıntısı olarak ayrıca yaratılmıştır. Nasıl ki Hz. Musa döneminde büyücülük yaygın kılınmış ise bununla birlikte Hz. Musa'ya büyücülerin kendisine tabi olacakları bir ilim de verilmiştir. Aynı şekilde Darwinist ve materyalist ideolojileri etkisiz hale getirmek için gerekli olan ilmi imkanlar da bu safsatalarla birarada yaratılmıştır.


Hz. Adem ile başlayan insanlık tarihi Yüce Allah'ın takdir etmiş olduğu kader dahilinde belli bir yöne doğru akmaktadır. İnsanlar sebeplerülkeler daha önce yaşanmış şu an yaşanan ve gelecekte yaşanacak olan tüm olaylar kusursuz ve kesintisiz bir şekilde işleyen bu kaderin parçası olan ayrıntılardır.

Kader Allah'ın yalnızca insanlar için takdir ettiği ve sadece insanın kim olduğunu nasıl şartlarda hayatını sürdürdüğünü yaşamında karşılaştığı temel olayları kapsayan bir yazgı değildir. İnsanların dışında tüm canlıların Güneş'in Ay'ın dağların ağaçların eşyaların kısacası evrendeki her varlığın ideolojilerin ve dünyayı saran akımların da Allah Katında belirlenmiş bir kaderi vardır.

Tarihin Her Döneminde Yaşananlar Sünnetullah Gereğidir

İyilerle kötülerin daimi bir fikri mücadele içinde oldukları Kuran ayetlerinde haber verilir. Tarihin her döneminde iyilik yapan iyiliği tavsiye eden imana ve hayra çağıran bir topluluk bulunmuş bu topluluğun karşısında ise kötülüğü örgütleyen yeryüzünde bozgunculuk ve fitne çıkaran şerre çağıranlar olmuştur. Bu iki kutup arasındaki ilmi mücadele Hz. Adem'den bu yana var olmuştur ve kıyamete kadar da devam edecektir. Tarihte anlatılıp aktarılan tüm olayların çıkış noktası da aslında budur; iyilerle kötülerin fikri mücadelesi… Her çağda bu sahne yeniden canlanmış Allah'ın izni ve yardımıyla galip gelenler her zaman Allah'ın taraftarları olmuştur:

"Sonra birbiri peşi sıra elçilerimizi gönderdik; her ümmete kendi elçisi geldiğinde onu yalanladılar. Böylece Biz de onları (yıkıma uğratıp yok etmede) kimini kiminin izinde yürüttük ve onları (tarihin anlatıp aktardığı) bir olay kıldık. İman etmeyen kavim için yıkım olsun." (Müminun Suresi 44)

Dünya kurulduğundan beri süregelen bu sahneler tarihin kesintisiz akışının ve Allah'ın belirlediği kaderin (Sünnetullah'ın) bir gereğidir. Unutmamak gerekir ki zulmeden adaletsizlik yapan sebepsiz kargaşa ve çatışma çıkaran şer odaklarının varlığı yaptıkları planlarişledikleri fiiller de yine Allah'ın izniyledir onlar da tarihin kesintisiz akışı içinde Allah'ın takdiriyle gerçekleşmiş olan olayların sebeplerini oluşturmaktadırlar. Bu durum bir Kuran ayetinde şöyle haber verilir:

"Böylece Biz her ülkenin önde gelenlerini -orada hileli- düzenler kursunlar diye- oranın suçlu-günahkarları kıldık. Oysa onlar hileli-düzeni ancak kendilerine kurarlar da bunun şuuruna varmazlar." (Enam Suresi 123)

İyilik konusunda ittifak edenlerin Allah'ın yoluna uyanların her zaman galip gelecekleri ise Yüce Allah'ın kullarına bir vaadidir:

"Allah yazmıştır: "Andolsun Ben galip geleceğim ve elçilerim de." Gerçekten Allah en büyük kuvvet sahibidir güçlü ve üstün olandır." (Mücadele Suresi 21)

"Kim Allah'ı Resulü'nü ve iman edenleri dost (veli) edinirse hiç şüphe yok galip gelecek olanlar Allah'ın taraftarlarıdır." (Maide Suresi 56)

Günümüz dünyasına dikkatlice bakıldığında ise şu gelişmeleri gözlemleyebiliriz; dünya tarihinin finali olarak da nitelendirebileceğimiz ahir zaman başlamıştır kıyamet alametleri birbiri ardınca görülmeye devam etmektedir Deccaliyet'in yaygın olarak yaşandığı sistem Allah'ın izniyle büyük bir hızla çökmeye ve zararlı etkisini kaybetmeye başlamıştır. Tüm dünya halklarının yepyeni bir çağı karşılamaya hazırlanmasının zamanı gelmiştir: Altın Çağ...

Ahir Zaman ve Altın Çağ

Buraya kadar hep geçmişteki olayları inceledik. Şimdi ise henüz gerçekleşmemiş bir dönemin alametlerine bakalım. Bu dönem hadislerde detaylı olarak haber verilen "Altın Çağ" dır. Kısaca hatırlatmak gerekirse Altın Çağ ahir zamanın kargaşa zulüm ve haksızlıklarla dolu olan ilk döneminin hemen arkasından gelecektir. Bu kutlu zamanda her türlü bolluk bereket yaşanacak insanlar arasında barış huzur ve neşe hakim olacaktır. Allah ahir zamanda ikinci kez yeryüzüne gelecek olan Hz. İsa'yı ve ahir zamanda zuhur edecek olan Hz. Mehdi'yi bu Altın Çağ’ın yaşanması için gerekli olan şartların oluşmasına vesile kılacaktır.

Ümmetimden Mehdi çıkacaktır. Allahü Teala Hazretleri insanları zengin kılmak için onu gönderecektir. O zaman ümmetim nimetlenecekhayvanlar bolluk içinde ve arzın nebatatı çok fazla olacak Hz. Mehdi insanlara eşit şekilde bol bol mal dağıtacaktır. (El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar s. 26)

Sonuç

Gerçekte tarih yalnızca Allah'ın belirlediği kadere (Sünnetullah'a) göre işler. Allah bu gerçeği "...Sen Allah'ın sünnetinde kesinlikle bir değişiklik bulamazsın ve sen Allah'ın sünnetinde kesinlikle bir dönüşüm de bulamazsın". (Fatır Suresi 43) buyurarak bildirir. Tarihin bir amacı vardır ve tarih Allah'ın dilediği gibi ilerler. Allah'ın dileği ise nurunun tamamlanmasıdır:

Ağızlarıyla Allah'ın nurunu söndürmek istiyorlar. Oysa kafirler istemese de Allah Kendi nurunu tamamlamaktan başkasını istemiyor. (Tevbe Suresi 32)

Allah'ın izniyle 21. yüzyılda tüm din ahlakına uygun olmayan ideolojiler birer birer fikren yok olacak ve din ahlakı tüm dünyaya hakim olacaktır.
(makale harun yahya)

ALINTIDIR
________________
Umut bitti,limanı değil gezegeni verin ateşe.

imza
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Etiketler
baslangici, dinin, hak, insanlik, tarihi

Seçenekler
Stil


Saat: 19:07

Forum Yasal Uyarı
vBulletin® ile Oluşturuldu
Copyright © 2016 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.

ForumSevgisi.Com Her Hakkı Saklıdır
Tema Tasarım:
Kronik Depresif


Sitemiz bir 'paylaşım' sitesidir. Bu yüzden sitemize kayıt olan herkes kontrol edilmeksizin mesaj/konu/resim paylaşabiliyorlar. Bu sebepten ötürü, sitemizdeki mesaj ya da konulardan doğabilecek yasal sorumluluklar o yazıyı paylaşan kullanıcıya aittir ve iletişim adresine mail atıldığı taktirde mesaj ya da konu en fazla 48 saat içerisinde silinecektir.

ankara escort bayan, ankara escort, izmir escort ankara escort, ankara escort bayan, eryaman escort, pendik escort, antalya escort,