ForumSevgisi.Com

ForumSevgisi.Com (http://www.forumsevgisi.com/)
-   Trabzonspor (http://www.forumsevgisi.com/148-trabzonspor/)
-   -   Muharrem Usta: Senin artık hakemliğin bitti! (http://www.forumsevgisi.com/trabzonspor/55307-muharrem-usta-senin-artik-hakemligin-bitti.html)

BuRHaN 22 Şubat 2016 08:14

Muharrem Usta: Senin artık hakemliğin bitti!
 
Trabzonspor başkanı Muharrem Usta, olaylı Galatasaray maçı sonrası düzenlediği basın toplantısında zehir zemberek ifadeler kullandı. Usta, maçın hakemi Deniz Ateş Bitnel'e "Senin artık hakemliğin bitti!" diye seslendi.

http://fs5.directupload.net/images/160222/l8tad8wg.jpg

Maç sonrası basın mensuplarına kısa bir açıklamada bulunan ve takımın kamp yaptığı otelde bir basın toplantısı düzenleyeceğini açıklayan Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta, beklenen toplantıda bugün yaşananları bir dönüşümün başlangıcı olarak yorumladı ve şu ifadeleri kullandı;

"Bugün bir dönüşüm gecesini yaşıyoruz. Çok ağır ifadeler kullanılabilir. Türkiye'de bu kelimeler bir şey ifade etmiyor. Bence artık Türk futbolunda bazı şeyler değişmeli. O yüzden "Kara gece" sözü yeterli sözler. Çocuklarımıza öğretmemiz gereken bazı kavramlar vardır. "Onur" mesela. Bizim kalemizde var Onur. Şeref vardır, haysiyet vardır. Bu kavramların bazı insanlara özellikle öğretilmesi gerekiyor. Şerefle bitirilmesi gereken en önemli görev yaşamdır bence. Maç bence Özer'e gösterilen ikinci sarı kart sonrası zaten gitti.

Maça 1 dakika uzatma verildi. 1 dakika uzatıyorsunuz onu da oynatamıyorsunuz. Düşünebiliyor musunuz oynanan tiyatroyu? Deniz Ateş Bitnel, sen bundan sonra, fitness merkezin mi var neyin varsa git artık oraya! Senin artık hakemliğin bitti! Böyle bir hakemin, böyle bir operasyona soyunmasının arkasındaki nedenleri sorgulamak lazım. Deniz Ateş Bitnel, sorun sen değilsin aslında. Trabzonspor yanabilir ama bu düzeni değiştirmek zorundayız!

Siz Trabzonspor'a nasıl böyle bir operasyon düzenliyorsunuz? Bu iklimi nasıl yaratıyorsunuz? Bu işlerin sorumlusu Deniz Ateş Bitnel değil, TFF ve MHK'dir. Biz yapmadan bu iklimin sorunlarını lütfen anlatın.

Bugün bütün dünya basını, bu rezaleti konuşuyor. Salih Dursun, bugün Türk futbolundaki düzene kırmızı kart göstermiştir. Haksızlığa isyanın sembolü olmuştur. Siz, Türkiye'yi dünyaya nasıl böyle rezil edebiliyorsunuz? MHK'nin hiçbir sorumluluk duygusu yok mu?

İsyanım Trabzonspor'a yapılan haksızlığa değildir. Biz Türk futbolundaki değişim fitilini ateşleyen kulüp olmak zorundayız. Bu akşamın kazananı Trabzonspor'dur, Türk futboludur. Ben bugün penaltı pozisyonu sırasında Hami'ye haber ulaştırmaya çalıştım; Onur kaleden çıksın, ne olacaksa olsun" diye. Ancak bu haberi ulaştıramadım, onların da aklına gelmedi.

Deniz Ateş Bitnel'e sesleniyorum. Seni vicdanınla baş başa bırakıyorum. Keşke bütün sorun sen olsan, ancak sen değilsin. Trabzonspor taraftarına sesleniyorum; vakur olun, sakin olun. Siz Türk futbolundaki bu değişimin öncüleri olacaksınız."

Açıklamalar sonrası soru almayan Muharrem Usta, yanında bulunan ve gecenin olay adamı olan Salih Dursun'un da konuşmayacağını belirterek, salonda bulunanların alkışları eşliğinde toplantıyı sona erdirdi.

Hamûş 22 Şubat 2016 11:51

Cevap: Muharrem Usta: Senin artık hakemliğin bitti!
 


Mükemmel konuştu.


Saat: 20:43