Forum Logo


Geri Git   ForumSevgisi.Com > ForumSevgimiz Kütüphane > Kültür - Sanat > Türk Tarihi


Boramir Han Kimdir , Papalara diz çöktüren Türk HakkındaKonu Bilgileri
Konu Başlığı
Boramir Han Kimdir , Papalara diz çöktüren Türk Hakkında
Konudaki Cevap Sayısı
0
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler
Görüntülenme Sayısı
37

Kullanıcı Etiket ListesiYeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 27 Temmuz 2015, 15:19   #1
Üye
ForumSevgisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ForumSevgisi
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır. Görmek için Kayıt Olmalısınız
Standart Boramir Han Kimdir , Papalara diz çöktüren Türk Hakkında

Boramir Han Kimdir , Papalara diz çöktüren Türk Hakkında

Asya’daki Hun Devleti Mete Han’ın soyundan gelen Panu Yabgu liderliğinde M.S. 216 yılına kadar yaşadı. Çin’in tahrik ve teşvik ettiği kardeş kavgaları sonucu yıkılan Hun Devleti ‘ndeki Hun Türkleri Türklüğün Asya’daki bağımsızlık bayrağını Tabgaçlar’a bırakarak batıya doğru göçe başladılar.

Daha önce Ci-Ci Yabgu’nun batıya çektiği Hunlarla birleşen Hun kütleleri Hazar Denizi’nin kuzeyinden Avrupa’ya doğru ilerlediler. Başlarında BORAMİR HAN vardı!Boramir Han yıldırım hızıyla Volga ırmağını geçip bugünkü Almanların ataları sayılan Ostrogot Vizigot ve Vandalları önüne katarak onları Avrupa içlerine kadar sürdü. Böylece dünya tarihinin Kavimler Göçü diye adlandırdığı büyük kitle hareketlerini meydana getirdi. Bir başka deyişle; Avrupa’nın bugünkü etnik yapısını ortaya çıkardı. Bununla da kalmadı; Boramir Han’ın Avrupa’da meydana getirdiği bu sarsıntı Roma İmparatorluğu’nu ikiye ayırdı. Doğuda BİZANS adıyla ortaya çıkan Doğu Roma Avrupalı milletleri ve günümüz İtalya’sındaki Roma’yı tehdit etmeye başladı. Avrupa’daki Hunlar Avrupa’nın düzenini sağlıyor; özellikle Roma’yı Avrupalı barbar kavimlere ve Bizans’a karşı koruyorlardı.

Hunlar Boramir Han’ın ölümünden sonra da güçlerini korudular. Kağan Yıldız zamanında ve daha sonra Rua Muncuk Aybars ve Oktar kardeşler devrinde Avrupa’nın tek büyük gücü durumundaydılar. Roma’yı korumak için Bizans önünde set oldular. Bizans öylesine yılmıştı ki Hunlardan; Hakan Rua ölünce bütün Bizans kiliselerinde kuvvetli bir düşmandan kurtulduk diye şükür ayinleri düzenlendiler.

Ne var ki Bizans’ın sevinci kursağında kalacaktı. Çünkü Hunların başına Rua’dan sonra ATTİLA geçti!Attila amcası Rua’nın yanında yetişmişti. Akıllı tedbirli ve ataktı. Attila ataları gibi daima güçsüzün yanında oldu. O da Roma’yı çapulcu Avrupalı kavimlere ve Bizans’a karşı korudu. Yönetimi altındaki Avrupalılara karşı adil ve şefkatli davrandı. Türk töresinin egemen olduğu Attila yönetiminde din ve vicdan özgürlüğü vardı. Bugünkü Avrupalıların ataları Attila sayesinde huzur ve refah içinde yaşıyorlardı. Avrupalılar onu Tanrı’nın kötülükler üzerine inen kırbacı olarak görüyorlardı


Avrupa Türk Hun İmparatorluğu’nun Kağanı Attila yaptığı akınlar ve gönüllü katılmalarla devlet sınırlarını kısa sürede doğuda Balkaş gölünden batıda Atlas okyanusuna kadar genişletti. Dünyanın ender yetiştirdiği büyük devlet adamlarından olan Attila düzensiz Avrupa’yı düzene sokmuş; adaletin keskin kılıcı olmuştu.Attila gerektiğinde acımasızdı. Çirkin ve utanç verici olaylar karşısında çok sert tepki gösteriyordu… Sözgelişi Hunların dirisi karşısına çıkamayan Bizanslılar bir gece Hun sınırından içeri girip Hun büyüklerine ait mezarları tahrip etmişlerdi. Bu olaya Attila’nın tepkisi çok büyük oldu. Bu aşağılık olayın düzenleyicisi Bizans’ın Markos Piskoposu idi. Attila piskoposun Bizans tarafından cezalandırılmadığını görünce 2. Balkan Seferini başlattı. Ordularıyla Yeşilköy’e kadar gelip Bizans’ın kapılarına dayandı. Tehlikenin boyutunu anlayan Bizans Romalılar’ı aracı koyarak Attila’dan özür diledi. Ayrıca içlerinde tarihçi Priskos’unda bulunduğu bir “şefaat heyeti” göndererek Attila’dan affedilmelerini istedi. Attila bir kez daha affetti Bizans’ı…

Bizans öyle bir kayaya çatmıştı ki ne yapacağını bilemiyordu. Bildikleri tek şey; Attila sağ oldukça kendilerine huzur yoktu. Tek yol vardı; o da Attila’nın öldürülmesiydi... Bunu sağlamak için Attila’ya karşı bir suikast girişiminde bulundular. Attila bu girişimi muhteşem istihbarat ağıyla anında haber aldı. Yakalanan suikastçileri bizzat sorguladı. Sorgulama sonunda Bizans İmparatoru Teodosyus’a şöyle bir haber gönderdi:

“Teodosyus bize vergi vermekle kölemiz durumuna düşmüştü. Lâkin
O efendisine ihanet etmekle kölelik haysiyetini dahi koruyamamıştır!”Daha sonra Attila Bizans’ı uzaktan yönetmeye başladı. Bu arada Roma üzerinde koruyucu politikasını 440 yılında kaldırdı. Roma’nın yönetimine katılmak istedi. Roma İmparatoru Valetinianus’un kız kardeşi Honoria ile nişanlı olmasını gerekçe göstererek Roma yönetiminde hakkı olduğunu ileri sürdü. Bu isteği Roma tarafından reddedilince 451 yılı ilkbaharında ordularını harekete geçirdi. Ren ırmağını üç koldan geçerek Roma ve Birleşik Avrupa Ordusunu Paris yakınlarında karşıladı. Bir gün gibi kısa bir sürede Romalı General Ataüs komutasındaki birleşik orduyu dağıttı. 452 yılı ilkbaharında Roma’nın kapısına dayandı.

Roma’yı büyük bir telaş aldı. İmparator ve çevresi korkudan tir tir titriyorlardı. “Tanrı’nın kırbacı” Roma üzerine şaklayacaktı! Bundan kurtulmanın bir yolu olmalıydı... Attila’nın kişiliğini araştırmaya başladılar… Attila; korkusuz ve yaman bir savaşçıydı. Ama bir o kadar da sanata ve her dine karşı saygılıydı… Evet! Bulunmuştu çaresi! Attila’yı ancak bir din büyüğü durdurabilirdi. Ancak Papa 1. Leo Roma’yı yerle bir etmekten kurtarabilirdi. Attila’nın bu öfke seline ancak Papa set olabilirdi... Öyle ya haksızlık adaletsizlik karşısında çelikleşen Türk’ün ipek gönlüne ancak bir din adamı ulaşabilirdi!Tarihler Papa 1. Leo’nun Attila’yı Roma kapısında karşıladığını ve yalvardığını yazdı...


Papa’nın Roma kapısına dayanan Attila’ya sızlayarak yönelttiği sözler Attila’nın Türk gölünü hedefliyordu:

-Ey yoksulların koruyucusu…Ey zalimlerin korkusu... Ey büyük Attila! İşte ben bütün Hıristiyanların temsilcisi ben Papa 1. Leo önünüzde diz çökerek yalvarıyorum: Roma’ya girmeyiniz. Dünya Hıristiyanları adına sesleniyorum bize acıyınız…

Attila’nın Papa’ya cevabı Attila’yı daha da yüceltiyordu:

Kalkınız Papa hazretleri! Bir din büyüğünün önümüzde diz çökmesine gönlümüz elvermez…. Lütfen kalkınız! Roma’yı ve sizleri bağışlıyorum. Barış ve kardeşlik içerisinde yaşadığınız sürece benden size zarar gelmeyeceğini biliniz. İmparatorunuz Romalıları adalet üzere yönettiği sürece ben uzaklardayım. Aksi halde çok yakınınızdayım! Selâm söyleyiniz sizi bana gönderen İmparatorunuza!

Attila Avrupa’da esen Asya’nın bozkır rüzgarıydı. Kirlenmemiş tertemiz bir bozkır rüzgârı…

Tüm Avrupa’yı egemenliği altına alan Attila orduları Asya’ya doğru yönelttiği bir sırada 60 yaşında öldü.

Attila Avrupa’yı öyle derinden etkiledi ki bugün İzlanda da onun hayatı destanlarla söylenmekte…Kuşkusuz o günümüzde de yaşıyor; anılardamasallarda.Macaristan’ın dağlarında ovalarında!

»Boramir Han Kimdir , Papalara diz çöktüren Türk Hakkında - www.ForumSevgisi.Com 
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Bookmarks

Etiketler
boramir, cokturen, diz, hakkinda, han, kimdir, papalara, turk

Seçenekler
Stil


Saat: 08:41

Yasal Uyarı Forum

ForumSevgisi.Com, paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Gerekli Şikayet Bildirimleri "Bize Yazın" kısmından yapabilirsiniz.
Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
Bu forum, en iyi 1366 x 768 ekran çözünürlüğünde Mozilla ve Chrome ile görüntülenebilir.
www.ForumSevgisi.Com © 2014-2016

Facebook Twitter YouTube YouTube YouTube YouTube DMCA.com Protection Status
Forum Forumlar Forum Sitesi Ask Forumu Etiket Sitemap
Yukarı Git