ForumSevgisi.Com

  ForumSevgisi.Com > ForumSevgimiz Kütüphane > Kültür - Sanat > Türk Tarihi


İlk Pramit Ve Mumyalar Türkler


İlk Pramit Ve Mumyalar Türkler

Kültür - Sanat Kategorisinde ve Türk Tarihi Forumunda Bulunan İlk Pramit Ve Mumyalar Türkler Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> İlk Pramit Ve Mumyalar Türkler ÇİN'DE SAKLANAN TÜRK PİRAMİTLERİ İlk insan mumyalama tekniğini mükemmel bir şekilde uygulayanlar Altay Türkleridir. ( ...

Kullanıcı Etiket Listesi

Yeni Konu aç  Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil

Okunmamış 27 Temmuz 2015, 15:23   #1
Durumu:
Çevrimdışı
ForumSevgisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
none
Üyelik tarihi: 14 Temmuz 2015
Mesajlar: 8.944
Konular: 8563
Beğenilen: 0
Beğendiği: 0
www.forumsevgisi.com
Standart İlk Pramit Ve Mumyalar Türkler

İlk Pramit Ve Mumyalar Türkler

ÇİN'DE SAKLANAN TÜRK PİRAMİTLERİ
İlk insan mumyalama tekniğini mükemmel bir şekilde uygulayanlar Altay Türkleridir.
( Mısır medeniyetinden yüzyıllarca önce) Uygur bölgesinde bulunanMısır piramitlerinden yüzyıllarca önce yapılan ve Mısır piramitlerinden daha yüksek/büyük olan piramitleri yapan Türklerdir.
Çin hükümeti buraya girişi tamamı ile yasaklamıştır.Çünkü bu piramitlerin içinde proto-Türk yazılar mevcut.Arkeologları n dahi girişine kati surette izin verilmiyor.Çünkü dünya tarihinin tekrar yazılması gerekebilir.

ORTA ASYADAKİ TÜRK PİRAMİTLERİ

Bugün çin sınırları içerisinde yer alan xian şehrine 100 km uzaklıkta qin ling shan dağlarında Ön-Türk uygarlıklarından birisi tarafından inşa edilmiş etrafında irili ufaklı 100 adet piramitle beraber300 metre yüksekliğinde bir piramit bulunmaktadır;

BEYAZ PİRAMİT
Beyaz Piramit'in ikinci dünya savaşı sırasında çin'e yardım malzemesi götüren bir C-54 uçağından çekilen fotoğrafı 1957 yılında ilk kez life dergisinde yayınlanmıştır. (Burada bir yanlışlık var bu yılda savaş yoktu)
Bu piramitleri araştırmak üzere 1994 yılında şensi bölgesinde bir araştırma gezisi yapan alman bilim adamı hartwig hausdof kendi koleksiyonundan birkaç resmin halka açılmasına izin vermiştir. hausdorf'a göre piramitlerin yapım tarihi en az M.Ö. 2500'ler civarındadır.
Bölge çin tarafından yasak bölge ilan edilmiş olduğundan dolayı piramitler içerisinde bulunan mısır medeniyetinden çok ileri bir teknikle mumyalanmış olan cesetler ve Ön-Türkçe yazıtlar üzerinde araştırma yapılamamaktadır.

Piramitlerin ebatorijinal şekil ve büyüklükleri dikkat çekmemesi açısından çin hükümeti tarafından maksatlı olarak tahrip ve kamufle edilmiştir.Piramitle rin üst tarafları kesilmiş ve üstleri toprakla doldurulup kamuflaj amacıyla ağaçlandırılmıştır .

Çin'deki Türk Mumyaları

Ceviz Kabuğu Progamın'a katılan (İzleyici telefonu) Halil Şıvgın (Eski "Sağlık Bakanı" demiş ki:

"1984 yılında ben Çin'i ziyaret ettim Çin'i ziyaretim sırasında Turfan'a götürdüler. İlk defa Turfan'a giden Türk heyetinin mensubu olmakla da gerçekten gurur duyuyorum. Orada bizi gezdirirken mumya bulduklarını söylediler ve biz mumyaları gördük. O gördüğümüz mumyaların Mısır'daki mumyalardan çok farklı olduğunu ifade ettiler yani teknoloji olarak yapımı olarak Mısır'daki mumyaların önünde olduğunu.


Daha sonra aradan yıllar geçti bir televizyon kanalında bu konun tartışılmakta olduğunu gördüm. Gerçekten bilimsel olarak gidilmiş Mısır mumyalarıyla Turfan'daki mumyalar arasında bir kıyaslama yapılıyor. Bu kıyaslamada Turfan mumyalarının… …Ben orada kadın mumyaları gördüm çocuk mumyaları gördüm erkek mumyaları gördükm fakrlı şeylerden. Ve o sırada hatta bir tanesinde yeterince koruma yapılmamış bozulmaya başlamılştı müzede gördük onları.

Bu mumyalardaki üstünlüğü bilim adamları ortaya koymaya başladılar. Bilim adamlarının ortaya koydukları bir gerçek var ki ilk defa mumya kültürünün Türkler'den geliştiği ortaya çıkıyor. Bundan dolayı da ben şimdi iştirak ediyorum. Yani ben bilim adamı değilim ama bizim bilim adamlarımınızın bu olayın üzerine ciddiyetle eğilmeleri gerekiyor. Eğer Mısır'daki mumya kültürü olduysa var idiyse geçmişte onun etrafında da bir kültürün olması lazım. Mısır'ın etrafında mumya kültürüyle ilgili herhangi bir şey yok. Afrika öbür taraf bu tarafta da yine böyle bir kültür yok. Dolayısıyla Orta Asya'dan o bölgeye giden Türkler'in varlığı söz konusu olabilir…"

Ben bir katkıda bulunmak istiyorum bu mumyalar konusunda Urumçi mumyalarını söz konusu etmiştir tabii ki çok önemli. Bakın buradaki Urumçi'de teşhir edilen mumyalardan ilk birincisi 44 yaşında ve Milattan önce 1000 yani günümüzden 3000 yıllık. Bir başkası gene 1600 en yaşlı olarak da işte bu "Lolan" denilen bayan mumyası var Doğum'dan önce 2000 bu yani 4000. Şimdi en büyük özellii iç organlarının çıkartılmamış olması. Başka ?.. Şu andaki mumyaların durumu Mısır mumyalarına nazaran çok daha iyi olması… İleri teknolojide bir mumyalama sistemi öylediruygulanmıştır. Dahası bir mumyanın üzerinde ameliyat izi var at kılıyla dikilmiş. Amerika doktorların tespiti dünyada ilk ameliyat veya operasyonlardan bir tanesi olarak kabul ediliyor. Dahası var; burada kumaş ekose ve boyalı ve Doğum'dan önce 2000′i konuşuyoruz günüzmüden 4000 sene öncesini konuşuyoruz.

Türk Bilim adamı Kazım MİRŞAN yaptığı araştırmalarda Ön-Türk uygarlıkları tarafından OT-OĞ olarak isimlendirilen Ön-Mısır'a M.Ö 3000 Yıllarında Doğu Anadolu'dan Isub-Ög yazısının gittiğini tespit etmiştir. Kazım MİRŞAN'ın bugüne kadar anlamı çözülemeyen 184 adet mısır hiyeroglifini Ön-Türkçe olarak okumuş olduğu ve mumyalama tekniklerinin yine M.Ö. 3000′li yıllarda Altaylarda geliştirildiği düşünülürse Piramit inşa teknolojisinin Eski Mısır'a Ön-Türk Uygarlıkları tarafından öğretildiği sonucuna ulaşılmaktadır.
Tüm İnsanlık tarihini değiştirerek; MEDENİYETİN ASIL YARATICISININ TÜRKLER OLDUĞU SONUCUNU DOĞURAN bu olağanüstü keşif batılı bilim adamları(!) tarafından ısrarla görmezlikten gelinmekte ve insanlığın bilgisinden daha uzun süre saklanması mümkün olmayan bu piramitleri başka bir uygarlığa mal etmeyi amaçlayan maksatlı çalışmalar yapılmaktadır.
Alıntı ile Cevapla

Okunmamış 27 Temmuz 2015, 15:24   #2
Durumu:
Çevrimdışı
ForumSevgisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
none
Üyelik tarihi: 14 Temmuz 2015
Mesajlar: 8.944
Konular: 8563
Beğenilen: 0
Beğendiği: 0
www.forumsevgisi.com
Standart Yanıt: İlk Pramit Ve Mumyalar Türkler
Çin'deki Dünyanın En büyük En Gelişmiş ve En Eski Piramitleri : Türk Piramitleri


İçeriği video yazı haber makalesi ve resimlerle çok zenginleştirdim.Umarım tamamını okur ve çok beğenirsiniz..


Öncelikle belirteyim;
Normalde bu piramitlerin içerisine girmek kesinlikle yasak! Zaten bu Türk piramitlerinin bulunduğu bölge de Çin hükumeti tarafından yasak bölge ilan edilmiştir.
Ayrıca bu piramitler Mısır'daki piramitlerden çok daha eski çok daha büyük ve çok daha ileri bir teknikle yapılmış piramitlerdir.Ve de 2. Dünya Savaşı sırasında tesadüfen çekilen fotoğraflardan tek 1 tanesinde bile 100'den fazla piramit gözlemlenebiliyor.Şu tarihlerde ise bu piramitlerimizi yeşilliklerden sezmek bayağı zor.Çünkü Çin hükumeti bu piramit bölgesini yasaklı bölge ilan etmekle de kalmıyor bu bölgeyi kumlayıp üzerlerine sonradan yabani otlar serpiştiriyor ki bu otlar büyüsün ve bu medeniyet harikaları tepecikler sanılsın diye.
Piramitlerin bulunduğu bölgeye dikkat çekersek de eski "Uygur" bölgesi olduğunu da açıkça görüyoruz.( Uygarlığa adını veren Uygur İmparatorluğu... )

Peki bunu neden mi yapıyorlar?Eğer ülkelerindeki zar zor ayrılmadan tuttukları Türkler isyan edecek ve ayrılacaklardır kesinlikle!
Ayrıca diğer neden de dünyanın medeniyet merkezinin Türkler olduğunun anlaşılmasından ve Türkler'in bu şevk ile daha da büyük işler yapmasıitibarlarının artması...


Ayrıca bunların Çin piramitleri olduğuna inanan arkadaşlara da bir cevabım var:
Adamlar eğer o piramitleri kendileri yapmışsa neden bunu dünyayla paylaşıp dünyanın medeniyet merkezi biziz demesin?


Lütfen gözümüzü açık tutalım ayık olalım oyunlara gelmeyelim arkadaşlar...
Hürriyet'in bir haberi resimler ve videolar aşağıda olacak.Umarım tamamını okursunuz ve bunda vermek istediğim düşünceyi almış olursunuz..Paylaşınpaylaştırın herkes bilsin herkes öğrensin...Tarihini bilmeyen kendini de bilemez! Hele ki Türk tarihi kesinlikle hepimiz tarafından bilinmelidir ki o kadar mükemmel bir tarihtir..


Türk Milleti Tarihini Öğrenerek Kendisinde Çok ve Daha Büyük İşler Yapma Gücü Bulacaktır !


Tarihimizi Okumaktan ve Öğrenmekten Kaçınmayalım Lütfen Sonuna Kadar Okuyalım!

Önce Kısa Bilgi..


Çin Halk Cumhuriyeti'nin sınırları içerisinde yer alan ve tarihi "İpek yolu"nun başlangıç şehri olan Xi'an şehrine 100 km uzaklıkta "Qin Ling Shan" dağlarında "Büyük Uygur Türk İmparatorluğu" döneminden kaldığı düşünülen irili ufaklı 100 kadar piramit ve bunların içerisinde "Beyaz Piramit" adı verilen ve 300 metre yüksekliğinde Keops piramidinden daha büyük ve yüksek bir piramit bulunuyor.

On altı piramitten oluşan merkez kompleksin en büyüğü Beyaz Piramittir. Bu bölge yasak bölgedir. Çinli yetkililer bu bölgede bilimsel araştırmalar yapılmasına kesinlikle izin vermemektedir ve bu piramitler kamufle edilmeye çalışılmaktadır. Bir çok piramit toprakla kaplanmış ve üzerlerinde yaz kış yaprağını dökmeyen ağaçlar yetiştirilmiştir. Bütün bu çabalar gerçeği gizlemeye yetmemektedir. Piramitlerin taş girişleri ise oldukça belirgindir. Birçok piramit tahrip edilmiş ve kaderlerine terk edilmiştir. Bazı piramitler Orta Amerika piramitleri gibi düz bir tepe yapısına sahiptir. Bu piramitleri ilk olarak 5000 yıllık bazı Çin metinlerinde görmekteyiz. Piramitlerin bazılarının üzerlerine sürekli yeşil kalan yaprak dökmeyen türden ağaçların dikilmiş olması bu yasağı anlamlı kılıyor. Çünkü hiçbir devlet kendi geçmişine ait olan bu kadar önemli yapıları yok saymaz. Bu hem tarihi açıdan hem de turizm açısından o ülkeye zarar vermek demektir. Buradan anlıyoruz ki bu piramitlerin Çin tarihi ile bir ilişkisi yoktur. Asya'da bulunan ve eski Türk toprakları üzerinde yer alan bu eserler tabi ki Ön-Türklerle ilgilidir. Mevcut tarihi bilgiler bu durumu teyit etmektedir. Bu bölgenin Kadim Türk toprakları olduğu şüphesiz bir gerçektir. Bu durum Çin kaynaklarınca da teyit edilmektedir.


HÜRRİYET'İN HABERİ


Çin’in orta kesimindeki Şaanşi eyaletinin başkenti Şian şehrinin 100 kilometre yakınında bulunan Çin piramitleri hakkında araştırmalarda bulunan ve piramitlerin içine giren ilk Türk araştırmacı yazar Oktan Keleş piramitlerdeki materyallerin Türk tarihi açısından büyük önem arz ettiğini ve "bütün ezberleri bozacak kadar dünya tarihi açısından önemli olduğunu" söyledi.

"Beyaz piramitler" ya da "Türk piramidi" diye de anılan piramitlere giren ve orada araştırmalarda bulunan Keleş AA muhabirine yaptığı açıklamada"Buradaki materyaller konunun uzmanları tarafından incelendiğinde şunu söyleyebiliriz: Tarihin tekrar yazılması gerekebilir" dedi ve piramitlerdeki materyallerin Türk tarihi açısından büyük önem arz ettiğini belirtti.

Keleş bölgeye daha önce de araştırma yapmak için başkalarının gittiğini ancak araştırmacıların görüntü almasına izin verilmediğini ve şimdi yayımlanan fotoğrafların "şu ana kadar yayımlananlar arasında bir ilk" olduğunu vurguladı.

Yaşlı bir Çinli rehberliğinde piramitlerin iç kısımlarına girdiklerini belirten Keleş piramitlerin içinde Türklere ait olduğunu düşündükleri sembol heykel ve tabletler olduğunu kaydetti.

Keleş kendilerinin ortaya koyduğu deliller karşısında Çinli yetkililerin "Eski dönemlerde Uygurlar Çinliler adına paralı asker olarak görev yapıyorlardı. Buradaki semboller ve işaretler onlardan kalma" dediğini aktardı ve "Bu düşünce tabii kendilerine ait" diye konuştu.


"PİRAMİDİN İÇİNDEYİZ"


Piramitlere giderken ve piramitlerin içinde yaşananları aktaran Oktan Keleş yaşlı bir Çinli rehber eşliğinde piramitlere yakın bir yerden doğal bir mağaranın içerisinde girdiklerini ve karanlıkta 40-50 metre kadar yürüdüklerini anlatarak "Mağarada 3 kanallı bir girişe geldik. Sonra dikey bir yerden 7-8 metre aşağı kaydık. Geniş bir alana geldiğimizde Çinli rehber bize ’Piramidin içindeyiz’ dedi" diye konuştu.

Keleş piramidin tabii bir oluşumun üzerine inşa edildiğini belirtti ve Çinli rehber eşliğinde bir mezar odasına ulaşıldığını aktardı.

Mezar odasında yerde boyu 2 metreye yakın bir mumya olduğunu belirten Keleş mumyanın başında bulunan bir kayada çeşitli işaret ve yazıların yanı sıra "ay yıldız kurt başları" gördüklerini söyledi. Keleş alana ışık tutulduğunda "şoke olduklarını" ve "3 metre boylarında muhtemelen granit taştan yapılma bir baş heykeli" ile karşılaştıklarını kaydetti.

Keleş heykelin üst kısmında çift boynuza benzer bir objenin bulunduğunu kafasının ortasında da bir "ay-yıldız" simgesinin göze çarptığını anlattı.

Heykelin yanında da kucağında çocuk olan başka bir kadın heykelinin ve yerde bir mumyanın bulunduğunu belirten Keleş şöyle devam etti: "İhtiyar Çinlidizlerinin üzerine çöküp bir şeyler mırıldanıyor.

Gördüğümüz mumya bir erkeğe ait. 30 sene kadar önce yüzü daha net seçiliyormuş hatta ayaklarında çizmeye benzer şeyler olduğunu söylüyor yaşlı Çinli. İçeride yaklaşık 7-8 dakika kadar kaldık ki ihtiyar Çinli acele çıkmamız gerektiğini işaret ediyor. Biz biraz daha kalıp etrafı iyice incelemek istiyoruz. Yaşlı Çinli sertleşiyor teklifimizi kabul etmiyor. Aşağı doğru merdivenle inilen bir yer görüyoruz ve oraya inmek istiyoruz. Yaşlı Çinli ’oraya inişin çok zor olduğunu indikten sonra çıkışın daha da zor olduğunu buradan acele çıkmamız gerektiğini’ söylüyor. Çinli’nin bu kadar telaşlı olmasından ve sinirlenmesinden dolayı aşağı inemedik. Ancak fenerle şöyle etrafı bir taradığımızda duvarlarda yazılar ve şekillerle üst üste dizilmiş ve birbirlerine yapışmış tabletleri gördük daha fazlasını seçemedik." -


"ATANIZ OĞUZ KAĞAN’IN TEMSİLİ SURETİDİR"


Keleş yaşlı Çinlinin verdiği bilgiye göre mumyanın yüzünün önceden daha net olduğunu ancak zaman içerisinde köylülerin mumyanın bazı parçalarını koparması nedeniyle bozulmaya başladığını söyledi.

Çift boynuzlu granit taştan üç metrelik baş figürünü sorduklarında ise şaşırtıcı bir cevap aldıklarını belirten Oktan Keleş Çinli’nin "O sizin atanız Oğuz Kağan’ın temsili suretidir" dediğini nakletti.

Keleş Çinli’nin piramidin alt kısmında başka bir mumya olduğunu ve onun hiç bozulmadığını ileri sürdüğünü ayrıca var olan binlerce tabletten bazılarının zaman içerisinde aşınarak birbirine yapıştığını söylediğini aktardı.

Piramitlerin bulunduğu bölgenin yasak olduğuna dair söylentilerin sorulması üzerine Keleş bölgenin tamamen yasaklanmış bir bölge olmadığını ancak içeride araştırma ve çekim yapmak konusunda izin verilmediğini belirtti.

Keleş özellikle Alman bilim adamlarının yaptığı çalışmaların "oldukça önemli" olduğunu ellerinde bazı bilgiler olmakla beraber görüntü olarak kanıt sunamadıklarını vurgulayarak "Bildiğimiz kadarıyla bizim yayımladığımız görüntüler bu alanda en kapsamlı görüntüler olma özelliğine sahiptir" diye konuştu.


"TÜRK PİRAMİTLERİ"


Şian şehrinin 100 kilometre yakınında bulunan Çin piramitlerinin diğer adıyla "Türk piramitlerinin" keşfi konusunda birçok iddia bulunuyor. Bunların arasında en yaygın olanı ise İkinci Dünya Savaşı sırasında Amerikalı pilot James Gaussman’ın Hindistan’dan Çin’e uçarken piramitleri gördüğüne dair iddialar olmasına karşın bu iddiaları doğrulayacak bir kanıt bulunmuyor.

Gaussman’ın iddialarının aslında Trans World Havayolları’nın Uzak Doğu yöneticisi Binbaşı Maurice Shehan’a ait olduğu düşünülüyor.

Keleş Gaussman’ın bölgedeki piramitleri görmesinin ardından Alman araştırmacı yazar Hartwig HausDorf’un bölgeye gittiğini ve piramitler hakkında birçok materyal topladığını aktardı.

Keleş Hausdorf’un bu piramitlerde ön Türklere ait "yazılar ve çok değişik mumyalar olduğunu" söylediğini ancak bunları delillendiremediği için bilgilerinin kuşkuyla karşılandığını belirtti.

Piramitlerin sayısının irili ufaklı 100 civarında olduğu belirtilirken söz konusu piramitlerin kime ait olduğu ve içindekiler hakkında kesin bilgi bulunmuyor.


Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Etiketler
ilk, mumyalar, pramit, turkler

Seçenekler
Stil


Saat: 20:49

Forum Yasal Uyarı
vBulletin® ile Oluşturuldu
Copyright © 2016 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.

ForumSevgisi.Com Her Hakkı Saklıdır
Tema Tasarım:
Kronik Depresif


Sitemiz bir 'paylaşım' sitesidir. Bu yüzden sitemize kayıt olan herkes kontrol edilmeksizin mesaj/konu/resim paylaşabiliyorlar. Bu sebepten ötürü, sitemizdeki mesaj ya da konulardan doğabilecek yasal sorumluluklar o yazıyı paylaşan kullanıcıya aittir ve iletişim adresine mail atıldığı taktirde mesaj ya da konu en fazla 48 saat içerisinde silinecektir.

ankara escort bayan, ankara escort, izmir escort ankara escort, ankara escort bayan, eryaman escort, pendik escort, antalya escort,