ForumSevgisi.Com

  ForumSevgisi.Com > ForumSevgimiz Haberler > Türkiyemizden Haberler

Türkiyemizden Haberler Yurtiçi Haberlerimiz


Bu illerde okullar tatil

Yurtiçi Haberlerimiz


Bu illerde okullar tatil

ForumSevgimiz Haberler Kategorisinde ve Türkiyemizden Haberler Forumunda Bulunan Bu illerde okullar tatil Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> Bu illerde okullar tatil Bu illerde okullar tatil Ankara Valiliği, yarın ve perşembe günü Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve ...

Kullanıcı Etiket Listesi

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen PrensesCe
Yeni Konu aç  Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil

Okunmamış 06 Ocak 2015, 19:35   #1
Durumu:
Çevrimdışı
PrensesCe
Ceren'in Annesi
PrensesCe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cok Asik
Üyelik tarihi: 29 Ekim 2014
Şehir: İstanbul
Yaş: 32
Mesajlar: 13.848
Konular: 7672
Beğenilen: 1848
Beğendiği: 2828
www.forumsevgisi.com
Standart Bu illerde okullar tatil

Bu illerde okullar tatil

Bu illerde okullar tatil

Ankara Valiliği, yarın ve perşembe günü Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve ortaöğretim okulları ile kurumlarında eğitim ve öğretime 2 gün süreyle ara verildiğini bildirdi. Başkent haricinde şu illerden de tatil haberleri geldi

06 Ocak 2015 - 18:43


ANKARA

Ankara Valiliği, hava sıcaklığında aşırı düşüş olacağı, buna bağlı olarak kuvvetli buzlanma ve don olayının artacağı beklendiğinden Çarşamba ve Perşembe günü Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve ortaöğretim okulları ile kurumlarında eğitim ve öğretime iki gün süre ile ara verildiğini açıkladı.
Ankara Valiliği’nden yapılan yazılı açıklama şöyle; "İlimizde hafta sonuna kadar yapılan meteorolojik tahminler ve alınan veriler çerçevesinde; Hava sıcaklığında aşırı düşüş olacağı, buna bağlı olarak kuvvetli buzlanma ve don olayının artacağı beklendiğinden; 07-08 Ocak 2015 tarihlerinde (Çarşamba ve Perşembe) Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve ortaöğretim okulları ile kurumlarında eğitim ve öğretime iki gün süre ile ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile, engelli ve kronik hastalığı bulunan personelin de aynı tarihlerde idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür. Vatandaşlarımızın, oluşacak aşırı buzlanma ve don olayına karşı dikkatli ve tedbirli olmalarında fayda bulunmaktadır."

AFYON

Afyonkarahisar’da yoğun kar yağışı nedeniyle, ilk ve orta dereceli okulların yarın da tatil edildiği bildirildi. Afyonkarahisar Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, meteorolojik veriler ve devam eden kar yağışı nedeniyle, öğrencilerin sıkıntı yaşamaması için il merkezi ile merkez ilçeye bağlı köy ve kasabalardaki tüm anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerin eğitimlerine 7 Ocak 2015 günü bir gün süreyle ara verilmesine İl Hıfzısıhha Kurulunca karar verildiği kaydedildi. Açıklamada, engelli ve hamile kamu görevlilerinin de yarın idari izinli sayılacakları belirtildi.

ISPARTA

Isparta’da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle okullar yarın da tatil edildi. Isparta’da dün akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı yaşamı olumsuz yönde etkiliyor. Isparta Valiliği’nin gece yarısı aldığı kararla bugün eğitime 1 gün süreyle ara verilirken, Valilik meteorolojik verileri göz önünde bulundurarak okulların yarın da tatil edilmesine karar verdi. Isparta Valiliği’nden yapılan açıklamada, "İlimizde etkisini sürdüren kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il merkezimizde bulunan anaokulu, temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarımızda eğitim ve öğretime 7 Ocak 2015 tarihinde bir gün süreyle ara verilecektir. Ayrıca yine il merkezimizde görev yapan engelli kamu personeli de 7 Ocak 2015 tarihinde bir gün süreyle idari izinli sayılacaktır. İlçelerimizde ise konu kaymakamlarımız tarafından değerlendirilecektir" denildi.

SAMSUN

Samsun’da etkili kar yağışı nedeniyle il genelinde yarın eğitime ara verilecek. Samsun Valiliği, devam eden olumsuz hava şartları ve kar yağışı nedeniyle merkez ve tüm ilçelerde ilkokul, ortaokul ve liselerde yarın eğitime ara verileceğini bildirdi. Hava koşulları nedeniyle bugün de Samsun’un bazı ilçelerinde eğitime ara verilmişti.

YALOVA

Yalova Valiliği, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün olumsuz hava şartları uyarıları nedeniyle tüm il genelinde okullarda eğitime yarın için bir gün ara verildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün günlerdir yaptığı olumsuz hava şartları uyarıları nedeniyle Yalova’da ilk, orta ve lise eğitimi veren okullarda, yarın eğitim yapılmayacak. Milli Eğitim Müdürlüğü, bu okullardaki eğitimin perşembe günü başlayacağını duyurdu. Yalova’da toplam 154 okulda, 39 bin 42 öğrenci eğitim görüyor.

AMASYA

Amasya’da il genelinde etkili kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verilecek. Amasya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, il genelinde kar yağışı ve olumsuz hava şartlarının devam ettiğini belirtti. Hava koşulları nedeniyle bugün bazı ilçelerde ve taşımalı sistemin uygulandığı yerlerde okulları tatil ettiklerini anımsatan Güneş, "İl Hıfzıssıhha Kurulunun kararı gereği yarın tüm il genelinde ilkokul, ortaokul ve liseler tatil edildi" dedi.

UŞAK

Uşak ili genelinde taşıma merkezi okullar ve birleştirilmiş sınıflar için yarın bir gün süre ile daha tatil edildi. Uşak Valiliğinden yapılan açıklamada, Uşak Meteoroloji Müdürlüğü’nün Hava Tahmin Raporlarında bildirilen mevcut hava şartları, yağış durumu ve en son meteorolojik veriler değerlendirildiğinde, öğrencilerimizin sağlığı ve ulaşım güvenliği için; "İl genelinde ilçeler dâhil temel eğitim (Taşıma Merkezi Okullar) ve ortaöğretim kapsamında taşımalı olarak erişim sağlanan öğrencilere ve birleştirilmiş sınıflı köy okullarının 07 Ocak 2015 Çarşamba günü 1 gün süreyle tatil edilmesine, Eşme İlçemizde bulunan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm Örgün ve Yaygın Eğitim Kurumlarının 07 Ocak 2015 Çarşamba günü 1 gün süreyle tatil edilmesine, Bunların dışında kalan yerleşim yerlerindeki okullarımızda Eğitim Öğretimin devam etmesine karar verilmiştir" denildi.

KARABÜK

Karabük’te yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm okullarda yarın eğitim öğretime ara verildi. Karabük Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının gece saatlerinden itibaren artarak devam etmesinin beklendiği bildirilerek, bu nedenle kentte Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm okullarda eğitim öğretime yarın ara verildiği belirtildi. Açıklamada, buzlanma ve don olaylarına karşı da vatandaşların dikkatli olması istendi.

ZONGULDAK

Zonguldak’ta kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle merkez ile bağlı belde ve köylerdeki okullarda yarın eğitime ara verildiğini söyledi. Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri de kar yağışının yarın etkisini artıracağını belirterek, vatandaşları buzlanmanın yanı sıra don riskine karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

ORDU

Ordu’da kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime bir gün ara verildi. İl Mili Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, bölgede devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde yarın eğitim öğretim yapılmayacak. Buna göre Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabataş, Kabadüz, Korgan, Kumru, Ulubey ve Ünye ilçelerinin tamamı ile Perşembe ilçesinde taşımalı eğitim veren okullarda eğitime 7 Ocak Çarşamba günü ara verildi.

KOCAELİ

Yoğun kar yağışının devam etmesi nedeniyle Kocaeli’de, Kocaeli Üniversitesi’nin yanı sıra ilk ve orta dereceli okulların tamamı için yarın da tatil kararı alındı. Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu başkanlığında bugün yapılan toplantıda, meterolojik veriler de değerlendirilerek yağışın devam etmesi ve buzlanma da beklendiğinden, ilk ve orta dereceli okulların yarın için de tatil kararı alındı. Kocaeli Üniversitesi’ndeki fakültelerinin tamamına yakınının bulunduğu Umuttepe Kampusu’nün deniz seviyesinden yüksekte olması ve buradaki kar kalınlığının da yarım metreye yaklaşması nedeniyle ulaşım güçlüğü çekileceğinden Rektörlük yarın için de tatil kararı aldı.

BOLU

Bolu’da kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildi, kamuda görevli hamileler ve engelli personelin de izinli sayılacağı bildirildi. Vali Ahmet Zahteroğulları, Bolu Anadolu Lisesi’ni ziyareti sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle okulların çarşamba günü tatil edildiğini söyledi. Kamu kurum ve kuruluşlarda gören yapan personelin de yarın izinli sayılacağını belirten Zahteroğulları, "Önceliğimiz çocuklarımızın sağlığı ve güvenliği, sonra eğitimi ve yaşama hazırlanmaları. Ne okulları tatil etmek çocuklarımıza bir ödül, ne de etmemek bir ceza. Mevsim koşulları neyi gerektiriyorsa onu yapacağız. Ama önceliğimiz okulları açık tutmak ve eğitime devam etmek. Yarından sonraki günlerin tatil olup olmadığını ise hava şartlarına göre değerlendireceğiz" diye konuştu.

ARDAHAN


Ardahan’da merkeze bağlı köylerdeki okullarda eğitime bir gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Tevfik Fikret Eteker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kent merkezine bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verildiğini bildirdi. Yoğun kar yağışı ve tipinin eğitimi aksattığını ifade eden Eteker, "İlçelerin tatil etme kararını kendilerine verdik. Çünkü hava bölgelerde değişebiliyor. Şu an biz Ardahan merkez hariç, merkeze bağlı tüm köyleri tatil ettik. İlçelerin merkez veya köyleri de kendilerinin karar vermesini istedik" dedi. Bu arada, yoğun kar yağışı ve tipiden dolayı Ardahan-Şavşat karayolu da ulaşıma kapandı. Ardahan-Posof ile Ardahan-Göle karayollarının ulaşıma açılması için çalışmaların sürdüğü belirtildi.

KARAMAN

Karaman’da, kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi. Sabah saatlerinde başlayan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Karaman’ı, Konya, Ereğli ve Mersin’e bağlayan karayollarında yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyor. Bölge trafik ekipleri, bu bölgeye araçların kar lastiği ve zincirsiz gidişlerine izin vermiyor. Kar yağışının hayatı olumsuz etkilediği kentte, belediye ekipleri de kar kürüme çalışmalarını yürütüyor. Öte yandan, Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, etkili olan kar yağışı nedeniyle tüm okulların yarın tatil edildiği bildirildi.

ÇORUM

Çorum Valisi Ahmet Kara, olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta okullarla kamuda çalışan halime ve engelliler için verilen tatil kararının bir gün daha uzatıldığını belirtti. Vali Kara, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gece başlayan ve sabah saatlerinde tipi şeklinde etkisini artıran kar yağışı nedeniyle bugün okulların tatil edildiğini hatırlattı. Yarın da aynı olumsuzlukların devam edebileceği düşüncesiyle merkez ve 13 ilçede İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okul öncesi, ilk ve ortaokulların tatil edilmesine karar verildiğini ifade eden Vali Kara, kamuda çalışan hamile ve engelli personelin de yarın idari izinli sayılacağını kaydetti.
BURSA
Kar yağışı ve tipi Bursa’da yaşamı olumsuz etkiliyor. Bursa Valiliği merkez ve tüm ilçelerde ilk ve orta dereceli okullarda eğitimi yarın bir gün süreyle tatil etti. Bu karar, ilçe milli eğitim müdürlükleri aracılığı ile okul yöneticilerine bildirildi
SAKARYA
Sakarya’da yoğun kar yağışının devam etmesi nedeniyle Valilik, il genelinde ilk ve orta dereceli okulların tamamını, çarşamba ve perşembe günleri için 2 tatil ettiklerini açıkladı.
KAYSERİ
Kayseri'nin Sarız ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar çarşamba ve perşembe, Bünyan ilçesinde ise, yarın tatil edildi.
KARAMAN - KONYA
Karaman’da kar yağışı özellikle yüksek kesimlerde etkisini gösterdi. Başyayla ve Sarıveliler ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle yarın ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.
Konya’da ise bugün 27 ilçede eğitime ara verildi. 27 ilçeden şu ana kadar Akşehir, Ilgın ve Halkapınar ilçelerinde eğitime yarın da ara verildi. Karapınar ilçesinde ise taşımalı sistemle eğitim gören öğrencilere tatil olduğu belirtildi.
Dua ' bunu beğendi.
________________
Beklentisi olmadan yine de beklemekti bir çayın içine sığdırdıklarım;
Kimi zaman hayaller diye içtiğim,
Kimi zaman gerçekler diye yutkunamadığım...
imza
Alıntı ile Cevapla

Okunmamış 06 Ocak 2015, 19:59   #2
Durumu:
Çevrimdışı
Dua '
Üye
Dua ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cok Asik
Üyelik tarihi: 25 Ekim 2014
Şehir: N'apcan, Gelcen
Yaş: 28
Mesajlar: 8.046
Konular: 3154
Beğenilen: 2610
Beğendiği: 3268
www.forumsevgisi.com
Standart

Ahhh okullu olsam
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Etiketler
bu illerde okullar tatil, illerde, okullar, tatil

Seçenekler
Stil


Saat: 02:00

Forum Yasal Uyarı
vBulletin® ile Oluşturuldu
Copyright © 2016 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.

ForumSevgisi.Com Her Hakkı Saklıdır
Tema Tasarım:
Kronik Depresif


Sitemiz bir 'paylaşım' sitesidir. Bu yüzden sitemize kayıt olan herkes kontrol edilmeksizin mesaj/konu/resim paylaşabiliyorlar. Bu sebepten ötürü, sitemizdeki mesaj ya da konulardan doğabilecek yasal sorumluluklar o yazıyı paylaşan kullanıcıya aittir ve iletişim adresine mail atıldığı taktirde mesaj ya da konu en fazla 48 saat içerisinde silinecektir.

ankara escort bayan, ankara escort, izmir escort ankara escort, ankara escort bayan, eryaman escort, pendik escort, antalya escort,