Forum Logo


Geri Git   ForumSevgisi.Com > ForumSevgimiz Haberler > Türkiyemizden Haberler

Türkiyemizden Haberler Yurtiçi Haberlerimiz


'Poşetli Dede'nin Parası Mirasçılara Dağıtıldı

Yurtiçi HaberlerimizKonu Bilgileri
Konu Başlığı
'Poşetli Dede'nin Parası Mirasçılara Dağıtıldı
Konudaki Cevap Sayısı
0
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler
Görüntülenme Sayısı
54

Kullanıcı Etiket ListesiYeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 12 Ocak 2015, 02:19   #1
Üye
Liich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Liich Asteroids Champion! Space Invaders Champion! Tetris Champion! Snake Champion! Breakout Champion! Flash Chess Champion! Dice Game Champion! Jelly Friend Champion! Green Snake Mania Champion! Archers Duty Champion! Bamboo Trekking Champion! Jack Run Champion! Alien VS Robots Champion! Angry Faic 2 Champion! Flappy Bird 2 Champion! Funny Pets Champion! Beaned Champion! Acne Be Gone Champion! Archery Master Champion! 13 Days After Champion! Dragon Princess Champion! Assault Echelon: Warehouse Champion! Jolly Jong 2 Arcade Champion! Big Hero 6 Fly Adventure Champion! Cyber Chaser Champion! Chaos Faction 2 Survival Champion! Crest Breakout 2 Champion! Bubble Trouble Champion! Catapon Champion! Bomber Invaders Champion! Athens Treasure Champion! Joops Champion! Disco Bowling Champion! Gluey 2 Champion! Alchemy Swap Champion! Desert Hunter Champion! Immense Army Champion! Hell Archery 2 Champion! Duck Tub Battle Champion! Air Hockey Champion! Booa Jumper Champion! Alien Bounce Champion! Bomboozle 3 Champion! Space Carrer Champion! LT. Fly II: The Kamikaze Rescue Squad Champion! Rat Fishing Champion! Wrath of Zombies Champion! Santa's Showdown Champion! Zombie Takedown Champion! Urban Unrest Champion! Zombo Buster Rising Champion! Super Sonic Diamonds Pick Champion! Ring Pass Not Champion! Royal Guard Champion! Super Shiny Head Champion! Robobomber Champion! Run Bird Run Champion! PacmanClassic Champion! Shellshock Match 3 Champion! Lumidisk Champion! Rock N Roll Champion! Super Julio 2 Champion! Knight Mighty Run Champion! Pick Up Sticks 3D Champion! The Intergalactic Bounty Hunter Champion! Sweet And Bad Champion! Star Bores Episode One Champion! Formula Racing Champion! Ice Cream Racing Champion! Hong Kong Ninja Champion! 1001 Arabian Nights Champion! Building Demolisher Champion! Battle Bugs Attack Champion! Cops And Burglar Champion! Caribbean Admiral Champion! Bittu Bomber Champion! Bomb It 3 Champion! Pencil Panic Extreme Champion! Kitts Kingdom Champion! Big Diamond 2 Champion! Mahjong Dark Dimensions Champion! Soccer Star Champion! Bobulous Champion! Bubble Slasher Champion! Diamond Detective Champion! Elemental Explosion Champion! Butterfly Arkanoid Champion! Fruit Legend Elimination Champion! Fruit Planet Champion! Blocks Cats Champion! Jewel Search Champion! Jem Match 2 Mining Champion! Amazing Dare Dozen Champion!
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Ziyaretçilere Kapatılmıştır. Görmek için Kayıt Olmalısınız
Standart 'Poşetli Dede'nin Parası Mirasçılara Dağıtıldı

'Poşetli Dede'nin Parası Mirasçılara Dağıtıldı

Konya'da 'Poşetli dede' olarak tanınan ve geçtiğimiz aylarda otobüsün altında kalarak ölen Mehmet Keleş'in 1 milyon 85 bin lirası, 17 mirasçısı tarafından paylaşıldı.

Konya'da sokaklarda yaşayıp 'Poşetli dede' olarak tanınan, insanların verdiği paralarla yaşamını sürdüren otobüsün altında kalarak ölen 75 yaşındaki Mehmet Keleş'in, bankalarındaki 1 milyon 85 bin lirası, akrabaları tarafından alındı.

MİRAS, 17 VARİSİNE PAY EDİLDİ

Bir kamu bankasındaki 487 bin, başka bir kamu bankasındaki 598 bin lira avukatlar tarafından alınarak 'Poşetli Dede' Mehmet Keleş'in 17 varisine hisse oranlarına göre dağıtıldı. Paralar çekilmeden önce aslen Çorumlu olan Mehmet Keleş'in biriktirdiği paranın dilencilikten elde ettiğini öne sürerek kamuda kalması için resmi kurumlara başvuran Avukat Bayram Koyuncu'ya ise Büyükşehir Belediyesi, 'Mehmet Keleş'in dilencilik yaptığına ilişkin herhangi bir idari tutanak bulunmamaktadır' diye yazı gönderdi.

YOLCU OTOBÜSÜNÜN ALTINDA KALARAK HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Konya'da sokaklarda yaşayan, halk arasında 'Garip' veya 'Poşetli dede' olarak tanınan Mehmet Keleş, 27 Eylül'de otogarda geri manevra yapan 31 yaşındaki Mustafa B., yönetimindeki yolcu otobüsünün altında kalarak öldü. Polisin olay yerinde yaptığı incelemenin ardından insanların verdiği paralar ile yaşamını sürdüren yaşlı adamın cesedi morga kaldırılırken, kazaya yol açan otobüs şoförü Mustafa B., sevk edildiği mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.


BANKADA 1 MİLYON PARA

Aslen Çorumlu olduğu öğrenilen, halk arasında atom mühendisi olduğu ileri sürülen, kıyafetin üzerine üşümemek için poşet giyen ve bu nedenlede kentte 'Poşetli dede' olarak tanınan Mehmet Keleş'in yapılan araştırma sonrası kamu bankalarında 1 milyon 85 bin lirası olduğu belirlendi.


34 YILDIR KONYA'DA

Poşetli Dede'nin 3 kız kardeşinin olduğu, ancak kardeşlerinden 85 yaşındaki Zeynep Yar hariç diğerlerinin öldüğü ortaya çıktı. Çorum'da iki evlilik yapan Mehmet Keleş'in, çocuğu olmadığı ve iki eşinden de boşandığı öğrenildi. İkinci eşinin de Keleş'in sokaklarda dilencilik yaptığı için evi terk ettiği ve başka bir erkekle yaşamaya başladığı, daha sonra sevgilisi tarafından öldürüldüğü öne sürüldü. Mehmet Keleş'in, eşi evi terk ettikten sonra Çorum'dan ayrılıp Ankara, İstanbul ve İzmir'de sokaklarda yaşadığı, 34 yıl önce de Konya'ya geldiği belirlendi. Konya'da sokaklarda yaşayan çevredekilerin verdiği yemekle karnını doyurup, verdiği paraları toplayan Keleş'in, tanıdığı bir esnaf aracılığıyla da topladığı paraları bankaya yatırdığı tespit edildi. Kazanın ardından Mehmet Keleş'i tanıyan bazı vatandaşlar ise ilginç bilgiler verdi. Bazıları 'Poşetli Dede' lakaplı Mehmet Keleş'in para aldığı vatandaşlara, 'Enayilere acımayacaksın' dediğini ileri sürdü.

AKILLI ADAMDI

Kazadan sonra yaşlı adamın nüfus ve banka hesap cüzdanını polise teslim eden Konyalı esnaf F.Ş. de Mehmet Keleş'in akıllı birisi olduğunu belirterek "Mehmet amca, aklı yerinde birisiydi. Çevredekilerin verdiği paraları toplayıp 15- 20 bin lira olunca bizden banka cüzdanını alır parayı yatırmaya giderdi. Bazen tanınmamak için ayakkabı boyasıyla sakallarını siyaha boyardı. Bazen de bankalar tarafından özel araçla alınırdı ve banka müdürleri onu odalarında ağırlardı" dedi.

ELBİSESİNDEN MEDET UMANLAR VARDI

Hatta üzerindeki yırtık elbiselerden medet umanların bile olduğunu anlatan F.Ş. "Onun elbisesindeki yırtıklardan manevi yönden medet umanlar vardı. Bazıları elbisesindeki yırtık parçalardan alıp manevi olarak götürdü. Örneğin bir kişini bir mahkemesi varsa, Mehmet amca mahkemenin nasıl sonuçlanacağı sorardı. O da karşısındaki kişinin durumuna göre anlatırdı. Bazen attığı şeyler tutardı. O zaman kişi gelip fazla fazla para verirdi. O yüzden bankada toplanan para 1'er lira 2'şer lira toplayarak birikmedi" diye konuştu.

YAKINLARI KONYA'YA GELDİ

Gazete ve televizyonlarda çıkan haberlerin ardından Mehmet Keleş'in öldüğünü öğrenen yakınları Konya'ya gelerek cenazeyi teslim aldı. Ölen Mehmet Keleş'i birkaç kez köyüne götürmek istediklerini dile getiren yakınları, ancak kendisinin bunu kabul etmediğini ve uzakta yaşamayı tercih ettiğini belirtti. Parasıyla ilgilenmediklerini, anne ve babasının yanına cenazeyi defnetmek istediklerini dile getirdi. Hatta paranın bir kısmını da Mevlana'ya bağışlayacaklarını ileri sürdü. Kız kardeşi Zeynep Yar'a teslim edilen Mehmet Keleş'in cenazesi Çorum'un Çamlıpınar Köyü'nde toprağa verildi.


AVUKATDAN 'PARASI KAMUYA KALSIN' BAŞVURUSU

Tüm bu gelişmeler yaşanırken Konyalı avukat Bayram Koyuncu, Mehmet Keleş'in, çevredekilerin verdiği paraları toplayıp iki kamu bankasına yatırdığı 1 milyon 85 bin liranın dilencilikten elde edildiği iddiasıyla kamuya kalması için Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve Cumhuriyet Başsavcılığı'na müracaatta bulundu. Yaşamını yitiren Mehmet Keleş'in yaklaşık 34 yıl Konya'da dilencilik yaparak geçimini sağladığını ve bunu da herkesin bildiğini öne süren avukat Bayram Koyuncu, 5326 sayılı Kabahatler Kanununun 33'üncü maddesi dilencilik yapan kişiye öncelikle para cezası verilmesini, bu yolla elde edilen paraya da el konularak kamuya geçirilmesi gerektiğini hatırlattı. Bununla ilgili olarak da mülki amir ve belediye encümeninin karar vereceğini bildirdi.

TEDBİR KARARI KALDIRILDI

Yapılan ihbar üzerine harekete geçen Cumhuriyet Savcılığı Mehmet Keleş'in bankadaki paralarına tedbir kararı koydu. Dava açılması için de dosyayı Sulh Ceza Mahkemesi'ne gönderdi. Büyükşehir Belediyesi davaya müdahil olmadı ve mahkemede yeterli delil olmadığı için davayı reddetti. Keleş'in bankadaki paralarındaki tedbir kararı da kaldırıldı.

DİLENCİLİKTEN İŞLEM YAPILMAMIŞ

Yapılan ihbarını değerlendiren Konya Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin Avukat Bayram Koyuncu'ya gönderdiği resmi yazı da dikkat çekti. Kanun gereği dilencilik yapan kişiye 50 lira idari para cezası kesilip dilencilikten elde edilen paranın da kamuya geçirilmesine karar verileceğine vurgu yapılan yazıda "Belediyemiz kayıtlarının tetkikinde söz konusu Mehmet Keleş'in dilencilik yaptığına ilişkin herhangi bir idari tutanak bulunmamaktadır. Bu nedenle Mehmet Keleş'in sahip olduğu paranın dilencilikten elde edildiğine dair idari tutanak yada mahkeme kararı belediyemize gönderilmesi halinde talebiniz değerlendirilecektir,"denildi.

MİRASÇILAR PARALARINI ALDI

Yaşanan tüm bu gelişmelerin ardından Mehmet Keleş'in yakınlarının veraset ilamı alarak bir kamu bankasında biriktirdiği 487 bin lira ile diğer kamu bankasında biriktirdiği 598 bin lirayı avukatları aracılığıyla geçtiğimiz ekim ayının son gününde çektikleri belirlendi. 17 mirasçısı bulunduğu öğrenilen Mehmet Keleş'in bankada biriktirdiği paraların mirasçılar arasında yakınlık derecesine göre pay edildiği öğrenildi. Ayrıca mirasçıların Nisan 2015 tarihinde dolacak olan vadeli hesapta bulunan 598 bin liranın, yaklaşık 41 bin liralık faizinden de vazgeçerek parayı çektikleri öğrenildi.

Sondakika.com

»'Poşetli Dede'nin Parası Mirasçılara Dağıtıldı - www.ForumSevgisi.Com 
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Bookmarks

Etiketler
dagitildi, dedenin, mirascilara, parasi, posetli

Seçenekler
Stil


Saat: 03:33

Yasal Uyarı Forum

ForumSevgisi.Com, paylaşım sitesidir.Bu nedenle yazılı, görsel ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenmektedir.Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazılı, görsel ve diğer materyalleri 48 saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Gerekli Şikayet Bildirimleri "Bize Yazın" kısmından yapabilirsiniz.
Telif Hakları vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
Bu forum, en iyi 1366 x 768 ekran çözünürlüğünde Mozilla ve Chrome ile görüntülenebilir.
www.ForumSevgisi.Com © 2014-2016

Facebook Twitter YouTube YouTube YouTube YouTube DMCA.com Protection Status
Forum Forumlar Forum Sitesi Ask Forumu Etiket Sitemap
Yukarı Git