ForumSevgisi.Com

ForumSevgisi.Com (http://www.forumzirve.net/register.php/)
-   Türkiyemizden Haberler (http://www.forumzirve.net/register.php/55-turkiyemizden-haberler/)
-   -   Hayvanseverleri Ağlatan Manzara (http://www.forumzirve.net/register.php/turkiyemizden-haberler/28135-hayvanseverleri-aglatan-manzara.html)

Liich 18 Ocak 2015 19:31

Hayvanseverleri Ağlatan Manzara
 
http://img-cdn.ntv.com.tr/gorsel/tur...meta=rectangle

Denizli’de yol kenarına bırakılan etleri yiyen biri yavru 6 köpeğin zehirlenerek öldüğü iddia edildi.

Merkezefendi ilçesi Cam Sanayi mevkisinde yürüyüşe çıkan vatandaşlar yerde hareketsiz yatan 5 köpek görünce durumu Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği'ne bildirdi.

Olay yerinde veteriner hekim eşliğinde inceleme yapan ekipler, 5 köpeğin zehirlendiğini tespit etti.

Çevrede yapılan araştırmada bir yavru köpek ölüsü daha bulan ekipler, ölmek üzere olan bir köpeği ise veteriner hekimin müdahalesiyle kurtardı.

Ekiplerin çevrede yaptığı araştırmada, ormanlık alanda ve yol kenarına bırakılmış poşetler içinde çok sayıda zehirli olduğu tahmin edilen et parçası bulundu.
Denizli Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ekipler, zehirlenen başka hayvan olup olmadığını belirlemek için çevrede arama çalışması başlatırken, temizlik ekipleri de bölgede dezenfekte çalışması yaptı.

İnceleme yapan veteriner Mehmet Utma, 6 köpeğin zehirlenerek öldüğünü tespit ettiğini söyledi.
GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Olay yerinde gözyaşı döken hayvansever Necla Sadıç ise yapılanın katliam olduğunu ifade ederek, köpeklerin ölümüne sebep olan kişi ya da kişilerin bulunarak cezalandırılmasını istedi.

Ntv


Saat: 18:33