ForumSevgisi.Com

ForumSevgisi.Com (http://www.forumzirve.net/register.php/)
-   Vücut Ve Cilt Bakımı (http://www.forumzirve.net/register.php/65-vucut-ve-cilt-bakimi/)
-   -   Gözeneklere Maya Cilt Lekelerine Karbonat (http://www.forumzirve.net/register.php/vucut-ve-cilt-bakimi/46289-gozeneklere-maya-cilt-lekelerine-karbonat.html)

ForumSevgisi 28 Temmuz 2015 12:58

Gözeneklere Maya Cilt Lekelerine Karbonat
 
Bayanların en hassas oldukları cilt sorunları basit ve doğal maskelerle çözülebiliyor

http://kadinvekadin.net/resimler/dig...en_parlar.jpeg

soruların en önemlilerini sayarsak: Cildin kırışmasıhttp://www.foruminci.net/images/smilies/virgul.png göz altı morluğuhttp://www.foruminci.net/images/smilies/virgul.png gözaltı torbalarıhttp://www.foruminci.net/images/smilies/virgul.png kırışıklıklarhttp://www.foruminci.net/images/smilies/virgul.png lekelerhttp://www.foruminci.net/images/smilies/virgul.png sivilcelerhttp://www.foruminci.net/images/smilies/virgul.png çatlaklar... Bakımın ilk şartı temizliktir. Önce cildinizin derinlemesine temizlenmesini sağlamalısınız. Cilt her dakika milyonlarca ölü deri hücresi döker. Bu sorun için cildinize en eski yöntemlerden biri olan buhar banyosu uygulayabilirsiniz. Ardından bir toz bitkisel maske uygulayın. Maske kuruduktan sonra yıkadığınızdahttp://www.foruminci.net/images/smilies/virgul.png cildinizin parladığını ve ölü hücrelerin arındığını göreceksiniz.

Cilt temizliği için ballı özel karışım

Cilt temizliği ve peeling içinhttp://www.foruminci.net/images/smilies/virgul.png eğer güzellikle ilgili shop'larda satılan toz halindeki maskeleri kullanmak istemiyorsanızhttp://www.foruminci.net/images/smilies/virgul.png kendiniz de yapabilirsiniz. Onlarca doğal maske tarifi var. Her cilde uygun olanları bulunuyor.

Nasıl yapılır? Normal ve kuru ciltlerin hem bakımı hem temizlenmesinde baldan faydalanabilirsiniz. İki çay kaşığı balhttp://www.foruminci.net/images/smilies/virgul.png yarım çay bardağı yoğurthttp://www.foruminci.net/images/smilies/virgul.png bir çay kaşığı greyfurt suyunu karıştırın. Karışımı cildinize sürün. Maskeyi 15 dakika sonra yıkayın ve nemlendirici uygulayın.

Mayalı karışımlar ciltte harikalar yaratır!

Meyvelerdenhttp://www.foruminci.net/images/smilies/virgul.png çiçeklerdenhttp://www.foruminci.net/images/smilies/virgul.png hayvansal ürünlerden ve bitkilerdenhttp://www.foruminci.net/images/smilies/virgul.png hepsinden de anneannelerimiz ve annelerimiz yararlanırlardı. Ekmek mayası da bunlardanhttp://www.foruminci.net/images/smilies/virgul.png hem de en değerli olanlardan biridir. Mayanın cilde yararları antik çağlardan beri biliniyor. Antik Mısır'da kadınlar onu güzellik kremi gibi yüze sürerlerdi. Ayrıca maya mikrop öldürücü bir madde olduğu için yara merhemi yerine de kullanırlardıhttp://www.foruminci.net/images/smilies/virgul.png yaranın üzerine maya sürerlerdi.

Mayanın içinde "CM Glukan" adlı bir madde vardır. Bu madde hücre yenilenmesini hızlandırır. Bağışıklık sistemini güçlendirirhttp://www.foruminci.net/images/smilies/virgul.png yaraların iyileşmesini çabuklaştırır. Cilde esnek ve sıkılık sağlar.

Nasıl yapılır? Bir paket yaş mayayı birkaç damla süt ile karıştırın ve cildinize sürün. Kaskatı olunca yıkayın.
Cilt için birçok doğal ürün kullanılır ama karbonat fazla bilinmez.

Nasıl yapılır? Bir çay kaşığı mayahttp://www.foruminci.net/images/smilies/virgul.png bir çay kaşığı karbonatı 10 damla su ile ıslatın. Bu malzemeyi sürünhttp://www.foruminci.net/images/smilies/virgul.png 15 dakika sonra yıkayın. Maya gözeneklerinizi temizlerhttp://www.foruminci.net/images/smilies/virgul.png karbonat ise zaman içinde dert ettiğiniz lekelere veda etmenizi sağlar.

Mikserdeki limonla mucize maske

Eğer cildiniz yağlıysahttp://www.foruminci.net/images/smilies/virgul.png derinize büyük bir özenle bakım yaparsanız tedavi ederseniz. Fazla yağların aşırı derecede alınması yağ bezelerini harekete geçirir kihttp://www.foruminci.net/images/smilies/virgul.png bu da enfeksiyonlara sebep olur. Yağlı bir cilde sahip bayanlar bunu genellikle cildin dayanıklı olması ile özdeşleştirirler ama değildir.

Nasıl yapılır? Yağlı cilt için 2 limonun kabuğunu soyun. Suyun içine koyun ve yarım saat bekletin. Sonra robotta püre haline getirin. Temizlenmiş cildinize sürüphttp://www.foruminci.net/images/smilies/virgul.png 10 dakika sonra suyla yıkayın.


Saat: 20:48